У чернігівській лікарні № 2 облаштували бокси для людей з підозрою на коронавірус
2020-02-26 19:11:42
7287
5
9 боксів облаштували у чернігівській міській лікарні № 2 для прийому людей з підозрою на коронавірус. Всі вони на 1 поверсі інфекційного відділення. Про це Суспільному розповів головний лікар Володимир Фаль. Цей заклад – один із двох в області, де прийматимуть хворих із підозрою на коронавірус.
Це інфекційне відділення чернігівської міської лікарні № 2. Саме сюди у разі необхідності будуть привозити можливих хворих на коронавірус. Для цього у відділенні облаштували 9 боксів. Це одна з палат, куди у разі необхідності госпіталізують людей з підозрою на коронавірус.
«У нас тут є запаси медикаментів з сольовими розчинами, антибіотиками. У нас є апарат штучної вентиляції легень, бо кожен 10-й пацієнт з важкою коронавірусною інфекцією буде супроводжуватися появою дихальної недостачі і йому потрібна буде допоміжна терапія киснем».
У відділенні є 30 костюмів спецзахисту, говорить головний лікар Володимир Фаль. Як каже Світлана Ворона, для захисту від коронавірусу вони не підходять.
«Вони одноразові, хірургічні костюми і звичайні маски. Це не ті костюми, які захистять вже у випадку, якщо у хворого буде коронавірусна інфекція. Там мають бути спеціальні костюми біозахисту і респіратори з окулярами», - говорить завідувачка інфекційного відділення Світлана Ворона.
Засоби індивідуального захисту для медиків ще закуповуватимуть, так само як і додаткове обладнання для лікування хворих на коронавірус, каже Володимир Фаль.
«Три дихальних апарати, пульсоксиметри, електрокардіографи, дається деяке обладнання. Безумовно, потрібні будуть ліки, і на деззасоби потрібно буде виділяти кошти. Ми заявку свою зробили», - каже Володимир Фаль.
Тест для виявлення коронавірусу робитимуть у Києві, у Чернігові у хворих братимуть біоматеріал.
«Тести будуть централізовано проводитися у місті Києві. І була визначена Олександрівська лікарня, там вони будуть проводитися. А ми будемо тільки направляти матеріали туди».
Де на Чернігівщині у разі необхідності створять центр обсервації, поки не відомо.
«Ми це питання зараз вивчаємо. Чекаємо підтвердження від міністерства охорони здоров’я. Питання обсервації воно має вирішуватися комплексно і дивитися, зараз ми це питання ще вивчаємо», - сказав Андрій Прокопенко.
Світлана Ворона сказалла, що поки людей з підозрою, які прибули з Китаю, або з інших країн, де реєструвалася коронавірусна інфекція, в яких є які-небудь ознаки ГРВІ, на сьогоднішній день поки не було.
Нині за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від ускладнень, спричинених коронавірусом, померло 2 768 людей. Інфікованих - понад 81 тисяча. Одужало - більш як 30 тисяч. Крім Китаю, вірус зафіксували в 41-й країні. Сьогодні хворобу виявили в Іспанії, Австрії, Алжирі, Греції та Бразилії. В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу не фіксували.
UA: Чернігів
коментарі (5)
Це інфекційне відділення чернігівської міської лікарні № 2. Саме сюди у разі необхідності будуть привозити можливих хворих на коронавірус. Для цього у відділенні облаштували 9 боксів. Це одна з палат, куди у разі необхідності госпіталізують людей з підозрою на коронавірус.
«У нас тут є запаси медикаментів з сольовими розчинами, антибіотиками. У нас є апарат штучної вентиляції легень, бо кожен 10-й пацієнт з важкою коронавірусною інфекцією буде супроводжуватися появою дихальної недостачі і йому потрібна буде допоміжна терапія киснем».
У відділенні є 30 костюмів спецзахисту, говорить головний лікар Володимир Фаль. Як каже Світлана Ворона, для захисту від коронавірусу вони не підходять.
«Вони одноразові, хірургічні костюми і звичайні маски. Це не ті костюми, які захистять вже у випадку, якщо у хворого буде коронавірусна інфекція. Там мають бути спеціальні костюми біозахисту і респіратори з окулярами», - говорить завідувачка інфекційного відділення Світлана Ворона.
Засоби індивідуального захисту для медиків ще закуповуватимуть, так само як і додаткове обладнання для лікування хворих на коронавірус, каже Володимир Фаль.
«Три дихальних апарати, пульсоксиметри, електрокардіографи, дається деяке обладнання. Безумовно, потрібні будуть ліки, і на деззасоби потрібно буде виділяти кошти. Ми заявку свою зробили», - каже Володимир Фаль.
Тест для виявлення коронавірусу робитимуть у Києві, у Чернігові у хворих братимуть біоматеріал.
«Тести будуть централізовано проводитися у місті Києві. І була визначена Олександрівська лікарня, там вони будуть проводитися. А ми будемо тільки направляти матеріали туди».
Де на Чернігівщині у разі необхідності створять центр обсервації, поки не відомо.
«Ми це питання зараз вивчаємо. Чекаємо підтвердження від міністерства охорони здоров’я. Питання обсервації воно має вирішуватися комплексно і дивитися, зараз ми це питання ще вивчаємо», - сказав Андрій Прокопенко.
Світлана Ворона сказалла, що поки людей з підозрою, які прибули з Китаю, або з інших країн, де реєструвалася коронавірусна інфекція, в яких є які-небудь ознаки ГРВІ, на сьогоднішній день поки не було.
Нині за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від ускладнень, спричинених коронавірусом, померло 2 768 людей. Інфікованих - понад 81 тисяча. Одужало - більш як 30 тисяч. Крім Китаю, вірус зафіксували в 41-й країні. Сьогодні хворобу виявили в Іспанії, Австрії, Алжирі, Греції та Бразилії. В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу не фіксували.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
Ввечері 27 червня росіяни масовано атакували Чернігів безпілотниками: ...
2026-06-27 22:24:39
Творчість, що надихає: розмаїтий світ Людмили Щербини
2026-06-26 14:11:02
Сезон кліщів на Чернігівщині: як убезпечитися від хвороби Лайма
2026-06-26 13:46:54
До директора Мистецької школи в Ічні застосовано дисциплінарне стягнен...
2026-06-26 13:31:05
Олену Щур поновили на посаді секретарки Ічнянського суду та зобов’язал...
2026-06-26 13:11:55
Андрій Христенок розповів, як отримав 200 балів на НМТ з математики
2026-06-26 12:55:33
Ревнощі призвели до трагедії: на Чернігівщині затримали підозрюваного ...
2026-06-26 12:38:37
Нардеп з Чернігівщини розбагатів на 11 мільйонів
2026-06-26 12:22:37
У Чернігові виявили проросійські листівки із закликами до капітуляції
2026-06-26 12:09:11
Реформа освіти для старшокласників: які зміни планують запровадити на ...
2026-06-26 11:18:44




Мда ...
"Вони одноразові, хірургічні костюми і звичайні маски. Це не ті костюми, які захистять вже у випадку, якщо у хворого буде коронавірусна інфекція". Шел 2й месяц эпидемии, а они сделали заявку... А потом удивляются почему люди на автобусы c эвакуированными бросаются. Закупите хоть для приличия по несколько костюмов и масок на каждую область.
Для справки - в Южной Корее за сутки плюс 300 инфицированных, в Италии плюс 100. У нас 9 палат и даже масок нет) Ах да, слуга народа говорит, что это все выдумка. Поверим.
Где палаты для больных на теберкулезвирус ?
Остановите благоустройство города и все остальные затраты, посмотрите на больницы пожалуйста!! Сравните боксы ... 9 шт.. один аппарат..костюмов нет, лекарства нет.. реанимации нет..городские власти просто обязаны всё закупить, как делают в Днепре! Условия фельдшерского пункта по сравнению с Европой и Китаем.. слов нет.. бедные врачи , как им спасать людей в таких условиях и чем..