Чибип

У Чернігові жителі 11-ти багатоповерхівок збунтувались проти однієї бухгалтерки

2023-11-19 21:27:34
16299 9
На початку літа багато чернігівських ЗМІ повідомляли про ОСББ “Гвардійка 16” (будинку №16 на вулиці 1-ї Гвардійської Армії в Чернігові), мешканців якого ошукала їхня бухгалтерка Ка­терина Макаренко. Борг перед банком за кредитом у понад 600 тисяч гривень, понад 250 тисяч гривень за оплату відсот­ків за користування кредитом, купа дрібніших платежів і, як наслідок, арешт рахунка — та­кі реалії з фінансами ОСББ ви­явили люди. Сюжет про цю ситуацію також виходив на телеканалі “1+1” у передачі “Говорить вся країна”.Зібравши підписи мешканців, активісти будинку спрямували колективні звернення керівництву Чернігів­ської ОВА, міської ради, в об­ласну прокуратуру і Нацполіцію з проханням дати правову оцін­ку діям Катерини Макаренко. А згодом мешканці будинку №16 дізналися, що у своїй біді вони не одинокі - такі ж заяви до по­ліції подали жителі ще 10 чер­нігівських багатоповерхівок. Усього з рахунків 11 ОСББ, фі­нансами яких займалася Кате­рина Макаренко, зникло понад три мільйони гривень!

Недавно ОСББ “Гвардійка 16" змінило бухгалтера. Отоді меш­канцям будинку і відкрилися всі цікаві подробиці роботи Катерини Макаренко.
- Очевидно, що з рахунком нашого ОСББ просто прокручувалися шахрайські схеми. Як і з іншими, де працювала Катери­на Макаренко, — кажуть вони.

- Гроші за квартплату на рахунок ОСББ надходили, а ось потім ді­валися невідомо куди — тіло кре­диту, який брали на термомодернізацію одного з під'їздів будин­ку ще в 2019 році, не погашало­ся, відсотки за кредитом - також, послуги з утримання будинку не оплачувалися, про зарплату пра­цівників (прибиральниці, електри­ка чи сантехніка) взагалі мовчимо.

При цьому гроші з рахунка кудись спливали. Це тепер ми вже знає­мо куди - на особистий рахунок самої Катерини Федорівни.

- Роботу з цим ОСББ мені довелося починати з відновлен­ня документів. Бо їх фактично не було, — розводить руками новий бухгалтер об'єднання Наталія Миколаївна (прізвища попросила не називати).
- Катерина Федорівна передала мені лише якісь окремі папери, які привезли скопом у ве­ликих чорних пакетах для сміття. Це була первинна документація. Як такий облік тут не вівся взага­лі. Катерина Федорівна сказала, що вела документацію в спеці­альній онлайн-програмі. Щоправ­да, кодів доступу в кабінет ОСББ ми від неї так і не дочекалися. Тоді вийшли на розробників цієї про­грами, надали їм купу докумен­тів і врешті-решт тижнів за три нам таки вдалося відкрити кабінет “Гвардійки 16”. Проте... сказати, що то був облік, то ні. Із «живих» цифр — лише абонентський об­лік, тобто квитанції для будинку.

Так само відновлювати нам до­велося і доступ до кабінету платника в податковій інспекції. Вия­вилося: звітів за останніх чотири роки там майже немає. Катерина Федорівна запевняла, що сама носила звіти в податкову і вони у неї є в паперовому варіанті. Та ми з'ясували, що звіти протягом цьо­го часу не подавалися. Чому ніх­то не кинувся раніше? Очевидно тому, що в тих звітах не було кон­тактної інформації, бо, щойно я подала перший звіт і вказала свій телефон, його, як то кажуть, по­чали “розривати на шматки”, - Пен­сійний фонд, податкова інспекція і т.д. Як уже казала, деяких звітів немає починаючи із 2019-го. Те­пер здати їх маю я, однак до то­го потрібно відновити всі доку­менти.

— А що робитимете з кре­дитом і боргами?

— До 1 вересня сума внес­ку за обслуговування будинку в «Гвардійки 16» складала п’ять гривень за квадратний метр У сучасних реаліях це дуже мало, зараз навіть безпроблемні бу­динки мають набагато вищий та­риф. На 1 серпня за кредитом будинок був винен 615 тисяч гривень плюс 149 тисяч гривень відсотків. Щоб погасити цю суму за рік, треба було б підняти внесок до 10-11 гривень за квадратний метр, однак люди на таке різке збільшення не пішли. Внесок на зборах колегіально підняли до 6,50 гривні для першого і другого під'їздів до 7,50 гривні для третього (саме там проводилась термомодернізація). І за останніх три місяці сума боргу вже зменшилась на 110 тисяч гривень. Щоб із теперішнім внеском покрити весь борг, знадобиться близько 16 місяців. Однак у будинку є й інші борги: близько 130 тисяч гривень за обслуговування ліфтів, десь там 30 тисяч - за світло, плюс дрібніші суми за аварійні виклики.

Рахунок і досі під арештом, тож слід враховувати й те, що, поки ОСББ розрахується з банківським кредитом, поточні борги лише накопичуватимуться.

Зараз банк дозволяє нам лише раз на місяць брати гроші на заробітну плату, і все. Ми налаштовані домовлятися з банком, хоч це й складно. Катерина Федорівна свого часу постаралася... Я спілкувалася із судовим виконавцем. Як виявилося, ще до початку повномасштабного вторгнення Катерина Макаренко була в нього, написала якусь відписку і більше подроби­цями справи «Гвардійки 16» ніх­то не цікавився.
Тоді рахунок ще не був заблокований, але банк перестав давати дозвіл на опла­ту будь-яких послуг, крім заро­бітної плати і стягнення примусо­вого боргу. Що тоді зробила бух­галтерка? Тільки-но на рахунку з’являлися якісь кошти, вона пе­рераховувала їх собі одноосібно як заробітну плату. Навіть у жовт­ні, листопаді та грудні 2022-го. коли вже всім було відомо про проблеми будинку, вона цю зарп­лату ще забирала.
Що цікаво, при цьому в трудові відносини з ОСББ вона не вступала - за докумен­тами не була найманим праців­ником. Судовий виконавець був вражений такою «діяльністю», і вже із 1 січня 2023-го було при­йнято рішення накласти повний арешт на рахунок. Борги ж за різні послуги тут накопичувались рока­ми.
Є такі контрагенти, які досить довго мовчали, а тепер випливає, що заборгованість їм тягнеться ще з 2020 року. Це й не дивно, адже всі поточні витрати будинку Катерина Макаренко оплачува­ла за залишковим принципом — усе собі, а якщо десь «підгорає», то трохи туди. Причому часто во­на могла перекидати кошти з ра­хунка одного будинку на рахунок іншого.
Тепер до нас звертаються ще й інші ОСББ, яким винна “Гвардійка 16”.
Та й це ще не все. Як виявилось, навіть на суму тієї заробітної плати, яку перераховувала собі, Катерина Макаренко всіх податків не сплачувала.

- Пенсійний внесок у нас складає 22%, ПДФО — 18%, військовий збір — 1.5%. Банк завжди перевіряє пенсійний внесок, а податок на прибуток і військовий збір — ні. Тож, коли Катерина Федорівна виплачувала собі заробітну плату, а рахунок двох останніх податків вона платила по гривні. Така ж історія в інших будинках. Ця заборгованість також нікуди не подівалася, просто поки що ми не можемо озвучити повної цифри. Крім того, коли я подам усі звіти, будинку доведеться сплатити ще й штрафи за несвоєчасну сплату податків. А це буде не менш ніж 20 тисяч гривень. Ситуація складна і дуже заплутана.

Поліція вже відкрила кримінальне провадження за цією справою. Досудове розслідування триває, а тим ча­сом мешканці будинку №16 на вулиці 1-ї Гвардійської Армії розплачуються з боргами і... бояться, що винуватицю їх­ніх проблем покарано не буде.
Із нами така ситуація трапляєть­ся не вперше, — говорять люди. — Ще коли в нашому будинку тільки створю­валося ОСББ, воно ввійшло до скла­ду групи об’єднань «ОСББ-Сервіс “Фаворит”, яким керувала Оксана Мельникова - людина, яку в Чернігові добре знали. Ситуація з будинками, які обслуговував «Фаворит», була схожою на нашу теперішню - заборгованість з оплати різних послуг, відсутність ко­штів на рахунках і врешті-решт скан­дальний вихід будинків із «Фаворита». Тоді ми, як то кажуть. обійшлися ма­лою кров'ю. Тепер же проблеми в нас набагато більші. Та що найбільше не­покоїть тоді Оксана Мельникова за розтрату спільних коштів власників бу­динків жодної відповідальності не по­несла. Більше того, і досі не розраху­валася за роботу з деякими працівни­ками. Катерина Макаренко - виходець із того ж «Фаворита». То чи не буде так, що їй теж усе зійде з рук? За час своєї «роботи» Катерина Федорівна встигла обрости вартісним майном - кварти­рою в Києві, машиною і не тільки. Вра­жає, що ця людина навіть не перейма­лася тим, що за це її можуть притягти до відповідальності.
- Очевидно, що слідство трива­тиме довго, занадто вже складна ця справа. І дуже цікаво, чим вона закін­читься, - каже Наталія Миколаївна. — Свого часу мені вже доводилось витя­гати будинки зі схожими проблемами - без документів, із боргами - після «Фаворита». Щоправда, тут усе сер­йозніше, але, думаю, ми справимося. А зло обов’язково має бути покаране!

- Дуже хочеться, щоб Катерина Макаренко відповіла за свої неправо­мірні дії за законом, підсумовують ошукані мешканці «Гвардійки 16». - Може, це навчить інших, що отак нажи­ватися на людях не вийде!

Джерело: газета “Гарт”, Катерина Дроздова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (9)
Валерій2023-11-20 10:32:49 ответить

У нас вже так повелося ще з совка. Правохоронні органи завжди захищали інтереси тільки держави, а до людей ставляться, так би мовити, по залишковому. Оскільки гроші людські, то бухгалтерку добре "подоять", та і відпустять. Нічого їй не буде.

Anonimответить

Гораздо веками раньше -- " Если я усну и проснусь через сто лет и меня спросят, что сейчас происходит в , я отвечу: пьют и воруют " А вот при совке. хотя тоже воровали . но и боролись горАздо успешней .Многие даже за несущественные приписки сидели ....а крупняку даже высшая мера или сами "уходли " как Щелоков .

Anonim2023-11-20 16:50:01 ответить

Женщинка трымайтесь, сколько добра людям не делай , а результат один

Anonim2023-11-21 02:19:48 ответить

З такою біографією ця бухгалтерка скоро попаде у Верховну Раду, там такі потрібні)

Anonimответить

Звичацно попаде. Наш мудрий нарід любить обирати до влади увесь непотріб, а потім посипати голову попелом і співати сумних пісень, про те, що депутати усі такі. Причиново-наслідковий зв'язок, це не про наш нарід.

Яответить

У нас весь народ такой, кого не выбери-все будут красть.

Anonim2023-11-21 14:38:04 ответить

Ця жіночка шахрайка ще та. Можу сказати адресу де вони ці гроші прогулюють, там все кодло таке.

Anonim2023-11-21 16:36:13 ответить

https://www.youtube.com/watch?v=ObCvld9jEGY Подивіться останні 7 хвилин. Там все зрозуміло

аноним2023-11-22 01:23:54 ответить

осбб - юридическое лицо, может брать кредиты, жильцы отвечают своим имуществом. если дом обслуживается в жеке или управляющей компании то кредит берется не на дом(жильцов), а на же к, и же к отвечает своим имуществом, а не имуществом жильцов.

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
У Корюківці зробили перші операції із заміни суглобів 2024-04-19 17:12:04 Чернігівські медики розповіли, як врятували немовля, що вдавилося груд... 2024-04-19 16:56:28 У Хрещатому з'явилась своя пожежна команда, якої не було понад 30 рокі... 2024-04-19 16:19:25 Альона Щербина, фізична терапевтка: «Процес старіння кісток можна відк... 2024-04-19 15:37:16 На Чернігівщині попрощалися з чотирма військовими 2024-04-19 15:14:41 У Чернігові триває ліквідація наслідків ракетної атаки 2024-04-19 14:34:24 Біологічні препарати чернігівських науковців підкорюють Європу 2024-04-19 14:17:58 Електромонтери AT «Чернігівобленерго» розповіли, як їх автівка підірва... 2024-04-19 14:08:21 За матеріалами СБУ винесено вирок двом рашистам, які знущалися над меш... 2024-04-19 13:20:22 Чернігівці збирають кошти на допомогу родині, загиблого під час ракетн... 2024-04-19 11:59:42