Суддя Демченко виправдав В‘ячеслава Почепа, який попався поліції нетверезий за кермом

2023-02-08 10:51:39
12349 31
Не так часто апеляційна інстанція виправдовує порушників, які потрапили у поле зору поліції в нетверезому стані за кермом. Проте, такий “щасливий квиток” витягнув 60-річний начальник Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради В'ячеслав Почеп (депутат Славутицької міськради 4 скликань), якому 5-го серпня минулого року виписали протокол за нетверезе водіння. За даними Драгера у Почепа рівень алкоголю в крові був 1.59 проміле при дозволених – 0.2, що перевищує норму у вісім разів.26-го жовтня Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Олещенко В.І. постановив визнати В'ячеслава Почепа винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Згідно з матеріалами справи 5 серпня 2022 року о 19 год. 50 хв. Почеп на 14 км автодороги Р-56 Чернігів-Пакуль-КПП Славутич, керував автомобілем марки «Skoda Octavia» в стані алкогольного сп`яніння.  Зупинили його в той день інспектор відділу реагування патрульної поліції Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області капітан поліції Задорожний О.О. з інспектором відділу реагування патрульної поліції Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області капітаном поліції Василенко Г.В., у складі ГРПП №3 (зона обслуговування Гончарівський та Славутицький напрямок).

У судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення не визнав, пояснивши, що 5 серпня 2022 року йому було дуже зле і він впродовж дня пив ліки «Корвалол». Після обіду він зателефонував колезі по роботі та попросив його приїхати та відвезти його додому. Після цього він довго чекав його та, не дочекавшись, прийняв рішення їхати самостійно. Проїхавши два блокпости, на третьому його зупинили. Підійшли працівники поліції та запропонували пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння. Він погодився. Потім приїхав колега, останньому він все розповів, після чого вони з ним поїхали до лікарні на вул.Щорса, 3, щоб пройти огляд на стан сп'яніння. Там була черга і їм запропонували пройти огляд по вулиці Пирогова.

Колега у суді першої інстанції проходив, як свідок. Розповів, що 5 серпня 2022 року близько 16 години йому зателефонував Почеп, сказав, що йому зле і попросив щоб його відвіз додому. Коли він закінчив свою роботу, то заїхав додому а потім зателефонував Почепу, але він сказав, що довго чекав і сам вирішив їхати. Приблизно через 15 хвилин Почеп знову зателефонував і сказав, що його зупинили працівники поліції та не віддають йому машину. Він викликав таксиста щоб разом з ним поїхати на його автомобілі до Почепа та забрати машину останнього. Приїхавши до нього побачили, що там стояла патрульна машина. Свідок-колега запитав у Почепа що відбулося. Той повідомив, що працівники поліції склали на нього протокол. Водій таксі, якого свідок привіз, сів разом з Почепом в машину останнього та поїхали до Почепа, щоб там залишити автомобіль. Колега поїхав до дому Почепа на своєму авто. Він питав у Почепа, чи вживав він щось. Той сказав, що крім корвалолу нічого не вживав. Вони разом з ним поїхали в лікарню на Щорса, 3, м. Чернігова щоб здати кров на аналіз щодо вмісту алкоголю. Там було багато людей, тому їм запропонували пройти огляд в морзі на вул.Пирогова. Вони з Почепом пішли до моргу. Послуга була платна. Це було близько о 21 год. Почеп здав кров на аналіз. Після цього він відвіз Почепа до м. Славутича.

Проте суддя, переглянувши відеозапис з нагрудної камери поліцейського не повірив у версію з “Карвалолом” і зазначив у постанові, що на відео видно, як Почепу було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння на місці або у медичній установі й останній погодився пройти такий огляд на місці. За результатом огляду було встановлено, що Почеп перебуває у стані алкогольного сп`яніння, проти чого він не заперечував.

Захисниця пана Почепа Святная О.В.  оскаржуючи протокол серед інших аргументів зазначила, що на роздруківці результату тесту вказана температура навколишнього середовища є +36 градусів, в той час як згідно довідки Чернігівського ЦГМ температура становила від 27,9 до 24 градусів тепла.


Але суд відкинув і цей аргумент, пояснивши, що така відмінність може бути пояснена тим, що до застосування приладу «Drager», він перебував в салоні патрульного автомобіля.

“Як видно з відеозапису з нагрудної камери поліцейського, перед проходженням тесту в присутності В'ячеслава Почепу алкотестер був приведений в робочий стан, зроблений тест для перевірки відсутності вмісту алкоголю в ньому, В'ячеславу Почепу був наданий мундштук в герметичній упаковці, після чого останній зробив видих в прилад і було встановлено 1,59 проміле алкоголю.

На думку суду, можлива відмінність температури навколишнього середовища, зазначеної на роздруківці тесту з дійсною за наявності у Почепа 1,59 проміле не вплинуло на загальний результат тесту”
, - йдеться у постанові суду.

На спростування факту перебування у стані алкогольного сп'яніння В'ячеслав Почеп надав суду висновок спеціаліста судово-медичного експерта КЗ "Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи" № 9437 від 9 серпня 2022 року, яким встановлено відсутність етилового спирту у зразках крові, які були надані у лабораторію ДП "ГРП АСМУ" в Чернігівській області.

Але суд, не задовольнив цей висновок, тому що у висновку не було вказано дату і час забору цієї крові.

Адвокатка Почепа подала запит на ДП "ГРП АСМУ" в Чернігівській області, де брали кров у її підзахисного і там їй повідомили, що дата і час забору крові не ставиться самим працівником лабораторії, до зразка просто прикладається заява особи, в якої відбирають кров, у якій вона сама проставляє дату і час. Іншими словами - відповідальність за час і дату, коли лаборант брав кров — він не несе.

19 грудня 2022 року суддя Чернігівського апеляційного суду Олександр Демченко розглянув скаргу Почепа на постанову суду першої інстанції. Адвокатка у скарзі, серед іншого вказувала, що машину Почепа було зупинено без зазначення підстав для зупинки; працівниками поліції не зазначено ознак алкогольного сп`яніння та відразу запропоновано пройти огляд з використанням спеціального технічного засобу; протокол про адміністративне правопорушення та акт огляду складені одним поліцейським, хоча фактично огляд проведений іншим інспектором; результат огляду є сумнівним, оскільки прилад є невідомим, час результату огляду співпадає з часом зупинки т/з; відеофайли додані до протоколу не можуть бути визнані належним та допустимим доказом, оскільки неможливо ідентифікувати технічні засоби за допомогою яких здійснювалась відео і т.д..

Суддя Демченко погодився з усіма доводами адвокатки Почепа, а самим головним аргументом назвав аналіз крові, якийсь чомусь довелось везти аж у Дніпро, який знаходиться за 540 км. від Чернігова. І постановив закрити провадження за ч.1 ст. 130 КУпАП, стосовно начальника Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради, у зв`язку з відсутністю події і складу вказаного адміністративного правопорушення.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (31)
Anonim2023-02-08 11:25:45 ответить

...... В утиль

Anonim2023-02-08 11:37:47 ответить

Вулиці Щорса у Чернігові не існує.

Anonimответить

Запомни !!! только для дебила форма важнее содержания . В данном случае это главное.

Anonimответить

Сам дебіл, тварина москальська

Anonimответить

Запам'ятай,, дебил!!!Валиво все , що стосується дерусифікації.

Anonimответить

Валиво или воливо - чего сказато хотело ?

Клава .2023-02-08 12:03:14 ответить

Я так понял что совместные шашлыки на природе сыграли не последнюю роль в этой истории . Жаль только ребят в окопах -- за что ? Как в песне Я был батальонный разведчик, А он - писаришка штабной,

Anonim2023-02-08 13:10:55 ответить

Вот это поворот, какие чудеса творит коррупция))) Прям - Почеп в стане чудес! Корвалола перепил ..болеет бедняга, возраст, а вы тут со спиртным прицепились...И мы еще хотим чтоб нас приняли в члены ЕС....

Anonimответить

каккие какие ЧЛЕНЫ?

виктор2023-02-08 13:27:45 ответить

Закон один для всех и неотвратимость наказания.Если нет, то н..уй такое государство

Anonim2023-02-08 15:35:53 ответить

Можна зробити бінго з прізвищами керівників департаментів та управлінь ОДА і відмічати тих кого ловлять в нетверезому стані за кермом, а при заповненні лінії або діагоналі кричати "Холодна голова"

Анонимответить

Ти уважно читай посаду, управління кап. будівництва не ОДА, а міської ради.

Anonimответить

Шо совкодрочер, срака підгоріла?

Anonim2023-02-08 15:39:20 ответить

Ситуація зрозуміла, суддя Демченко корупціонер і його чекає ВРП, ВККС і просто кара божа, або карма. Всі у Чернігові знають, що апеляція плотно кормиться іх рук Атрона. Тому рішення Львівського суду по атрону - це його карма, перша карма

Anonimответить

Суддю Демченко судити треба і щоб отримав реальних років п'ять!!!

Anonim2023-02-08 16:00:03 ответить

Даже на этом Нас обманывают ..и насмехаются...

Іван тутешній2023-02-08 16:39:54 ответить

І Демченку списати в утіль без пенсії, старого хрича. Вигнати з ганьбою. Коли до нього приходять прості люди так він кішки виматає і жерсткі рішення постановляє, а тут реально чинушу відмазав.

Anonim2023-02-08 18:26:31 ответить

драгер показал,значит виновен...Какие суды,какие адвокаты??? в Европе уже впаяли по самое некуда,блин

Anonim2023-02-08 20:57:24 ответить

Італія Італія послуговується схожою практикою, що і Японія. Найсуворіше вони ставляться до нетверезого кермування. За це можна отримати штраф 6 000 євро та забути про машину на два роки за умови, що показник алкоголю в крові не вище 1,5 проміле.....Да здравствут наш СУД....Бухайте Якщо цей показник нижчий за 0,8 проміле, то сума стягнення становитиме 3 200 євро.

Anonim2023-02-09 00:18:08 ответить

Що там якийсь суддя, у нас голова військової адміністрації Чаус не бачить в цьому жодних проблем. "Для простих людей закон, для обраних - лише привілегії". Напевно саме так себе ведуть у Європі куди ми всі так рвемося.

Anonim2023-02-09 08:41:00 ответить

Кака была... кака есть... ничего не меняется... нажаль...

biatak2023-02-09 08:50:36 ответить

Вроде у судей и зарплаты и пенсии заоблачные и все равно берут судья согласился со всеми доводами защиты

Nikitenko2023-02-09 09:43:38 ответить

Ничего ! Война закончится и все встанет на место !!!

анонимусответить

Война закончится и ничего не изменится. Потому что такие уроды всегда при власти. И ради того чтобы они были у власти гибнут тысячи обычных добровольцев.

Anonimответить

Ха-ха ..Запомни чтобы 1% населения мог иметь виллы, яхты, самолеты, дворцы и счета в Швейцарии, остальные 99 должны им верить и смотреть телевизор

vlad2023-02-09 09:50:32 ответить

в якій країні мі живем, війна а людей за синьку виправдовують це мрак

Anonimответить

Не людей, а власть імущих. Взагалі якщо ти відносишся до влади чи правоохоронних органів, покарання за любе правопорушення повинно бути в 3 рази жорсткіше, адже ти типу еліта і еталон для суспільства повинен бути. А в нас все навпаки, дорвався до корита і можна розслабитись, жодні закони не указ. От реально, невже цим дУпутатам так складно скористуватися послугою Тверезий водій якщо воно вже нажерлося і ледь стоїть на ногах?

анонимусответить

Они поданные царька и им все можно, тем более что царек сам гелика уложил и свернул все на подчиненного раба. Вот в таком мы королевстве живем и за царей воюем. Ничего не меняется со времен рабства.

Anonim2023-02-09 17:44:53 ответить

Часто езжу этой трассой и скажу, что хотя транспорта там мало на первый взгляд проходит менты там на счёт алкашки и до войны и сейчас орудують на регулярной основе. И на блок-постах вояки ментами разбавлены, и по дороге часто прячутся. И всем одно подавай - наличие промиллей. Водители встречные часто фарами мигают. Короче говоря даже если права и вернули этому кренделю его это не спасет. Завтра- послезавтра снова поймают. Тут только кодироваться.

Чернигов 2023-02-11 09:09:35 ответить

Слава Україні! Кто ещё не стал на учёт в военкомат?

Anonim2023-02-14 09:23:06 ответить

Да здравствует наш суд. самый гуманный суд в мире!

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
З 9 березня у Чернігові почнуть діяти нові тарифи на проїзд в маршрутк... 2024-03-01 18:09:05 48-річний Анатолій Кравченко перед загибеллю на фронті наснився дружин... 2024-03-01 17:56:43 Такого не було понад 30 років. В Іванькові та Радичеві люди щодня відк... 2024-03-01 16:56:09 На Чернігівщині попрощалися з трьома військовими 2024-03-01 16:22:05 Прогноз погоди на вихідні 2–3 березня: весна приходить із заходу 2024-03-01 13:49:09 Зрадники з Чернігівщини полювали на «Patriot» 2024-03-01 12:50:51 Все село просить санітарку Тетяну Тимошенко стати студенткою 2024-03-01 12:42:42 Село Малий Дирчин вода відрізала від світу 2024-03-01 12:24:00 Друга війна Неоніли Амосової 2024-03-01 12:08:10 У торговому центрі Прилук вчинив стрілянину 56-річний місцевий житель 2024-03-01 11:55:33