«Самокатники»: реакція чернігівців і які зміни чекають на кермувальників електротранспорту

2026-05-06 11:36:56
1164 1


У Верховній Раді погодили правки до законопроєкту №3023, що визначає правовий статус користувачів електротранспорту, а також їхню відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Поштовхом до цих змін стала тривожна статистика. Минулого року в Україні внаслідок аварій за участі електросамокатів загинули 19 людей, понад 900 – травмувалися.

Однією з основних правок стало чітке визначення пріоритету пішоходів: на пішохідних зонах вони матимуть беззаперечну перевагу, що допоможе зменшити кількість випадків травмування. Зокрема, пропонується заборонити рух електротранспорту тротуарами. Місцева влада самостійно визначатиме зони, де використання цього електротранспорту буде повністю заборонене. Йдеться насамперед про людні площі, парки й історичні частини міст. Для позначення таких територій запровадять новий дорожній знак — «Рух електросамокатів заборонено».

Крім того, водії електротранспорту нестимуть таку ж відповідальність за порушення ПДР, як і водії автотранспорту, зокрема й за керування в нетверезому стані.

Ми поцікавилися в жителів Чернігова, як вони ставляться до користувачів електросамокатів і чи підтримують такі законодавчі зміни.

Найближчим часом профільний Комітет з питань транспорту розгляне оновлену редакцію законопроєкту, перш ніж його винесуть на остаточне голосування до сесійної зали Верховної Ради.



Джерело: сайт "Челайн", Оксана Замятіна

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (1)
Анатолій2026-05-06 18:34:21 відповісти

Прикро, що електросамокатники їздять де хочуть та як хочуть. Ніяких правил для них не існує. Їздять на великій швидкогсті по тротуарам, підземним переходам, по доріжкам парків, де ходять пішоходи.Часто їздять удвох і навіть утрьох. Багато разів бачив, що управляють цими самокатами діти 7-8 років які взагалі не чули про правила руху. Цей вид транспорту досить небезпечний. Недавно бачив як один такий водій збив жінку на П"ятницькій вулиці . Це проблемаі ,вичайно, і її треба радикально вирішувати.

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Земля, родина і крафтова моцарела: як живе фермерське господарство «Ве... 2026-06-23 14:13:14 На Прилуччині живе медсестра, залюблена у рідне село, людей і медицину 2026-06-23 13:41:04 Броня, міцніша за залізо, та любов, що повертає з того світу: історія ... 2026-06-23 12:56:57 Якщо РФ знайде 70 тисяч солдатів, то може спробувати повторно зайти в ... 2026-06-23 12:34:38 Науковий керівник сина та помічника ректора НУЧК пов'язує їхнє затрима... 2026-06-23 12:01:32 Колишня голова Сосницького районного суду серед кандидатів на посаду у... 2026-06-23 11:31:59 В Ічні адвокату під офіс підклали пакет сміття з гранатою 2026-06-23 11:17:22 На Чернігівщині зафіксували спробу дистанційного мінування ворожим без... 2026-06-23 11:08:59 Начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура... 2026-06-23 10:54:51 «Раніше стільки хижаків не було»: села на Чернігівщині потерпають від ... 2026-06-23 10:43:11