Таємниці «Братства самостійників» (відео)

2016-10-10 21:27:06
2344 1
«Братство самостійників» — таємна націоналістична організація початку 20 століття, яка мала відношення і до Чернігівщини. Про її існування знають далеко не всі. На нашому каналі в рамках авторської програми Ірини Воробей «Казки для дорослих» зняли фільм про діяльність таємного братства. Детальніше розкажуть люди, які причетні до створення цього короткометражного кіно у нашому сюжеті.



У 1913 році була створена таємна організація, яка носила назву «Братство самостійників». Вони пропагували націоналістичну ідею вільної України, без нацистів і без Росії. До неї входили такі історичні постаті, як Павло Тичина, Аркадій Казка та Василь Еланський, які в свій час жили на Чернігівщині. Ідея створення фільму про самостійників виникла у внучатого племінника члена братства Аркадія Казки Михайла Байдакова.

На ідею створення фільму про братство відгукнулись працівники Чернігівської філії НТКУ. Ірина Воробей в рамках своєї авторської програми «Казки для дорослих» вже не раз торкалась історичних і таємничих тем, які маловідомі жителям області. Залучившись підтримкою істориків Володимира Бойка і Тамари Демченко, процес створення фільму зрушив з місця. Багато тодішніх подій описується у книжці Романа Бжеського «Прелюдія поступу», цитати з якої використовували у фільмі.

Окрім істориків посприяли створенню фільму і актори обласного молодіжного театру Микола Бичук та Євгеній Сидоренко, які безкоштовно допомагали у зйомках сцен. Звісно без злагодженого телевізійного колективу нічого би і не вийшло – відеоінженери Оксана Слєсаревич та Сергій Янченко, звукорежисер Павло Нагорний та оператори Дмитро Руденко і Євгеній Довбня зробили все можливе, щоб технічна частина зйомок не підвела. І в результаті кропіткої праці вже у середу 12 жовтня о 21.30 в ефірі «Сівера» відбудеться прем’єра фільму. Повтор можна подивитись у четвер зранку, одразу після випуску новин. Всі таємниці «Братства самостійників» будуть розкриті, тож, не пропустіть.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (0)

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Профільна школа як пастка для МОН: 7 мін уповільненої дії 2026-05-12 14:05:09 Помер актор Чернігівського драмтеатру Микола Мироненко 2026-05-12 13:47:51 Унікальна святиня: у чернігівському Троїцькому монастирі зберігаються ... 2026-05-12 13:33:59 Криваве застілля на Чернігівщині: жінка встромила ніж у живіт співмешк... 2026-05-12 13:18:20 Як живе ринок дач у Чернігові: інтерв’ю з рієлторкою Світланою Марково... 2026-05-12 12:51:00 У Корюківському надлісництві локалізували масштабну пожежу площею близ... 2026-05-12 12:27:45 У Чернігові через аварію на трубопроводі 20 будинків залишаться без га... 2026-05-12 12:12:39 Щастя бути мамою. У Ладанській тергромаді відбулася церемонія нагородж... 2026-05-12 11:52:16 Працівники зупиняються, покупці – по-різному: як триває хвилина мовчан... 2026-05-12 11:11:30 На Чернігівщині попрощалися з чотирма захисниками 2026-05-12 10:42:52