Люди чекають, коли відкриється обіцяна амбулаторія в Хоробичах

2021-07-27 12:50:25
1928 0
У 2018 році в рамках проєкту реформи сільської медицини в Хоробичах розпочали будівництво амбулаторії сімейної медицини. Ми неодноразово розповідали читачам про початок і етапи її будівництва. Спочатку картина виглядала досить обнадійливо. Але потім справа ніби «зависла на мертвій точці». Вже минуло два роки, а в приміщенні, яке починало так стрімко зводитись, і досі не завирувало життя. амбулаторії досі стоїть пусткою з зачиненими дверима. До прогнозованої дати відкриття мешканці Хоробич ставляться досить скептично.



Оксана КУГУК: — Амбулаторія в такому вигляді, як сьогодні, стоїть від осені. Було, що одного дня приїжджали два чоловіки й оглядали там щось, але після цього навіть в сільську раду не зайшли до Світлани Олександрівни, діловода, бо староста на лікарняному. Гроші з бюджету ми витратили, а амбулаторія й досі не працює. Вже й фасад зробили, й всередині проведені електроенергія та каналізація — зовсім трішки залишилося, але ніхто нічого не робить. Люди обурюються, але вплинути на процес будівництва не можуть.

Наталя АВТУШИНА: — Амбулаторія нам вкрай необхідна. Більшість селян страждають на остеохондроз. Колись у нашому фельдшерському пункті був електрофорез, ця процедура багатьом допомагала. Нам вкрай потрібен і кабінет електрофорезу, й інгалятор, й медпрацівник, який міг бт ставити крапельниці. Хіба ж наїздишся джля цього в городню з нашими пенсіями. Дякуємо Олесі, нашій фельдшерці, яка не відмовляє нам у допомозі. Й уночі, й вдень виїжджає на виклики, не залишає людей сам на сам з хворобами. Вона молодець, чуйна й добра. Але амбулаторія для нашого великого села потрібна. От тільки коли вона нарешті буде?

Валентина ЯКОВЕНКО: — У селі залишилось багато літніх людей, які потребують нагляду та консультацій лікаря. Дітейхоч і не дуже багато, але ж їх треба виростити й виглядіти здоровими. Та що там казати — доступна лікарська допомога нам вкрай потрібна. От зараз, наприклад, мене мучить зубний біль. Працювала б амбулаторія — я б пішла до стоматолога. А так терплю. По такій спеці хіба кудись наїздишся?

Любов КАМКО: — Я після інсульту, й мені потрібно щораз їхати в Городню, щоб пройти курс лікування під капельницями. Це займає зайвий час та кошти, щоб їздити. Амбулаторія якби запрацювала яке б полегшення людям було. Але що тут говорити, коли до нас навіть рентген не приїжджає. Раніше раз на рік точно робилось виїзне флюорографічне обстеження, а зараз… Хай би вже платну послугу зробили, але людина б знала, що може прийти й провіритись. Те саме стосується й жіночого лікаря— давно до нас ніхто не приїжджав. А так би посадили в амбулаторії лікаря, який приймав би пацієнтів і було б добре.

Андрій БОГДАН, міський голова, так прокоментував ситуацію: — Хоробицька амбулаторія — одна з тих амбулаторій в Україні, яка досі не відчинила свої двері для пацієнтів. Процес будівництва зупинився тому, що не було співфінансування з колишнього Городнянського району. З 1 січня 2021 року по територіальності амбулаторія перейшла до нас у громаду. Ми співфінансування беремо на себе. Тож у найближчий час розпочнуться ремонтні роботи. У нас є домовленість з обласним управлінням капітального будівництва, замовниками даного будівництва, що амбулаторія буде добудована. Всі недоліки, допущені попередніми підрядниками, будуть виправлені. Сподіваюсь, що громада прийме на баланс амбулаторію в повній готовності.

Джерело: Новини Городнянщини

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (0)

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Земля, родина і крафтова моцарела: як живе фермерське господарство «Ве... 2026-06-23 14:13:14 На Прилуччині живе медсестра, залюблена у рідне село, людей і медицину 2026-06-23 13:41:04 Броня, міцніша за залізо, та любов, що повертає з того світу: історія ... 2026-06-23 12:56:57 Якщо РФ знайде 70 тисяч солдатів, то може спробувати повторно зайти в ... 2026-06-23 12:34:38 Науковий керівник сина та помічника ректора НУЧК пов'язує їхнє затрима... 2026-06-23 12:01:32 Колишня голова Сосницького районного суду серед кандидатів на посаду у... 2026-06-23 11:31:59 В Ічні адвокату під офіс підклали пакет сміття з гранатою 2026-06-23 11:17:22 На Чернігівщині зафіксували спробу дистанційного мінування ворожим без... 2026-06-23 11:08:59 Начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура... 2026-06-23 10:54:51 «Раніше стільки хижаків не було»: села на Чернігівщині потерпають від ... 2026-06-23 10:43:11