радіо

Жителі Бобровиці вимагають від влади звернути увагу на руйнацію їх мікрорайону

2022-05-12 17:53:08
7214 10
Наш сайт поспілкувався з мешканцем мікрорайону Бобровиця Олександром Тимошенком, який зібрав підписи 234 людей, будинки яких постраждали під час обстрілів російської армії. Деякі зруйновані до фундаменту, деякі втратили лише вікна чи дах. Проте, говорить Олександр Тимошенко, людям досі не зрозуміло, яким саме чином діяти покроково в разі тих чи інших руйнувань їх помешкань.- В нас є чат Бобровиці у Вайбері, і судячи з повідомлень, якими діляться люди, всі вони діють хаотично. Не розуміють, що робити, коли хата згоріла, чи коли вона зазнала саме руйнації. Одні пишуть у «Дію», другі біжать з заявами до ЦНАПу, інші викликають пожежників і таке інше.

- У моїх батьків та тестів будинки зруйновані до фундаменту. У сусідів вцілів сарай чи гараж, тож намагаються облаштуватися там, дідусь, що живе навпроти, живе у бетонованому підвалі - він у нього вцілів, а від будинку практично нічого не залишилось.

- Щодо ситуації з електрикою, водою та газом. Воду намагалися спершу давати, але через численні пориви у зруйнованих будинках - цей процес іде досить повільно. Те саме й з газом, газівники приїздять опломбовують труби у пошкоджених оселях, електрика подекуди є, але її потужності не вистачає, для використання електроінструменту, а люди ж приїздять, намагаються робити ремонти, прибирати подвір’я, але через те, що не відбулось фіксації руйнувань з боку компетентних комісій, то може вони і шкодять прибиранням своїх дворів.

- Багато людей живуть по селах, наприклад, у родичів чи батьків, але ті хто в чужих людей і навіть родичів вже відчувають себе незручно, адже пожили там місяць і видно, що хазяї від них втомилися, а повертатися нікуди.

На відео зафіксовано руйнування мікрорайону Бобровиця:

Частина 1 https://www.youtube.com/watch?v=1ZguBLBSSDc

Частина 2 https://www.youtube.com/watch?v=CKkOCIWEsoc

Частина 3 https://www.youtube.com/watch?v=TK4btpj-dcI
Частина 4 https://www.youtube.com/watch?v=-LagJZn0yds

- Я декілька разів збирав гуманітарку на західній Україні по католицьких церквах та волонтерів, привозив своїм транспортом сюди, але ж всіх не забезпечиш. Якщо раніше нагальна потреба була у їжі, то зараз, коли налагодили транспортне сполучення і продукти у місто завозять, то потреба у продуктах не така гостра, але магазин в нашому районі зруйновані. Зараз на першому місці стоять - будівельні матеріали та інструмент. Ось його я і намагаюсь дістати у своїй нинішній черговій поїздці, є потреба у пауербанках на сонячних батареях, аби заряджати телефони. Якось привіз 3 великі рулони плівки, аби люди могли закрити нею віконні пройоми, адже дуже багато будинків - без вікон.

- Розумію, що Президент оголосив усім, що буде компенсація за житло, відбудова, але людям потрібно жити тут і зараз, і не зрозуміло скільки ще чекати на допомогу. Тож, аби звернути увагу на наші потреби, ми зареєстрували сьогодні це звернення у канцелярії ОВА, також продублювали його у мерії і через ваш сайт також би хотіли оприлюднити цю інформацію.З тексту звернення випливає, що основні пункти по яким Бобровиця потребує допомоги це:

1. Прискорити відновлення інженерних мереж, водопостачання, електроенергії та газопостачання до вцілілих будинків;
2. Надати покроковий актуальний перелік дій для звернень людей, чиє житло постраждало, або зруйновано внаслідок бойових дій.
3. Створити та направити комісії для обстеження та фіксації наслідків руйнувань в мікрорайні Бобровиця, аби люди змогли приступити до відновлення своїх будинків для зупинення подальшої руйнації помешкань.
4. Надати тимчасовий прихисток житлом тому, хто залишився без даху над головою.
5. налагодити пункти видачі гуманітарної допомоги мешканцям Бобровиці в нашому районі, та сприяти можливості виїзної торгівлі в нашому мікрорайоні, враховуючи відсутність громадського транспорту.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (10)
Anonim2022-05-13 16:33:38 ответить

Влада могла б конфіскувати у юридичних осіб недобудови по місту та розселити туди людей - та без бюрократичних проволочок запустили водопостачання, електрику, газ. Але справді якісь непонятки, чекають закінчення війни?

Anonimответить

Недабудовы все кому то принадлежат, большинство квартир выкуплены еще на уровне котлована. И если для дислокации военных даже вас могут временно выгнать из вашего частного жилья, то подобная деятельность, как описали вы - невозможна.

Aisответить

Как ты конфискуешь ,это частная собственность.На примере: вот давай ты сьедешь со своего жилья и поживеш в палатке , а к тебе заселим людей , кто потерял жильё.

Anonimответить

У юридических лиц во время военного положения может изыматься любая собственность.

Anonimответить

Так квартиры уже давно раскуплены. И как раздача чужих квартир повлияет на обороноспособность, ради которой это можно делать в военное положение?

Anonimответить

Квартиры не раскуплены, а проинвестированы - пока нотариального договора купли-продажи нет. Инвесторам просто деньги можно вернуть в связи с форс-мажором. Логика проста - инвестор до инвестиции где то живет, значит у него жилье есть, а у тех, у кого война забрала жилье - жилья нет.

Anonim2022-05-13 18:31:21 ответить

Цей депутатік від Самопомочі сам все прекрасно розуміє - поки не відновлять основні шляхи постачання міста, до тих пір це питання не можна вірішити. Навіть якби було 100% фінансування, то чисто фізично неможливо через Смолинську трассу завезти всі матреіали. А над переправою зараз активно працюють, і потім все швидко піде. Але молодець, наколядував собі політичнтх балів на наступні вибори

Anonimответить

А, ну если он "депутатік" то все, нельзя к нему обращаться за помощью. Депутатики они же только деньги брать за голосование, а не людям помогать, так по вашему?

Anonimответить

Я о том, что он понимает все процессы, и его игра на публику, мол он борется - ничего не значит и ничего не изменит. Все будет идти, как и было ранее задуманно. Но обычным людям не всем понятно, он бы мог им обьяснить проблему с логистикой, но ему проще популизм и политические баллы

петя2022-05-16 13:04:06 ответить

как только у людей горе, так сразу депутаты-волонтеры на помощь бегут, кому война кому пиар..верно волонтер от "самопомочи" Тимошенко???

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
Льотчика Красноярцева, який бомбардував Чернігів, навесні обміняли на ... 2022-10-02 16:32:02 Психологиня Лариса Суржик порадила, як легше батькам пережити дистанці... 2022-10-02 16:27:26 Напередодні смерті єдиного сина-військового до його матері прилетіла з... 2022-10-02 16:18:46 Дві куми з Вишеньок готують рибні консерви для фронту 2022-10-02 16:00:23 Жителям Борзни тепер потрібно їздити у «паспортний стіл» до Ніжина. До... 2022-10-02 15:46:22 Павло Струк зі сватом передав ЗСУ російської техніки на мільйони. Їх н... 2022-10-02 15:15:04 Мама доучується у дев'ятому класі, тату дали умовно, а Полінка вже туп... 2022-10-02 14:29:22 У лісі поблизу Шестовиці загинули 4 людей, підірвавшись на міні 2022-10-02 13:13:38 Сестри Віра та Параска, завдяки волонтерам переберуться з курника у но... 2022-10-01 17:57:14 Сергій Болдирев розповів подробиці обміну полоненими у Нових Яриловича... 2022-10-01 17:30:18