Чиновники проти волонтерів

2018-04-16 15:24:05
1388 15
Завдяки розголосу та небайдужості громадських активістів трагічні події на Ніжинщині сколихнули всю країну і змусили заворушитися відповідальних за соціальний супровід чиновників. При облдержадміністрації навіть створили спеціальну комісію під головуванням заступниці голови облдержадміністрації Наталії Романової з розслідування дій чиновників Ніжинського району. Щоправда, до її складу чомусь забули включити громадськість. Волонтери ж, бачачи неспроможність представників влади забезпечити належний рівень догляду за дітьми з неблагополучних сімей, запропонували свою допомогу. Втім, отримали відмову, мовляв, самі справимось. Волонтерам категорично відмовляють у кваліфікованій безкоштовній допомозі, яку вони хочуть надати постраждалій від насильства нелюда Назара Красулі п’ятирічній Діані Єсипенко. Дівчинку готові забрати для реабілітації кращі клініки країни, забезпечити їй відпочинок за кордоном та повністю оплатити курс лікування. Проте чиновники чомусь проти!Матір маленької Діани уникає судових засідань та катається по телевізійних шоу

Волонтерка Наталія Нос – одна з небагатьох у Ніжині, хто взявся опікуватися маленькою Діаною. Формально матір’ю 5-річної дитини все ще залишається сумнозвісна Галина Єсипенко. Її вже двічі викликали до суду, щоб позбавити батьківських прав, і двічі вона туди не з’являлася. Громадські активісти дуже сподіваються на те, що під час третього за рахунком судового засідання, яке відбудеться 12 квітня в Ніжинському міськрайонному суді, горе-матір все ж позбавлять батьківських прав.

За словами Наталії Нос, не бачили Галини і в лікарні. Жодного разу за увесь час! Не цікавить жінку доля власної дитини. Однак від участі в телевізійних шоу горе-матір не відмовляється: їздить туди ледь не щотижня і розповідає, який нелюд Назар Красуля і як вона боялася захищати від нього власних дітей. Щоправда, Діана, якій на відміну від її 2-річної сестрички Вероніки, пощастило вижити і вирватись із пекла в Мильниках, про свою маму відгукується так само, як і про решту тих, хто її «виховував». У розумінні маленької, виховував стусанами та побиттям. Таких у хаті Красулі, крім нього самого, було ще четверо – його співмешканка, донька співмешканки від першого шлюбу, за побиття якої він свого часу сидів, матір дівчаток і навіть шестирічний син Красулі Захар. Де всі ці люди зараз, вочевидь, не цікавить ні правоохоронців, ні соціальні служби. Як і те, в яких умовах нині перебуває шестирічне дитя, що за прикладом батьків «виховувало» на рік меншу Діану. Що з нього виросте – неважко здогадатись!

Чиновники відмовляють в безкоштовній кваліфікованій допомозіЗа долю маленької дівчинки з Ніжинщини всерйоз переживає вся країна.

«Мені пишуть і телефонують з різних куточків України і навіть з-за кордону, – розповідає Наталія Нос. – Фонд відомої телевізійної ведучої Маші Єфросініної погодився взяти на себе всі витрати на лікування Діани, а в Іспанії знайшлися люди, готові її забрати на відпочинок до моря. Вони хочуть навіть удочерити дівчинку».

За словами волонтерки, є люди, які готові оплатити реабілітацію Діани в найкращих реабілітаційних центрах країни. Втім, всі пропозиції, які Наталія озвучила представникам соціальних служб, категорично ними відкинуті.

Активіст Олександр Максимець розповідає про те, що з цими пропозиціями він особисто звертався до заступниці голови Чернігівської ОДА Наталії Романової. Однак і та категорично заявила про те, що соціальні служби спроможні забезпечити постраждалу від насилля дівчинку професійними психологами та реабілітацією.

«Особисто для мене дико і незрозуміло чути від чиновників відмову в реабілітації Діани в найкращих центрах. Той, що є в Ніжині – не підходить, – обурюється активіст. – Вочевидь, чиновники бояться того, що коли з дитиною почнуть працювати професіонали, вилізе на поверхню багато такого, що вкотре засвідчить їхню системну бездіяльність».

«Ми будемо робити все можливе для того, щоб ця дитина пережила страхіття, які відбулися з нею, але поки що наші зусилля схожі на боротьбу з вітряками», – резюмує Наталія Нос.

Соціальні рейди засвідчили недієздатність соціальних службОлександр Максимець додає, що проблема неналежного догляду за дітьми з неблагополучних родин є задавненою, системною і надзвичайно кричущою. Вирішувати її, на думку активіста, потрібно негайно, адже є загроза втратити наступні покоління українців.

«Соціальні рейди, які ми почали проводити, яскраво засвідчили недієздатність соціальних служб, – каже Олександр. – Халатність і цілковитий провал роботи по створенню патронатних сімей у Ніжинському районі – саме так можна сказати про їхню так звану роботу».

За словами Олександра Максимця, під час останнього рейду представники районної служби у справах дітей вилучили малечу з деяких неблагополучних родин на час весняних канікул. Дітлахів розмістили в дитячому відділенні районної лікарні (де перебувало ще четверо вилучених малюків), оскільки фактично, крім лікарні, їх розміщати немає де.

«Програму зі створення патронатних сімей в районі провалено! – констатує активіст. – Провалено, незважаючи на те, що держава лише за минулий рік на її реалізацію виділила району близько чотирьох мільйонів гривень. У зв’язку з цим нас вельми дивує категоричність заступниці голови Чернігівської ОДА Наталії Романової, яка навідріз відмовилася від запропонованої нами допомоги для 5-річної Діани Єсипенко, віддавши перевагу місцевим реабілітаційним центрам над приватною якісною клінікою, роботою професійного психолога та реабілітацією на морі за кордоном».Результатом провальної роботи зі створення патронатних сімей стало те, що дітей з неблагополучних родин просто звозять в районну лікарню до дитячого відділення. Там малечу оглядають та розміщують. На цьому все... Тому ніжинські волонтери намагаються якомога частіше дарувати малечі невеличке свято, адже дитинство – це той період життя, коли веселощі і розваги є життєво необхідними для здорового формування психіки маленьких українців.

Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №15 (676) від 12 квітня 2018
комментарии (17)
Anonim2018-04-16 16:16:56 ответить

Так вже "громадські діяч"і прагнуть самі сісти до крісел влади, аж нудить читати їхні бредні! А чи здьобні вони хоч на щось? Ні освіти, ні вміння, ні стажу роботи - наркоши та пиятики, особи з тряпками на рожах!

Anonimответить

Дурочка, ты работать людьми должна, а не в коментах срать. Но твоей совести смерть ребёнка.

Anonimответить

Нероби бажають пропіаритися на смерті дитини.

Anonimответить

Спросите у громадського деятеля Игоря Андрейченка. Тот в своё время уж очень переймався транспортной проблемой Чергнигова. А, что потом? От должности руководителя отказался, так как признался, что дол.боеб в этом деле. Зато теперь прохаживается по городу в костюме, галстуке и морда светится от счастья. А по началу и за черниговцев волновался, и в АТО рвался. Думаю он сейчас не жалеет о своем нелегком пути громадського активиста.

иваныч, русскоговорящий интеллигентответить

Чаво? Нудно тебе? Может ты , ваще, беременная... А про "вміння" работать черниговских чиновников - вся Украина говорит. И про стаж ихний (от корыта дрыном не отгонишь) и про освіту. Продемонстрировали всей стране никчёмность свою...Тьфу!

Таки Европа ? 2018-04-16 17:38:17 ответить

http://keep4u.ru/image/StpYE

Anonim2018-04-16 23:01:51 ответить

Соц работники, вы идите с неблагополучными работайте, а не выгораживайте своё начальство - вы моральные уроды и соучастники убийства, ваше раздолбайство и халатность привело к смерти маленького человечка. А теперь вы подонки ещё и рот раззеваете на тех, кто хочет помочь чудом выжившей девочке, и бабки нашли и клиника есть...Вы ж в аду будете гореть уроды

Anonimответить

У кожного свій ад, возвраточка буде навіть скоріше чим ти чекаєш!

Anonim2018-04-17 05:53:06 ответить

Та свиноматка Романова ещё работает? Чиновница от бога просто

Anonim2018-04-17 07:28:16 ответить

Да,Романова ещё та звезда, при всех властях себе местечко у кормушки находила, а на детей ей плевать!

Вітя Жадько2018-04-17 10:10:41 ответить

Заступниця голови РДА Оксана Малашенко болт клала на рекомендації облансої комісії і офіційно заявляє, що буде в ручному режимі думати кого з чиновників звільняти, а кого залишати. Саме Малашенко відповідальна за бардак в районі.

иваныч, русскоговорящий интеллигент2018-04-17 12:36:21 ответить

Чаво раскричались? Может быть Наталья Романова сама хочет оплатить и лечение ребёнка, и отдых, и реабилитацию? Она баб богатая - вона остановку в селе построила, кады к корыту ломилася депутатскому.

Л2018-04-17 13:19:25 ответить

А что, Романова распоряжается судьбой этого ребенка? Кто она такая? Хотят активисты помочь, так помогайте, а не рассказывайте, как вам мешают. Ищите другие пути для помощи без Романовой. Или вам разрешение еще у президента надо спросить?

Котответить

А и правда! Активисты говорят, что детей некуда помещать, что идея создания патронатных семей провалена, так помогите! Вложите деньги, силы и умения в создание и расширение Нежинского уентра реабилитации детей, обеспечьте высококлассными специалистами, организуйте патронатные семьи и возьмите девчушку и многих других себе, а не рассылайте за границу. Вот это будет реальная действенная помощь и в рамках закона, и в обход всех так называемых запретов.

ПАВЕЛответить

Хоть ты и Кот, и мозгов, судя по всему, у тебя твой сородич наплакал, но попытаюсь объяснить тебе разницу между волонтерской и государственной социальной деятельностью. Волонтеры добровольцы) это люди, которые по СВОЕЙ ДОБРОЙ ВОЛЕ имея какой-то ресурс (деньги, время, или связи), выполняют определенные действия направленные на помощь тем, кто в ней нуждается. Они действуют здесь и сейчас, не надеясь на вознаграждение или благодарность за свои действия. Государственная же деятельность по социальной защите граждан имеет ( в нашем случае должна иметь) целенаправленный системный характер. Она финансируется из бюджета (в который мы, в том числе и ты, платим деньги. Чиновники за её проведение получают заработную плату, опять же из нашего с тобой кармана. Волонтеры, как правило, появляются там, где государство в силу своей инертности, безразличия или откровенной тупости исполнителей, не справляется с поставленной задачей. Я не говорю, что все волонтеры - ангелы (в семье не без урода). Но в большинстве своем это честные, порядочные и главное мужественные люди. Так вот по поводу "вложите деньги и т.д." Волонтеры не могут, а главное не должны заменять государство и выполнять возложенные нами на него функции. Повторюсь, это их добрая воля. Надеюсь доходчиво, и в следующий раз ты не будешь писать всякую галиматью по поводу "вложите..., расширьте..., возьмите..."

Anonim2018-04-18 21:17:43 ответить

Такие "волонтеры" как гаденыш Максимец со своей любовницей Нос только и могут что оружие вывозить ИЗ АТО и продавать. Теперь детки для прикрытия понадобились. Срань голимая!

Сергій2018-04-19 10:06:19 ответить

Анонім гірше аноніста. Покайся і не маніпулюй, гідра безхребетна!

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
Мамологи онкологічного диспансеру 19 жовтня проводитимуть безкоштовне ... 2018-10-18 21:33:15 На фестивалі «Слов’янські театральні зустрічі» покажуть «Всюди один» і... 2018-10-18 21:24:42 Торгівля людьми досі існує 2018-10-18 18:51:52 Збив батюшка. Дмитро Алійник отримав другу групу інвалідності. Минуло ... 2018-10-18 17:00:09 В Ічні тривають роботи з відновлення об’єктів соціальної сфери (відео) 2018-10-18 16:48:44 Чоловічий хор зі Швейцарії сьогодні заспівав у найбільшій підземній це... 2018-10-18 16:47:06 Міський голова доручив перевірити інформацію про можливу приватизацію ... 2018-10-18 16:42:19 На Чернігівщині невідомі викрали 20 ікон із старообрядницької церкви 2018-10-18 16:32:14 В деле Максима Богдана 14 потерпевших женщин 2018-10-18 16:20:00 Кому ліси: громадам, радам чи трудовим колективам? 2018-10-18 16:16:22