Кіт і Пес

Вітаємо медичних працівників Чернігівської районної лікарні з професійним святом!

2018-06-15 22:25:04
2017 1
Напередодні Дня медичного працівника журналісти Gorod.cn.ua вирішили завітати до Чернігівської центральної районної лікарні (вул. Шевченка, 114), поспілкуватися з її головним лікарем та привітати зі святом.

Увійшовши через ворота на територію лікарні, створюється враження, що тут знаходиться санаторій - лікувальні корпуси розташовані серед високих сосен, вічнозелених кипарисів та квітів.На асфальтованих доріжках – лавочки для хворих та відвідувачів оточені зеленню і квітковими клумбами. Зразу відчувається, що тут працює турботливий господар. Крім цього, світить сонечко і співають птахи. Справді – дуже гарно.


 Головний лікар Руденко Дмитро Миколайович люб'язно погодився розповісти про досягнення та насущні справи лікарні:
- Наша лікарня працює з 1957 року, тобто вже більше 60 років! Зі всіх центральних районних лікарень вона є найбільш укомплектованою медичними кадрами і відповідними умовами для лікування хворих.

У складі лікарні функціонують 11 стаціонарних відділень:
- приймальне
- терапевтичне з кардіологічними ліжками
- педіатричне
- неврологічне
- інфекційне хірургічне з урологічними ліжками
- ортопедо-травматологічне
- гінекологічне
- акушерське з ліжками патології вагітних
- офтальмологічне з отоларінгологічними ліжками
- стоматологичне
- відділення анестезіології та інтенсивної терапії.
В цілому відділення розраховані на 360 ліжок.

До складу лікарні входить також полікліничне відділення, параклінічні підрозділи: фізіотерапевтичне відділення; відділення функціональної діагностики та ендоскопії; клініко-діагностична лабораторія; рентгенівський кабінет та допоміжні.Стаціонар в повному обсязі (за рівнем вторинної ланки) забезпечує ургенцію по профілю всіх відділень лікарні. За минулий рік ми надали невідкладну та планову допомогу більше, ніж 10 000 хворим, приблизно 2000 з яких - хворі з Куликівського, Ріпкинського, Городнянського та інших районів, які потребували хірургічної, травматологічної, акушерської та гінекологічної допомоги . Це сталося за Розпорядженням та Наказом Міністерства охорони здоров’я внаслідок нестачі кваліфікованих кадрів в районах.Акушерське відділення з ліжками патології вагітних забезпечує обслуговування вагітних теж з Куликівського, Ріпкинського, Городнянського районів та частково міста Чернігова. В відділенні є лікар-неонатолог. До речі, за все існування лікарні, в нас було прийнято 36 000 пологів. Це вже, як маленьке містечко (посміхається).

Ми взмозі надавати допомогу в будь-який час. Тому, що в нас цілодобово в лікарні чергує 4 лікаря: терапевтичного та хірургічного профілю, акушер-гінеколог та анестезіолог.

Всього в лікарні працює 97 лікарів та 247 середніх медпрацівників
. Із загальної кількості 68% лікарів-фахівців та 50% середніх медпрацівників мають атестаційну категорію. Лікарня є базою для підготовки лікарів – інтернів та середніх медичних працівників медичного коледжу.

Хочу зазначити, що з самого заснування, коли головним лікарем була ще Мєднікова Алевтина Іванівна, і до цього дня, ми намагаємося підтримувати високий рівень обслуговування населення в наданні медичної допомоги. Я вважаю, що наша лікарня заслужено посідає 1-е, 2-е або 3-є місяця в рейтингу по показниках соціально-економічного розвитку серед інших лікарень.

На технічне оснащення та переобладнання лікарні держава виділяє небагато коштів, але ж нам допомагає та завжди йде назустріч щодо виділення додаткових коштів – районна, міська рада та райадміністрація.
В минулому році ми виграли конкурс щодо регіонального розвитку, завдяки чому ми повністю відремонтували котельню та встановили нові економічні котли виробництва Німеччини. Підрахувавши, ми повинні заощадити приблизно до 30-50 % палива. Відповідно, заощаджені кошти можна потратити на інші наші потреби.

- Які б ви визначили проблеми, що стоять перед вашою та іншими районними лікарнями?
- По-перше, держава дуже слабо фінансує такі статті, як медикаменти та харчування хворих.

По-друге, на жаль, як і по всій Україні – у наших медичних працівників низький рівень заробітної плати. Зараз середній рівень зарплати медпрацівника нижче рівня зарплати працівника культури. Це пов’язано з тим, що мінімальна заробітна плата відрізняється від першого тарифного розряду більш ніж в 2 рази. Тому, починаючий лікар отримує таку ж зарплату, як і молодша медична сестра. Це приводить до відтоку кваліфікованих кадрів за кордон та в приватні структури.

Але, я вважаю, що треба мотивувати та показувати, як ми цінуємо і бережемо наших працівників. Щоб вони 100 разів подумали, перш ніж залишати сім’ї, роботу та свою країну. Тому, ми намагаємося зацікавити їх доплатами за складність, інтенсивність праці та інше. Що стосується нашого кадрового складу, за тривалі часи поїхали працювати за кордон тільки дві медсестри.На що я ще хочу звернути увагу – це наше неврологічне відділення. В ньому лікуються здебільшого хворі похилого віку. У багатьох – гостре порушення мозкового кровообігу. Воно з усіх сторін потребує особливої уваги. Тому, якщо наші бізнесмени бажають допомогти нашій лікарні, то будемо вдячні за допомогу неврологічному відділенню. Тим більш, що це наш обов’язок – доглянути і подбати про наших безпорадних батьків.

- Дмитро Миколайович, розкажіть нашим читачам про себе, будь ласка

- Я працюю в місті Чернігові з 1985-го року, тобто вже 32 роки. Закінчив Тернопільський медичний інститут. Інтернатуру проходив в обласній лікарні. Працював в обласному кардіологічному диспансері, потім - заступником головного лікаря в Чернігівському центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення. Та вже 9 років працюю на посаді головного лікаря КЛПЗ Чернігівської центральної районної лікарні. Дуже поважаю та ціную мій колектив.

- Хто з адміністрації вас привітав зі святом медичного працівника?

- Вчора, 15 червня до нас на свято, яке відбулося в актовому залі, завітали Голова районної адміністрації Корж Віктор Борисович та Голова районної ради Ларченко Олександр Миколайович. Грамотами від Управління охорони здоров’я та Обкому профспілки були нагороджені четверо наших співробітників. Ми отримали подарунки та дипломи за сумлінну працю. Заклад нагороджений грамотою від обласної державної адміністрації. Весь колектив дуже вдячний їм за цю увагу.

Редакція Gorod.cn.ua теж вітає всіх лікарів та медперсонал Чернігівської районної лікарні на чолі з Руденко Дмитром Миколайовичем та бажає всім міцного здоров’я, подальших досягнень в їх нелегкій праці, миру, достатку та благополуччя у сім’ях.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (0)

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
В Чернигове проходит Открытый Чемпионат ОО «ВФСО «Украина» по тяжелой ... 2019-11-11 19:41:31 Фермери та пайовики на годину перекрили трасу М-01 біля Кіптів Козелец... 2019-11-11 18:24:12 Водії їздять по тротуару, поки вулицю 1 Травня ремонтують 2019-11-11 18:14:38 Яку воду скидає в річку Стрижень «Стріла» – встановить слідство 2019-11-11 17:36:18 На Красній площі Чернігова перекладають новий клінкер 2019-11-11 17:19:39 Таємнича смерть підлітка у Прилуках: з'явилися нові деталі у справі Де... 2019-11-11 17:07:54 На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем 2019-11-11 16:16:07 Встановлені особи браконьєрів, які вбили лося 2019-11-11 15:52:29 Як погоджували історико-архітектурний план Чернігова 2019-11-11 14:46:39 Оголошення про скликання сорок сьомої позачергової сесії Чернігівської... 2019-11-11 14:30:34