«Мені це сниться, братику?!»

2007-03-30 15:43:20
599 1
Ця трагедія сталася минулої п’ятниці на залізничному мосту поблизу Чернігівського м’ясокомбінату: під колесами вагона мало не загинув 9-річний Володя Маруженко. близько чотирнадцятої години разом із старшим братом Денисом він повертався із школи (Володя — учень 4-А класу Чернігівської школи № 13, Денис навчається в 11-Б класі цієї ж школи. — Авт.).



Чому хлопчик опинився на мосту, поки що не відомо зараз триває слідство. За словами брата, Володя вибіг на залізничну колію, а він залишився внизу. У цей час саме проходив маневровий тепловоз із двома вагонами. Коли Володя зник із поля вору брата, Денис почув крик Він кинувся туди, але було вже пізно: колесо розчавило дитині стопу лівої ноги. Шокований побаченим. підліток вибіг на вулицю Любецьку з надією покликати когось на допомогу. Дякувати Богові, саме в цей час вулицею проїжджав патруль ДАІ у складі інспекторів взводу супроводження обласної Державтоінспекціїлейтенанта міліції Олександра Кравченка та старшого прапорщика міліції Олега Рубана.



— На дорогу прямо під колеса вискочив хлопець, —розповідає Олег Рубан. — Він нічого не міг пояснити, лише кликав за собою. Я піднявся на насип, де на колії лежала закривавлена дитина. Ніколи у житті не бачив такого жаху. Хлопчик кричав: „Мені це сниться, братику?!" Я підхопив його на руки і зніс вниз. Дістав з аптечки джгут, яким перев’язав ногу. Голова у хлопчика теж була розбита. Довелося обробити рану перекисом водню і забинтувати. На той час мій напарник уже викликав по рації „швидку". Медики прибули на місце хвилин через п’ятнадцять.

Володю негайно доставили до Чернігівської обласної дитячої лікарні. Операція тривала півтори години. Лікарі зробили все можливе, аби врятувати хлопчика. Зараз його життю уже нічого не загрожує. У понеділок Володю перевели з реанімаційного відділення до травматологічного.

— Володя Маруженко поступив до лікарні із розтрощеною стопою лівої ноги аж до гомілковостоп-ного суглоба, — говорить завідувач травматологічного відділення Павло Сеник. — Все, що залишилося від стопи, трималося лише на декількох сухожиллях. Шкіри на ній зовсім не було. Довелося залишки стопи ампутувати. Після операції можна з упевненістю сказати, що ходити він буде, але треба замовляти протез. Зробимо це, коли рана загоїться. Безперечно, якби не своєчасні і вмілі дії даіш-ників, то наслідки могли б бути непередбачуваними, адже Володя міг померти від крововтрати. Одне слово, правоохоронці врятували дитину.

До нас часто потрапляють діти, травмовані різними сільськогосподарський ми механізмами, але щоб на залізниці — таке у моїй практиці вперше.

За словами начальника лінійного відділу міліції залізничної станції Чернігів майора міліції Бориса Семенюка, зараз у цій справі триває слідство. Поки що показів Дениса замало, аби відтворити повну картину трагедії. Наразі слідчі встановили, який саме локомотив проїздив у той час у тому місці. Істина стане відомою після того, як працівники міліції вислухають самого Володю.

— Як тільки лікарі доз -волять нам зустрітися зди-тиурю, — говорить Борис Семенюк, — наш співробітник у присутності матері, лікарів поговорить з ним. За п’ятнадцять років служби з таким зустрічаюся вперше. Бувало, що під колеса добровільно кидалися дорослі, згадую, як сімнадцятирічна дівчина не поділила з подругою хлопця і кинулася під швидкий потяг. Її перерізало навпіл.

Зараз нам відомо, що близько чотирнадцятої години маневровий тепловоз із двома вагонами пдосліду вав від станції Чернігів до станції Чернігів-Північний. Маршрутом маневровий кілька разів міняв колії руху. За мостом він теж змінив колію. Щодо машиніста тепловоза, то він сказав, що нікого на колії не бачив.

Наостанок хотілося б звернутися до батьків, особливо тих, які живуть неподалік залізниці, із проханням роз’яснювати дітям правила переходу залізничної колії, розповідати їм про небезпеку на залізниці, адже ми не можемо на кожному переїзді поставити міліціонера. Пам’ятайте: залізниця — об’єкт підвищеної небезпеки!



Автору залишається додати, що за десять років роботи в органах Олег Рубан не вперше рятує людину. Нагадаю, що у грудні минулого року „Гарт” писав про те, як у Часниківці Бахмацького району Олег разом із старшим інспектором ДПС лейтенантом міліції Валерієм Кононовичем, прапорщиком міліції Павлом Лещенком та молодшим сержантом міліції Андрієм Безруком витяг-ли з підпаленого п’яничкою будинку пенсіонерку Надію Кухаренко. Хлопці випадково проїздили повз будинок старенької і помітили полум’я.

Про подальший хід розслідування справи про травмування Володі Ма-руженка ми розкажемо, як тільки слідство з’ясує всі обставини НП.

Андрій Димич, «Гарт» 13 (2297) від 30 березня 2007

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (0)

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
«Було 60 дворів, а залишилося 12»: як живе село Українське, що на Черн... 2025-07-18 13:54:05 Сергій Потій: «Коли мене вб’ють, ви дуже не горюйте» 2025-07-18 12:50:56 Цивільна дружина 59-річного Василя Литвиненко розповіла, як він загину... 2025-07-18 12:08:31 Прилуки затопило (відео) 2025-07-18 11:48:38 На Чернігівщині засудили жінку, яка регулярно б’є свого чоловіка. Разо... 2025-07-18 11:16:34 Гроші на дрова, яка чиновниця зі Сновську перевела на рахунки колег і ... 2025-07-18 11:00:39 На Чернігівщині попрощалися з двома захисниками 2025-07-18 10:26:53 У ніжинському притулку для тварин є проблеми, керівниця просить про до... 2025-07-18 10:09:59 Час подбати про власний комфорт 2025-07-18 10:09:52 Підприємці з Центрального ринку розповіли, як оговтуються після пожежі 2025-07-18 09:14:43