ЦУМ

Олег Ревко: «Щеплення дітям потрібно робити обов’язково!»

2021-06-10 17:33:18
1845 39
Завідувач гастроентерологічного відділення Чернігівської обласної лікарні Олег Ревко справедливо вважається одним із кращих фахівців не лише нашого Придесення, а й України. Тому й бажаючих проконсультуватися з ним – завжди багато. Втім, досвідчений і відомий лікар все-таки знайшов час, щоб відповісти на запитання обласної газети «Чернігівщина».Чому в розвинених країнах лікареві працювати легко?

– Олегу Петровичу, звідки Ви родом? Хто Ваші батьки?

– Я народився в мальовничому селі Виблі на Куликівщині. Дуже добре знаю життя сільських мешканців, їхню працю і шаную її. Люблю природу, адже люди, які виросли в селі, ставляться до нашого довкілля трепетно, дбайливо, помічають усю цю красу та насолоджуються нею. Мама моя працювала вчителькою, тато був головою колгоспу. Близьким хотілося, щоб я став військовим, але я все ж обрав професію медика – закінчив Київський медичний інститут. Доки вирішував житлове питання (будував дім), працював на «швидкій допомозі» в Чернігові, а потім повернувся в нашу міську лікарню, де трудився лікарем-ординатором. Постійно займаюся питаннями лікування органів травлення, які не вимагають хірургічного втручання. Тобто я працюю з 1989 року в Чернігові, а в обласній лікарні – з 4 квітня 2000 року, одразу ж став завідувачем гастроентерологічного відділення.

– На той час – наймолодшим серед усіх очільників відділень у цій лікарні!

– Так. А з 2002 року я позаштатно – обласний гастроентеролог управління охорони здоров’я. Взагалі ж, мене особливо цікавлять найскладніші випадки, бо коли ти вмієш робити найскладніше, то впораєшся і з легшим... Тому я все життя вчуся, прагну самовдосконалюватися. Дуже багато часу провів у нашій медичній бібліотеці, де уважно читаю найрізноманітнішу фахову літературу. Багато років займаюся лікуванням вірусних гепатитів та аутоімунних захворювань печінки. Постійно стежу за всіма досягненнями медицини в світі.

Взагалі ж, у нашій державі робити це непросто. Адже для того, щоб взяти участь у міжнародних конференціях, потрібні кошти, яких наші медики через низькі зарплати просто не мають. Наприклад, є такий європейський форум континентального масштабу – «Європейський гастротиждень». І тільки за те, щоб зайти до зали, потрібно заплатити 950 євро! А ще треба сплатити за помешкання, харчування.

– І за неблизьку дорогу за кордон...

– Для українського лікаря – це астрономічна сума! Тому я щиро вдячний спонсорам, котрі мені допомагають їздити на такі важливі конференції. Бо інакше б я не зміг підвищувати свій рівень, адже світова медицина постійно розвивається. Протягом тривалого часу, до 2014 року, відвідував і провідні медичні форуми в Росії (у Москві та Санкт-Петербурзі) – рівень академічної гастроентерології, особливо гепатології (найскладнішого її відділу, який мене цікавить), там – на дуже високому рівні. Бо вони в своїх підходах орієнтовані на США, тобто найпередовіші технології. Якщо щось з’являлося в Сполучених Штатах, то буквально через три-шість місяців ці методики уже були повністю адаптовані в Москві з урахуванням їхніх реалій...

– Неймовірно!

– А подальше самовдосконалення відбувалося на європейських форумах. У принципі, в розвинутих країнах лікареві працювати легко, бо там усе написано, що ти повинен робити... Вдячний за кваліфіковані поради й нашим українським професорам – Ткачу з Києва, Дорофєєву, Зайцеву з Донецька (нині вони переїхали до столиці), Фадєєнко з Харкова, яка очолює Інститут терапії, Степанову, котрий керує Інститутом гастроентерології в Дніпропетровську. Це люди, від яких можна почути висококваліфіковану пораду, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Від надмірного вживання алкоголю втрачають десять років життя

– Зараз – складні часи, зокрема і в медицині...

– Недаремно є таке «побажання»: щоб ти жив під час змін! Головне – робити реформи таким чином, щоб не було погіршення. Загалом я підтримую ті підходи, які втілюються сьогодні. Інша справа, що потрібно визначитися з темпами їхнього впровадження. Бо не можна починати реформу, доки не буде законодавчої бази, яка б чітко регламентувала діяльність медичних закладів. І, звісно, на все потрібні відповідні кошти... Взагалі, якщо на державному рівні не зміниться ставлення до медиків, то в Україні можуть залишитися фахівці пенсійного та передпенсійного віку і вчорашні студенти, які ще не мають належного досвіду. Адже не секрет, що зараз немало наших медпрацівників виїжджають на роботу до Чехії, Польщі та інших країн. І там рівень їхньої кваліфікації влаштовує роботодавців, а у нас постійно чуємо про неналежну кваліфікацію лікарів. І переважно про це з екранів телевізорів говорять або взагалі не медичні працівники, або лікарі-невдахи, які не займаються лікуванням хворих безпосередньо, а знайшли себе в громадській діяльності.

– Отже, попит на наших фахівців є!

– А медицина – така галузь, де не можна навчитися швидко. Якщо в терапії, за умови постійного самовдосконалення, для цього потрібно хоча б 10-12 років, то в хірургії – значно більше, близько 15-25-ти. І що ж буде, коли з України виїде за кордон більшість висококваліфікованих спеціалістів?! У Нестора Махна з цього приводу була «втішна» фраза: «Нічого, жінки інших народять».

– Такий «велемудрий» вислів приписують маршалові Жукову, тільки при цьому жінок він назвав «бабами»...

– Але вперше це сказав батько Махно!.. Взагалі, на будь-яку людину можна одягнути білий халат, та як вона працюватиме? Я з повагою ставлюся до Вінстона Черчилля. Це – безперечно, видатний добродій. Так от у нього є гарне міркування: «Чим відрізняється справжній державний діяч від політика? А тим, що державний діяч здійснює кроки, плодами яких він не користуватиметься». На жаль, у нашу українську медицину десятиліттями не вкладалися належні кошти. Тому технічно ми тепер серйозно відстаємо, це треба чесно визнати! І для того, щоб наздогнати (я не кажу перегнати) Європу, потрібно багато працювати, але не тільки медикам.

– Бо у нас звикли в усіх негараздах звинувачувати лікарів...

– А чому зараз не перейнятися проблемою алкоголізації суспільства?! Бо від вживання надмірних доз алкоголю з раннього віку, тим більше – сурогатного, неякісного, – в української нації проблем – у десятки разів більше, ніж через той вірусний гепатит. Однак про те, як боротися з алкоголізмом у національному масштабі, з обмеженням вживання алкоголю, майже ніде не говориться.

– А яка ж доза вживання алкоголю для однієї людини вважається відносно безпечною?
– В еквіваленті до чистого етилового спирту – дев’ять літрів за увесь рік.

– Небагато...

– Однак її перевищення протягом року на 1 літр – це мінус один рік життя людини в нашій державі. А у нас, в середньому (це враховуючи навіть немовлят і 80-літніх) одна людина, за різними статистичними даними, вживає від 18-ти до 22 літрів. Тобто тільки від надмірного вживання алкоголю українці втрачають понад 10 років життя. Тож наведення порядку у цьому питанні вирішило б масу проблем! І нам не так було б соромно, що в Україні, порівняно з розвиненими державами, загалом небагато довгожителів, особливо серед чоловіків...

– Я вже не кажу про якість алкоголю – це окреме питання!

– Авжеж, від виготовлення жахливого самогону – до того, що продається в деяких наших магазинах...

За відмову від щеплень – штраф понад тисячу євро

– Щодо вірусного гепатиту – є дві проблеми: вірусні гепатити С і B. Почну з другого. Завдяки вакцинації, котра проводиться в Україні досить тривалий час, близько 20-ти років, захворюваність гепатитом значно знизилася. Але нині в деяких наших ЗМІ, які полюбляють роздувати гучні скандали, з’явилися сюжети про начебто небезпеку щеплень... І зараз чимало батьків відмовляються взагалі вакцинувати своїх дітей, наражаючи їх тим самим на справжню небезпеку!

Генеральний директор нашої обласної лікарні Андрій Михайлович Жиденко, побувавши в Польщі, розповідав: якщо батьки вдруге відмовляються вакцинувати дітей, вони мусять там сплатити значний штраф – більше однієї тисячі євро!.. А якщо раптом відмовляються втретє – штраф зростає... Чому? Людина, якій вчасно не зробили щеплення, становить загрозу для оточуючих. І все – питання вирішується. Адже щеплення дітям потрібно робити обов’язково. Нещеплена дитина може захворіти важкою хворобою на все життя!

– А у нас – «демократія»...

– Ні, у нас – роздуті центральними телеканалами скандали, які насправді не мають жодних підстав. При застосуванні будь-яких лікарських засобів існують побічні дії – навіть у найбільш розвинених країнах світу. При цьому кількість врятованих людських життів не йде ні в яке порівняння з випадками побічної дії. Це розуміють освічені лікарі. Проте для «мега-значимих» засобів інформації необхідні шоу. Лише так можна збільшити кількість симпатиків телеканалу. Ви ж подивіться, що зараз показують: суцільна «чорнуха», яка негативно діє на глядачів, призводить до масової депресії. Тому я телевізор тепер дивлюся надзвичайно дозовано, натомість читаю класику та мемуари мудрих, визначних людей. Це мені дуже добре допомагає!..

Так от, вірусний гепатит B на сьогодні лікується ще неефективно.Власне, є два варіанти такого лікування: якщо пацієнт прагне вилікуватися повністю, то потрібно застосовувати інтерферони, які переносяться важко; курс лікування – не менше року, і ефективність – від п’яти до двадцяти відсотків. Інший варіант – усе життя приймати пігулки... Втім, хворих на гепатит B лікувати потрібно не всіх, а тільки тих, хто цього дійсно потребує. Бо трапляється, що вірус живе в людині, але не викликає особливих проблем...

«Коли востаннє вживав наркотики?» – «А шо, видно?»

– Щодо вірусного гепатиту С, препарати, котрі зараз використовуються в його лікуванні, мають надзвичайно високу ефективність – близько 99 відсотків. І в світі лікування гепатиту С перестало бути проблемою. Головне – не займатися самолікуванням і не панікувати. Бо є пацієнти, які приходять до мене на прийом, попередньо замовивши собі пам’ятник.

– Це що, такий жарт?

– Ні, мені серйозно розповідають, що пам’ятник уже в гаражі. І подібних випадків – немало. Уявляєте, наскільки у людини травмована психіка?.. Почитавши відгуки в інтернеті, людина фактично готується до власної смерті. Але ж це – неправильно! Пояснюю, що дані в Інтернеті наводяться зазвичай щодо населення південноазіатського регіону, хоч це не розголошується. Однак різні раси хворіють по-різному, й не треба нагнітати істерію, тим більше – з некомпетентних джерел. Якщо людина вживає алкоголь, а тим більше наркотики, спочатку необхідно вилікуватися від алкогольної та наркозалежності.

– Так, це – зрозуміло.

– То Вам зрозуміло, а декому з тих, хто до мене приходить, – ні... Запитую у пацієнта, коли той востаннє вживав наркотики, і чую у відповідь ошелешене: «А шо, видно?». Ось така ситуація... Так от, є державна програма. Точніше це була постанова Кабміну М. Азарова з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів B і С. І те, що зараз є, – це заходи на її виконання. Ця програма офіційно закінчена в 2016 році, та, хочу заспокоїти наших пацієнтів, – кошти досі продовжують виділятися на придбання препаратів для безкоштовного лікування.

З 2020 р. наказом УОЗ, з метою наближення лікування хворих на хронічні вірусні гепатити та спрощення процедури отримання державних ліків, безпосереднє лікування хворих делеговане на первинну та вторинну ланку сімейним лікарям та іншим фахівцям, які готові до проведення лікувального процесу у цих хворих, – так, як це робиться в розвинених країнах. Завдання, яке ставиться щодо придбання препаратів за державні кошти – дуже просте: якомога дешевше пролікувати, наголошую, якісними препаратами якомога більше людей.

– Наскільки це вдається?

– Сьогодні до мене звертається велика кількість лікарів з первинної ланки по методичну допомогу, більшість із них – молодь та лікарі середнього віку, котрі хочуть оволодіти методиками лікування хронічних вірусних гепатитів. Я завжди ділюсь спеціальною корпоративною інформацією з цього питання, адже вирішення цього питання повинне бути на належному рівні в регіоні.

Сумно, але поряд з цим є низка моїх колег, які знаходять багато справжніх та фіктивних причин для того, щоб уникнути цих пацієнтів… І одразу ж згадуються слова дуже жорсткої людини, проте ефективного менеджера в управлінні – І. В. Сталіна: «Хто хоче працювати, той шукає вирішення; хто не хоче працювати, той шукає проблему» та «Не згодний – супереч. Суперечиш – пропонуй. Пропонуєш – роби».

– Щиро дякуємо за відверту та цікаву розмову, Олегу Петровичу! Зичимо здоров’я й успіхів у Вашій благородній діяльності!

Сергій Дзюба, «Чернігівщина» №23 (841) від 10 червня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (39)
Гость2021-06-11 09:24:17 ответить

Ну да, Куликовка, батько- председатель колхоза. Потому то он и дом строил,когда остальные годами по общагам и сьемным хатам ютились. Сумка из крокодила, кольцо на пальце - как гайка под ключ 27. С какой зарплаты? 7000?

аноним2021-06-11 10:55:58 ответить

Вот шо Вы за люди? Это же надо так пухнуть от злобы и зависти. В нашем обществе слава Богу есть люди, которые могут достойно оплатить работу человека, который спасает жизни. И это нормально! "Олег Ревко справедливо вважається одним із кращих фахівців не лише нашого Придесення, а й України. Тому й бажаючих проконсультуватися з ним - завжди багато."

Anonimответить

Т.е. довезти сточки А в точку Б, потушить пожар, спечь хлеб и многое другое тоже нужно достойно оплачивать или как? Вы не забываете достойно оплачивать в магазине, в маршрутке и т.д.?

Гостьответить

Давай без пурги. Когда дитенка подогревают- то его карьерный рост идёт как на дрожжах. "Помажет папа лапу и я уже студент, помажет папа снова и я уже доцент" Помнишь такую песенку? Не успел на скорой поработать- как тут же стал завотделением. Ну ..... В области еще один такой же деятель имеется( то есть их много,но вот после разговора о скорой вспомнился еще один) Даниленко его фамилия. Типа сосудистый хирург. Который падает от вида крови в обморок. Зато сразу в завотделения в поликлинику, а потом сразу в директоры скорой помощи. Потому что из райцентра помогали постоянно. Какой он врач- вопрос очень интересный. Насеолько он оказался " самым достойным"- тоже вопрос открытый. Так что не надо ля-ля.

федяответить

В маршрутке я оплачиваю. Да и в магазине (где купить практически нечего) тоже не ворую. Хлеб дома пеку потому как магазинный хлеб с большой натяжкой можно хлебом назвать. Надеюсь вкус хлеба 35-40 летней давности не забыли. На огородах горбачусь вместо курортов и пляжей. А по поводу достойной оплаты - это вопрос к нашему правительству, но никак не ко мне.

Anonimответить

А за что тебе платить-то, если ты натуральным хозяйством живешь?

федяответить

А Вам оно надо? Каждому своё в этой жизни и каждый в итоге своё получит "по делам его". Не волнуйтесь Вы так, высшие силы не дремлют. Можете в этом не сомневаться. Если Вас не поставили директором или завотделением значит Вам это не надо.

Гостьответить

Вот именно поэтому Украина и находится в дерьмище и 30 лет стремится стать страной даже не третьего, а четвертого мира. Имея неплохие щемли, кучу полезных ископаемых, остатки промышленности от предыдущей цивилизации и не самых глупых людей. Но изза таких сказочников( точнее-не изза них, они просто вовремя поддакивают и гонят волну) выбирают не достойных, а тех кого скажут или кого проплатят. Где тут высшие силы??? Кто здесь?? Если в карму веришь,то карма - она потом проявится. Если во Христа,то с точки зрения христианства этот мир лежит во зле и его не исправить. Но скорее всего ты веришь в деньги. Потому и пишешь пургу

Anonimответить

Поверьте мне, карма сейчас работает в одно мгновение. Последние лет 10 наблюдаю. Да времена тяжелые. А что касается достойных - верьте, придет время и все достойные займут свои места. Просто еще оно не наступило. Сколько хороших людей в нынешней мясорубке зазря пострадало. Вы тоже хотите в мясорубку? Уверены, что сможете что-то изменить, на что-то повлиять?

аноним2021-06-11 11:39:21 ответить

Человек постоянно совершенствуется как специалист, тратя своё время, деньги, здоровье. И всё для того, чтобы помочь людям. Это достойно уважения, а не тупых наездов. Сталкивалась с другим специалистом из городской больницы. Будучи ещё на стадии интернатуры читала только романы и детективы. Кому сможет помочь такой доктор, кстати гастроэнтеролог тоже.

петя2021-06-11 12:03:04 ответить

задайте вопрос Олегу Петровичу, знает ли он, что современные прививки меняют структуру ДНК ребенка? направленные на причинение непоправимого урона организму ребенка, тут и бесплодие и рак и остальные заболевания...Если знал, значит грешен, если не знал пусть тогда знает...

федяответить

а знаете ли Вы, что на ДНК влияют многие факторы. О метилированиии ДНК слышали небось. Дефицит тех же витаминов (фолиевой кислоты в частности) и "привет". И с прививками не всё однозначно. Почему-то не у всех побочки от них. И не надо бесплодие и рак представлять как причину прививок. Они существуют намного дольше прививок. Не надо разгульную жизнь вести. И с ДНК будет порядок.

Гостьответить

Ты бы хоть не позорился,о прививках рассказывая. Это там,на заре медицины, использовали цельноклеточную вакцину. А сейчас поголовно алюминий. А зачем,знаешь? Знаешь,что в организме ни в одном обменном процессе алюминий не используется? Какая разгульная жизнь, если после КПК у детей поголовно возникают побочки. Да,детки уже не те,что сто лет назад. Всё полезнон и здоровое сьели и выпили. Но именно впкцина является хорошим спусковвм крючком для поражения отделов мозга. Почему? Ну так ты приведи статистику,расскажи как годовалые малыши ведут разгульную жизнь. Давай расскажи заодно,как современные вакцины от неизвестно какого штамма коронавируса,без мало мальской проверки на побочное действие( а это минимум несколько лет работы) колят всем кому не лень. Ты же читал официально публикуемые данные,что коронавирус при вскрытии выявляется в тканях яичек. Нет? Читать не умеешь? А от внезапно возникающего тромбоза абсолютнобезопасных впкцин сколько уже народу перемерло? И только от тромбоза. А есть и другие приколы. Ты с Ревком не на одном этаже сидишь,сказочник?

сказочникответить

Так наверное во всех тканях можно вирус найти, не только в яичках. И алюминий не только в прививках - в кастрюлях и сковородках, в магазинных упаковках и т.д. А по поводу этажа - я не медработник, по другую сторону барикад. 10 лет пытаюсь найти ВРАЧА, но пока увы. Может запишете меня на приём?

Гостьответить

Вот потому то мы так и живем. В советское время во вполне научном журнале была статья, где среди прочего было две карты(карты СССР): одна- месторождения алюминийсодержащих руд и расположение алюмкомбинатов, а вторая- локализация онкозаболеваний тех или иных органов и систем. И ,для тех,кто в школе плохо физику учил. Температура плавления алюминия- чуть больше шестисот градусов. Обычная газовая плита на метане( а если еще и на пропане...) дает гораздо более высокую температуру. Но даже пустую сковороду это пламя не расплавит. Потому,что на поаерхности алюминиевого изделия появляется защитная оксиднаяпленка, с температурой плавления 2500. А вот когда тебе в мышцу загоняют несколько миллиграмм активного вещества... Вобщем поинтересуйся вакцинацией, если так тебе интересно. Гугл в помощь. И,да, если у нас в городе есть такой замечательный доктор Ревко- зачем тебе еще ктото( в том числе и я) для приема?? Вперёд, в областную. Заодно спроси- почем крокодилы для народа?

Anonimответить

"Температура плавления алюминия- чуть больше шестисот градусов. Обычная газовая плита на метане( а если еще и на пропане...) дает гораздо более высокую температуру. Но даже пустую сковороду это пламя не расплавит. Потому,что на поаерхности алюминиевого изделия появляется защитная оксиднаяпленка, с температурой плавления 2500". - ХАХАХА!!!! Где учил физику ты?

Гостьответить

Ну давай, просвети, о великий физик-как же там на самом деле с алюминием бывает? Только не забудь в справочник посмотреть по поводу цифр. И не нужно рассказывать о том,что пустая нагретая сковорода успеет излучить тепла больше,чем получить от конфорки.

Anonimответить

А смысле тебя просвещать, если: 1) температура плавления алюминия не "чуть более 600", а 660. 2) в 2-х см от окончания языка пламени температура воздуха уже ниже данной величины. 3) алюминий обладает большой теплоемкостью и теплопроводностью и успевает передавать тепло, сообщенное пламенем горелки окружающему воздуху, даже если сковорода пустая; просто места сковородки, непосредственно соприкасающиеся с пламенем, передают тепло другим частям сковородки, а те, в свою очередь, - окружающей среде 4) алюминиевое тело (проволоку, к примеру) запросто можно расплавить в пламени конфорки газовой плиты, но только если расплавляемый алюминиевый предмет будет лишен возможности отдавать окружающей среде тепло, сообщаемое огнем конфорки. 5) утверждать, что алюминиевая сковорода не плавится из-за какой-то "оксидной пленки" все равно, что утверждать, что вода в стальном чайнике не закипит, т.к. температура плавления стали выше температуры пламени конфорки. Короче, иди в школу!!!

Гостьответить

Вопросов больше не имею. Если из возможных вариантов тебя так зацепило сравнение "более 600", а не 660- больше к тебе вопросов нет. Не 2500, не 1080, а более 600)))))) Я дважды подчеркнул,что даже не наполненная ничем сковорода не расплавится. Даже алюминиевая проволочка не расплавится в этом пламени. Ты видимо хотел чемто блеснуть,но вышел пшик. Хоть по пунктам пшик,хоть вместе. возьми оловянную проволочку того же диаметра, свинцовую(припой надеюсь есть), особо хорошо,если у тебя есть серебросодержащий припой. Давай,открой мне Америку -какая в среднем температура плавления ПСр ? Но он в этом пламени расплавится. А алюминиевая проволочка того же диаметра и дины -нет. Да,провиснет, как сопля. Но не потечет. Давай,просвети меня,насколько удельная теплоемкость вышеуказанных материалов отличается от алюминия? Я политех в своё время закончил нормально, а ты ,видимо, застрял на уровне теории 2курса.

Anonimответить

Да какие могут быть вопросы у человека, считающего, что кусок алюминиевой проволоки, помещенной в пламя газовой плиты не расплавится? А Политеху отдельный респект за подготовленного специалиста!

Anonimответить

"Да,провиснет, как сопля. Но не потечет" - то бишь, если твоя сопля висит и не падает, она находится в твердом состоянии? Если РАСПЛАВЛЕННЫЙ алюминий проволоки покрывается постоянно образующейся пленкой оксида и непригоден к литью, то он в твердом состоянии?

федяответить

Да по Вашим ответам видно, как Вы к людям относитесь. Вы в глаза меня не видели и сходу хамите. Пожалуй я не пойду к Вам на приём. О Ревко я тоже из статьи узнала и меня возмутила не статья, а Ваш комментарий. Вы не пишете, что он плохой специалист - значит хороший. Журналист говорит, что к нему тяжело попасть, люди из всех областей к нему едут (или это неправда?) А при чём здесь его родители и его материальное состояние? Родителей не выбирают. А кольцо и сумку я думаю Вы в состоянии купить. Не прибедняйтесь.

федяответить

Да я уже было намылился к Ревко, а тут Вы намекаете, что Вы умнее, опытнее. Вот и подумалось, а вдруг повезёт... Но " не судилось Мотрі щастя". Вам безразлична судьба простых людей. Как и всем врачам, которых мы за последние 30 лет встречали. Спасибо на добром слове и удачи Вам!

Anonimответить

"Это там,на заре медицины, использовали цельноклеточную вакцину. А сейчас поголовно алюминий" - какой лютый антивакцинаторский бред!!!

Гостьответить

А ты давай без "бреда",а по полочкам расскажи. Чтобы все поняли, что человеческий организм настолкьо глуп,что способен бояться фрагментов убитых вирусов. Да он на них даже внимания не обращает. А выращивать живую культуру -и очень дорого и вообще говоря опасно. По какому пути пошла медфарма? По пути инактивации. Зачем и чем? Давай, давай, поподробнее

Anonimответить

Ты программу физики 10 класса о теплопроводности не в состоянии понять, а хочешь в комментарии получить объяснение по биохимии и молекулярной биологии?:)))

Гостьответить

Ты ,видимо, хочешь отличиться и одну и ту же пургу в разных местах толкаешь. Но врядли это тебе поможет.

Anonimответить

Инактивацию от адъювации не отличает, но в комментах серет.

Гостьответить

А,что? Уже терминология правильная пошла?! Ты глянь,как сразу всполошились. Но я ответа на свой вопрос не услышал- что там насчёт антивакционного бреда? Ты уже пфайзером укололся? Или на него денег не хватило? Или Спутником 5,аналоговнеимеющим?

Anonimответить

Бред 1. "Это там,на заре медицины, использовали цельноклеточную вакцину" - цельноКЛЕТОЧНАЯ антиВИРУСНАЯ вакцина. Вирус - не клеточный организм :) Бред 2. "А сейчас поголовно алюминий" - союз "а" предполагает противопоставление, т.е. "цельноклеточную вакцину" заменили алюминием. Бред 3. "А выращивать живую культуру -и очень дорого и вообще говоря опасно. По какому пути пошла медфарма? По пути инактивации" - а что инактивируют? Ту самую "живую культуру", которую якобы "очень дорого и вообще опасно выращивать" или её части! :)

анонимответить

А почему Вы не говорите, что на структуру ДНК влияет пластик? А то что народ одели в секонд-хенд, обработанный формальдегидом на структуру ДНК не влияет? По улице нельзя пройти от вони. А количество выхлопных газов, растущее с каждым днём, не влияет? А то что поймы рек пашут и поливают гербицидами и другой хренью, которые потом в реки и поземные ручьи попадают не влияет на бесплодие и рак?

Anonimответить

к сожалению, да, все это влияет в жёстком комплексе плюс коронавирус с вакциной, и спасет вас только правильная грибная настойка

федяответить

Из грибов-галлюциногенов? Сказали А давайте Б. Где и почём?

Anonimответить

Ага. В Индии вон миллионы коровяком обмазались. И некоторые даже живи. Помог навоз-таки!

федяответить

А если серьёзно, то конец октября-ноябрь болел короной. Принимал настойку веселки, зелёного ореха, калгана, яблочный уксус и малину. гасил симптомы - голова, щитовидка, сердце. До сих пор проблемы с сердцем, давлением и головокружением. К врачам не обращался.

Anonimответить

Федор, ты насчет пола, от которого выступаешь, определись в конце концов!!!

Anonimответить

"А количество выхлопных газов, растущее с каждым днём, не влияет?" - то ли дело раньше! Одного хваленого "Икаруса" стоило дождаться на остановке, чтобы получить убойное количество бензопирена.

lilu2021-06-14 09:47:33 ответить

Спасибо Олегу Петровичу за помощь, просто спасибо!!!!

Оксана2021-06-16 18:59:17 ответить

Обращалась к этому доктору. Может и считается он профессионалом, но назначает очень дорогие препараты и вообще лечиться у него очень дорого. Знаю подобные отзывы и от других людей. Можно найти и другие альтернативы.

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
«Наш край» на Чернігівщині ініціює повернення "Ліки України" в комунал... 2021-07-27 17:32:47 Ремонтується ділянка траси Н-07 Київ - Суми поблизу села Петрівське 2021-07-27 16:37:15 У Ніжині затримали раніше судимого, за підозрою у торгівлі зброєю (фот... 2021-07-27 13:13:54 Сім нарядів поза чергою за гру в шахи 2021-07-27 13:00:57 Ірина Тарасевич може здійснювати дитячі мрії 2021-07-27 12:55:43 Люди чекають, коли відкриється обіцяна амбулаторія в Хоробичах 2021-07-27 12:50:25 Серпень подарує додаткові вихідні 2021-07-27 11:57:53 Невдовзі в Чернігові створять перші вигульно-дресирувальні майданчики ... 2021-07-27 11:31:31 30 % каштанів на вулиці Гоголя у Ніжині у задовільному стані: чи залиш... 2021-07-27 11:27:07 Інструкцію з використання вакцини Pfizer у Чернігові не порушували – Р... 2021-07-27 11:23:49