Психологи про підліткову жорстокість (відео)

2017-04-21 15:39:59
«Люба, ми вбиваємо дітей» — це не популярне британське телешоу, яке отримало версії у всьому світі. Ні, це реальність – не в буквальному сенсі, але… Психологи кажуть, до них часто приходять батьки, які просять навчити їх дітей бути жорстокими, вбиваючи при цьому в них людське… Всеукраїнський день психолога в Чернігові психологи відзначили фаховою дискусією. Тему — «Підліткова жорстокість і ризикована поведінка дітей» підказали агресивні дівчатка і сині кити.


 
Ми «вбиваємо» своїх дітей двома видами зброї – емоційною холодністю і гіперопікою. Ми часто кажемо «Світ навколо жорстокий», «потрібно бути сильним/сильною», «хлопчики не плачуть», «не кричи,не смійся, не плач – люди дивляться» — слова, які легко заплутують дитину між тим, що вона хоче відчувати, і тим, що нібито можна відчувати.

Інга Суботіна, психолог: «Людина втрачає здібність ідентифікувати і висловлювати свої емоції. Щось почуває – а що, не знає. Батьки повинні самі вміти ці емоції висловлювати».
 
Внутрішній конфлікт рано чи пізно стане конфліктом із оточуючими людьми. Так само як і внутрішній протест, який часто батьки провокують гіперопікою.

Інга Суботіна, психолог: «Надмірно люблячі батьки теж можуть виховати жорстоку дитину: якщо надмірно опікати і контролювати дитину, знищується її індивідуальність. Але повністю її знищити неможливо, і тоді дитина протестуватиме».
 
Тема фахової дискусії чернігівських психологів, якою вони відзначають своє професійне свято – «Підліткова жорстокість і ризикована поведінка дітей – особливості віку чи відгук на стан суспільства?» І те, і інше, кажуть психологи, але ключова роль у вихованні завжди належить сім’ї. Світлана Ющенко психологічною практикою займається більше 12 років – за цей час до неї неодноразово звертались батьки, які просили  навчити їх дітей бути… жорстокими.

Світлана Ющенко, психолог: «Проблема не в дитині, а в батьках.  Просять навчити не морально відстоювати себе, не перевести конфлікт в інше русло, а просять навчити дитину бути сміливою у відстоюванні фізично, проявляти агресію».
 
Вона пропагує толерантне, або, як ще називає, «нульове» ставлення до насильства – відстоювати себе цивілізованими методами, а фізичну, моральну і психологічну агресію зводити до нуля.
 
Таку поведінку можна виховати лише поведінкою – прикладом, який покажуть батьки, не словами.

Інга Суботіна, психолог: «Якщо вони розкажуть про милосердя, а через годину дитина стане свідком конфлікту, вона запам’ятає саме конфлікт. Батьки, які зайняті своїми справами, не можуть бути прикладом для дитини, бо діти їх не бачать — і тоді герої телебачення, комп’ютерних ігор стають зразком для наслідування».
 
Часто зразком для наслідування стає ризикована поведінка – це не тільки «сині кити» або наркотики, це може починатись із, здається, невинного паркуру, якщо ніхто не пояснить, де межа ризику. У підлітковому віці діти випробовують межі своїх можливостей, і з необережності можуть за них зайти. Нерідко — «за компанію», адже під груповим тиском втрачається почуття самоконтролю. Заборона спілкуватись із «непідходящими», на думку батьків, друзями, найімовірніше викличе протест, попереджають психологи. Тому радять «відвести» дитину від ризикованого кола спілкування, зацікавивши її чимось іншим. А для цього потрібно як мінімум знати, чим дитина цікавиться. А вже для цього потрібно, як мінімум, знайти на неї час — і бажано, не мінімум.

«Сівер-центр»
комментарии (1)
Riff2017-04-24 12:20:40 ответить

Ну и чем закончилась история ? Говорылы-балакалы, психокрематологи мля.

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
Художник і викладач Віра Жлудько потребує допомоги 2018-06-22 16:48:27 Три дні на Голубих озерах триватиме фестиваль – «Територія Активної Мо... 2018-06-22 16:37:01 Посли країн «Великої сімки» відвідали Головне управління Нацполіції в ... 2018-06-22 16:22:51 Освітня реформа: шкіл в Чернігові поменшає і 10 стане першою, що закри... 2018-06-22 16:20:06 Фейкові собачки: знову активізувалися шахраї (відео) 2018-06-22 16:14:43 Реалії розвитку спорту на Чернігівщині: 2 роки тренери не отримують за... 2018-06-22 15:38:35 Як зміниться меню шкільних їдалень у наступному навчальному році? (від... 2018-06-22 15:06:17 Біля П’ятницької церкви пройшла акція пам’яті і скорботи за жертвами Д... 2018-06-22 14:59:12 Модернізований ЦНАП і впорядковані землі: Кіптівська ОТГ похвалилася д... 2018-06-22 14:42:24 Вогнеборцям не вдалось проїхати до місця займання через бутики на цент... 2018-06-22 13:18:51