Проєкт

Чернігівцям презентували картини пацієнтів обласної психоневрологічної лікарні

2019-10-10 11:53:11
4774 0
Малюють картини і влаштовують виставки.

Чернігівцям презентували роботи пацієнтів обласної психоневрологічної лікарні. На порожніх мольбертах розмістили кілька десятків робіт тих, хто відвідує арт-терапевничну майстерню медзакладу.



Людмила Беленок, керівниця служби соціально-психологічного відновлення Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні: «Це роботи терапевтичного характеру, коли людина проходить психологічне відновлення за допомогою арт-терапевтичних методів. Сьогодні ми будемо представляти роботи багатьох пацієнтів. Частина з них ще знаходиться в лікарні, проходять лікування, частина з них вже давно не лікується в лікарні, але вони проходять арт-терапевтичне відновлення амбулаторно».

У медзакладі подібні заходи планують вже вдруге. Кілька років тому у такий же спосіб суспільство познайомилось з роботами одного з пацієнтів. Цьогорічну виставку розмістили у молодіжному центрі всього на кілька днів. Захід приурочили до Дня психічного здоров’я, який у всьому світі відзначають 10 жовтня.

Людмила Беленок, керівниця служби соціально-психологічного відновлення Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні: «Арт-терапія – це теж такий творчий процес, коли від таких своїх жахливих станів людина може за допомогою творчості, якоїсь невербальної переробки своїх емоцій перейти до ресурсних станів. І справді, трансформації картин, як я бачила, як це працює, відбувається таким чином, що з яких жахливих моментів картина перетворюється в дуже цікавий фрагмент мистецтва».

Оксана Сергієнко, психологиня Чернігівської психоневрологічної лікарні: «Я работаю с пациентом средством творческого продукта. Наша цель не является создать шедевр. Это побочный эффект нашей работы, что мы все-таки их создаем. Но это второе уже, а самое главное – это процес».

Саме через мистецтво працівники чернігівського медзакладу вирішили показати суспільству, що їх пацієнти після лікування такі ж люди, як і решта. Серед глядачів інкогніто були присутні і автори деяких робіт.

Людмила Беленок, керівниця служби соціально-психологічного відновлення Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні: «Автори присутні. Вони дуже чекають. Хочуть десь збоку подивитись, чи цікаво це людям, чи потрібно то взагалі комусь, то що вони роблять. Однією метою нашого сьогоднішнього, що ми робимо в місті, показати нашим пацієнтам, що вони цікаві, що їх оточення не відштовхує. І коли хвороба пролікована, то суспільство готове їх сприймати як будь-яку здорову людину».

Арт-терапія – це лікування образотворчим мистецтвом, з метою впливу на психоемоційний стан людини. У чернігівській психоневрологічній лікарні кожному пацієнту допомагають визначитися з його видом мистецтва, завдяки якому він максимально зможе пропрацювати свої питання.

Людмила Беленок, керівниця служби соціально-психологічного відновлення Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні: «Психічні порушення можуть бути у кожного. І це основний такий меседж – не боятися лікування, не боятися проявів, звертатися до лікарів, звертатися до лікування. Якщо дуже страшно, то хоча б до психологів. У нас працюють кабінети психолога на вулиці Івана Мазепи, 3. Можна прийти амбулаторно, анонімно, зателефонувати за телефоном 970-981, записати, і прийти запитати, що зі мною».

Лікарі закликають не ігнорувати депресивні настрої та пригнічені думки, а звертатися за допомогою до спеціалістів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (0)

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Протягом січня на Чернігівщину залетіли 2224 ворожі ударні дрони 2026-02-05 13:38:42 У Жавинці спалили сотню птахів, через пташиний грип 2026-02-05 13:23:53 Любов Панич власниця розплідника бордер-колі розповіла про особливості... 2026-02-05 13:01:56 З 5 лютого розпочинається поетапне відновлення гарячого водопостачання... 2026-02-05 12:59:58 Генсек НАТО відвідав Чернігівщину 2026-02-05 12:49:10 Вироку для вбивць сина батьки чекали 6 років 2026-02-05 12:25:23 Коли лікарі на вагу золота: проблема дефіциту медиків у районах Черніг... 2026-02-05 11:58:17 Трагічна пожежа на Ніжинщині: загинули троє членів родини 2026-02-05 11:40:58 Коли чекати на потепління: як довго на Чернігівщині протримаються силь... 2026-02-05 11:29:43 Оформлення паспортів стало дорожчим: роз’яснення Прилуцького ЦНАПу 2026-02-05 11:13:06