Володимир Мусієнко: «Ні село, ні його історія не повинні зникниту в часовому просторі»
2024-06-11 15:44:50
746
0
Володимир Мусієнко зі Смоші разом з громадою збирає донати для ЗСУ, вивчає та популяризує українську народну культуру, мріє створити музей в селі, вирощує яблуні та бузок.
Розвиток культури у час війни набуває особливого значення. Культура - це м'яка сила. Вона здатна повернути українців до нормального життя в новій воєнній реальності, полегшити страждання людей від пережитих жахіть війни, подарувати гарні емоції дорослим та дітям.
До початку повномасштабного вторгнення у стінах будинку культури у селі Смош завжди проводилися цікаві різноманітні заходи - на сцені звучали веселі пісні, розігрувалися жартівливі сценки, лунав гучний сміх.
З початком війни перед культпрацівниками постало питання - чи взагалі варто тепер проводити якісь заходи? Як працювати? Чи доречно тепер розважати, співати? Невже в стінах будинку культури запанує мертва тиша, і жителів навколишніх сіл Високе, Лісове, Заудайський, що входять до Смоського старостинського округу Сухополов'янської сільської ради, вже ніколи не запросять на свята у Смош, у будинок культури?
Найактивніші учасники художньої самодіяльності, працівники будинку культури на чолі з його директором Володимиром Мусієнком прийняли рішення - не припиняти культурно-просвітницької роботи, а проводити її з урахуванням особливостей і потреб воєнного часу.
- У кожному нашому заході, у кожній програмі ми говоримо про війну та перемогу, - розповідає Володимир. - Ми розуміємо, що односельці приходять на годинку, аби відволіктися від печальних новин і здобути позитивні емоції. Наші воїни-захисники говорять, що воюють не для того, щоб ми сиділи по хатах, плакали і страждали...
Які б заходи не проводили працівники культури і учасники художньої самодіяльності будинку культури, була і є у них найголовніша мета - допомогти нашій армії.
Вони активно долучаються до волонтерської роботи - до збору гуманітарної допомоги і приготування продуктових наборів для наших захисників, до збору коштів для ЗСУ.
Гроші збиралися під час благодійних різдвяних колядок, новорічних щедрівок, свята Івана Купала, під час інших заходів:
- Зібрані кошти завжди передавалися до Сухополов’янської громади - на потреби ЗСУ. Особиста подяка кожній учасниці ансамблю «Чарівниці», художньому керівнику Володимиру Олексійовичу Семенцю, старості Олександру Івановичу Миколаєнку за підтримку наших заходів. Низький уклін та слова вдячності від «Чарівниць» мешканцям сіл Смоші, Високого, Лісове, Заудаївка, нашим орендарям - агрофірмам: «НАТАША-Агро» , «Агрікор Холдинг» і всім небайдужим людям за кожну гривню на потреби нашим захисникам .
29 тисяч гривень, зібрані на благодійних Різдвяних колядках, стали добрим додатком для придбання нашою Сухопо- лов’янською громадою автомобіля для ЗСУ. Нещодавно була відправлена адресна допомога для двох братів-земляків та їх побратимів, які воюють під Авдіївкою.
Володимир вкотре зазначає, що зібрані для ЗСУ кошти - це пожертви всієї громади, а не будинку культури, не особисто його, як директора. І саме громаді, в першу чергу, вдячність і шана за її активність та милосердя. Він згадує, як у Високому, а на цьому хуторі живуть майже одні пенсіонери, бабуся винесла в конверті 1000 гривень - «у нас дивовижні люди - щирі і щедрі».
Разом з вокальним ансамблем сільського будинку культури «Чарівниці», разом з громадою і орендаторами за останній час зібрали 54 тисячі гривень на ЗСУ. І сума ця з кожним днем збільшується.
Його чарівниці
Володимир Мусієнко вже 23 роки поспіль очолює будинок культури, пам'ятає кожне свято, кожен захід, кожен рік, прожитий разом з односельцями. І безмежно вдячний тим, хто працює поряд з ним всі ці роки. Потужна, відповідальна команда сформувалася навколо нього, навколо будинку культури, який завжди був центром культурного життя.
Він неймовірно пишається ними - своїми помічницями, своїми дівчатами-чарівницями (так він їх називає), може розповідати про них годинами:
- Ви про мене не пишіть, пишіть про них, саме вони заслуговують на величезну повагу і захоплення...
А потім ще й сам власноруч написав і переслав мені невеличкий портрет кожної. Ось ці замальовки його енергійних та вірних помічниць та одного помічника, «намальовані» Володимиром Мусієнком:
«Любов Сірик: незмінна ведуча всіх заходів БК. В минулому - вчитель української мови, пише змістовні сценарії до кожного заходу. У неї завжди повно нових ідей, вона - голова клубної ради. Відповідальна, цілеспрямована.
Катерина Горішня: в художній самодіяльності більше 60-ти років. Солістка ансамблю, учасник драматичного гуртка. Креативна, ініціативна, відповідальна, душа художнього колективу. Має чарівний голос, на сцені - з 9 років.
Ольга Курдась: жителька села Ряшки, не одне десятиліття є солісткою ансамблю. В будь-яку погоду приїздить на репетиції на велосипеді. Її голос завжди зачаровує глядача, вміє зробити гарний дизайн сцени.
Валентина Рудько: на Смоській сцені більше 40 років. Солістка ансамблю, пише вірші, найактивніша учасниця драматичного гуртка. Неперевершена виконавиця всіх гумористичних ролей, від яких глядач завжди в захваті.
Валентина Мусієнко: на Смоській сцені зі шкільних років . Незмінна солістка протягом багатьох десятиліть. Має чарівний голос. Відповідально ставиться до кожного заходу. Має великий особистий репертуар.
Лариса Влахно: учасниця ансамблю не одне десятиліття. Керівник драматичного гуртка. Розробляє цікаві сценарії сценок, завжди подає свої ідеї в роботі драматичного гуртка. Завжди бере участь в оформленні сцени. Весела, добра жінка.
Тетяна Миколаєнко: учасниця художнього колективу не одне десятиліття. Бере активну участь в роботі драматичного гуртка. Завжди подає цікаві ідеї в колективі. Допомагає в підготовці та організації всіх заходів .
Іванна Солошенко: учасниця художньої самодіяльності більше 25 років. Має неабиякі здібності оформлення клубних заходів живими квітами, прикрашає. сцену. Бере участь у всіх заходах БК.
Ольга Тихомирова: незамінна учасниця драматичного гуртка.
Її комічні ролі, гуморески завжди поліпшували настрій глядачів. Разом з Валентиною Рудько в драмі та гуморі вони неперевер- шені. Виконує пісні в складі ансамблю.
Художній керівник Володимир Семенець: майстер своєї справи, за плечима якого більш, ніж півстолітній професійний досвід. Його професіоналізм, відповідальність поєднуються з доброю душею та щирістю . Користується повагою як в Смоському БК, так і в інших творчих колективах».
Жінки живуть дружною родиною, діляться між собою своїми радощами та бідами. Роздивляючись старі світлини, згадують, якими були колись молодими та красивими, скільки було сили - «і господарство, і родини, а ми бігли до клубу, співали, сценки ставили.».
Їх поважають в громаді. Володимир Мусієнко дякує старості Олександру Миколаєнку, з яким вони вчилися колись в одному класі та сиділи за однією партою, за підтримку. За те, що стільки років працюють вони удвох пліч-о-пліч, що втілюють разом в життя цікаві проекти. А ще за те, що староста турбується про учасників художньої самодіяльності, находить кошти для того, щоб заохотити їх, повезти на екскурсію в якесь цікаве місце...
Жити минулим, сьогоденням та майбутнім
Діяльність директора сільського будинку культури різноманітна і різнопланова - тут і організація дозвілля односельців, і підтримка соціально важливих культурних ініціатив. Спектаклі, концерти, вечори та свята, участь у фестивалях, оглядах, конкурсах, виставках. А заклад ще й кожного року потрібно підготувати до зими, щось пофарбувати, щось відремонтувати. Багато у нього справ, турбот.
Він педагог за освітою - вчитель хімії і біології. Деякий час працював за професією у Ніжині, Прилуках, а потім повернувся в село, де народився і виріс, і знайшов себе тут - звичайний сільський будинок культури став його другою домівкою. За 23 роки прийшов досвід, якісь цікаві, притаманні лише йому, напра- цювання, набувся авторитет.
Одним з головних напрямків діяльності будинку культури він вважає збереження та розвиток народної традиційної української культури.
Він емоційно розповідає про захід-виставку «Україна старовинна», коли будинок культури був прикрашений справжніми українськими скарбами і дивами - гарбузами, рушниками, старовинними сорочками. Був і піл, притаманний лише для сільської української хати, і підвісна колиска для дитинки, і навіть ступа. І подіум, на якому розкішний старовинний український одяг демонстрували працівники “Центру культури та дозвілля Сухополов'янської сільської ради».
Спеціально до цього дня він разом зі своїми чарівницями застелив всі підлоги закладу домотканими килимками (96 метрів!), які його дружині Світлані перейшли у спадок від бабусі - знаної дігтярівської ткалі Ганни Ільківни Радченко.
Ці унікальні автентичні домоткані рядна він представляв і у БК в Манжосовці на виставці, яку влаштовував «Центр культури та дозвілля», а ще привозив туди 13 старовинних вишитих раритетних картин зі Смоші.
Він займається великою просвітницькою роботою зі смоськими дітьми влітку, бо вважає, що вони повинні знати історію країни і своїх пращурів. Вони разом їздять на екскурсії до Прилуцького краєзнавчого музею, до історичних козацьких місць у Прилуках, на гать, по якій доходять до старовинного монастиря у Густині, на пасіку у Маціївку, яка є справжнім етнографічним центром, або ж ... у поле, де колоситься пшениця, що полита потом і кров'ю не одного покоління.
Він закоханий в своє село, в його ярки і долини, прохолоду верб і блакить бузку. Він вважає своє село унікальним, самобутнім і неймовірним. Вірить в те, що у його рідного села - дивовижна душа, і воно є для багатьох односельців джерелом сили і життя.
Він годинами може розповідати бувальщини і легенди Смоші і навколишніх сіл, розповідати про дивовижно-цікаві місця, які пов'язані з незвичайними історичними подіями або цікавими людьми-земляками. Колись тут був водяний млин на два камені, і в історичних джерелах є згадка про мірошника Мойсея Ювхименкова, який був козаком і вважається предком людей з прізвищем Мусієнко (їх тут більше ста, і сам пан Володимир має таке прізвище). Він, до речі, викопав жорна на своїй присадибній ділянці, а його дід Яків і прадід Андрій, за збереженими родинними свідченнями, мали млин.
Розповідає про Кам'яну гору, Панську, Сірикову, Крутеньку, про кутки Задорожівка і Кірієвка, назви яких пішли від прізвищ людей, що мешкали тут. Про уродженця села Олексія Івановича Маркевича , історика, громадського діяча, - його ім'ям названа найдовша вулиця Смоші. Про могилу спадкового дворянина Михайла Гижицького...
Він розповів дивовижну містичну історію про церкву, що стояла на дорозі від Смоші до села Лісове. За переказами, ввечері в ній ще правилось, а вранці вона. зникла, наче крізь землю провалилася.
Так, в Смоші є що подивитись. Староста Олександр Іванович займається складанням туристичного маршруту, на якому туристи могли б ознайомитися з унікальністю старовиннихдерев’яних церков, з цілющим джерелом та хутором Солохи, зі старим аеродромом, з якого злітали колись літаки і мотодельтоплани...
Пан Володимир, який досліджує, вивчає та популяризує старовину, хоче створити при будинку культури музей. Про історію села, про минулі козацькі події, прикрасити його експонатами українського народного побуту, одягу.
Щоб не зникло все в якомусь часовому проваллі, щоб його майбутні онуки і правнуки, яких він чекає, любили Україну і зберігали надалі її етнос, самобутність, її унікальність та відчуття своєї ідентичності. Щоб вони любили пахощі бузку, який він вирощує на подвір'ї, щоб донька Оксана завжди поверталася в батьківську хату - хоч з Шотландії (там вона проходила лікарську практику), хоч з інших заморських країн.
Для нього матінка природа - жива, тому він посадив яблуневий сад і поклоняється дубу, якому більше 300 років. Для нього Чумацький шлях є сенсом людського буття.
Бог створив Рай на Землі, і частинку цього Раю Він подарував нам, українцям. Час кинув нам виклик, і багато українців прийняли його достойно, і продовжують жити в суворих реаліях сьогодення.
Саме такі українці живуть у Смоші. Вони бережуть все, що залишили нам пращури, вони працюють задля рідної землі, вірять в перемогу та наближають її.
Джерело: газета “Прилуччина + Прилучаночка”, Лілія Черненко
Розвиток культури у час війни набуває особливого значення. Культура - це м'яка сила. Вона здатна повернути українців до нормального життя в новій воєнній реальності, полегшити страждання людей від пережитих жахіть війни, подарувати гарні емоції дорослим та дітям.
До початку повномасштабного вторгнення у стінах будинку культури у селі Смош завжди проводилися цікаві різноманітні заходи - на сцені звучали веселі пісні, розігрувалися жартівливі сценки, лунав гучний сміх.
З початком війни перед культпрацівниками постало питання - чи взагалі варто тепер проводити якісь заходи? Як працювати? Чи доречно тепер розважати, співати? Невже в стінах будинку культури запанує мертва тиша, і жителів навколишніх сіл Високе, Лісове, Заудайський, що входять до Смоського старостинського округу Сухополов'янської сільської ради, вже ніколи не запросять на свята у Смош, у будинок культури?
Найактивніші учасники художньої самодіяльності, працівники будинку культури на чолі з його директором Володимиром Мусієнком прийняли рішення - не припиняти культурно-просвітницької роботи, а проводити її з урахуванням особливостей і потреб воєнного часу.
- У кожному нашому заході, у кожній програмі ми говоримо про війну та перемогу, - розповідає Володимир. - Ми розуміємо, що односельці приходять на годинку, аби відволіктися від печальних новин і здобути позитивні емоції. Наші воїни-захисники говорять, що воюють не для того, щоб ми сиділи по хатах, плакали і страждали...
Які б заходи не проводили працівники культури і учасники художньої самодіяльності будинку культури, була і є у них найголовніша мета - допомогти нашій армії.
Вони активно долучаються до волонтерської роботи - до збору гуманітарної допомоги і приготування продуктових наборів для наших захисників, до збору коштів для ЗСУ.
Гроші збиралися під час благодійних різдвяних колядок, новорічних щедрівок, свята Івана Купала, під час інших заходів:
- Зібрані кошти завжди передавалися до Сухополов’янської громади - на потреби ЗСУ. Особиста подяка кожній учасниці ансамблю «Чарівниці», художньому керівнику Володимиру Олексійовичу Семенцю, старості Олександру Івановичу Миколаєнку за підтримку наших заходів. Низький уклін та слова вдячності від «Чарівниць» мешканцям сіл Смоші, Високого, Лісове, Заудаївка, нашим орендарям - агрофірмам: «НАТАША-Агро» , «Агрікор Холдинг» і всім небайдужим людям за кожну гривню на потреби нашим захисникам .
29 тисяч гривень, зібрані на благодійних Різдвяних колядках, стали добрим додатком для придбання нашою Сухопо- лов’янською громадою автомобіля для ЗСУ. Нещодавно була відправлена адресна допомога для двох братів-земляків та їх побратимів, які воюють під Авдіївкою.
Володимир вкотре зазначає, що зібрані для ЗСУ кошти - це пожертви всієї громади, а не будинку культури, не особисто його, як директора. І саме громаді, в першу чергу, вдячність і шана за її активність та милосердя. Він згадує, як у Високому, а на цьому хуторі живуть майже одні пенсіонери, бабуся винесла в конверті 1000 гривень - «у нас дивовижні люди - щирі і щедрі».
Разом з вокальним ансамблем сільського будинку культури «Чарівниці», разом з громадою і орендаторами за останній час зібрали 54 тисячі гривень на ЗСУ. І сума ця з кожним днем збільшується.
Його чарівниці
Володимир Мусієнко вже 23 роки поспіль очолює будинок культури, пам'ятає кожне свято, кожен захід, кожен рік, прожитий разом з односельцями. І безмежно вдячний тим, хто працює поряд з ним всі ці роки. Потужна, відповідальна команда сформувалася навколо нього, навколо будинку культури, який завжди був центром культурного життя.
Він неймовірно пишається ними - своїми помічницями, своїми дівчатами-чарівницями (так він їх називає), може розповідати про них годинами:
- Ви про мене не пишіть, пишіть про них, саме вони заслуговують на величезну повагу і захоплення...
А потім ще й сам власноруч написав і переслав мені невеличкий портрет кожної. Ось ці замальовки його енергійних та вірних помічниць та одного помічника, «намальовані» Володимиром Мусієнком:
«Любов Сірик: незмінна ведуча всіх заходів БК. В минулому - вчитель української мови, пише змістовні сценарії до кожного заходу. У неї завжди повно нових ідей, вона - голова клубної ради. Відповідальна, цілеспрямована.
Катерина Горішня: в художній самодіяльності більше 60-ти років. Солістка ансамблю, учасник драматичного гуртка. Креативна, ініціативна, відповідальна, душа художнього колективу. Має чарівний голос, на сцені - з 9 років.
Ольга Курдась: жителька села Ряшки, не одне десятиліття є солісткою ансамблю. В будь-яку погоду приїздить на репетиції на велосипеді. Її голос завжди зачаровує глядача, вміє зробити гарний дизайн сцени.
Валентина Рудько: на Смоській сцені більше 40 років. Солістка ансамблю, пише вірші, найактивніша учасниця драматичного гуртка. Неперевершена виконавиця всіх гумористичних ролей, від яких глядач завжди в захваті.
Валентина Мусієнко: на Смоській сцені зі шкільних років . Незмінна солістка протягом багатьох десятиліть. Має чарівний голос. Відповідально ставиться до кожного заходу. Має великий особистий репертуар.
Лариса Влахно: учасниця ансамблю не одне десятиліття. Керівник драматичного гуртка. Розробляє цікаві сценарії сценок, завжди подає свої ідеї в роботі драматичного гуртка. Завжди бере участь в оформленні сцени. Весела, добра жінка.
Тетяна Миколаєнко: учасниця художнього колективу не одне десятиліття. Бере активну участь в роботі драматичного гуртка. Завжди подає цікаві ідеї в колективі. Допомагає в підготовці та організації всіх заходів .
Іванна Солошенко: учасниця художньої самодіяльності більше 25 років. Має неабиякі здібності оформлення клубних заходів живими квітами, прикрашає. сцену. Бере участь у всіх заходах БК.
Ольга Тихомирова: незамінна учасниця драматичного гуртка.
Її комічні ролі, гуморески завжди поліпшували настрій глядачів. Разом з Валентиною Рудько в драмі та гуморі вони неперевер- шені. Виконує пісні в складі ансамблю.
Художній керівник Володимир Семенець: майстер своєї справи, за плечима якого більш, ніж півстолітній професійний досвід. Його професіоналізм, відповідальність поєднуються з доброю душею та щирістю . Користується повагою як в Смоському БК, так і в інших творчих колективах».
Жінки живуть дружною родиною, діляться між собою своїми радощами та бідами. Роздивляючись старі світлини, згадують, якими були колись молодими та красивими, скільки було сили - «і господарство, і родини, а ми бігли до клубу, співали, сценки ставили.».
Їх поважають в громаді. Володимир Мусієнко дякує старості Олександру Миколаєнку, з яким вони вчилися колись в одному класі та сиділи за однією партою, за підтримку. За те, що стільки років працюють вони удвох пліч-о-пліч, що втілюють разом в життя цікаві проекти. А ще за те, що староста турбується про учасників художньої самодіяльності, находить кошти для того, щоб заохотити їх, повезти на екскурсію в якесь цікаве місце...
Жити минулим, сьогоденням та майбутнім
Діяльність директора сільського будинку культури різноманітна і різнопланова - тут і організація дозвілля односельців, і підтримка соціально важливих культурних ініціатив. Спектаклі, концерти, вечори та свята, участь у фестивалях, оглядах, конкурсах, виставках. А заклад ще й кожного року потрібно підготувати до зими, щось пофарбувати, щось відремонтувати. Багато у нього справ, турбот.
Він педагог за освітою - вчитель хімії і біології. Деякий час працював за професією у Ніжині, Прилуках, а потім повернувся в село, де народився і виріс, і знайшов себе тут - звичайний сільський будинок культури став його другою домівкою. За 23 роки прийшов досвід, якісь цікаві, притаманні лише йому, напра- цювання, набувся авторитет.
Одним з головних напрямків діяльності будинку культури він вважає збереження та розвиток народної традиційної української культури.
Він емоційно розповідає про захід-виставку «Україна старовинна», коли будинок культури був прикрашений справжніми українськими скарбами і дивами - гарбузами, рушниками, старовинними сорочками. Був і піл, притаманний лише для сільської української хати, і підвісна колиска для дитинки, і навіть ступа. І подіум, на якому розкішний старовинний український одяг демонстрували працівники “Центру культури та дозвілля Сухополов'янської сільської ради».
Спеціально до цього дня він разом зі своїми чарівницями застелив всі підлоги закладу домотканими килимками (96 метрів!), які його дружині Світлані перейшли у спадок від бабусі - знаної дігтярівської ткалі Ганни Ільківни Радченко.
Ці унікальні автентичні домоткані рядна він представляв і у БК в Манжосовці на виставці, яку влаштовував «Центр культури та дозвілля», а ще привозив туди 13 старовинних вишитих раритетних картин зі Смоші.
Він займається великою просвітницькою роботою зі смоськими дітьми влітку, бо вважає, що вони повинні знати історію країни і своїх пращурів. Вони разом їздять на екскурсії до Прилуцького краєзнавчого музею, до історичних козацьких місць у Прилуках, на гать, по якій доходять до старовинного монастиря у Густині, на пасіку у Маціївку, яка є справжнім етнографічним центром, або ж ... у поле, де колоситься пшениця, що полита потом і кров'ю не одного покоління.
Він закоханий в своє село, в його ярки і долини, прохолоду верб і блакить бузку. Він вважає своє село унікальним, самобутнім і неймовірним. Вірить в те, що у його рідного села - дивовижна душа, і воно є для багатьох односельців джерелом сили і життя.
Він годинами може розповідати бувальщини і легенди Смоші і навколишніх сіл, розповідати про дивовижно-цікаві місця, які пов'язані з незвичайними історичними подіями або цікавими людьми-земляками. Колись тут був водяний млин на два камені, і в історичних джерелах є згадка про мірошника Мойсея Ювхименкова, який був козаком і вважається предком людей з прізвищем Мусієнко (їх тут більше ста, і сам пан Володимир має таке прізвище). Він, до речі, викопав жорна на своїй присадибній ділянці, а його дід Яків і прадід Андрій, за збереженими родинними свідченнями, мали млин.
Розповідає про Кам'яну гору, Панську, Сірикову, Крутеньку, про кутки Задорожівка і Кірієвка, назви яких пішли від прізвищ людей, що мешкали тут. Про уродженця села Олексія Івановича Маркевича , історика, громадського діяча, - його ім'ям названа найдовша вулиця Смоші. Про могилу спадкового дворянина Михайла Гижицького...
Він розповів дивовижну містичну історію про церкву, що стояла на дорозі від Смоші до села Лісове. За переказами, ввечері в ній ще правилось, а вранці вона. зникла, наче крізь землю провалилася.
Так, в Смоші є що подивитись. Староста Олександр Іванович займається складанням туристичного маршруту, на якому туристи могли б ознайомитися з унікальністю старовиннихдерев’яних церков, з цілющим джерелом та хутором Солохи, зі старим аеродромом, з якого злітали колись літаки і мотодельтоплани...
Пан Володимир, який досліджує, вивчає та популяризує старовину, хоче створити при будинку культури музей. Про історію села, про минулі козацькі події, прикрасити його експонатами українського народного побуту, одягу.
Щоб не зникло все в якомусь часовому проваллі, щоб його майбутні онуки і правнуки, яких він чекає, любили Україну і зберігали надалі її етнос, самобутність, її унікальність та відчуття своєї ідентичності. Щоб вони любили пахощі бузку, який він вирощує на подвір'ї, щоб донька Оксана завжди поверталася в батьківську хату - хоч з Шотландії (там вона проходила лікарську практику), хоч з інших заморських країн.
Для нього матінка природа - жива, тому він посадив яблуневий сад і поклоняється дубу, якому більше 300 років. Для нього Чумацький шлях є сенсом людського буття.
Бог створив Рай на Землі, і частинку цього Раю Він подарував нам, українцям. Час кинув нам виклик, і багато українців прийняли його достойно, і продовжують жити в суворих реаліях сьогодення.
Саме такі українці живуть у Смоші. Вони бережуть все, що залишили нам пращури, вони працюють задля рідної землі, вірять в перемогу та наближають її.
Джерело: газета “Прилуччина + Прилучаночка”, Лілія Черненко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Оставить комментарий
другие новости
Спортивний топ: підтримка, естетика, функціональність
2025-01-15 09:00:00
Жителей Семенівки розселяють у модульному містечку, Чаус показав умови...
2025-01-14 16:35:14
Павло Чеботар з Сосниччини чекав кохану з юності Ірину 33 роки
2025-01-14 16:18:52
Командир з навчального полігону у Гончарівському забив до смерті війсь...
2025-01-14 15:44:42
Актор драмтеатру відкрив три збори для колег, збирають на ecoflow та н...
2025-01-14 14:55:36
Порубали, а потім спалили: у Прилуках вандали знищили ростові фігури з...
2025-01-14 14:29:51
Свій дім мрії родина переселенців з Білопілля знайшла у Малій Дівиці. ...
2025-01-14 14:12:19
Правоохоронці звинуватили підприємця у привласненні 2 млн. гривень під...
2025-01-14 13:39:59
Ганна Саченко з Хаєнок Ганна Саченко з Хаєнок жила і живе для села
2025-01-14 13:07:28
Військовий з Чернігівщини знищив три танки за одне чергування
2025-01-14 12:42:52