Іван Богданов: "Хочу, щоб Чернігів вважався містом високої культури"

2016-11-30 12:56:55
2303 0
29 листопада в приміщенні Чернігівської обласної філармонії о 14-й годині відбулася прес-конференція з приводу 20-річчя створення колективу академічного камерного хору ім. Д. Бортнянського.Про досягнення хору, майбутній концерт, присвячений 20-річчю та подальші творчі плани, розповів журналістам Іван Богданов - художній керівник та головний диригент академічного камерного хору ім. Д. Бортнянського. Цей молодий талановитий музикант та диригент, відомий не тільки чернігівським поціновувачам хорового мистецтва і симфонічної музики, а й жителям інших країн Європи. Відразу впадає в очі, наскільки він харизматична, відкрита та самозабутньо закохана у свою справу, людина.- Отже, в цьому році академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського відзначає 20-річчя створення колективу. Ми пишаємося тим, що наш хор є флагманом хорового мистецтва в Чернігівській області. 23 листопада ми почали наше ювілейне свято з прем’єрного концерту за твором визначного радянського композитора Валерія Гавриліна. Цей твір – єдина симфонія, яка була написана не для симфонічного оркестру, як зазвичай, а саме для хору. Партитура для цього твору дуже складна, тільки декілька учасників хору можуть виконати її. Крім цього, вона потребує соліста-хлопчика, що вважається дуже рідкісним явищем, бо хлопчики не співають академічну музику.
- Взагалі творче життя хору триває, ми інтенсивно працюємо та розвиваємося. Я, як художній керівник хору стараюся не ставити собі рамки філармонією. В нас вже створений хор ЧГТУ, зараз йдуть репетиції, я вас обов’язково запрошу на прем’єру концерту. Також, створений хор чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді. Керівництво цього ліцею дуже переймається цією подією, бо вважає, що хор – це елемент виховання дитини та громадянина. Хочеться взагалі, щоб Чернігів співав набагато інтенсивніше, ніж зараз. Колись в кожній школі, університеті, на кожному підприємстві був хор. Я сподіваюся, що до цієї культури Україна ще повернеться, бо в нас така співуча нація! Є і голоси, і таланти, і композитори.За своє творче життя колектив неодноразово здобував різні нагороди, має дипломи, подяки та грамоти. Найважливіші досягнення, це:

- «Гран Прі» міжнародних конкурсів: «Ялта-Вікторія 2001», «І-й міжнародний конкурс вокальних ансамблів ім. Дмитра Бортнянського» у 2011 році;

- Лауреат міжнародних хорових фестивалів: «Мрія-1999» (м. Львів), «Передзвін-2000» (м. Івано-Франківськ), «Карміна-2000» (м. Глівіце, Польща), «Хайнувка-2013» (м. Білосток, Польща).

Крім цього, академічний камерний хор займається пропагандою української культури в Німеччині, Польщі, Угорщині, Болгарії, Росії, Білорусі. Він є постійним учасником партнерських відносин з містом-побратимом Меммінгем в Німеччині.

Великим досягненням вважається випуск в 2012 році комплекту компакт-дисків «35 хорових концертів Д. Бортнянського», який був записаний академічним камерним хором. Це - єдине подібне видання в Україні.
У 2014 році хор брав участь в міжнародному проекті «The sound of Europe II» разом з хоровими колективами з Польщі, Грузії, Угорщини, Болгарії, Вірменії, Молдови та України.

Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського активно займається просвітницькою діяльністю і музичним вихованням підростаючого покоління. Створена мистецька програма для учнів загальноосвітніх шкіл «Скарбниці духовності», яка була реалізована протягом 2015 року. В 2013 року при камерному хорі було створено студію «Концертний хор хлопчиків», яка бере активну участь у творчому житті м. Чернігова та області, заходах з нагоди 25-річчя Незалежності України, в 7-й міжнародній пасхальній асамблеї в м. Києві (2015 р.) та ін.

- Творче життя хору триває, ми інтенсивно працюємо та розвиваємося. Я, як художній керівник хору стараюся не ставити собі рамки філармонією. В нас вже створений хор ЧГТУ, зараз йдуть репетиції, я вас обов’язково запрошу на прем’єру концерту.

Іван Богданов зазначив, що саме позавчора, 27 листопада, чернігівським глядачам був представлений новий мюзикл у виконанні Концертного хору хлопчиків академічного хору ім. Д. Бортнянського «Підкорення Нового Світу».

- Для міста Чернігова - це перший масштабний проект за участю дитячого хорового колективу, який, зараз з упевненістю можна сказати, мав успіх. Всі партії і ролі виконували молоді хлопці, учасники студії. Треба відмітити старанно виконану працю режисера-постановника цього мюзиклу, Дмитра Обєднікова. Взагалі, якщо ми хочемо бути схожими на європейську державу, то ми повинні привертати увагу людей до високої культури, та виховувати культуру у дітей змалечку, як це роблять батьки в Європі, коли приводять дітей, починаючи з 4-х років на симфонічний концерт.
HOPIN_такси

На закінчення своєї розповіді, Іван Богданов повідомив, що 7 грудня о 19.00 в Чернігівському обласному філармонічному центрі фестивалів та концертних програм пройде «Гранд-Концерт» академічного камерного хору ім. Д. Бортнянського, та запросив журналістів відвідати це грандіозне дійство.
Після цього, Іван Богданов відповів на запитання журналістів.

- Скажіть, будь ласка, ви співаєте тільки українською мовою?
- Ні. Ми співаємо трьома мовами: російською, українською та англійською. В нашій філармонії є три фольклорні колективи: «Сіверські клейноди», український народний хор, яким керує Володимир Коцур, новостворена капела бандуристів ім. Остапа Вересая. Якби ми розчинилися повністю в українському фольклорі, то це б була не філармонія, а якась фольклорна організація, в якій є симфонічний оркестр. Тому, ми більш зосереджені на академічній музиці, яка не дуже популярна і розвинена для простого слухача. Намагаємося підігрівати інтерес глядачів та слухачів, наприклад, такою молодіжною програмою англійською мовою, як «New Age Music» (музика нової епохи). Це буле таке хорове шоу в естрадному стилі з виконанням світових хітів. В наступному році ми зробимо кавер-концерт групи Queen та кавер-концерт групи Віктора Цоя «Кіно».

- Пане Іване, яким особисто ви володієте музичним інструментом?
- Я володію голосом та фортепіано.

- Хто керує хором хлопчиків? Теж ви?
- Хором хлопчиків керує Світлана Корма. Я, як художній керівник слідкую за робочим процесом, репертуаром, а Світлана Корма проводить всі репетиції.

- Я була присутня на концерті «Підкорення Нового Світу» за участю хлопчиків. Дуже вражаюча постановка, режисура, голоси, але під час мюзиклу був поганий звук. З чим це пов’язано?

- Так, це мій, як художнього керівника, недогляд. Я вибачаюсь перед слухачами, які не отримали того задоволення, яке могли.

- Як ви плануєте відзначати 20-річчя хору?
- В нас буде дві презентації: локальна в Чернігові 7 грудня на сцені філармонічного центру і презентація з поздоровленнями від Міністерства культури, державної обласної адміністрації, від наших колег хористів, солістів, оркестрів, яка відбудеться 6 квітня в Києві.

- Місцева влада якось долучилась до підготовки свята та урочистого проведення гранд-концерту?

- Справа в тому, що місцева влада дає нам приміщення, де ми працюємо, дає нам зарплату, і відгукується на деякі наші запити та прохання. Наприклад, коли нас запрошує Київ. До речі, в неділю ми мали концерт в головному храмі країни – Успенському соборі в Лаврі, облдержадміністрація оплатила нам добові та бензин. Зараз вирішується питання про пошиття для нас концертних костюмів, бо їм вже 10 років.

- Які в вас плани на 2017 рік?
- Я зараз поділюся з вами моїми сокровенними думками. Щодо Чернігова, хочу щоб 1-2 рази на рік ми могли влаштовувати фестивалі. В мене є така мрія - створити неповторний мистецький захід на нашій площі: зібрати 1000-голосий хор, обов’язково з молоді. Бо в наших школах та інших навчальних закладах дуже багато обдарованих талановитих дітей, юнаків та дівчат. Це не буде нам дорого коштувати. Але ж ми можемо таким чином показати та реалізувати наші чернігівські таланти, заявити про себе наряду з такими містами, як наприклад, Львів, де культура завжди була дуже високого рівня. Дуже хочу, щоб в Україні і Чернігів вважався містом високої культури.

В кінці прес-конференції Іван Богданов, через представників засобів масової інформації, запросив жителів та гостей міста до ювілейного «Гранд-Концерту» академічного камерного хору ім. Д. Бортнянського, який відбудеться вже дуже скоро, 7 грудня.

Наталія Мачюліс

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (0)

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
З другої спроби суд задовольнив клопотання прокуратури щодо арешту Юрі... 2019-08-18 09:59:07 «Десна» – «Колос» 0:0. Немного не хватило фарта 2019-08-18 00:07:31 Україна згадує легендарного Кузьму Скрябіна: йому б виповнилося 51 2019-08-17 18:06:16 Юрія Гримчака можуть відпустити. Ухвала про арешт не набули чинності 2019-08-17 17:43:53 Термомодернізація в 1 та 3 школах. Підрядник власним коштом зробить ст... 2019-08-17 16:13:58 Рятувальники грають у футбол 2019-08-17 13:54:19 Ірина Ральченко розповіла про життя та колекцію картин Григорія Галага... 2019-08-17 13:24:35 На чернігівських будинках поступово з’являються нові таблички 2019-08-17 13:00:41 Повітряна сирена та зразки зброї: що ще є у музеї 34-ої школи? 2019-08-17 09:56:31 Деснянський суд Чернігова помилково обрав запобіжний захід Юрію Михайл... 2019-08-17 09:29:03