Базарний день у Городні: чим торгують та як відрізняються ціни від чернігівських
2012-05-18 13:39:38



Марія Василівна торгує взуттям
Йду підбирати одяг собі, гарній жіночці. Скільки обійдеться, якщо треба купити повсякденну одежину і святкову? В око потрапляє палатка, до якої постійно підходить багато людей. Але купують одиниці. Інші міряють, роздивляються. Мабуть, чекають авансу чи грошей за молоко. Білорусів щось не чути. Придивляюся собі блузку.
— Скільки така? — запитую.
— Двісті п'ятдесят, — усміхається місцева продавчиня Лариса Синило. — Беріть, справжній хлопок. З Киргизстану привезена, не Китай якийсь. Якість.
Лариса Трифонівна розхвалює й інший свій товар. А в не? і костюми по двісті гривень, і кофти теплі зимові за такою ж ціною, і плаття угорські. Жінка говорить, що купують городнянці небагато, бо їм видається така ціна завеликою.
— Людям краще купити дешеву річ. Економлять на собі, — каже. — До речі, в Чернігові такі ж ціни.
Після обіду я пішла на Центральний ринок в обласному центрі. Справді, різниця невелика. Знайшла таку ж блузку за ціною двісті тридцять гривень. Але ж дорога з Чернігова до Городні 20 гривень в один кінець.
Та повернімось на городнянський базар.
— Підходьте, підходьте, — запрошує Надія з Чернігова. — Люблю одягати жінок, тільки жіночий одяг і продаю. Ось кофтинки по двісті двадцять гривень, будете брати — віддам за двісті. Сьогодні у жіночки грошей не вистачало, так я за сто вісімдесят продала.
Чесно зізнається, що товар у неї китайський.
— А думаєте, в інших — ні? Колись китайські речі по блату діставали, вони часто кращі за наші. Розповідають там, що з Киргизстану привезли та Угорщини, а туди вони звідки потрапили? Ясно, що з Китаю. Напривозять і ціну нам збивають.
— Білорусів багато буває, — розповідають на базарі. — Сюди вони привозять продукти: в основному ковбаси, а також масло, згущене молоко, дитячі суміші. Спродуються і купують одяг.
Знаходжу куточок з білоруськими ковбасами. Є варені і копчені, біля них стоїть черга з п'яти-шести городнянців.
Крокую в палатку за джинсами. А їх не так і багато. Молодіжних ще трохи є, а от для солідної жінки знайти важко. Ціна — двісті двадцять-двісті п'ятдесят гривень.
Одягнуться одягнулась — джинси і блузку можна взяти за 400 гривень. Шукаю босоніжки. З минулого сезону можна за п'ятдесят гривень купити. Це зі шкірзамінника. Якщо хочеться шкіряні, гарні та цьогорічні, то двісті вісімдесят і віддай. Але вихід є — гумові шльопки по двадцять п'ять гривень за пару. Вони в більшості і користуються популярністю. Правда, у таких не на всяку роботу підеш. Вчительці, лікарю, чиновнику не підходять. Уявила собі городнянського головного по базару у гумових шльопанцях, посміялася і йду далі — підбирати нові речі для чоловіка.
Мені треба джинси, спортивні штани, шорти, футболку і якесь взуття.
Пробую знайти джинси. Блукаю довгими торговими рядами. Поганий вибір.
Найдешевші — сто шістдесят гривень. Найдорожчі — триста двадцять. Останні майже не беруть, бо дорого. Людям щось простіше треба, кажуть продавці.
Поряд спортивні штани.
— У мене все дешевше, ніж у приїжджих торгашів, — каже Ольга з Городні.—Ось беріть спортивки. По п'ятдесят гривень. Така ж ціна і на камуфляжні штани, літні. Теплі камуфляжні штани по вісімдесят.

Лариса Синило
Шукаю футболку. Менянин Андрій Андрієнко пропонує найдешевшу за двадцять гривень. Якщо можу собі дозволить» то є і по сто тридцять.
— Виробництво Туреччини, Індії, Китаю. Є молодіжні, є для чоловіків у віці. Ось і шорти підібрати можна. Ціна від тридцяти до ста. Бриджі (короткі штани) по п'ятдесят-сімдесят гривень.
Так, штани за 50 і футболка за 20 — чоловіка можна вдягнути за 70 гривень. «А нащо на нього більше витрачати? Все одно нап'ється, впаде з велосипеда і викачається, як свиня», — ділиться наболілим жіночка, що вибирає судженому обновку.
Трохи далі пара продавців з сусіднього Щорса торгує взуттям.
— Ціни різні, — говорять. — Від ста десяти до двохсот дев'яноста. Є зі шкірзамінника, є шкіряні.
Де купувати речі—у себе в районному чи їхати в обласний центр — особиста справа кожного. Але своєрідну порівняльну табличку Цін на одяг у Городні та в Чернігові спробувала скласти.

У бюджет міста надходжень від базару небагато. За 2012 рік платники єдиного податку, які працюють на городнянському ринку, перерахували до міського бюджету 12 тисяч 600 гривень. Крім того, податку з доходів ФОП — 16 тисяч 600 гривень. Кількість торгових місць — 811. Площа під торговими місцями —10660 квадратних метрів.
Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №20 (1358)
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
«Було 60 дворів, а залишилося 12»: як живе село Українське, що на Черн...
2025-07-18 13:54:05
Сергій Потій: «Коли мене вб’ють, ви дуже не горюйте»
2025-07-18 12:50:56
Цивільна дружина 59-річного Василя Литвиненко розповіла, як він загину...
2025-07-18 12:08:31
Прилуки затопило (відео)
2025-07-18 11:48:38
На Чернігівщині засудили жінку, яка регулярно б’є свого чоловіка. Разо...
2025-07-18 11:16:34
Гроші на дрова, яка чиновниця зі Сновську перевела на рахунки колег і ...
2025-07-18 11:00:39
На Чернігівщині попрощалися з двома захисниками
2025-07-18 10:26:53
У ніжинському притулку для тварин є проблеми, керівниця просить про до...
2025-07-18 10:09:59
Час подбати про власний комфорт
2025-07-18 10:09:52
Підприємці з Центрального ринку розповіли, як оговтуються після пожежі
2025-07-18 09:14:43
блузка 250 грн? ничёсе цены..не, всё таки дорого на базарах у нас нынче одеваться. А у людей нет выбора небось(
Так, штани за 50 і футболка за 20 - чоловіка можна вдягнути за 70 гривень. «А нащо на нього більше витрачати? Все одно нап'ється, впаде з велосипеда і викачається, як свиня», - ділиться наболілим жіночка, що вибирає судженому обновку.

Спасибо, посмеялась!
была б я писателем, стащила бы в заметки и в рассказ куда-то))
Не люблю базары, в Че на данный момент вполне хватает магазинов с нормальными ценами. А самый лучший вариант покупок через Интернет или СП. А то с ценами базарники закушались.