У Чернігові замість недобудови меблевого магазину хочуть звести багатоповерхівку
2021-06-18 15:34:52
6528
6
Багатоповерхівка замість недобудованого магазину меблів. У центрі Чернігова на розі вулиць П’ятницької та Київської хочуть звести житловий будинок із торговельними площами. Питання зміни цільового призначення земельної ділянки для майбутнього будівництва внесли на розгляд сесії міськради. Орендує цю землю корпорація “Проун”. Вона ще в 2008 році хотіла звести тут меблевий магазин. Мешканці сусіднього будинку виступили проти, і будівництво заморозили. Як люди реагують на перспективу будівництва багатоповерхівки під їхніми вікнами – далі.
«Будували той дім, у мене тріщини по всій квартирі, яка стройка? Якщо рухне це все, то що тоді? Я вам спасибі скажу?», – так мешканці будинку на вулиці П’ятницькій, 49 у Чернігові реагують на перспективи будівництва багатоповерхівки перед їхнім будинком.
«Цілком логічне обурення жильців, і ми насправді проти такого будівництва. Для нас ідеальний варіант, як зробили з будинком «Зібрань», – його просто демонтували, цю недобудову, і там зробити гарний парк. Тому що, як туди втиснути і дев’ятиповерхівку, і добудову з торгово-розважальними цілями, взагалі для нас незрозуміло», – говорить Олександр Рись, мешканець будинку.
Мешканка будинку Галина Ванжега каже, навіть з існуючою недобудовою до її квартири не потрапляє сонячне світло. Також її турбує, чи витримає їхнє житло майбутнє будівництво.
«Я живу на третьому поверсі, у нас з вулиці в домі тріщина. Її просто закрили пінопластом. А в домі дірка».
На зустріч із мешканцями будинку приїхав представник фірми-проектанта з Києва ТОВ «Да Вінчі Групп» Роман Сидорук. Замовника проекту не називає.
«Нам надійшло в тому році технічне завдання на проектування, розробити проектну пропозицію, яку сьогодні ми представляли. Щоб даний власник ділянки міг розуміти, що в межах норм існуючих на дане число, можна побудувати на даній ділянці. Що, відповідно, ми й зробили. Наш проект дотримується всіх норм, які діють на даний час».
За словами Романа Сидорука, при будівництві буде використовуватись існуючий фундамент, який підсилять. Нині на цій земельній ділянці – недобудова меблевого магазину. Його корпорація «Проун» почала зводити у 2008 році. Тоді, після протестів людей, будівництво заморозили.
Зміну цільового призначення цієї землі для будівництва багатоповерхівки розглядатимуть депутати на сесії Чернігівської міськради. У членів земельної комісії зауважень до цього питання не було.
«Без погодження жителів сусідніх будинків, без слухань, ніяка забудова там робитись не може. І якщо воно буде, то все в межах дозволеного. З урахуванням всіх допусків, всіх погоджень. З порушеннями там ніхто нічого робити не буде. Будуть однозначно враховані думки жильців сусіднього будинку», – сказав Суспільному В’ячеслав Летута, депутат Чернігівської міської ради, голова земельної комісії
Мешканці будинку готуються йти до сесійної зали зі своїми вимогами, говорить Олександр Рись.
«Будемо говорити щодо того, щоб взагалі блокувати це рішення і цю забудову. І будемо також продумувати якісь компромісні рішення».
Ми намагалися отримати коментар керівника корпорації «Проун» Михайла Півня. Телефоном він повідомив, що у нього немає зараз часу відповідати на наші запитання.
UA: Чернігів
коментарі (6)
«Будували той дім, у мене тріщини по всій квартирі, яка стройка? Якщо рухне це все, то що тоді? Я вам спасибі скажу?», – так мешканці будинку на вулиці П’ятницькій, 49 у Чернігові реагують на перспективи будівництва багатоповерхівки перед їхнім будинком.
«Цілком логічне обурення жильців, і ми насправді проти такого будівництва. Для нас ідеальний варіант, як зробили з будинком «Зібрань», – його просто демонтували, цю недобудову, і там зробити гарний парк. Тому що, як туди втиснути і дев’ятиповерхівку, і добудову з торгово-розважальними цілями, взагалі для нас незрозуміло», – говорить Олександр Рись, мешканець будинку.
Мешканка будинку Галина Ванжега каже, навіть з існуючою недобудовою до її квартири не потрапляє сонячне світло. Також її турбує, чи витримає їхнє житло майбутнє будівництво.
«Я живу на третьому поверсі, у нас з вулиці в домі тріщина. Її просто закрили пінопластом. А в домі дірка».
На зустріч із мешканцями будинку приїхав представник фірми-проектанта з Києва ТОВ «Да Вінчі Групп» Роман Сидорук. Замовника проекту не називає.
«Нам надійшло в тому році технічне завдання на проектування, розробити проектну пропозицію, яку сьогодні ми представляли. Щоб даний власник ділянки міг розуміти, що в межах норм існуючих на дане число, можна побудувати на даній ділянці. Що, відповідно, ми й зробили. Наш проект дотримується всіх норм, які діють на даний час».
За словами Романа Сидорука, при будівництві буде використовуватись існуючий фундамент, який підсилять. Нині на цій земельній ділянці – недобудова меблевого магазину. Його корпорація «Проун» почала зводити у 2008 році. Тоді, після протестів людей, будівництво заморозили.
Зміну цільового призначення цієї землі для будівництва багатоповерхівки розглядатимуть депутати на сесії Чернігівської міськради. У членів земельної комісії зауважень до цього питання не було.
«Без погодження жителів сусідніх будинків, без слухань, ніяка забудова там робитись не може. І якщо воно буде, то все в межах дозволеного. З урахуванням всіх допусків, всіх погоджень. З порушеннями там ніхто нічого робити не буде. Будуть однозначно враховані думки жильців сусіднього будинку», – сказав Суспільному В’ячеслав Летута, депутат Чернігівської міської ради, голова земельної комісії
Мешканці будинку готуються йти до сесійної зали зі своїми вимогами, говорить Олександр Рись.
«Будемо говорити щодо того, щоб взагалі блокувати це рішення і цю забудову. І будемо також продумувати якісь компромісні рішення».
Ми намагалися отримати коментар керівника корпорації «Проун» Михайла Півня. Телефоном він повідомив, що у нього немає зараз часу відповідати на наші запитання.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
Земля, родина і крафтова моцарела: як живе фермерське господарство «Ве...
2026-06-23 14:13:14
На Прилуччині живе медсестра, залюблена у рідне село, людей і медицину
2026-06-23 13:41:04
Броня, міцніша за залізо, та любов, що повертає з того світу: історія ...
2026-06-23 12:56:57
Якщо РФ знайде 70 тисяч солдатів, то може спробувати повторно зайти в ...
2026-06-23 12:34:38
Науковий керівник сина та помічника ректора НУЧК пов'язує їхнє затрима...
2026-06-23 12:01:32
Колишня голова Сосницького районного суду серед кандидатів на посаду у...
2026-06-23 11:31:59
В Ічні адвокату під офіс підклали пакет сміття з гранатою
2026-06-23 11:17:22
На Чернігівщині зафіксували спробу дистанційного мінування ворожим без...
2026-06-23 11:08:59
Начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура...
2026-06-23 10:54:51
«Раніше стільки хижаків не було»: села на Чернігівщині потерпають від ...
2026-06-23 10:43:11




Когда на кону миллионные откаты, то мнение жителей никто не учитывает, впрочем и раньше не учитывали, в политику идут зарабатывать и защищать свой бизнес.
правильно написали
какая багатоповерхивка,угловая девятиэтажка просто развалится от сырости,не лучше ли довалить этот недострой и сделать парк
Парк в центре города бизнесменам не интересен
уже отжали у Пивня, значит стройке быть. Моновласать за все проголосует.
Петрович отпишись, тут люди против)