ЦУМ

Чернігівці просять ввести мораторій на знищення здорових дерев до грудня 2021 року

2020-07-30 14:40:00
2148 18
30 липня на сайті  місцевих електронних петицій зявилася пропозиція від чернігвця Олександра Гашпара, згідно якої він просить міську владу встановити мораторій на видалення дерев на об’єктах благоустрою в місті Чернігові до 31 грудня 2021 року. За винятком випадків, які повязані з ситуаціями, коли дерево створює аварійну ситуацію, заважає проведенню ремонтних робіт в охоронній зоні проведених коммунікацій, зноситься у разі ліквідації наслідків стихійного лиха чи знаходиться на території об’єкту будівництва, яке здійснюється на підставі документів, передбачених статтями 35-37 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” і не може бути збережено.
 
На підтримку свого звернення до влади Гашпар приводить аргументи, які свідчать на користь збереження та збільшення потенціалу зелених насаджень в умовах урбаністичних населенних пунктів. Серед яких: 
- формують естетичність міських просторів;
- зменшують інтенсивність сонячної радіації; 
- знижують температуру повітря на 3-10 градусів;
- підвищують відносну вологість повітря на 15-40%;
- є резервуарами чистого повітря, які виділяють кисень, а також речовини – фітонциди, які зменшують концентрацію оксиду вуглецю на 30%, сірчистого газу – до 70%, оксидів азоту – на 35%, поглинають зайву вологу під час сильних опадів, зменшують шумове навантаження, поглинаючи до 25% звукової енергії, створюючи для мешканців комфортні умови проживання.На фото зрубані дерева на центральних вулицях Чернігова та в спальних районах за останній рік
 
Ще в 2004 році британські архітектори писали, що зелені простори підвищують якість життя місцевих жителів.
В канадському місті Ванкувер впроваджена місцева політика, згідно з якою кожний житель міста «має право жити на відстані п’яти хвилин від природи», - пише автор петиції. 
 
Доведено, що зелені насадження в містах сприяють не лише фізичному, а й психічному здоров’ю людини. Дослідження показували, що контакт з природою сприяє зміцненню здоров’я та добробуту місцевих жителів. Наприклад, люди, які мали доступ до садів чи парків, виявились здоровішими, ніж ті, хто цього не зробив. В вищезгаданому Ванкувері у 2014 році був встановлений показник: чим більше зелених насаджень навколо житлових будинків, де мешкають молоді матері, тим здоровіших дітей вони народжуватимуть.
 
Варто зазначити, що дерева вкрай необхідні в містах де спостерігається ріст кількості автомобільного транспорту, адже один автомобіль лише за дві години роботи забруднює стільки кисню, скільки одне дерево продукує два роки.
 
Лісничі служби США та Канади вже давно розробили формули для розрахунку екологічних переваг тих чи інших порід дерев в залежності від віку дерева.
В цих формулах враховується поглинання деревом вуглекислого газу, поглинання деревом забруднювачів повітря, збереження енергії на кондиціонуванні будівель, а також кількість затриманої води під час злив. І усі ці екологічні переваги дерев мають грошове вираження і дають економічний ефект. Ці формули використовуються муніципалітетами таких міст, як Нью-Йорк або Калгарі.
 
І коли увесь цивілізований світ рахує економічні і екологічні вигоди від висаджування дерев і збільшення площі зелених насаджень, в Чернігові, згідно з офіційною статистикою КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради в період 01.01.2016 року по 29.10.2019 року в м. Чернігові було видалено 26 080 дерев, натомість висаджено за аналогічний період лише 3533 дерева. При цьому, велика кількість знесених дерев оформлювалось, як видалення аварійних і фаутних дерев, за відсутності належного підтвердження дійсності аварійного стану цих дерев, що дозволяло комісії з обстеження зелених насаджень неправомірно відносити до аварійних, дерева, які або були повністю здоровими або могли бути збережені за умови проведення певних заходів, адже дерева, так само, як і людей можна і потрібно лікувати.
 
В аудиторському звіті за результатами державного фінансового аудиту діяльності Комунального підприємства «Зеленбуд» Чернігівської міської ради за період з 01.01.2015 по 31.10.2018 роки (режим онлайн-доступу http://dkrs.kmu.gov.ua/kru/doccatalog/document?id=145831) зазначено, що повної та достовірної інформації щодо кількісних показників зелених насаджень м. Чернігова нема, а є тільки щорічні Переліки об’єктів та елементів благоустрою м. Чернігова, які є додатками до договорів про послуги з озеленення з Управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради. При цьому, загальна площа зелених насаджень відповідно цих щорічних Переліків об’єктів та елементів благоустрою м. Чернігова зменшилась за завершені досліджені роки в порівнянні з 2014 роком з 76944,18 м кв. до 69101,1 м кв.
Також, одним із зауважень при проведенні згаданого фінансового аудиту було те, що за досліджений період інвентаризація та паспортизація об’єктів благоустрою не проводилась у КП «Зеленбуд» у відповідності до п.6.2 Правил утримання зелених насаджень № 105 та п. 1.2, п.1.4, п.1.6 Інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженої наказом №226 від 24.12.2001р. А неприйняття управлінських рішень щодо проведення інвентаризації та паспортизації зелених насаджень, в свою чергу, не дає достовірних даних щодо кількісних і якісних характеристик зелених насаджень, які обліковуються на балансі КП «Зеленбуд».
 
З урахуванням викладеного не піддається раціональному і логічному поясненню місцева політика по відношенню до зелених насаджень міста Чернігова, коли під час капітальних ремонтів тих чи інших вулиць в місті, як наприклад вулиць Ремісничої або Гончої, зносяться здорові, дорослі дерева, а замість них висаджуються декоративні карликові дерева, які практично не мають тієї екологічної і економічної користі, як у великих дерев.
 
Так само не піддавалось логічному і раціональному поясненню знищення зеленої зони, наприклад, біля міського палацу культури, де замість знесених великих і здорових ялин висадили кущі самшиту. Так само, по вулиці Любомира Боднарука, при проведенні капітального ремонту були видалені усі дерева на березі річки Стрижень, які, окрім вищеперелічених функцій, ще й виконували природну берегоукріплюючу функцію.
 
І така політика, направлена на нічим не обґрунтоване знищення зелених насаджень в місті, особливо дерев, не може продовжуватися, у зв’язку з чим пропонується прийняти даний проект рішення і встановити мораторій на видалення дерев на об’єктах благоустрою в місті Чернігові до 31 грудня 2021 року, за винятком випадків встановлених пунктом 2 цього проекту рішення.
 
За час дії мораторію пропонується здійснити інвентаризацію зелених насаджень на території м. Чернігова і на підставі отриманих даних створити онлайн – мапу зелених насаджень в місті Чернігові, на якій будуть позначені усі види дерев в межах міста, їх вік, стан, інша інформація. Проведення інвентаризації і створення такої мапи допоможе громадськості – жителям міста, а також місцевій владі контролювати стан зелених насаджень, планувати озеленення тих чи інших територій із забезпеченням біологічного різноманіття, протистояти кліматичним змінам, покращувати міське середовище і умови проживання містян.

ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ МОЖНА ЗА ПОСИЛАННЯМ:  https://petition.e-dem.ua/chernihiv/Petition/View/2047

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (18)
аноним2020-07-30 18:51:49 ответить

Голосуйте и дальше за атрошку,будет вырубать еще деревья. и застроит заправками спальные районы. А перед тем замылит очи очередным фонтаном. И пока все добрые и довольные будут вершиться черные дела.

Anonim2020-07-30 19:03:37 ответить

Я на местных за мера буду голосовать за женщину, фамилии которой ещё не запомнил. Атрошенко виновен в: - заваривании мусоропроводов и создании в городе антисанитарии - уничтожении зелёных насаждений - в намерении испортить историческую часть города Чёртовым колесом Это просто дикость - вместо полноценных деревьев на улице высаживать их карликовые подобия в горшках.

Галя2020-07-30 21:05:55 ответить

Если надо будет вырубать, "признают" аварийными и абсолютно здоровые деревья, сейчас клепают любые документы

Anonim2020-07-31 08:49:55 ответить

и че вам не нравится - сажают же новые деревья, красиво и перспективно. все равно больше 50 лет не протянут. с транспортом только порядок навести..

Anonimответить

хватит агитации. достала уже эта фабрика пропаганды "красот". у себя дома руби все подряд и сади новые. за свой счет.

Anonimответить

Точно также достала фабрика вечно-недовольных диванных активистов.

Anonimответить

в статье подробно все изложили про проблемы с озеленением в городе, а все-равно найдутся пару ""*"" которые примитивную дичь наваливают: новые, красиво, перспективно...)))

Аноним2020-07-31 12:33:36 ответить

А ещё нужно обратить внимание на то, что выкорчевать, распилить и увезти не аварийные деревья ...стоит не малых денег. И эти деньги в никуда!

Anonim2020-07-31 13:16:52 ответить

Когда в непогоду свалится очередное дерево, эти же товарищи будут говорить совсем другое.

Anonimответить

Непогода порой и дубы 200-летние выкорчёвывает... А чем больше будут рубить - в городе, в лесу - тем чаще будут стихийные бедствия в виде наводнений, буреломов, пыльных бурь. Деревья смягчают климат в целом, выполняют ветрозаградительную и снегоудерживающую функцию. Об остальном отлично рассказано в петиции и дополнено в статье. И строительство жилых и прочих высотных зданий без учёта розы ветров - в Чернигове она уникальна - тоже не способствует комфортности проживания в городе. Обратите внимание, какие сквозняки у высоток в районе Прогресса. Деревья в таких непродуманных местах буквально винтом закручивает, ломает ветки... Александру Романовичу респект за неравнодушие и стойкость!!!

Anonimответить

Красиво разложили!!!поддерживаю!

Марина2020-07-31 14:48:38 ответить

Город за пару лет очень сильно преобразился. Сделан пляж с зонами отдыха как для детей так и для взрослых, центральные парки, сколько зелени, цветов, новые фантаны (я не хочу даже воспоминаний этих лягушек, достало)! Даже круг с цветами новый какой красивый возле Деснянского суда. По Комсомольской....а тратуары..наконец начали делать! Я вообще не помню за свою жизнь чтобы делали тратуары! Люди наконец возле домой даже привели територию в порядок, под окнами, стали сажать цветы!!! Ну вот откуда берутся такие, которым все не нравиться? А? Какие липы здоровые возле школы милиции???? Вы представляете себе через раз молодая липа посаженная и старая, но типа здоровая, это что красиво смотреться будет???? Вы когда трубу ржавую меняете так что, половину новую половину старую ставите или всю коммуникацию лучше менять?? Сколько можно уже.

Anonimответить

Молодец... плюсую )))

Anonimответить

Проблема с озеленением в городе есть. Тут нечего спорить.

Anonimответить

Согласен. Кто-то трубы специально не меняет, т.к. ржавая труба уже ого сколько простояла, наверняка еще столько простоит, не то что все новое)))

Anonimответить

Ты трубу не с липой равняй - липа и 400, и 600 лет живет, а как там Раневская отвечала на вопрос, почему она пластику не делает? Кстати, становится понятно, почему не помнишь замену бордюров. Ну, хотя бы, на проспекте Мира от проспекта Победы до Киевской.

Anonimответить

Какое неожиданное сравнение! Труба и дерево. Это же не грибница!!! Каждое дерево - это самостоятельный организм. Если на одном дереве ломается ветка, это совсем не значит, что на всех растущих рядом будет то же самое. С Вашей логикой, если у вас на кухне прорвало трубу, нужно менять трубы сразу во всем доме?? Когда выпиливают целые аллеи, чтобы не мешали укладывать плитку - это верх нелепости. Вместо того, чтобы вписать и дополнить, у нас разрушают "до основанья, а затем..." И к плитке есть немало вопросов. Она, на минуточку, плохо переносит соль, которой у нас добросовестно посыпают дороги и тротуары зимой... Асфальт в этом смысле надёжнее... И не требует монолитной цементной базы, как плитка. Интересно, как эти умники будут к своим коммуникациям прогрызаться через слой бетона??? Это не землю разрыть под деревом.

1232020-08-03 14:38:28 ответить

та будет вам! у нас же багатый город! пофиг, что несколько десятков миллионов дыра в городском бюджете - атроха с пацанами то катальп по 17 000 штука накупят вместо спиленых деревьев, то скейтпарк без тендера начнут строить. чтоб потом, как с остановками "антивандальными" по 150 000 грн - принять на баланс задним числом. Там с деревьями ваще внедрили какуюто мутку, что за спил платить надо нехилое бабло - вот и понеслись мутные дела, - вам карантин, а пацанам на новый мерседес не хватает, плачут несчастные миллионеры при власти

Оставить комментарий

Имя
Комментарий