Мудр 3Д

У Михайло-Коцюбинському відклали оптимізацію шкіл: влада каже, вчити в них дорожче, ніж у приватних (відео)

2019-04-19 22:00:18
1226 1
Школи Михайло-Коцюбинської громади поки що не оптимізовуватимуть. Так вирішили депутати на сесії громади, знявши з розгляду і відправивши на доопрацювання план оптимізації мережі закладів освіти громади. Начальник відділу освіти Михайло-Коцюбинської ОТГ Лідія Гаєвська каже, п’ять шкіл громади з шести малокомплектні. В них хотіли закрити старші або середні класи. За її словами, навчання у малокомплектних школах в громаді коштує дорожче, ніж у приватній чернігівській.28-ма сесія Михайло-Коцюбинської ОТГ зібрала в стінах селищної ради батьків школярів сіл громади. Все - через шосте питання порядку денного - про оптимізацію сільських малокомплектних шкіл. Його на сесію внесла начальниця відділу освіти Лідія Гаєвська.

Лідія Гаєвська, начальниця відділу освіти Михайло-Коцюбинської ОТГ: «У нашій громаді із шести закладів загальної середньої освіти п’ять закладів малокомплектні. Це школи, де неповні класи, де є по три, по чотири учні, п’ять і нижче. І таких класів дуже багато».

Через малокомплектність класів у громаді стало питання оптимізації шкільної мережі. Йдеться про пониження їхнього ступеня. Тобто закриття старших або середніх класів. Причин цьому – декілька.

ЯКІСТЬ ОСВІТИ


Лідія Гаєвська, начальниця відділу освіти Михайло-Коцюбинської ОТГ: «Два учні в класі – це індивідуальне навчання. Замість того, щоб діти отримували 36-30 годин повних навчальних предметів, вони отримують всього 12 годин на кожного учня. Про яку якість освіти ми можемо говорити».

Ніна Ворох, в.о. селищного голови Михайло-Коцюбинської ОТГ: «У Михайло-Коцюбинській гімназії, де в класах більше дітей, і зріз знань тут - знання більш ефективніші».

ЕФЕКТИВНІСТЬ НАВЧАННЯ


Ніна Ворох, в.о. селищного голови Михайло-Коцюбинської ОТГ: «У бюджеті в нас не вистачить коштів, щоб утримувати малокомплектні школи. Ще одна причина – у нас працював аудит, КРУ. І нам написали зауваження і свої пропозиції, щоб провести оптимізацію на території нашої громади по школах. У зв’язку з пониженням ступеня вчитель, який працював на півтори ставки, зараз буде в нього ставка».

Альона Макаренко, журналістка: «Це Андріївська школа І-ІІІ ступенів, яка входить до плану оптимізації. На сьогоднішній день тут навчається 59 дітей. У першому класі – найбільше – 12 учнів. У шостому – найменше – 4 дітей».

Вартість навчання 1 учня цієї школи коштує державі 51 тисячу гривень за рік. У сусідній Кархівській школі, яку відвідує 34 учні, ще дорожче - 61 тисяча гривень. А це чернігівська приватна школа «МудрАнгелики». Тут школяра вчать дешевше – за 48 тисяч гривень на рік, сказала директорка приватного закладу Неля Лавриненко. У разі оптимізації Андріївської школи учнів 10-11 класів, а це в наступному році буде 11 дітей, возитимуть до Михайло-Коцюбинської гімназії. Решта вчитиметься тут. Тому заощадити гроші громади за рахунок оптимізації може не вийти, каже юрисконсульт обласної організації профспілки працівників освіти й науки Олексій Лугина.

Олексій Лугина, юрисконсульт обласної організації профспілки працівників освіти й науки: «По-перше, треба буде придбати шкільні автобуси - це декілька мільйонів гривень, обслуговувати шкільні автобуси. І уявіть, старші класи підвозяться, але школа в селі залишається. Опалення в школі продовжується, технічний персонал у школі залишився. Тобто економії тут я, на перший погляд, не бачу. Так, будуть зекономлені ставки педагогічних працівників деякі, але тут треба обґрунтовувати. А тут обґрунтування відсутні».

Свою думку з приводу оптимізації шкіл висловили батьки школярів. Кажуть, закриття класів буде першим кроком до закриття шкіл.

Тетяна Бозько, жителька с. Леньків Круг: «Ніхто ж, дійсно, про дітей не думає. Ні про здоров’я, ні про те, як їм буде зручно їздити до школи, дороги немає. Фури не роз’їжджаються зі шкільним автобусом – на це ніхто не звертає уваги. Взимку не чистяться дороги, діти сидять вдома, а вони вже придумали їх возити за 50 кілометрів. Ну це ж зовсім».

Ніна Лящинська, мати 9-х дітей: «Якщо таким чином буде проходити децентралізація, ми будемо закінчувати тим, що будемо виходити з цієї громади. І не тільки ми, а всі села, де закривають школи. Через півтора року ви закриєте ще 5, 6, 7, 8, 9. Через півтора року ви закриєте і з першого по четвертий».

Тетяна Безлюдна, директорка Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів: «Першочергово, треба дивитися на те, чи зручно це дітям, чи комфортно дітям у тому закладі, в який його хочуть перевести. І, мабуть, треба переконати і батьків, і дітей, що в тому закладі їм буде так само затишно, як у своїй школі».

Для того, аби переконати і дітей, і батьків, і педагогів, депутати селищної ради взяли паузу і сьогодні зняли це питання з порядку денного. Поки – на доопрацювання.

Ніна Ворох, в.о. селищного голови Михайло-Коцюбинської ОТГ: «Все одно це неминуче».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (0)

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
Городи на Пирогова підтоплює: кого звинувачують люди, та що каже місце... 2020-06-02 21:58:04 Що змінилося у роботі громадського транспорту з послабленням карантину 2020-06-02 21:51:18 В окрузі загиблого нардепа Давиденка виборів поки не буде 2020-06-02 21:34:00 Козелецька селищна рада перейшла на дистанційну роботу - на коронавіру... 2020-06-02 21:25:50 Перша смерть від COVID-19: у Чернігові померла 94-річна жінка 2020-06-02 21:18:30 Як у Чернігові в умовах карантину складають іспити з водіння 2020-06-02 20:25:09 Капремонт траси Чернігів-Київ завершать у 2021 році 2020-06-02 18:27:20 «Золотий берег» у Чернігові можна відвідувати без масок. Температуру в... 2020-06-02 18:16:39 Житель Анисова створює трактори з автомобілів, які здали на металобрух... 2020-06-02 18:07:01 Поховали Валерія Давиденка 2020-06-02 17:52:24