Куди зникають дерева? Незаконні порубки на Чернігівщині тривають (відео)

2016-02-02 17:38:27
2938 2
Громадські активісти і екологи продовжують виявляти в області випадки протизаконного випилювання деревини. За минулий рік збитки від таких порубок склали майже три мільйони гривень. І навала браконьєрів, на жаль, триває. Очевидцями одного зі свіжих випадків стала наша знімальна група.



Лісова смуга при дорозі між Михайло-Коцюбинським, Шестовицею і Слабином Чернігівського району. У п’ятницю або суботу (25-26-го січня) невідомі спиляли тут кілька дубів — 50-60-річні дерева, загальний об’єм їх деревини — близько чотирьох кубічних метрів. Виявили цю незаконну порубку місцеві жителі і громадські активісти.

Вже за минулий рік Чернігівщина пережила цілу навалу браконьєрів на полезахисні лісові смуги — зафіксовано 12 таких незаконних порубок. Внаслідок цих випилювань завдано збитків на загальну суму 2 мільйони 800 тисяч гривень. У найбільшому за розміром збитків випадку в Щорському районі вздовж доріг випиляно 257 дубів – одразу на суму понад мільйон. У названих випадках деревину вдалося вилучити у нелегальних лісорубів.

Ліси при дорогах потерпають від браконьєрів найбільше тому, що досі не визначений користувач цих лісосмуг.

Розпорядження від обласної адміністрації районним адміністраціям інвентаризувати всі лісосмуги в області було дане ще в 2006 році, але досі не виконане. Тепер обласна рада має визначити користувача цими масивами. Звичайно, лісосмуги і земля під ними належать державі, але не визначені конкретні відповідальні за них організації, які були б зобов’язані охороняти насадження. Цим і користуються зловмисники.

З’ясовано, що кінець кінцем деревину в основному прагнуть вивезти за кордон.

Матеріали за виявленими фактами незаконних порубок передаються до поліції. Торік передані матеріали за 11-ма випадками. Кримінальних проваджень відкрито шість, і жодного не довели до кінця. Винні за жодним епізодом не визначені.

Звичайно, так не повинно бути – правоохоронні органи, м’яко кажучи, мусять бути дієвішими. Але поки вони запрацюють як слід, тим часом фізично хтось має брати на себе хоча б частину роботи з охорони природних багатств. Тому громадські активісти закликають повідомляти про випадки незаконних порубок у лісосмугах.

Там, де зашкодити зловмисникам не встигає поліція, — можна розраховувати на допомогу громадських формувань з охорони порядку. Головне – щоб місцеві жителі не були байдужими і розуміли, що в їх інтересах зберегти для дітей ліс як джерело чистого повітря і народне багатство.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (2)
alex2016-02-02 22:39:34 відповісти

Закупить дроны-полицейские и охранять. 60 лет росли никто не трогал...

В тему: " Акустический мониторинг, используемый для изучения дикой природы. Благодаря новым технологиям он стал дешевле и эффективнее, позволяет засечь незаконные вырубки леса и браконьерство.
Читать полностью на http://statuspress.com.ua/international-news/15-maloizvestnyx-tem-globalnoj-vazhnosti-dlya-chelovechestva-spisok.html

Blague2016-02-03 16:42:07 відповісти

По пилили уже всё что можно, посадку на граниче Черниковского и Козелецкого районов, между сёл Топчиевка и Красиловка уже практически кончили. Потом как ехать на Славутич, бывший переезд, там где рельсы шли на Карховку тоже уже лежат на пиленные дубы, подготовленные к вывозу.

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Мобільні клініки надали медичну допомогу 655 жителям Чернігівщини 2026-07-27 09:16:36 Сьогодні у Чернігові — День жалоби 2026-07-27 08:55:59 У Чернігові рятувальники завершили ліквідацію наслідків російського уд... 2026-07-27 08:47:08 На полігоні під Києвом загинула невістка нардепа Валерія Зуба та черні... 2026-07-27 08:31:33 У Корюківському районі 92-річна жінка заблукала в лісі і провела там д... 2026-07-26 17:04:27 У Чернігові через атаку БпЛА загинуло двоє людей, серед 10 річна дитин... 2026-07-26 16:53:09 80-річна Галина Косолап: «А долю не обрати, її життя дає» 2026-07-24 15:43:16 Колишній податківець проведе 5 років за гратами за скоєння смертельної... 2026-07-24 15:24:02 Микола Зубар з Пекарівки — комбайнер, художній керівник, співак, кухар... 2026-07-24 15:01:40 Шість діб під обстрілами, поранення і нове покликання: як ветеран із Р... 2026-07-24 14:13:35