У Чернігові засудили жінку-прикордонницю, яка виїхала під час бойових дій з Чернігова до Латвії

2023-01-24 16:24:21
25198 37
19 січня суддя Деснянського районного суду міста Чернігова Григор'єв Руслан Геннадійович виніс обвинувальний вирок у справі по обвинуваченню Кравченко Наталії Миколаївни інспектора прикордонної служби прикордонного загону імені князя Володимира Великого (так тепер називається Чернігівський прикордонний загін).Згідно з матеріалами справи 06.09.2021 головного сержанта Наталю Кравченко було призначено наказом начальства на на посаду інспектора прикордонної служби 3 категорії 4 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби.

24.02.2022 у зв`язку з повномасштабним наступом військ російської федерації на Україну, для Кравченко було визначено місце служби за місцем її мешкання у м.Чернігів.
Але 28.02.2022 близько 17 год. 00 хв. Наталія Кравченко разом з чоловіком і двома малолітніми дітьми виїхала з Чернігова і подалася до Львівської області, потім до Польщі (01.03.2022), а звідти до Латвійської Республіки (03.03.2022).

06.11.2022 Наталія Кравченко повернулась в Україну, а 09.11.2022 самостійно прибула до П`ятого слідчого відділу (з дислокацією у м. Чернігові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Києві, заявила про себе та вчинене нею кримінальне правопорушення.


В судовому засіданні обвинувачена, свою вину за пред`явленим їй обвинуваченням за ч.5 ст. 407 КК України (самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез'явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці - такі дії караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років) визнала повністю. Сказала, що розуміє, що як військовослужбовця самовільно залишила місце несення служби в умовах воєнного стану. У скоєному щиро розкаюється, просить суворо не карати.

При винесенні вироку суд відмітив обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченої - її щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Суддя очіковано виніс відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 2 роки. Саме ж покарання становить - 5 років позбавленя волі, у разі якщо обвинувачена вчинить нове правопорушення протягом іспитового строку.

До речі, у Верховній Раді 8 грудня зареєстровано досить жорсткий законопроєкт про покарання для осіб, які самовільно залишили військову частину.
Йдеться про законопроєкт 8271 щодо внесення змін до Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці.
Якщо його приймуть, суди не зможуть призначати особам, які самовільно залишили військову частину, більш м'яке покарання, ніж передбачено законом, і звільняти від відбування покарання з випробуванням, про це повідомляла Судово-юридична газета.
На думку юристів нинішня судова практика розгляду подібних справ моделює негативну поведінку серед військовослужбовців та нівелює принцип невідворотності справедливого покарання за скоєння правопорушень пов’язаних з самовільним залишенням військової частини, під час виконання обов’язків військової служби.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (37)
Дмитро2023-01-24 21:48:56 ответить

А судя Григор'єв Руслан Геннадійович був в той час в місті і виконував свої посадові обов'язки?... Не дуже віриться...., як мінімум, що виконував свої посадові обов'язки...

Anonimответить

Вопрос посути кстати.

Петяответить

военные сидели на зп и содержались налогоплательщиками, имели льготы и преференции, а когда началась война, дохрена военных убежало далеко в тыл, а налогоплательщики взяли оружие и стали на защиту своего города...нахрена ты пошла служить если у тебя двое детей, сиди дома штаны стирай, халявы захотелось...а теперь эти мудаки, военные, ни разу не бывшие на передке повестки раздают...) ) ) )

Anonimответить

Так і є, замість них люди, які в житті не тримали зброї, вимушені були йти в ТРО і дуже часто в саме пекло. Який шанс у непідготовленої слабо озброєної людини повернутися живою при зустрічі з професійним екіпірованим військовим, якого декілька років готували?

Петя2023-01-25 08:39:37 ответить

получается сидела на военной зарплате пока было мирно и тихо, а как только военные действия сразу в кусты??? нахрена такие военные?? когда они нужны, их нет!!! вернуть зарплату государству, выгнать с позором!!!

Чернигов ответить

Вы думаете она не желает что бы ее выкинули из армии что бы потом уехать из Украины как беженец? Граница то будет открыта для нее))

Anonimответить

Ну контракт можно и прервать или дождаться его окончания - дальше свободна ... на клубничных полях Польши .

Anonimответить

Телевизионные истории от реальной жизни сильно отличаются. Открою один секрет: и военные тоже люди. И нормальное человеческое желание просидеть на военной зарплате пока мирно, получить квартиру, выйти на пенсию год в 40 и ездить в египет по три раза на год отдыхать. Просто не у всех так получается.

Anonimответить

Хорошо таким как Петя, сидит за компом и в ус не дует.Петя пенсионер и ему фронт не грозит? Поэтому Петя может осуждать других, тем более женщин, спасающих своих детей, пусть она и военнообязанная.Петя,иди в думу раз воевать не можешь или хотя бы молчи.

Anonimответить

"Петя,иди в думу" - ус отклеился!

Anonimответить

Чого ти ржешь? Просто описка,в дупу а не в думу, хотя какая разница

Сергійответить

Петя, так вона і намагалась звільнитись ще на початку 2021 року, саме тому, що сама розуміла, що знаходиться не на своєму місці і згодна була відмовитись і від зарплатні і т.д., але ж контракт підписаний обома сторонами і якраз "інша сторона" відмовилась його розривати.. а зараз дуже зручно, "всі документи згоріли, ніяких рапортів не було" . Але ж тоді ця новина вже не така цікава.. так хайп не підняти.

Никифор2023-01-25 19:07:52 ответить

А почему не судят погранцов которые покинули северные рубежи 23.02.2022 тем самым не выполняли свои прямые обязаности?

Anonim2023-01-25 23:01:48 ответить

24го после тревоги больше 3х десятков барышень "танкісток" из героической 1ОТБр попрыгали в машины чуть не в чем мать родила и выдвинулись на штурм границы. Практически все - польской, но 4ро отдельно отличились - поехали на встречу технике оккупантов брать штурмом Новые Яриловычи. При чем с детьми среди всех была только одна. Надеюсь, когда нибудь они вернуться и получат по всей строгости закона и вернут в бюджет все незаконно полученные деньги

Anonimответить

Почему незаконно ? получали месячный оклад за каждый месяц работы по контракту . За время "прогула" ничего и не получали . Никто никому не должен .

Людмилаответить

Винна, бо коли підписувала контракт повинна була розуміти, що робить. Хтось загинув на кордоні, а хтось поїхав. У кожного був свій вибір. І кожен за це несе моральну відповідальність. Цікаво просто, а як виїхів її чоловік?

Anonimответить

Люда . а ти взяла бы ее детей к себе если бы она погибла . Любая нормальная мать своих дете не оставит . хоть весь мир провалится .вместе со всеми .

Anonimответить

Просте питання, навіщо підписувати контракт тоді, коли існує безліч інших професій? Контракт - це зобов'язання. Держава має певні очікування від контрактників, до цього їх наче і готують. І стать в цій сфері не має жодного значення. Ти дав присягу ДОБРОВІЛЬНО, отримував гроші і т.д. Купа жінок-медиків, навіть не контрактників, теж ризикують життям, маючи дітей, на це як тоді дивитись?

Anonimответить

Изменились условия . заключалось в мирное время а не в военное . На войну не подписывалась .Типа того как с 95 кв. Кошового -- " Воювати не збираюся, у мене навичок немає, снайпер одразу вб'є " .В тебе якщо навички є ? -вперед .

Сергій2023-01-26 14:36:37 ответить

Я розумію, якби річ йшла про чоловіка, але тут жінка, мати двох маленьких дітей. Нехай тут хтось з фронтовиків скаже як їм було б краще, якби ось така перелякана дівчина залишилась з ними, чи щоб вона не плуталась під ногами (я такого досвіду не маю, тому і відповісти на це питання не можу)

Anonimответить

Причому тут фронтовики і перелякані? Подивіться на Ізраїль там теж жінки служать, і нікого не хвилює, що вони можуть бути перелякані, бо це питання виживання країни. Її ніхто не запрошував до Бахмута, сказали служити за місцем проживання. Якщо ти переляканий по життю краще йти вихователем у дисадок, а не у прикордонний загін. Є закон і він єдиний для всіх. Багато переляканих жінок-лікарів, до речі рятували життя пораненним у Чернігові, а могли би просто виїхати, їх ніхто не держав насильно, а це десятки врятованих життів.

Anonimответить

Не сравнивай -в твоем Израиле на одного араба у израильской армии 10 танкови 2 самолета а в Украине наоборот ))

Петяответить

дак бабы же равноправия добивались, хотели равноправие, вперед в окопы, по колено в грязь...или равноправие по ЗП а по обязанностям-слабый пол??? определись самка

Сергійответить

Якщо я не помиляюсь, то у нас в Україні чоловікам не можна бути переляканим і чоловіки мусять йти захищати, а вот жінкам покищо дозволено бути переляканами і захист країни для жінок цілком добровільна справа. У нас багато жінок "з яйцями" і ми всі дуже вдячні, що вони у нас є і що вони захищають Україну.

Адекватныйответить

нет, уважаемый, защищать страну должна подготовленная армия, а не наспех набранные добровольцы и мобилизованные.

СПАРТАКответить

от наспех набраных толку немного и касается это почти любой профессии

Петяответить

маты двох детей??? дак пусть дома сидит или идет на гражданку, а им денег хотелось побольше, а теперь скулят про слабый пол...я за свои налоги содержу таких самок, которые сидят на шее государства и плодятся, а теперь мне повестку, автомат и вперед??? хер вам, пусть отрабатывает ЗП...или вернет обратно...

Anonim2023-01-27 13:10:16 ответить

Лично знал одного вояку, который в нулевые ездил на службу в Киев, в штаб, и плевался, что уже типа третий год сверх дембеля, а квартиру до сих пор не дают. Знал ещё одного, тот киевлянин, как только дали 4-хкомнатную хату, сразу в отставку вышел, потом хату продал сразу. Здесь знаю несколько человек, которые 7-8 лет назад ездили в Славянск, были там 2-3 недели, бухали, в баню ходили и так далее, всё ради УБД. Естественно, 24-го февраля все в числе первых рванули из города. Ну и так далее, и тому подобное.

Anonim2023-01-27 19:30:02 ответить

А что они могли там сделать? Вполне логично сохранить в той ситуации личный состав. А вот когда уже из воинских частей в тылу дезертировали - другой вопрос.

Макс2023-01-29 14:03:28 ответить

Як на солодкому місці сидить, так сиділа. А як треба було на захист. Так присягу устав на все наплювала. Та за таке в військовий час....

Сергійответить

Я ще раз кажу, вона НАМАГАЛАСЬ звільнитись і розірвати контракт і писала рапорти і це було задовго до 24 лютого і саме тому, що знала, що вона не на своєму місці працює, що вона помилилась з вибором професії.. але ж це так зручно, копію підписаного контракту знайшли, а рапорти загубили.

Anonim2023-01-29 23:46:39 ответить

Все таки якщо обрав роботу з ризиком, цьому навчаєшся все життя, будь готовий ризикувати і виконувати зобов'язання при потребі. За це держава їх і утримує за податки інших громадян. А якщо інші громадяни повинні і утримувати їх і ризикувати за них, то який в цьому сенс? Вся державна модель рушиться. Немає поняття, чоловік або жінка. Якщо йдеш на ризиковану чоловічу роботу, маєш знати що легко може не бути.

Сергійответить

навчання на прикордонника 4 місяці, якось малувато, як для "все життя".. писав вище, напишу і тут, вона намагалась звільнитись ще в мирний час, бо сама розуміла, що помилилась з вибором професії. писала рапорти, але контракт з нею відмовлялись розривати.

Anonimответить

Тоді це інше питання і проблема в дибільності законів.

Anonimответить

Нічого безглуздого в тих законах немає. Контракт для того і підписують, щоб знати, що на випадок будь якої ситуації штаб може оперувати всім наявним складом. А не так - запахло смаленим - я розриваю контракт. Дзуськи, хитровироблена. В неї ще й УБД 99% що є - в атошні(ооссні) роки по любому в Краматорськ їздила на каруселі, щоб грошей більше отримати, пільги і в чергу на квартиру встати

Сергійответить

Чув дзвін, але не знає звідки він... прикордонна служба - це правоохоронна організація і воювати проти регулярних військ може, але не зобов'язана. розірвати контракт вона намагалась задовго до того як "запахло смаленим", з тієї самої причини і УБД в неї нема.

Anonim2023-02-01 03:30:24 ответить

Народная пословица --- ворота тюрмы рано или поздно окроются а крышка гроба никогда . И женщина все правильно сделала . спасла детей . Кстати аналогично сделал и сам Данилов - сыновья давно уже у партнеров .

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
З 9 березня у Чернігові почнуть діяти нові тарифи на проїзд в маршрутк... 2024-03-01 18:09:05 48-річний Анатолій Кравченко перед загибеллю на фронті наснився дружин... 2024-03-01 17:56:43 Такого не було понад 30 років. В Іванькові та Радичеві люди щодня відк... 2024-03-01 16:56:09 На Чернігівщині попрощалися з трьома військовими 2024-03-01 16:22:05 Прогноз погоди на вихідні 2–3 березня: весна приходить із заходу 2024-03-01 13:49:09 Зрадники з Чернігівщини полювали на «Patriot» 2024-03-01 12:50:51 Все село просить санітарку Тетяну Тимошенко стати студенткою 2024-03-01 12:42:42 Село Малий Дирчин вода відрізала від світу 2024-03-01 12:24:00 Друга війна Неоніли Амосової 2024-03-01 12:08:10 У торговому центрі Прилук вчинив стрілянину 56-річний місцевий житель 2024-03-01 11:55:33