Кейс "Увольнение Залужного": разбор полетов

Блог Oleg_Fedorenko
2024-01-30 10:42:47
Просмотров: 564
Нравится   Рейтинг поста: 0

На календаре вторник 30 января и 706-е сутки вторжения рашистской Орды в Украину. В данном посте попытаюсь не столько ответить на вопрос из серии "Що це було?" в связи со вчерашним массовым вбросом слухов о возможном увольнении главкома ВСУ Валерия Залужного, сколько акцентировать внимание на тонком нюансе, на который большинство экспертов не обратило внимание...

 

Начнем с хронологии "хайпа дня":

Первая информация об увольнении Залужного появилась в телеграм-канале Борислава Березы в 18:20.

 

Ниже приведу все сообщения в ленте Березы:

Березовый сок

18:20

Офіс президента все ще хоче їсти своє лайно. Мої джерела з Офісу президента повідомили, що Залужного звільнено з посади Головкома!

Я дуже хочу, щоб інформацію не підтвердили. Дуже. Але вже друге джерело. ((

18:37

Інформацію підтвердили. Зеленський зняв Головкома Залужного. В Москві сьогодні свято...

19:37

Залужний відмовився від пропозиції очолити РНБО або стати послом. Він військовий. Його посади не цікавлять. А зараз в Офіс президента телефонують посли G-7 і цікавляться, чи не уху їли на Банковій. Чекаємо на Указ президента. Тягнути вічно вони не могут.

До речі, Буданов та Сирський відмовляються від посади Головкома. І мені дуже цікаво чи переконають їх, чи нових кандидатів будуть шукати?

20:02

А зараз Офіс президента демонструє свою незламність під тиском спілкування з нашими партнерами. І поки партнери не можуть переконати ОП. Але дуже хочеться, щоб все відіграли назад. Як вважаєте, чи вдасться це нашим партнерами? Я маю сумнів.

20:40

Декілька думок по звільненню Залужного.

  1. Звільнення Залужного - це не кінець війни. Нам треба воювати далі. І нам треба розуміти, що якщо ми зупинимся, то нас знищуть. А ще дуже важливо кого признчать на посаду Головкома.
  1. Будь-які протести під час війни заборонені. Хоча під КМДА виходять мітинги і їх влада не помічає. Хоча це і порушення закону. Але через звільнення Залужного неможна виходити на ніякі протести. Ворог цього і чекає. Тому емоції треба стримувати. Всім. Окрім довбойобів.
  1. Слідкуйте уважно за подіями та не забувайте, хто зупинив у лютому 2022-го російську навалу. І пам'ятайте, що все буде Україна!

21:06

Мої джерела повідомляють про звільнення Залужного з посади. Не він звільнився, а його. Хоча будуть казати інше. Наразі відомо, що він відмовився від пропозиції очолити РНБО або стати послом. Бо Залужний - військовий, його посади не цікавлять. Цікаво, що Буданов та Сирський відмовляються від посади Головкома.

21:23

  1. В коментарях наплив ботів та ідіотів. Тому тимчасово відключаю коментарі.
  1. Дуже нагадує ситуацію з лютим 2022 року, коли я писав, що буде вторгнення, а мені писали, що я хайпожер, разгойдую човен та пишу неправду. Ну, як? Хтось вибачився? Ні.

3.Офіс Президента України, вам грошей на ботів не шкода? На ЗСУ витрачайте. ))

Трохи почекайте на інформацію.

21:57

Версія, яку зараз намагаються злити суспільству, про те, що Залужний сам прийшов до президента і приніс заяву на звільнення - помилкова. Інформація про те, що Залужний повідомив своєму оточенню, що Зеленський його звільнив - відповідає фактам.

Інформація про те, що наші західні партнери не знали про рішення Зеленського відповідає дійсності. І те, що вони зробили йому ай-яй-яй теж правда. І те, що в ОП прифігіли від реакції суспільства теж правда. І зараз не знають, як викручуватися. Далі буде.

23:29

Настрій на Банковій після спілкування з послами G-7.

 

***

Итак, ничто вроде не предвещало беды, но 18:20, то бишь, уже по окончании рабочего дня, "вечер перестал быть томным". Чуть позже, со ссылкой на собственные источники информации, "забили в колокола" такие издания, как "Украинская правда" и "Левый берег", не говоря уже о десятках частных сетевых страниц, подтвердив, как минимум, желание Зеленского поменять Залужного на иную фигуру.

В течение часа обстановка в Сети накалилась докрасна и в этот момент сначала по неофициальным, а затем и по официальным каналам стали поступать звоночки об "отбое тревоги":

 

Александр Коваленко

19:15

Нет

 

Министерство обороны Украины

19:41

Шановні журналісти, одразу відповідаємо всім: Ні, це не правда.

 

Наконец в 20:14 в Сети появилось сообщение, что на вопрос "Украинской правды", увольнял ли президент Залужного, пресс-секретарь Сергей Никифоров ответил: "Точно нет".

***

Представители украинского сегмента Сети, во всех непонятных ситуациях проявляют чувство юмора:

 

Юрий Романенко

19:56

Кадровые ротации высшего уровня традиционно проходят в формате комедии. :)

 

А если говорить о международной реакции друзей Украины, то их эмоции лучше всего передает пост Сергея Ауслендера

 

Война с Ордой. Сергей Ауслендер, [29.01.2024 20:32]

Какой-то ужасный дурдом с «увольнением Залужного». Вроде уволен, судя по источникам, в чьей надежности я не сомневаюсь. Офис президента опровергает.

Сам факт такого информационного хаоса, а речь идет о главкоме ВСУ, а не мэре какого-нибудь заштатного городка, очень неприятное свидетельство - что для страны, ведущей войну за свое физическое существование, конечно, абсолютно недопустимо.

Отдельный вопрос, как это скажется на мотивации военных.

Паршивая история, вне зависимости от того, чем закончится.

Помнится, с год тому, в одном из пропагадонских шоу в Орде говорили: надо хвалить Залужного, тогда его снимут. Как в воду глядели.

***

Подытоживая ситуацию, можем уже уверенно констатировать, что со стороны Администрации Президента попытка заменить Залужного точно была. После чего началась, образно говоря, "мышиная возня под ковром", в результате которой в АП было принято решение "сделать откат".

Моё субъективное мнение сводится к тому, что более неудачного времени для замены Главкома сложно было придумать, ибо единственной стороной, которая однозначно "состригла бы всю шерсть с овцы" кейса с отставкой Залужного, являлся бы Кремль.

Полагаю, вы и самостоятельно догадываетесь о том, что все надежды Кремля на благополучное для себя окончание геополитической авантюры со вторжением в Украину, питерский гопник связывает с погружением ситуации в неуправляемый хаос, которого на Западе боятся, как монашка мужского отделения в бане. На что, собственно, и направлены действия Москвы по всем направлениям.

Но мало кто задумывается о том, что отставка Залужного моментально открыла бы "второе дыхание" Белгородскому кейсу с крушением Ил-76. Кейсу, который Кремль выиграл на внутреннем медийном пространстве, сумев внедрить в сознание лаптеногой ботвы, что на борту сбитого транспортника якобы перевозили украинских пленных, которых Киев якобы умышленно уничтожил. Но на внешнем медийном поле Кремль явно не преуспел, ибо на Западе сказки сумасшедшего старика Кабаева никто уже слушать не хочет.

Так что можете даже не сомневаться в том, что в Москве по полной программе воспользовались бы этой ситуацией для позиционирования отставки Залужного, как очевидное признание вины Киева в умышленном уничтожении собственных пленных на сбитом Ил-76. Дескать, если бы пленных на борту не было, то ракетчиков наградили бы, а не увольняли Главкома с позором! И официальному Киеву нечем было бы крыть крапленую карту данного ИСПО.

В общем, вчера в АП в последний момент избежали феерического факапа на ровном месте.

Надолго ли? – покажет время.

 

© Олег Федоренко, 30.01.2024

комментарии (2)
Anonim2024-01-30 15:57:09 ответить

Не знаю чому всі так Залужного почали боготворити. Це мені нагадує ситуацію із Зеленським у 2019 році до виборів. Коли це був ідол для мас, а всі його піарщики казали - головне не показуйся на телеканалах і не давай інтерв'ю, бо поки ти це не робиш - в тебе гарний рейтинг))) Це такий зашквар був, тобто кандидат у президенти боявся вийти перед людьми і перед камерою відповісти на питання по програми і тд. По факту отримали президента повністю залежного від оточення по типу Богдана та Єрмаків. Таке відчуття що пленьорки проводить саме Єрмак а президент лише там вільний слухач. Ну то таке, проїхали... Що ми маємо зараз, якщо без емоцій а суто прагматично. Є начальник та головнокомандувач - Президент. Є його підопічний генерал. Начальник вважає що він не ефективний. І замість того що прийти і сказати, в нас такі то проблеми, такі то претензії до генерала. Я роблю рокіровку виходячи із ситуації і на себе беру відповідальність. Замість цього президент робить вкиди за допомогою Безуглих та Ко, жаліється Західним СМІ на генералів, веде себе як школяр, що дуже дивно виглядає як ззовні так і з середини. А Залужний що робить? Я нікуди не піду, бо я так вирішив, звільнюсь через ВЛК з армії? (А так можна було?) Тобто підопічний каже начальнику "Йди на ...". Тобто налице така пацаняча ієрархія, типу хай бро. А не "пане Президенте, дозвольте звернутись", яку президент із самого початку ввів, типу змінимо систему))

Anonim2024-01-30 16:06:32 ответить

При всій повазі до заслуг Залужного, іноді його дії визивають подив. І якщо холодною головою на це все подивитись, питань дуже багато. Де лінії оборони за 2 роки війни? Чомусь у рашистів саме генерал Суровікін був ініціатором їх побудови, а не гос дума чи президент. І через цю лінію (з якої всі на телемарафонах доречі ржали) наш наступ й провалився по суті. Ще рік назад волонтери волали - дрони це майбутнє війни, а командування - та ні, то все туфра, снаряди та піхота - наше все. Он дивіться скільки в нас героїв-добровольців, нащо нам ті технології якісь. Пройшов рік і рашисти перейняли в нас ідею і можна сказати обігнали нас по дронах. І ми намагаємось хаотично це виправити і наздогнати їх (Краще все ж пізніше ніж ніколи) Планування контрнаступу - дуже сумнівне. Гнати бійців на мінне поле та ще й без переваги в повітрі. Як відкриється кількість втрат там - думаю всі будемо шоковані. За реформу армії і планування наступу, коли необстріляні бригади типу 47 (яка мала бути натівського зразка), кинули на штурм, вже мовчу. І купа всього іншого. Як вишенка на торті - Залужний під час війни складає іспит по Праву у Ківалова!!! (Того самого підрахуя) І фотки з рашистом-мафіозі Трухановим, егегей! Давай ще з Януковичем сфоткайся. Це багато говорить про його реальні погляди. Тобто є за що змінити командування. Але зробіть це по-дорослому. Якщо у вас дійсно є кращі люди. Поки що з цим сумніви.

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие записи автора
Перейти Рубикон 2024-07-15 08:29:48 Тихий омут июля 2024-07-01 12:35:27 Под знаком летнего солнцестояния 2024-06-24 10:46:53 Когда закончится война в Украине? 2024-06-19 11:32:09 Горіла дупа, палала 2024-06-17 08:04:42 Что общего между Бюргеншток-24 и Тегераном-43? 2024-06-10 08:33:57 Послесловие к батлу ЛатынинаVSПортников 2024-06-01 08:27:44 Прогноз геополитической погоды на лето-2024 2024-05-27 09:29:38 Чай вдвоем-2 2024-05-25 11:44:00 Пу -- ишак Си, а Усик рулит! 2024-05-20 08:08:36