Чибип

Біологічні препарати чернігівських науковців підкорюють Європу

2024-04-19 14:17:58
1068 2
Доки європейські аграрії воюють з українською агропродукцією, препарати чернігівських науковців підкорюють європейські ринки, а науковці розширюють напрямки співпраці з потужними європейськими гравцями.

Майже непомітною для загалу пройшла подія, яка без перебільшення може стати епохальною для української мікробіології – Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН приготував для відправки в Австрію першу партію поліфункціонального біопрепарату «Біогран». Відтак австрійці вирощуватимуть огірки, помідори, капусту та картоплю з допомогою біопрепарату, який розробили чернігівські науковці. Обсяги замовлень вражають! Але це ще не все! Наші науковці зможуть у недалекому майбутньому знайти партнерів ще в одній розвинутій європейський країні – Франції.

«Біогран» захоплює австрійські теплиці

Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН приготував для відправки в Австрію першу партію поліфункціонального біопрепарату «Біогран», який покращує живлення рослин та підвищує продуктивність культур. Наразі партнери наукової установи вирішують логістику доставки, решта питань контракту погоджені. Дослідження чернігівських науковців продемонстрували, що, використовуючи в обробітку їх препарат, урожайність томатів збільшується на 15-25%, огірків – на 20-40%, капусти – до 40%. За словами директора установи Анатолія Москаленка, Інститут уклав контракт з однією з найбільших австрійських компаній, яка працює на ринку біопрепаратів.Зразки продукції

«Замовлення австрійців дуже значні, – каже Анатолій Москаленко. – Ми просто не встигаємо виготовляти. Обсяги закупівлі є дуже великими. Вони, очевидно, планують покрити дуже великий обсяг. І це не лише огірки та помідори. Наступний етап – це картопля».

До складу «Біограну», який закуповують австрійці входять виключно органічні сполуки – такі як біогумус, виготовлений за спеціальною технологією, яка передбачає підвищене накопичення фізіологічно активних речовин, і агрономічно корисні мікроорганізми – бактерії роду Azotobacter. Фізіологічно активні речовини в біогумусі представлені фітогормонами, гуміновими кислотами, вітамінами, білками, вільними амінокислотами. Крім цього, біогумус містить стартові концентрації макро- та мікроелементів у хелатованій формі.

За словами Анатолія Москаленка, європейці дуже прискіпливо ставляться до всього, що потрапляє на їхній агроринок. Тому такий великий міжнародний контракт, безумовно, є беззаперечним успіхом чернігівських мікробіологів.

Рука допомоги Франції


Чернігівські науковці проходитимуть навчання та стажування у Франції на новітніх зразках наукового обладнання, а також навчатимуть французьких початківців та фермерів, які займаються виробництвом органічної продукції. В чернігівському Інституті мікробіології та агропромислового виробництва НААН з робочим візитом побував керівник проекту підтримки громад Чернігівської області для реконструкції та децентралізації від французького агентства «Expertise France» Орельєн Мас. Французький гість був вражений розробками чернігівських науковців і в підсумку пообіцяв зайнятись пошуком партнерів у Франції.З французькою делегацією


Гостя супроводжував директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Олег Крапивний. Основну частину зустрічі було присвячено ґрунтовному ознайомленню представника «Expertise France» з науково-практичними аспектами діяльності Інституту. Він відвідав усі наукові лабораторії, де керівники разом зі співробітниками представляли наукові розробки та напрями наукових досліджень своїх підрозділів.«Орельєн Мас високо оцінив як наукові здобутки Інституту, так і те, що, незважаючи на складні матеріально-фінансові умови, наш колектив працює, власними силами відновлює життєдіяльність установи, в повному обсязі виконує програми наукових досліджень і забезпечує сільськогосподарських товаровиробників біопрепаратами», – резюмував результат візиту директор Інституту Анатолій Москаленко.Інститут постраждав під час бойових дій

Результатом візиту стали окреслені представником «Expertise France» можливі напрямки співпраці. Зокрема, мова йшла про навчання співробітників роботі з новітнім науковим обладнанням, визначення можливостей для технічної підтримки операційної діяльності, пошуку інших партнерів для співпраці тощо.

«Перелік напрямків може бути розширений після детального аналізу отриманої інформації», – зауважив представник французького агентства «Expertise France» Орельєн Мас.

В Інституті візит француза вважають вдалим для чернігівської науки, особливо в напрямку пошуку партнерів та нових ринків збуту для вітчизняних біологічних препаратів.

Довідка

Французьке агенція міжнародного технічного співробітництва «Експертиз Франції» («Expertise France») входить до групи Французького агентства розвитку (Agence franсaise de dеveloppement) та підпорядковується Міністерству Європи та закордонних справ і Міністерству економіки, фінансів, промислового суверенітету та диджиталізації Франції.

Французька сторона вже бере активну участь у відновленні Чернігівської області. Зокрема, Чернігівщина отримала від Уряду Франції гуманітарну допомогу та підтримку у сфері транспорту та інфраструктури, у відновленні закладів культури та охорони здоров’я, а також в питаннях оцінки руйнувань та проектування відбудови регіону.

Джерело: газета "Чернігівщина", Віталій Назаренко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (2)
biatak2024-04-20 07:31:35 ответить

Раз так все закупают чего даже себе на зарплату и коммуналку денег не хватает занимают одно из самых красивых зданий Чернигова неужели их нельзя куда-нибудь перевести сколько по чернигову помещений пустых

Anonim2024-04-22 12:18:41 ответить

Понятно теперь почему огурцы,помидоры и прочие овощи с сельхоз полей не имеют ни вкуса ни запаха,все напичкано добавками, ускорителями роста и прочей мутотней.

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
Актор та режисер молодіжного театру Олексій Биш святкує 30 років на сц... 2024-05-17 15:48:35 У Понорницькій громаді впорядкували 39 кладовищ 2024-05-17 15:10:02 Дмитро Сурай пішов воювати заради двох своїх синів 2024-05-17 14:49:35 Воїн з Коропщини розшукав ічнянську ученицю та подякував їй за щемливо... 2024-05-17 14:37:59 Торгівля на Ремзаводі: ярмарок чи ринок? 2024-05-17 14:04:23 У чернігівському профліцеї на електрикинь-монтажниць гіпсокартонних ко... 2024-05-17 13:51:32 Вирок наздогнав зрадника Олексія Зоріна після його смерті 2024-05-17 13:30:22 7 903 людини розшукують на Чернігівщині за ухилення від мобілізації з ... 2024-05-17 12:51:49 Кабмін нарешті виділив гроші на від­будову Михайло-Коцюбинського ліцею 2024-05-17 12:32:20 У Городні гуска висиджує лелеченя з яйця, що випало з гнізда 2024-05-17 12:06:15