Мудр 3Д

Чернігів Оперативний вимагає гроші з авторів матеріалів, які публікує у себе (оновлено)

2020-01-15 16:53:16
2024 1
Професійним журналістам та авторам блогів незрідка доводиться стикатися з розповсюдженням своїх матеріалів без зазначення автора контенту. Цим грішать як авторитетні глянцеві журнали, статті в яких, якщо уважно погуглити містять дослівне цитування цілих абзаців або й повних текстів з вітчизняних та іноземних джерел, так і заслужені кандидати наук, які безсовісно ліплять свої псевдонаукові праці з чужих, видаючи за особисті міркування та висновки. І якщо на друковані офіційні та інтернет-джерела, які мають прив’язку до української доменної зони ще можна якось вплинути, шляхом звернення, то нажаль, ситуація з телеграм-каналами, дещо інша.

Наш сайт вже не вперше передруковували на телеграм-каналі «Чернігів Оперативний», підписуючи при цьому хоча б частину назви доменного імені Gorod.cn.ua. Після того, як з адмінів пішов останній патрульний поліцейський, модерувати спільноту стали абияк, а підписувати джерела через раз, або й взагалі публікуючи матеріали без підпису.Так, сьогодні канал «Чернігів Оперативний» розмістив фото та текст матеріалу сайту Gorod.cn.ua "Медсестер в чернігівських школах більше не буде", видаючи його за свій, про що свідчать скріншоти. Так бідненькі поспішали бути оперативними, що копіюючи тексти та фото, зовсім забули, що згідно Закону Про авторське право і суміжні права суб’єктами авторського права є автори творів, зазначених у частині першій статті 8 цього Закону, а об’єктами авторського права є: … літературні письмові твори белетристичного, публіцистичного, наукового, технічного або іншого характеру (книги, брошури, статті тощо), фотографічні твори і т.д.

Не є об’єктом авторського права: повідомлення про новини дня або поточні події, що мають характер звичайної прес-інформації.

В той же час повідомлення про новини не тотожне дослівному передруку матеріалу разом з використанням авторського фото, що містять інтелектуальну та творчу складову.

Частина твору, яка може використовуватися самостійно, у тому числі й оригінальна назва твору, розглядається, як твір і охороняється відповідно до закону.

Згодом цей матеріал передрукували й інші інтернет-сайти з посиланням на «Чернігів Оперативний», що свідчить про те, що редактори цих сайтів, теж сприйняли інформацію з телеграм-каналу, як таку, що належить його авторству. Але після нашого звернення, одразу ж відреагували і вказали посилання на Gorod.cn.ua.

Передрукований матеріал без вказання авторства Gorod.cn.ua

Але ж сайт Gorod.cn.ua з моменту свого створення ніколи не забороняв передрук своїх матеріалів, за умови вказання гіперпосилання на джерело. Про що свідчить копірайт сайту, який наскрізно йде через усі його сторінки. На нашому порталі ми розміщуємо передрук з більшості друкованих та відео-джерел Чернігівського регіону, завжди вказуючи посилання на них, вказуємо ми також авторство навіть, якщо це прес-релізи, хоча Закон цього не вимагає. Були і в нас ситуації, коли передрукувавши новину з якогось всеукраїнського сайту виявлялось, що справжніми її авторами є чернігівські джерела і при їх зверненні ми одразу ж виправляли ситуацію.

Тож звернувшись до адміністрації каналу «Чернігів Оперативний» ми очікували отримати таку ж реакцію – виказання джерела матеріалу. Натомість адміністрація телеграм-каналу повідомила, що розміщення посилання на першоджерело, що нам гарантує Закон Про авторське право і суміжні права, - є рекламою, за яку потрібно заплатити гроші. При цьому було відмічено, що гроші підуть начебто на допомогу дітям. Тут слід зазначити, що наш сайт за майже 12 років свого існування допоміг зібрати кошти не одній хворій дитині та й багатьом дорослим також, і людям, що опинилися в складних життєвих ситуаціях, за що велика дяка нашим читачам. Але вважаємо, що вимагати таким ось ницими методами кошти на благодійність, прикриваюсь дітьми – це якось неправильно, не по людські. Телеграм канал «Чернігів Оперативний» ставить свої вимоги на використання матеріалів «стороннього ресурсу» (як вони нас назвали), при тому, що вимоги цього ресурсу він ігнорує, а саме інформацію з копірайту, де сказано: © 2008-2020 gorod.cn.ua Городской сайт Чернигова Использование материалов gorod.cn.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на gorod.cn.ua.

Після спілкування через чат-бот каналу підпис під матеріалом «Медсестер в чернігівських школах більше не буде» врешті-решт було виправлено на Город.Чн.Юа, трохи пізніше «Чернігів Оперативний» низійшов до того, що виправив доменне ім’я першоджерела на Город.Сн.Юа, але на наше прохання прибрати матеріал, який не підписано як Gorod.cn.ua – ніяк не відреагував.


Після такого невдалого спілкування ми звернулися до працівника прес-служби Патрульної поліції Чернігівської області Віталія Копистка, який одразу ж відхрестився від телеграм-каналу «Чернігів Оперативний»:
- Коли його тільки створювали до мене підходила людина-ініціатор, наш співробітник, запитував, чи можна його офіційно вести від імені поліції. Але я сказав, що нажаль той контент, який пропонувалось там розміщувати (фото та відео затриманих людей, процес освідування в стінах медичних установ) – не відповідає ряду вимог, через що ми могли отримати позови до суду. Тож вели канал неофіційно, але наші співробітники. В нашого керівництва були питання до етичності і прав на використання даних затриманих, тож згодом патрульні припинили наповнювати канал інформацією з місць скоєння правопорушень.

А коли й автор каналу пару місяців назад перейшов до відділку боротьби з незаконним обігом наркотиків і за власним бажанням вийшов з адмінів «Чернігів Оперативний», то тепер патрульна поліція не має навіть дотичного відношення до цього телеграм-каналу. Ніякої, підкреслю, ніякої текстової, або фотоінформації ми цьому каналу тепер не надаємо, - повідомив Віталій Копистко.

Що ж сподіваємося на те, що міцно захищені своєю анонімністю адміністратори телеграм-каналу, після цього звернення надалі будуть підписувати всі свої першоджерела, саме в такому вигляді, як вони є, а не видумуватиме транслітерабельні неіснуючі назви. На даний же час вони дали чітко зрозуміти, що слідують не етиці авторських відносин між електронними ресурсами, а своїм власним внутрішнім правилам, а тим хто не згоден з ними бажають «Всього найкращого!».

Оновлено 16.01.2020. Не пройшло й доби, як «Чернігів Оперативний» вкрав ще один матеріал сайту Gorod.cn.ua "ДТП у столиці: у лобовому зіткненні загинув водій з Чернігова",  делікатно "не помітивши", що на сайті "Високий Вал", де було його також розміщено чітко вказано посилання на першоджерело - а саме сайт Gorod.cn.ua. На наше запитання, чи не соромно Оперативному таке робити - у відповідь отримали, що вони взяли інформацію з Типового Чернігова, який в свою чергу взяв її з Високого Валу. Тож будемо пробувати скаржитися через сервіс Telegram.
Нижче надаємо скріншоти, як докази того, що робить "Чернігів Оперативний". До речі, ми проаналізували для порівняння канал Kyiv Operativ і виявилось, що адміни-кияни, на відміну від чернігівців чітко дотримуються правил посилань на автора. Підписують як повідомлення прес-служб так і фото. І не дивлячись на те, що повідомлень за добу в них значно більше, як і дописувачів, - люди знаходять час, щоб чесно підписати, кому належить створений контент.

До речі після цієї публікації з нами зв'язалися редактори місцевих інтернет-видань, які повідомили, що також не задоволені тим, якими методами  "Чернігів Оперативний" поширює інформацію з їх ресурсів. Вони неодноразово помічали, що їх контент крали без вказівки авторства, також цим часто грішить спільнота "Типовий Чернігів". Але у відповідь на звернення від адмінів цих ресурсів вони окрім хамства, образ та відмов нічого не отримували. Отримали чергову порцію хамства і ми.

На цих скрінах видно, що Високий Вал підписав першоджерело, а ось Оперативний підписав сайт передруку

В такому вигляді, для прикладу, публікує матеріали "Київ Оперативний" (Kyiv Operative)

А ось в таком ключі, як на скрінах спілукються дітлахи з "Чернігова Оперативного"

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (1)
Anonim2020-01-18 10:20:12 ответить

Закрыть этот глупый чат, поразвлекалась детвора и харош

Оставить комментарий

Имя
Комментарий