Мудр 3Д

Виконком прийняв рішення демонтувати новозведену споруду, власники ж кажуть – вона тут з 1960-х років

2020-07-10 18:48:05
1322 0
Навіс з лискучими опорами, свіжими перекриттями і новеньким дахом – це залишки будівлі 60-х років минулого століття, стверджує адвокатка його власників.Наталія Блохіна, адвокатка: «Те, що ви бачили, зареєстровано з 60-х років. Це була власність, нерухоме майно, це залишки того, що залишилось».

Рішення про демонтаж цієї споруди, що зведене в мікрорайоні Ремзавод на території колишнього заводу «Жовтневий молот» без дозвільних документів і без відведення земельної ділянки на землях територіальної громади, 2 липня прийняв виконавчий комітет міської ради.

Роман Миколаєнко, начальник юридичного відділу ЧМР: «Нами було виявлено тимчасові об’єкти, які встановлені без дозвільних документів відповідно відведеної земельної ділянки. У зв’язку з цим «Муніципальною вартою» були наклеєні відповідні наліпки, які передбачали, щоб власники цих об’єктів звернулися до міської ради і повідомили, на підставі чого відбувалося будівництво. Жодних звернень не було. У зв’язку з цим виконавчим комітетом було прийнято рішення про демонтаж цих тимчасових об’єктів».

Після прийняття відповідного рішення до міської ради надійшов ряд звернень від юридичних осіб, зокрема, ТОВ «Лофтбіз», за заявками яких об’єкти, що планують зносити є нерухомим майном, на яке зареєстровано право власності. З представниками останнього фахівці міської ради зустрілись 8 липня.

Роман Миколаєнко, начальник юридичного відділу ЧМР: «Був представник заявника, заступник директора, яка мала на руках технічні паспорти, які були виготовлені в 2007 році, не дивлячись на те, що реєстрація права власності 2019 рік. Згідно того, як вони вказували, це склад площею 425 кв.м, який містить ряд нежитлових приміщень. І відповідно зареєстрований як об’єкт нерухомого майна. Але, навіть наочно зрозуміло, що це не є цим складом».

Згідно технічної документації, Управління земельних ресурсів, що складена в 2017 році, жодних будівель на цій ділянці 3 роки тому не було, тому вона ніяк не може стояти тут з 60-х років минулого століття.
Те, що споруда зведена нещодавно підтверджує і аерофотозйомка згідно якої в 2014 році на даному місці не було взагалі нічого, а в 2018-му з’явився вагончик, де зараз прийом вторсировини. Тобто фактично пред’явлені власником документи на право власності не мають жодного відношення до даного об’єкта, каже очільник юридичного відділу муніципалітету. А рішення про його демонтаж законне.

Роман Миколаєнко, начальник юридичного відділу ЧМР: «Можна чітко сказати, що документів на право власності, які були надані заявником, фактично відносяться до іншого об’єкту нерухомого майна, і не мають до цього навісу жодного відношення. Інших документів, які б підтверджували, хто цей навіс збудував, правомірність цього будівництва, нам сьогодні надано не було».

Адвокатка власників споруди підтверджує, що права власності чи договору-оренди даної земельної ділянки вони не мають. Проте місто повинно його надати, оскільки там вже більше 50 років нібито стоїть їх недобудова.

- По факту виходить, якщо у вас немає ніяких документів, ви не маєте права використовувати цю ділянку.
- А ми земельну ділянку і не використовуємо, - відповіла Наталія Блохіна, адвокатка.
- Але на цій ділянці знаходяться ваші споруди.
- Споруда знаходиться і тому міськрада має надати нам земельну ділянку, - каже пані Наталія.

Начальник Управління земельних ресурсів міської ради каже, з проханням надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою відповідної ділянки представники підприємства звертались. Проте вказане ними цільове призначення не відповідає генеральному плану забудови міста.

Василь Дмитренко, начальник Управління земельних ресурсів ЧМР: «Ми їм кажемо, будь ласка, приведіть у відповідність до генерального плану міста, зробіть зміну цільового призначення, зробіть детальний план цієї забудови і ми вам будемо надавати ці дозволи. На превеликий жаль, це один із методів відійти від того, щоб сплачувати в законний спосіб плату за користування землею».

Окрім цього об’єкта біля будинку 194 по проспекту Миру, згідно рішення виконкому, демонтажу підлягають ще 4 споруди, що зведені незаконно. Нагадаємо, порядок їх демонтажу передбачений правилами благоустрою міста.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (0)

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
Як працюють органи РАЦС в умовах карантину? 2020-08-13 21:59:43 200 балів з історії України єдина в області набрала випускниця 22 ліце... 2020-08-13 20:30:46 Що знайшли археологи: на древньому Городищі під Мезином тривають розко... 2020-08-13 20:25:21 ВНЗ почали приймати електронні заяви від вступників на бакалаврат 2020-08-13 20:14:21 Медовый Спас 2020: что можно и нельзя делать на праздник Маковея 2020-08-13 20:02:35 У Чернігові евакуювали автомобіль, який декілька днів простояв на зупи... 2020-08-13 19:37:00 Куц розповів, що робить «Кліар енерджі» на чернігівському сміттєзвалищ... 2020-08-13 16:10:41 Бій за врожаї: в поліції роз’яснили ситуацію з конфліктом на полях При... 2020-08-13 16:06:26 Бюрократія. Як спитати дозволу на продаж хати у чоловіка, який помер п... 2020-08-13 15:55:31 В Україні збільшилися декретні виплати 2020-08-13 15:50:29