Мудр 3Д

На сторічному будинку в Чернігові відновили старовинне дерев’яне різьблення

2020-06-30 21:46:18
1074 0
На сторічному будинку в Чернігові відновили старовинне дерев’яне різьблення. Робили це волонтери проекту «Дерев’яне мереживо Чернігова», сусіди та просто небайдужі люди. Це - друга реконструкція з ініціативи цього проекту. Загалом роботи над будинком тривали майже два місяці.Біля будинку по вулиці Зеленій у Чернігові відбуваються останні роботи з відновлення дерев’яного мережева. Залишилося повісити готові пілястри та елементи різьбленого карнизу, каже Станіслав Іващенко, засновник проекту «Дерев’яне мережево».

«Пофарбували всю верхню частину будинку, вона була іншого кольору. Власники туди не дотягувалися, дотягнулися ми, на будівельних лісах. Ми за перший раз, це було десь три тижні тому, зробили відсотків мабуть 80 роботи. Зняли повністю весь карниз, перебрали його, пофарбували старі частини, нові вже були пофарбовані в поточний колір».

Фарбувати деталі мережева допомагають хлопці, що живуть по сусідству.

«Не хочеться бачити якусь напіврозвалену будівлю і орнамент. Хочеться, щоб будівля була красива і орнамент на ній відповідав її вигляду», - каже сусід Дмитро Терейковський.

Чому обрали саме цей будинок, Станіслав Іващенко.

«Йому пощастило. Насправді ми вирішили ризикнути і піти питати у господарів дозволу реставрувати їх будинок. І почали ми не з цього будинку, а з будинку на Чернишевського. І там нам банально відмовили. Господарем це було не цікаво. Тому вибір пав на цей будинок дуже спонтанно».

Власниця цього будинку Світлана Аникієнко каже, все життя мріяла зберегти та відновити старовинний орнамент.

«Я мріяла, щоб цей будинок таким був, як він зараз буде, все життя. Ми жили в п’ятиповерхівці, потім помінялися на цей будинок. Ну мені дуже подобається це все дерев’яне, щоб не було цього пластику, щоб не було ніякої цегли, ніяких утеплень, нічого».

Побудував цей будинок відставний генерал-майор Адольф Лесснер на початку 20-го століття. Чимало елементів різьблення на ньому збереглося ще з часів того будівництва, каже історик та волонтер Анатолій Новик.

«Звичайно, що певне значення можна прочитати в цих символах, але воно радше декоративне. Тобто традиційне побажання щедрості і довголіття».

За словами Анатолія Новика, кількість таких будинків на Чернігівщині постійно зменшується. Багато з них обкладають цеглою або пластиком. Так сталося і з будинком напроти. Загалом роботи з реставрації мережева тривали близько двох місяців. Треба було виготовити близько тридцяти дерев’яних елементів різьблення карнизу та дві пілястри. Їх допомогли зробити працівники Чернігівської політехніки на сучасному верстаті з числовим програмним керуванням.

«Один елемент у нас обробляється приблизно десь 25 хвилин. Я так розумію, спілкувався з хлопцями, а у них попередній досвід, вони в ручну все це робили, тому виникла така ідея трішки автоматизувати цей процес, пришвидшити. Тому що товщина матеріалу 20 мм, це не мало. І матеріал - це є такі тверді породи деревини, тому вручну обробляти їх, в принципі, важко», - розповідає Сергій Бойко, доцент кафедри технологій машинобудування та деревообробки Національного університету Чернігівська політехніка.

Кошти на відновлення будинку зібрали за добу через пост у соцмережі, каже Станіслав Іващенко. Загалом на реконструкцію витратили близько 5 тисяч гривень.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (0)

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
У центрі Ніжина вода у озері забарвилась у рожевий колір: у чому причи... 2020-07-10 21:39:32 Укрзалізниця відновила рух ще 9 приміських поїздів. Список рейсів 2020-07-10 21:35:55 У Чернігові облаштують арт-сад імені Івана Рашевського 2020-07-10 19:29:47 Розпочали ремонт дороги, що з’єднує Новгород-Сіверський з Сумщиною 2020-07-10 19:23:19 Виконком прийняв рішення демонтувати новозведену споруду, власники ж к... 2020-07-10 18:48:05 Возле детсада №70 сняли новенький асфальт из-за аварии с трубами 2020-07-10 18:15:30 В Чернигове стартовал Чемпионат Украины по пляжному волейболу среди юн... 2020-07-10 17:22:54 Стало відомо, чому чернігівцям не рекомендують купатися у Стрижні 2020-07-10 17:11:02 Під час розкопок на Єлецькій гірці у Чернігові наштовхнулися на кістяк... 2020-07-10 16:43:49 Водоканал обнародовал список черниговских должников 2020-07-10 16:12:32