Форум анонімних алкоголіків у Чернігові: хто вони, мета зібрання та чи потрібно це суспільству?
2019-07-03 11:29:51



Форум на тему «Нове життя з АА», що пройшов 29 червня в Чернігові, був присвячений 24-й річниці створення організації АА (анонімних алкоголіків) в Чернігові. Товариство АА (анонімних алкоголіків) це – Всесвітня спільнота, яка охоплює понад 180 країн світу. В Україні ця організація була створена в 1989 році, в Чернігові з’явилася у 1995-му.
Координатор Чернігівської філії на ім’я Євген розповів, що перші організації в Україні з’явилися в таких містах як Київ, Львів, Одеса та Луцьк. Чернігівська організація була створена в 1995 році. Організатором першої чернігівської групи стала Закупра Людмила Дмитрівна, яка на той час працювала соціальним педагогом в центрі соціальних служб для молоді. На сьогоднішній день в Чернігові існує дві групи АА, в яких налічується близько 20 чоловік. Ще стільки ж – це ті, які вже назавжди розпрощалися із «зеленим змієм» і знайшли своє місце в нормальному цивілізованому суспільстві, будуючи власне тверезе життя. В Україні активних членів АА налічується близько 1200. Така ж кількість тих, хто вже остаточно одужав. В усьому світі – їх близько 3 млн. чоловік. (Авт. - порівняйте з реальною кількістю любителів оковитої і самі визначте відсоток тих, хто добровільно вирішив здолати цю страшну недугу).
Таких координаторів або волонтерів на постійній основі в чернігівській групі АА - близько 10 чоловік. Група веде досить активну інформаційну політику: розповсюдження листівок в транспорті і на дошках оголошень, розміщення постерів на сіті-лайтах, реклама на радіо, публікації в пресі та на інтернет-сайтах - все це спрямовано на інформування якомога ширших верств населення щодо діяльності спільноти, її мети, принципів та результатів. «Найчастіше - веде далі Євген, - першими в організацію звертаються родичі алкозалежних осіб, в основному це матері або дружини, і вже після спілкування з нами, вони приводять своїх рідних. Є в нас і «гаряча» лінія з номером 073-429-89-78, зателефонувавши на яку, всі бажаючі можуть дізнатися, всю інформацію яка їх цікавить: як це працює, куди можна привести людину і як краще це зробити.
Кожен член нашої спільноти має прийти до нас у групу лише за власним бажанням. Інакше ефекту не буде. Насильно ми взагалі ні з ким не працюємо! Важливо, щоб людина сама усвідомила, визнала свою помилку і захотіла змінитися.
Спільнота пропонує 5 базових інструментів, завдяки яким ми досягаємо результатів:
1) – сама група, яка складається з колишніх алкоголіків, які самі вже були на суспільному дні і змогли побороти цю хворобу. Своїм прикладом вони надихають новоприбулих на важкий, тернистий, довгий але переможний шлях. Вони діляться своїм досвідом, підтримують, допомагають;
2) – програма «12 кроків», яку придумали анонімні алкоголіки ще в 1938 році, в 1949-му американською асоціацією анонімних алкоголіків вона була визнана «базовою», а в 1951-му ця програма вже отримала премію Ласкерів. Її визнали 12 тисяч медиків світу, як найефективнішу в боротьбі з алкозалежністю. Програма ця складається з 12 кроків і розрахована на реконструкцію особистості, яка набуває навичок життя без алкоголю. Тобто людина, яка приходить в АА практично зруйнована, переосмислює переоцінює своє життя приймає для себе нові орієнтири нові цінності і починає до них прагнути. Програма за своєю суттю - духовна, в ній є слово Бог, але вона не релігійна, без релігійної пропаганди. Тобто до нас може прийти людина будь-якого віросповідання зі своїм розумінням Бога.
3) - Наступний інструмент - література. Книг на цю тематику у світі досить багато, але настільною книгою для кожного члена спільноти є книга «Анонімні алкоголіки», де описані всі 12 кроків та досвід людей, які ці кроки здійснили. Всі історії взяті з реального життя.
4) - наступний інструмент це - зв’язок, контакт, комунікація, підтримка іншими членами спільноти – алкоголіками. З новеньким відразу встановлюють зв’язок, записують його номер контактного телефону і щодня телефонують, цікавляться як справи, що нового, хорошого чи поганого. Тобто він постійно відчуває підтримку, розуміє, що він у цьому світі не один, що він комусь потрібен, адже алкоголізм – це ще й хвороба самотності. Коли людина приймає рішення тверезіти, вона раптом залишається на самоті: товариші по чарці відходять вбік, їм це стає не цікаво, а для нормальних людей суб’єкт вже став ізгоєм. В АА пропонують свою компанію, колектив однодумців, які вислухають, підтримають, порадять, допоможуть у вирішенні будь-якої проблеми. Головне - перебороти депресію і залишиться тверезим.
І 5-й інструмент - служіння. Служіння це таке собі волонтерство, як обов’язок, як місія допомагати собі подібним. «Група організована так, що ми самі себе обслуговуємо, - говорить Євген, - в нас немає найманих працівників. Робота полягає в розклеюванні реклами, веденні зборів, зустрічей чи яких ось інших заходів з інформування суспільства та громадськості. Хтось займається прибирання приміщень. Тобто люди займають якусь певну волонтерську посаду, виконують суспільну роботу і стають корисними для організації, підтримуючи її життєдіяльність.
«Ось саме ці 5 інструментів працюють досить ефективно. І якщо людина сумлінно їх дотримується, зможе вирватися з лап «зеленого змія» з вірогідністю у 80 %», - говорить Євген , - «новоприбулі, які долучаються до нашої організації, активно включаються у нове, цікаве, досі для них незнайоме життя. А вже років через 2-3, коли людина звільняється від алкогольної залежності, вона відходить від спільноти в інше, здорове суспільство. Для неї починається інше, тверезе життя: знаходиться робота, повертається дружина, з’являється сім’я, вони обзаводяться новими знайомствами і контактами. Рідко хто з таких продовжує підтримувати зв’язок з колишнім товариством».
За словами Євгена, власного приміщення організація в Чернігові не має. Доводиться користуватися орендованими квадратними метрами. Раніше це була будівля на вул. Князя Чорного, 4, зараз - за адресою вул. Реміснича (колишня - Комсомольська), 49 - будівля колишнього товариства ДТСААФ. В цій орендованій кімнаті проводяться зібрання кожного дня, крім понеділка. В понеділок працює група для родичів алкоголіків. Це так зване паралельне співтовариство де координатори і волонтери навчають близьких людей правильно допомагати своїм родичам позбутися алкогольної залежності. В них також є така ж сама 12-кророка програма, виконуючи яку можна досягти бажаного результату.
Після цього короткого інтерв’ю Євген запрошує на сам захід.
Урочисте засідання проходить у форматі живого спілкування. Крім членів товариства АА не лише з Чернігова а й з інших міст України, які приїхали привітати своїх чернігівських колег з днем народження організації, на зібранні, також, присутні і представники служб установ та організацій, які так чи інакше пов’язані з боротьбою з алкогольним злом. Це зокрема психотерапевт Чернігівського обласного психоневрологічного диспансеру Валентина Шеховцова, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Мазур, старший інспектор філії Державної установи Центр пробації в Чернігівській області майор внутрішньої служби Алла Голець.
Ведучі заходу Вікторія і Роман (їх фото ми не публікуємо, так как я самі ведучі теж являються анонімними алкоголіками і все ще викоують програм "12 кроків") розпочали форум з нагадування про дотримання всіма учасниками зібрання, в тому числі і журналістами, принципу анонімності для створення атмосфери відкритості та довіри, як для старих так і для нових членів Співдружності. Розпочалася зустріч з хвилини мовчання. За цей час кожен учасник мав усвідомити: для чого він тут, що об’єднує всіх цих людей, згадати тих, хто тільки ще шукає дорогу до АА, про тих, хто сьогодні не зміг приїхати і кого вже ніколи не буде поруч через цю страшну хворобу. Згадати про себе, навіщо «я» тут і приготуватися до урочистих зборів.
Після спільної молитви про дарування душевного спокою, ведучі Роман і Вікторія по черзі зачитують 12 кроків програми організації.
Дванадцять Кроків АА
1. Ми визнали, що ми були безсилі перед алкоголем, що наше життя стало некерованим.
2. Повірили, що Сила, могутніша за нашу, може повернути нам здоровий розум.
3. Прийняли рішення доручити нашу волю і наше життя під опіку Бога, як ми розуміли Його.
4. Зробили сумлінну та безстрашну моральну інвентаризацію самих себе.
5. Визнали перед Богом, собою та іншою людиною справжню природу наших помилок.
6. Були повністю готові до того, щоб Бог усунув всі ці дефекти характеру.
7. Покірно просили Його усунути наші недоліки.
8. Склали список усіх людей, кому ми заподіяли шкоду, і стали готовими відшкодувати всім їм завдані збитки.
9. Особисто відшкодовували заподіяні цим людям збитки, де тільки можливо, крім тих випадків, коли це могло зашкодити їм або кому-небудь іншому.
10. Продовжували робити особисту інвентаризацію, і коли ми були неправі, відразу визнавали це.
11. Шукали шляхом молитви і медитації покращення нашого свідомого контакту з Богом, як ми розуміли Його, молячись лише про знання Його волі щодо нас і сили виконати її.
12. Досягнувши духовного пробудження, як результат цих кроків, ми намагались нести це послання до алкоголіків і застосовувати ці принципи у всіх наших справах.
Далі, ведучі зачитують 12 традицій, яких неухильно повинні дотримуватися всі члени співдружності:
1. Наше загальне благо повинно стати першочерговим завданням кожного члена співдружності, особисте одужання залежить від єдності групи АА.
2. У справах нашої групи є лише один авторитет – люблячий Бог, в тому вигляді, як ми його собі уявляємо. Наши керівники — лише наділені довірою виконавці.
3. Єдина умова для того щоб стати членом АА – бажання кинути палити.
4. Кожна група має бути повністю самостійною, за виключенням справ, які стосуються інших груп АА в цілому.
5. У кожної групи є лише одна мета – донести наші ідеї до тих алкоголіків, хто ще страждає.
6. Групі АА ніколи не треба підтримувати фінансувати чи надавати своє найменування АА для використання будь-якою спорідненою організацією або сторонньою компанією аби проблеми пов’язані з грішми і власністю і престижем не відволікали вас від головної мети.
7. Кожній групі АА слід повністю спиратися на власні сили і відмовлятися від зовнішньої допомоги.
8. Співдружність Анонімних Алкоголіків повинне завжди залишатися непрофесійним об’єднанням, але наші служби мають право наймати професійних працівників, які володіють певною кваліфікацією.
9. Співдружності АА ніколи не слід никогда мати жорстку систему управління але ми можемо створювати служби і комітети, підпорядковані тим, кого вони обслуговують.
10. Співдружність Анонімних Алкоголіків не дотримується жодної думки, яка не стосується до її діяльності, тому назву АА не слід втягувати в будь-які суспільні дискусії.
11. Наша політика у взаємовідносинах з громадськістю базується на привабливості наших ідей а не на їх пропаганді, ми повинні завжди зберігати анонімність в контактах з пресою, радіо, телебаченням.
12. Анонімність – духовна основа всіх наших традицій, яка постійно нагадує нам про те,що головне для нас принципи, а не особистості.
Перше слово для виступу на урочистому зібранні, безперечно, надається засновниці товариства Анонімних Алкоголіків у Чернігові Людмилі Закупрі.

Вона робить короткий екскурс в історію створення організації від самого її зародження. Людмила Дмитрівна сама пережила трагедію, коли її син прийшов з армії наркозалежним. Відчайдушно шукаючи порятунок для своєї дитини, вона звернулася по допомогу до спеціаліста зі Львова. Психолог на ім’я Світлана дала їй зарубіжну літературу про організацію анонімних алкоголіків і наркоманів. Одна з книг, автора Осетинського, називалася «Гріх, чи хвороба?». Людмила Дмитрівна, прочитавши її, поступово стала залучати до її читання людей, які вже «дозріли» для оздоровлення від алкоголізму, але в них не вистачало душевних і моральних сил для цього. І от всі вони стали збиратися в неї вдома щодня, крім суботи і неділі.
Після того, як бажаючих назбиралося занадто багато для невеличкої квартири, Людмила Дмитрівна звернулася по допомогу до директора готелю «Профспілковий» Ірини Василівни з проханням виділити для їхніх занять приміщення. Людмила Закупра стала розвивати цей рух через ЗМІ і чернігівська група стала стрімко зростати. Так у 1995 році була створена перша в Чернігові Група Анонімних Алкоголіків. До неї на заняття почали приходити пацієнти, що перебували на обліку в чернігівському наркодиспансері. «Потім, після виселення з готелю, - розповідає далі Людмила Дмитрівна, - ми певний час збиралися навіть на опорному пункті міліції. Це очевидно був єдиний і унікальний в Україні випадок, коли алкоголіки проводили заняття прямо «під наглядом» міліції. «В той час, веде далі Людмила Дмитрівна, - нас стали активно відвідувати гості з-за кордону. Такі ж члени організації АА. А на нашу першу конференцію прибули представники зі США, Нідерландів, Польщі, Білорусії, Литви та Естонії. Як засновник першої в Чернігові групи АА, Людмила Закупра привітала з 24-ою річницею нинішніх членів спільноти, яку вона ж сама і створила та наголосила, що люди, які переломили себе морально і стали на важкий шлях виправлення заслуговують на повагу і схвалення.
Далі, за регламентом, відбувся так званий «Парад тверезості». Це коли ведучі називають термін у форматі зменшення від 24 років до лічених днів, а присутні, чий «термін тверезості» відповідає названій даті, підводяться і отримують схвальні оплески.
Після «Параду тверезості» всі бажаючі могли вийти до мікрофона і привітати іменинників - членів чернігівської організації АА, а заодно і розповісти свою історію одужання. Бажаючих набралося не менше десятка, з Києва, Житомира, Вінниці, Умані та ін. і тому, щоб утиснутись в регламент, ведучі змушені були просити спікерів висловлюватися лаконічніше.
З числа почесних гостей першою виступила психотерапевт Чернігівського обласного психоневрологічного диспансеру Валентина Шеховцова.

Спочатку вона розповіла автобіографічну історію, яка змусила її раз і назавжди поставити хрест на вживанні алкоголю. Потім поділилася досвідом, як боролася за повернення в здоровий соціум свого чоловіка і сина. І наостанок повідомила що і вона якоюсь мірою причетна до сьогоднішнього свята - створення групи анонімних алкоголіків у Чернігові. «Перше засідання групи, - говорить Валентина Борисівна, - відбулося у мене в кабінеті. Приїхали кияни - Льоля, Альоша. Саме вони розповіли про принципи і методи роботи всесвітньої організації АА, започаткували роботу нашої організації». На завершення виступу Валентина Борисівна привітала «іменинників» віршами власного виробництва, присвяченими важкій боротьбі людини з «зеленим змієм».
Наступним почесним гостем, що підійшов до мікрофона, стала Людмила Мазур - директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді як керівник закладу, який, по-суті, першим започаткував цей рух в Чернігові.

Людмила Олексіївна, зокрема, зазначила, що в зв’язку з особливостями своєї роботи, не має толерантності до алкозалежних. Але дивлячись і слухаючи щирі розповіді про успіхи в боротьбі з цією хімічною залежністю, вона щиро радіє. Особливо її зацікавив так званий «парад тверезості». Чим більший у людини термін тверезості, тим приємніше і радісніше за її успіхи. «Я розумію яка це важка праця - робота над собою, - говорить Людмила Мазур, - і тому ваші успіхи додають мені життєвих сил і енергії, дозволяють мені вижити в цьому житті (я була колись співзалежною), дозволяють мені залишатися в професії і просто залишатися людиною. Щирі вам вітання і подяка.

Представник служби пробації в Чернігівській області, майор внутрішньої служби Алла Голець, теж прийшла привітати «іменинників». У своєму короткому, але промовистому виступі правоохоронець зазначила, що працюючи в службі, яка вже виправляє наслідки алкогольної та наркотичної залежності, вона вважає своїм обов’язком прийти на зустріч та привітати тих, хто сам вирішив вступити у єдиноборство з підступним та жорстоким «зеленим змієм». Алла Голець розповіла присутнім, що в службі пробації, на обліку стоять особи, які зіткнулися з проблемою наслідків алко- та наркозалежності. Вони жили за принципом: «украв - випив - у в’язницю». Але служба дає людям шанс залишатися на волі, разом з тим, дотримуючись певних обмежень. Тобто «покарання на волі»: громадські роботи, виправні роботи і т.д. і т.п. Основні клієнти служби пробації - це ті, які скоювали злочини в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. І от коли в установу прийшов Женя з пропозицією залишити освітню літературу і рекламну продукцію, всі були «за». У в’язниці, яка існує століттями за своїми законами, правилами і методами, про рух Анонімних Алкоголіків в Чернігові ніколи не чули. А тут раптом до нас приходять цілком адекватні, свідомі люди, які аж ніяк не схожі з тим типажем, що асоціюється з алко- чи наркозалежним. Ми взяли ці рекламні буклетики та листівки і всім, хто приходить до нас на реєстрацію чи з інших питань, пропонуємо відвідати або хоча б зателефонувати за вказаними в листівках номерами. І хоча відсоток зацікавлених просто мізерний, хотілося би більше, але робота, яку ви робите, дуже потрібна і нелегка. Я просто захоплююся тими людьми, які «зробили себе самі», захоплююсь вами, людьми, які будучи на межі безодні, через «не можу» взяли себе в руки і відродилися в новому житті. Я вітаю вас і вітаю всіх ваших рідних і близьких, котрі теж разом з вами здобули цю перемогу і отримали нове тверезе щасливе життя. Мені подобається ваше товариство, і я з насолодою слухала всі ваші історії, які надихають на ще більш наполегливу працю задля врятування нових і нових життів. Життів всіх тих, хто зараз стоїть у нас на обліку, і в яких теж є великі проблеми з залежністю. Але, на жаль, не кожен погодиться, не кожен ще психологічно готовий до такої важкої і жорсткої боротьби. Тому ми також будемо старатися і намагатися підштовхнути все більше і більше таких «клієнтів» до цього шляху, який обрали собі ви. Зі святом вас!
На завершення офіційної частини заходу ведучий Роман оголосив подальший розпорядок форуму. Виявляється, на другий день святкування заплановані банкет з шашликом та екскурсія визначними місцями Чернігова, особливо це буде цікаво гостям з інших міст.
Завершився перший день урочистостей загальною молитвою, яку всі учасники виголосили на вулиці перед будівлею готелю.

Боже, дай мені розум и душевний спокій –
Прийняти те, що я не в силах змінити;
Мужність - зменити те, що можу
І мудрість - відрізнити одне від іншого.
PS. Для довідки
Як влаштована Спільнота АА
Алкоголіки, що одужують, об'єднуються у групи з метою підтримання тверезості. Кількість членів однієї групи може бути будь-якою (зазвичай 10-12 осіб). В Україні налічується більш ніж 130 груп, у світі - близько 117 тисяч груп у більш ніж 180 країнах.
Групи об'єднуються в інтергрупи міст і регіонів для вирішення спільних питань і проблем Спільноти, для донесення інформації про одужання тим, хто ще потерпає від алкоголізму. На сьогодні в Україні є шість Регіонів АА: Західний, Київський, Південний, Полтавський, Східний і Волинський.
Делегати від Регіонів і представники окремих груп (які не входять до регіонів) збираються раз на рік на Українську Конференцію з Обслуговування (УКО) для прийняття колективних рішень у справах Спільноти і подальшому її розвитку.
УКО обирає делегатів для роботи у Європейському і Світовому Зібраннях по обслуговуванню АА, таким чином приймає активну участь у житті Світової Спільноти АА.
Органи самоорганізації АА в Україні (у ПОРЯДКУ зменшення повноважень):
Робоче зібрання групи - виразник групової свідомості первинного осередку Спільноти АА, Проводиться по рішенню групи.
Регіональна Конференція АА - виразник групової свідомості окремого Регіону (через представникі? груп). Проводиться звичайно один раз на рік.
Українська Конференція з Обслуговування (УКО) - виразник групової свідомості АА в Україні Проводиться щорічно.
Рада Обслуговування АА в Україні - зібрання представників Регіонів для поточної роботи у справах Спільноти. Проводить очні зібрання кожні 3 місяці, заочно збирається мінімум раз на місяць, у Скайпі
Щомісячно проводяться робочі зустрічі Служби УКО:
• Організаційний Комітет - проводить організацію заходів АА в Україні;
• Літературний комітет - відповідає за переклад книг, документів і створення брошур, флаєрів, тощо;
• Фінансовий Комітет - веде фінансовий облік діяльності АА в Україні;
• Інформаційний Комітет - відповідає за зв'язок зі ЗМІ, професіоналами і громадськістю;
• Служба по зв’язку з місцями позбавлення волі (МПВ) - здійснює роботу з донесення послань АА у виправні заклади та МПВ.
Друкованим органом Анонімних Алкоголіків в Україні є журнал «Джерело», який має редколегію, виділену в Службу УКО, і видається щоквартально.
Громадська Організація «Український Центр Обслуговування АА» представляє інтереси АА України на офіційному рівні, видає і розповсюджує літературу АА.
Дана модель самоорганізації не є системою управління. Найбільшими правами і повноваженню у цій структурі володіють групи АА. Органи служіння (Служби АА) створені для обслуговування членів АА, підкоряються тільки рішенню групової свідомості та діють у рамках Традицій АА і Законів України.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
Зберегти 200-літнього дуба вирішили активісти у Смичині
2025-05-13 14:57:35
З 1 травня жителям двоповерхівки на Шевченка розсилають квитанції по к...
2025-05-13 14:37:57
Ні обручок, ні поцілунків, ні трепетного «кохаю!», зате 56 років разом...
2025-05-13 14:22:53
У Чернігівській гімназії №16 тривають ремонтно-відновлювальні роботи
2025-05-13 13:45:47
Прилуцький центр допомоги безпритульним тваринам: стерилізація, догляд...
2025-05-13 13:30:00
Наталію Чернобай, підозрювану у виправдовуванні російської агресії, ві...
2025-05-13 12:35:22
У Чернігові перевізники подали до міськради пропозицію щодо збільшення...
2025-05-13 11:36:39
84-річний киянин розбився насмерть на Чернігівщині через зіткнення з в...
2025-05-13 11:24:38
102-річний ветеран і журналіст Григорій Свиридов: «Я ніколи не думав, ...
2025-05-12 14:51:21
Зіткнувся з деревом та згорів: на Чернігівщині в ДТП загинув водій лег...
2025-05-12 14:06:23
Анонимный алкоголик --это алкоголик который стесняется признаться что слабак и что пьет всякую гадость .
"З числа почесних гостей першою виступила психотерапевт Чернігівського обласного психоневрологічного диспансеру Валентина Шеховцова. " Почесні гості - це алкоголіки з дуже великим стажем?
В статье перепутаны фото Людмилы Закупры и Людмилы Мазур.
Здравствуйте меня зовут Валентин, мне 27 и я алкоголик. Всегда хотел на таком мероприятии побывать, почему про них пишут в средствах массовой информации уже после их завершения. Как обычному алкоголику попасть на форум не зная когда и где он пройдет? Нужно заранее оповещать общественность о подобных мероприятиях, а то получается только избранные по блату попали на форум, а рядовые алкоголики должны и дальше по корчах прятаться искать где прибухнуть. Ничего не меняется...
Здесь на город.сн.юа - было две статьи перед этим мероприятием, если его можно так назвать, а ты Валентин видать прибухнул и был тогда в запое, если не видел анонс на этом сайте ...
Валентин, пока ты бухал, были статьи с датой встречи таких алкашей, как ты. Или ты думаешь, что на такие встречи рассылают приглашения вместе с белкой?
сразу видно - добрый ты человек )
Так это ж секта какая то. Причем тут разговоры о Боге и ведение хороводов по кругу? Квартиры переписывать когда начнут?
аха-хахаха-ха-ха-ха-ха-ха-аххахахах, за квартиры в ТОЧКУ!!!!
у нас просто анонимные алкоголики будет собираться, и просто анонимна алкоголить
Не доделаные,вы хоть в курсе ,что такое алкоголик?Я за день полторашку спирта в себя заливал,блевал,дрыстал,скорую вызывал,но пил в течении лет примерно 10 лет,чуть не здох.Алкаш встать даже не сможет,а эти СЕКТАНТЫ танцуют...дебилы!
тихо тихо, они хоть и танцуют но с жилплощадью )))
Те, кто организовывает эти сборища - таки да, с жилплощадью :) А вот "прихожане" зачастую остаются без неё ;) Задача таких вот "помощников по жизни" - выявить и охурить алкашей, потерявшихся в жизни, но ещё не пропивших жильё. Алкаш, имеющий наследников и родственников, с малолетними детьми, прописанными в квартире - нахрен им не нужен. И нужно быть совсем наивным Буратинкой, чтобы поверить в то, что кого-то чужое горе ипёт больше, чем самого тебя. Не хочешь пить - просто не пей! Пример "анонимности": "З новеньким відразу встановлюють зв%u2019язок, записують його номер контактного телефону і щодня телефонують, цікавляться як справи, що нового, хорошого чи поганого." - на оперативном языке это называется "разработка объёкта", - человек сам о себе расскажет все слабые стороны, покается и даже не заметит, как попадёт в полную зависимость от чьей-то воли. Бери его голыми руками и делай что хочешь :(
Факты у Вас есть того, что "Анонимные" Чернигова у кого-то что-то отобрали? Может быть ссылки на расследования или статьи?
Факты у прокурора :) Не отобрали ничего черниговские только потому что пока ещё эта система только налаживается, а время ещё наступит. Или вы возьметесь утверждать что кто-то за просто так создаёт какую-то организацию, вкладывает личные средства и время только для того, чтобы направить на путь истинный какого-то алкаша, заблукавшего по жизни? - Аха, и мы тоже в это верим! :) Осталось только поверить в неподкупность судей и благие намерения политиков :) Это четко организованный бизнес, уже проявивший свою сущность во многих странах, и я не думаю что в Чернигове всё будет по-иному, просто должно пройти время от замысла до исполнения. В стране, в которой зачастую никому не нужны умные, талантливые и состоявшиеся люди - вдруг кто-то из альтруистских побуждений-соображений начал проявлять трогательную заботу о наркошах и алкашах?! Лет 50 назад, когда я был в ясельной группе д/садика "Ромашка" на Кругу, - можно было-бы мне эту сказочку и рассказать, я-бы может и поверил :)
А в мировой практике Вы встречались с тем, чтоб именно "Анонимные Алкоголики" у кого-то что-то отбирали? Я не имею в виду какие-то секты типа "Свидетели "кого-нибудь"" или типа того, а именно " Анонимные Алкоголики". Приведите примеры, а лучше ссылки на пруфы.
Что вы прицепились с этой мировой практикой и доказательствами? В Гугле что-ли забанили, лень искать? Вы лучше приведите конкретный пример не из опыта Америк разных, а из нашей повседневной жизни, типа вот житель села Ивановка (бывш. колхоз "40 лет без урожая"), Петро Синяк, после посещения утреников алкоголиков и вождения хороводов вокруг сельмага - с бухлом завязал конкретно (по крайней мере - со вчерашнего вечера ещё ни разу не выпил). Вот это и будет лучшим подтверждением действенности программы. А всякие байки о 12 шагах и прочей лабуде - расскажите перед сон-часом в детском саду :)
Конкретные примеры на фотографии с так называемым "хороводом". Там народ не употребляет и по несколько лет и по несколько десятилетий. А Гуглом видимо Вы не умеете пользоваться, раз пишите откровенную чушь.
Видать у этих целителей жертвенного бабла хватает не только на поездки-собрания и зарплату... Ещё пару гривен и таким агитаторам как ты подкидывают :) Выложи доказуху что ты не тролляка проплаченный, а сам бывший алкаш, который при помощи этой секты завязал с бухлом! :) А то может ты вообще на Путина работаешь и ищешь морально неустойчивых для измены Родине, знаем мы вас таких заботливых! :) Америку и Европу тогда в пример будешь ставить, когда там пить перестанут, а не тогда когда очередную забугорную методику шарлатанства оттуда нам привезут! Не бывал в этих Европах, не видал как там синячат в уик-энды? Ну и где эффективность, тролляка?
Нет никаких зарплат в сообществе Анонимные Алкоголики. Сообществом люди занимаются в свободное от работы время. Это обычные люди от простых грузчиков до руководителей предприятий, у которых в абсолютном большинстве случаев есть нормальная постоянная работа. Они ничем не отличаются от всех остальных. Уверен, что у каждого из Вас есть знакомый анонимный алкоголик или анонимный наркоман, только Вы об этом не знаете. А по поводу доказательств, что я не тролляка, то какие я могу выложить доказательства? Спрашивайте - я отвечу.
А ты спец по мировым практикам, или один из охмурителей алкашни? Что-то кажется мне, что на зарплате ты у них :)
Да посмотрите Вы пару фильмов известных режиссёров с известными актёрами про Анонимных. Почитайте про суть проблемы. И будем Вам счастье.
В 2018 г хороший фильм вышел "Не волнуйся, он далеко не уйдет", в котором сыграли Хоакин Феникс, Джона Хилл, Руни Мара и т.д. Фильм основан на реальных событиях. Рейтинг Кинопоиска 7,0. Про алкаша, который потерял всё, а потом попал в Анонимные, а позже стал одним из самых талантливых художников-карикатуристов Америки.
Да насрать мне на америкосовских знаменитостей, которые вылезли из пьянки! У них там все герои: кто наркоту употреблял, а потом завязал, кто воровал, а потом перестал - такой у них менталитет. А для меня это не герои, а бывшие наркоманы и бывшие воры, и более никто. Я не вижу в них ничего, достойного подражания. И если сам не пью, то не считаю это какой-то особой заслугой или подарком небес - просто не пью. А у вас все примеры и фамилии - от америкосовского восприятия жизни. Ну надо же, достижение, - всю жизнь лакал как собака, а потом перестал :) И куда ему орден прикручивать и букет роз вставлять за это? :) Западные ценности, западные методы и западные мерки пусть остаются на Западе, а не бездумно перетаскиваются сюда.
То, что Вам нас.рать на американских знаменитостей это Ваше дело. Главное, что Анонимным Алкоголикам Чернигова не нас.рать на то, что сотни людей в Чернигове погибают от алкоголя ежегодно.
А вот интересно, ему кто-то в рот заливает? Как это гордо - Я АЛКОГОЛИК! Не хотел бы не пил. Проблем хватает а тут икона и все на них молятся.
Я надеюсь, что Вы не столкнётесь в своей жизни с этой ужасной болезнью. Здоровому человеку не понять алкоголика. Здоровый человек хочет - пьёт, а не хочет - не пьёт. А у алкоголика такого выбора нет, даже когда он начинает ненавидеть алкоголь - он не может самостоятельно остановиться и начать контролировать употребление.
А где он алкоголь берет? Только не вешай лапшу, что вещи из дома продает или ворует.
Невежество жителей Чернигова поражает(((( АА - это всемирно известная организация с идеальной репутацией, люди собираются в группы, поддерживают друг друга, помогают друг другу оставаться трезвыми. О этой организации есть куча голливудских фильмов, много актеров члены АА, Мэл Гибсон, Энтони Хопкинс, Бен Аффлек, Аль Пачино, Гэри Олдмен, Чарли Щин, Деми Мур и тд рок-музыканты, модели, Наоми Кэмпбелл - член АА. Они все с квартирами остались, не переживайте))) В репортаже написано, что организация действует при поддержке социальных служб города, ее рекомендуют психологи как самую эффективную для выздоровления. Вы пишите глупости и это плохо, плохо потому что человек которому нужна помощь, прочитав ваши идиотские комменты, засомневается и не придет((
Википедия: Анонимные Алкоголики, или АА (англ. Alcoholics Anonymous) - это содружество, объединяющее людей, которые делятся друг с другом своим опытом, силами и надеждами, чтобы решить свою общую проблему и помочь другим избавиться от алкоголизма. Единственное условие для членства в АА - желание бросить пить. Члены АА не платят ни вступительных, ни членских взносов. Главной целью проведения собраний АА является сохранение трезвого образа жизни (неупотребление алкоголя), а также помощь другим в решении этой проблемы. Регулярное посещение собраний, по мнению организации, помогает оставаться трезвым. Общаясь на собраниях, участники делятся своим опытом, силой, рассказывают о том, кем были, что с ними произошло и как им живётся в настоящее время. Глубокая заинтересованность в желании оставаться трезвым, помощь новичкам на собственном опыте выздоровления, как отдельно взятой личности, так и группы в целом, духовный рост, независимо от вероисповедания, полная конфиденциальность являются движущими силами групп самопомощи АА. В работе групп используется программа «12 шагов АА».».
Сколько волка не корми он в лес смотрит.
Если никто и ничего не платит, никто и ни от кого ничего в финансовом плане не требует, то возникает резонный вопрос: - А за чей счёт весь этот банкет для алкашни?! Ведь как ты ни крути, а нужны деньги на оплату аренды зала для хороводов, нужны деньги на оплату передвижения активистов и пр. челяди из одного простодушного Чернигова в другой, нужны деньги для материальной заинтересованности активистов в этих поездках (не нужно только рассказывать сказки о том, что кто-то бросил дом, хозяйство и работу и разъезжает по всей стране с антиалкогольными проповедями). Вот эти вопросы нужно осветить для полного понимания целей и задач этой движухи. А все эти Аффлеки-Шины-Муры-Хопкинсы и пр. громкие фамилии, - не более чем словесная трескотня, нам-бы их проблемы :) Только из Чернигова вымелись гуры-от-бизнеса (из самого Киева приехали лохов просвещать, почти бескорыстно), так сразу же заявились ещё гуры-от-алкоголизма :) И опять громкие имена, опять впечатляющие успехи, опять 100%-работающие методики. Мне одному кажется, что весь этот цирк построен по одному сценарию и рассчитан на доверчивых лошков?
Методика не 100% работающая, но успехи очень большие. Чтоб Вы понимали в Европе, США и т.д. это чуть ли не единственная методика борьбы с алкоголизмом, там нет "кодировок", "подшивок", "Катюжанки" и прочих рекламируемых "противоалкогольных" докторов. А по поводу денег всё очень просто - сообщество существует за счёт ДОБРОВОЛЬНЫХ пожертвований. В сообществе вообще всё ДОБРОВОЛЬНО, никто никого ни к чему не обязывает: хочешь - ходи, не хочешь - не ходи на группы, хочешь - пей, не хочешь - не пей, хочешь - верь в Бога, Будду, Аллаха или кого-угодно, не хочешь - не верь. Волонтёры за свой счёт приезжают из других городов. Алкоголь забрал жизней намного больше, чем любая война. Поэтому не удивляйтесь, что есть люди готовые помогать не ради выгоды.
Так в таком случае, - почему же эти добродии не пасуться в Америках и Европах, если там это основной способ?! Почему Чернигов пытаются окучить? :) Вопрос номер два: собирать пожертвования у алкашей?!!! - да у них на лишний шкалик на опохмелку гривны лишней нет, а ещё неси пожертвования :) Я как услышу слово ПОЖЕРТВОВАНИЯ - дальше уже ничего объяснять не нужно :) десятки рычагов влияния для внесения "добровольщины", ну чего писю смешить, - здесь уже не младшая ясельная, а подготовительная :) Все только и живут на пожертвования: иеговы, христиане, алкаши и пр. и у всех морды больше, чем у жертвователей :)
В группы Анонимных приходят обычно местные жители. Гости из других городов или стран приезжают поделиться опытом редко, в основном на какой-нибудь форум или семинар. Для того чтоб быть членом сообщества не обязательно делать пожертвования. Кто-то ходит на собрания и ничего не кладёт в шляпу, кто-то приносит печенье или конфеты, кто-то чай или кофе, кто-то может положить пару гривен в шляпу, а кто-то двадцатку. Большие пожертвования не рекомендуются, это противоречит концепции и традициям. Ещё раз повторюсь - нет никаких обязательств, не можешь или не хочешь - не жертвуй, никто не осудит. Более того фамилии и прочие данные никто не спрашивает, даже можно взять псевдоним или представиться другим именем.
а зачем алкаши собираются в круг и хороводы хороводят.
Они не хороводят хороводы))) Это они стали в спираль по сроку трезвости, внутри те у кого самый маленький срок, а снаружи те у кого большой срок трезвости. Символическая поддержка начинающих выздоравливать.