МРТ

У Чернігові протестували проти підвищення тарифів на газ та електроенергію

2021-01-12 20:00:26
2549 21
Скасувати підвищення ціни на газ і повернути пільговий тариф на електроенергію. З такими вимогами у Чернігові протестували біля 200-х людей. Всі вони зібралися у сквері Попудренка. З вимогами розібратися у зростанні цін на комунальні послуги пішли спочатку до міської ради, а потім до облдержадміністрації.«Ганьба, ганьба, ганьба!»

У Чернігові протестували проти підвищення тарифів. Близько 12-ї дня до скверу Попудренка прийшли переважно люди пенсійного віку з плакатами. Хоча в натовпі і перед мікрофоном були представники кількох політичних сил, на камеру вони кажуть, акція не партійна, зібралися висловити своє невдоволення.

З січня цього року більше немає пільгової ціни на електроенергію. До того ж зростає вартість транспортування і кубометрів газу.

Ольга Мірошник прийшла на акцію протесту з чоловіком. Через високі тарифи, каже, довелося відмовитися від телефону.

Ольга Мірошник, пенсіонерка: «От телефона отказались. От мобилок нельзя отказаться – одну пополняем. У нас на двоих с мужем, муж – инвалид, мы получили без субсидии 6113. За коммунальные нам надо заплатить более 2 тысяч».

Люди прийшли з плакатами, просять у влади повернути ціни на газ і пільговий тариф на електроенергію.

Надія Прокопенко, пенсіонерка: «У нас куб газу був 8,90, а зараз, говорять, вже 9,90. Точно не знаємо, бо не було ще квитанцій. Тисячі 2 треба буде платити. А де їх взяти? Якщо у мене 2100 пенсія. Чим я можу заплатити? Я не в силах заплатити».

Микола Ненько, пенсіонер: «Однокомнатная квартира. Плачу около 2 тысяч гривен. Есть субсидия. Но субсидия покрывает всего лишь где-то 15% от силы. Не хватает даже того, что выставляют за тепло».

Ольга Петрівна, учасниця акції протесту: «В октябре наверное было 400 гривен субсидии. В ноябре было чуть больше. Но не покрывает у меня субсидия. Пенсия и субсидия не покрывает у меня всего. И это не считая того, что я сижу в холоде».Півгодини люди протестували у сквері Попудренка, а потім обрали ініціативну групу, яка пішла до міської ради. У сквер повернулися з заступником міського голови Олександром Атрощенком.

Олександр Атрощенко, заступник міського голови Чернігова: «НКРЕКП погодило без узгодження з міськими радами, з виконавчими службами. Вертикаль – Кабінет Міністрів, а не міські ради, які стали заручниками підвищення тарифів».Про акцію протесту проти підняття тарифів люди, з їхніх слів, дізналися з оголошень та з соцмереж. Політичної символіки на акції не було.

Вадим Антошин, член виконкому міськради, член партії «ОПЗЖ»: «Сьогодні ми спонтанно зібралися. Єдиного організатора сьогоднішньої акції немає. Будемо виходити з пропозицією створити штаб з боротьби з підвищенням тарифів. І потім вже координувати разом всі інші дії».

Олександр Атрощенко, заступник міського голови Чернігова: «Дійсно, частково акція протесту справжня. Але є люди, яких я бачив неодноразово на різних мітингах. Це проплачені люди. Чого приходять до міських рад, а не до Кабміну і не до НКРЕКП? Ось чого?»

Після ініціативна група пішла до облдержадміністрації.

Володимир Кривенко, директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА: «Немає пільгового тарифу, який був раніше, 90 копійок за 100 кВт, і 1,68 гривень в подальшому. З 1 січня діє один тариф – 1,68 за 1 кВт. І цей тариф буде діяти, згідно постанови НКРЕКП, до 31 березня цього року».

Потім всі разом повернулися до скверу Попудренка.

Валентина Калугіна, пенсіонерка: «3,5 тысячи нужно заплатить за отопление и за электроэнергию. Это немыслимо. Минимальная пенсия 1760 гривен у меня и у мужа. От как выживать? Тысячу заплачу, а остальное я платить не могу. Остальное мне на лекарства и на жизнь».

Олександр Савченко, заступник голови ОДА: «Кабінет Міністрів вивчає ситуацію. І протягом 1-3 днів пообіцяли дати відповідь, і безпосередньо вирішити це питання з приводу підняття тарифів на доставку і підняття тарифів кіловату. Обласна адміністрація не вносить пропозицій і не розпоряджається в частині підняття тарифів на вартість кіловату електроенергії чи кубічного метра газу».

Хоча встановлення тарифів на газ, його транспортування та електроенергію не компетенція органів міського самоврядування, то від протестуючих просять теж адресувати звернення до державної влади і відповідних органів, які беруть участь у затвердженні тарифів, зокрема, Кабміну і Нацкомісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг.

Світлана Жимолостова, учасниця акції: «Це буде звернення, наприклад, до наших депутатів. Наприклад, міської ради. В якому ми звертаємось до Кабінету Міністрів, до Президента, і ми просимо, щоб вони нас підтримали, як наші обранці, і направили наше звернення зі своєю підтримкою до Верховної Ради і до Президента».

Учасники заявили, що своєю акцією долучилися до всеукраїнських протестів.

Олександр Атрощенко, заступник міського голови Чернігова: «Міська влада також проти підвищення газу та електроенергії. Тим паче, що зараз локдаун, люди не отримують зарплатні. Є деякі моменти, які не на часі. Якщо підвищення економічно десь повинно бути обґрунтовано, то воно повинно не в такий час проводитися. Це моя особиста позиція».

Протестували проти підняття тарифів на комунальні послуги протягом 1,5 години, а потім люди розійшлися.

Gorod.cn.ua за матеріалами сюжетів UA: Чернігів та «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (21)
Anonim2021-01-12 21:26:30 ответить

Протестувать мало, надо гнать свору! Геть! Ганьба!

Anonim2021-01-12 21:53:06 ответить

И где Ярош со своими орлами. Когда Ахметова приберут? До революции доил Украину, после революции еще больше стал доить.

Anonimответить

Господи . та хііба не зрозумііло що "яроші" потрібні тільки на час "кольорових революціій " ?

Anonimответить

Он сам ворон и его челядь вороньё, а не орлы

петя2021-01-13 09:36:12 ответить

кого гнать? причем тут мер?

Чернигов ответить

Там одно кодло ! Про свои интересы не забывающие .

Anonim2021-01-13 13:29:26 ответить

Тарифы на тепло и так одни из самых высоких по стране, так еще и с 1 января +20% Облтеплокоммунэнерго (2200 грн за Ггкал) и +25% ТЕЦ (тоже 2200 грн за Ггкал).

Anonim2021-01-13 15:44:22 ответить

Удивляет другое, что вор в законе управляет энергетикой страны, а депутаты жуют сопли и развешали себя на банеррах с поздравлялками.

я2021-01-13 18:08:29 ответить

У кого нет субсидий, не платите. Лично я оплату за отопление растяну на весь год.

Anonimответить

Не получится. Сейчас уже упростили арест счетов и имущества. Даже в суд не вызовут.

Анатолий2021-01-13 19:24:42 ответить

Те що "електричні" товариства нас позбавили пільги на 100 кв/год. по 90 коп., їм показалось мало, так нам вони брешуть/вбивають у наші голови про відміну двозональнного тарифу, який залишено без змін (уважно читати пункт 2 (1)), вони працюють за принципом - народ такий дурний, що проковтне/прийме все, що їм нав'язують! ============== 4) доповнити Положення додатком 3 такого змісту: Додаток 3 до Положення ФІКСОВАНІ ЦІНИ на електричну енергію для побутових споживачів 1. Фіксовані ціни на електричну енергію для побутових споживачів становлять: Період застосування Фіксовані ціни на електричну енергію, в копійках за 1 кВт·год без податку на додану вартість податок на додану вартість з податком на додану вартість З 1 січня до 31 березня 2021 року 140 28 168 2. За наявності обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки населення проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами (за вибором споживача): 1) за двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу: 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години); повний тариф у інші години доби; 2) за тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу: 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години); повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години); 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години). Під час визначення вартості спожитої електроенергії за кожним рівнем тарифу застосовується питома вага обсягу електроенергії, що спожита у відповідній зоні доби протягом розрахункового періоду, до загального обсягу спожитої електроенергії в цьому періоді.

Пенсионерответить

Так много текста ,что мозг закипает. Ночной тариф—(двух-,трех-зонные счетчики) отменили . Кидалово по полной !!!

Пенсионер2021-01-13 19:37:13 ответить

Поддерживаю акцию,но... Выбрали депутатов в горсовет—да они должны были первыми, не дожидаясь акций пенсионеров, требовать перед Киевом не только не повышать тарифы, а и снижать. Кому надо их обращение об отмене локдауна—из пушки по воробьям.

Гостьответить

О Господи. Какой Вы наивный! В политику идут для защиты своего бизнеса. Это так тяжело понять?

виктор2021-01-13 20:16:16 ответить

Остался только один способ наполнения бюджета- тарифы жкх. Пожалели бы правительство ,поди тяжко ему приходится.

Гостьответить

Все элементарно просто, промышленный сектор уже не вывозит, большие дяди решили выехать на голодранцах. Всему виной промышленность, которую разваливали на протяжении последних 30-ти лет, и это им удалось.

Anonim2021-01-14 02:13:43 ответить

Предлагаю дружно не платить

Anonimответить

Не платить дружно можно только ЖЭКу - они всё равно нихрена не делают. А за тепло не платить стремно, потому как если дом отключат, и потом хрен включат будет печалька. Им то все равно.

Anonim2021-01-14 13:06:16 ответить

Это что разминка ? потому что 15-го в пятницу типа как объявлен всеукраинский протест против высоких тарифов . И уже образовался межрегиональный Координационный Совет .

Тетяна2021-01-14 22:45:25 ответить

Ця зажрата сволота міркуе по собі, як вона в місяць на Вас з нами заробляе мільйони,гроші мае. То нехай перш ніж підіймати тарифи поцікавиться (чи зможуть українці платить такі кошти? В не великих містах зарплати мізерні (навіть обсурдні, а про пенсії я взагалі мовчу). Нам всім треба відмовитись від їжі, засобів гігіени, транспорту,ліків ще й позичити щоб оплатити комуналку! Дітей також не народжувати,бо це витрати((( Геноцид!!!

Anonim2021-01-15 10:37:36 ответить

А власть нам говорит она не при чём. Мер мямлит , что это расшатывание ситуации в стране, Причём здесь это пожил бы на зарплату без своих дивидентов постоянных , тогда бы по другому запел. Городская власть должна защищать права громады.

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
У соборі Святої великомучениці Катерини відправили панахиду за загибли... 2021-03-05 09:39:59 Зарплата зростає 2021-03-05 09:24:07 Допомога новонародженим: у березні виділено 630 тисяч гривень 2021-03-05 09:13:00 «Флюїд-арт»: у Чернігові відкрилася виставка художниці Тетяни Бондар 2021-03-04 21:28:36 На Чернігівщині знайшли ікони в стінах напіврозваленої будівлі 2021-03-04 20:00:56 У Чернігові змінили рух деяких автобусних маршрутів 2021-03-04 19:36:50 Новгород-Северский сырзавод обвинили в фальсификате масла 2021-03-04 17:46:47 9-метровая снежная баба 2021-03-04 17:20:29 «Десна» огорчила своего бывшего 2021-03-04 17:03:41 На Чернігівщині у жінки вимагають платити за доставку газу, який відкл... 2021-03-04 16:57:07