Роман Безсмертний: Українці не відчувають потреби в такій державі

2018-09-14 15:45:35
1566 0
ПОЗІЦІЯ Політика, як люблять говорити у нас, – не надто чиста справа. А передвиборча кампанія, зазвичай, є квінтесенцією такого сприйняття. Втім, Україна рухається в Європу, а тому цивілізована політика і професійні політики – тренд, що набуває все більшої суспільної підтримки.Роман Безсмертний
під час всього свого перебування в Чернігові довів: попит на освіченого, професійного політика в суспільстві набирає вагу. Людям думаючим не потрібен черговий популіст, «зірка телешоу», який вміє лише критикувати та обіцяти.

Роман Безсмертний – абсолютно протилежний приклад. Він робить акцент на реальних шляхах виходу з кризи. Його дискусії про майбутнє України збирають повні зали. 12 вересня зустріч «Якої ми хочемо України» відбулася і у Чернігові.
Нестандартний підхід почався з самого формату зустрічі. Зазвичай політики приїздять покритикувати владу і похвалити себе. Роман Безсмертний ініціював кардинально новий варіант – дискусійну платформу, де кожен міг не просто поставити запитання, але й поділитися власним баченням того, яким шляхом має рухатися Україна. Власне, сама назва дискусії «Якої ми хочемо України» говорить сама за себе.
– Головна мета – почути розум Чернігова в формуванні відповіді на це питання, – пояснює Роман Безсмертний. – А розмови про попередників є кому вести.Реформа «Укрпошти»

Навіть в такому потенційно «піарному» питання щодо поштової реформи, на якій багато хто заробляє народну любов огульною критикою, Роман Безсмертний зосередився на тому, як правильно підійти до вирішення проблеми збитковості підприємства. На його думку, вихід не в тотальних скороченнях і економії, а в розширенні функцій
– Що тут треба робити? Пошта – не тільки газети і листи. Треба подивитися зовсім по-іншому. Це інструмент торгівлі, фінансових операцій, кредитування та багато інших речей… Скрізь – в США, Німеччині і т.д. це спеціальна служба, яка працює 24 години і надає різні соціальні послуги.
У нас зараз спрощений погляд на функції пошти. Потрібно зрозуміти роль, яку відіграє пошта в суспільстві. Я за те, щоб це було економічно вмотивовано, але на самих газетах і листах це неможливо. Пошта має стати іншою, економічно спроможною, розширити перелік власних послуг.До землі – з любов’ю та розумом

Ще один популярна тема для набирання дивідендів – ринок землі. Половина політикуму кричить за продаж, інша – за продовження мораторію. Але Роман Безсмертний зазирає далі – зосереджується не на самому факті торгівлі, а на перспективі, яка відкриється в майбутньому в разі ухвалення того чи іншого рішення.
– Цивілізований ринок землі в Україні має робити ставку на дрібне і середнє фермерське землеволодіння. Ні в якому разі не можна допустити створення монополій в районах і областях, концентрації землі в одного-двох власників – так ми наробимо біди. Також Роман Безсмертний застеріг від помилок. На його думку, прорахунки в цій галузі призведуть до катастрофічних наслідків.
– Потрібно домагатися цивілізованого обігу і участі суспільства в створенні ринку землі. Нинішній державі українці не вірять, більше того, навіть не відчувають потреби в ній. Сьогодні влада не вирішує проблеми, а скоріше, створює їх.
Все, що робимо з землею – лише спосіб себе прогодувати. Але треба розуміти, що у нас є діти, внуки, правнуки. Тому потрібно бути продуманими обережними точними.
Питання децентралізації

У процесі децентралізації Роман Безсмертний також бачить проблеми, вирішення яких допоможе новоствореним ОТГ функціонувати повноцінно. Зараз, на його думку, на це здатна менша частина створених громад. Усе це – через неправильний підхід.
Роман Безсмертний пояснив, що зараз сприймає децентралізацію як вимушений експеримент, який знаходиться поза правовим полем.
– Проводити децентралізацію без внесення змін до Конституції, до законів про місцеве самоврядування, про державні адміністрації, до Бюджетного кодексу – неприпустимо, – сказав Роман Безсмертний.
Нинішньому профільному віце-прем’єру Роман Безсмертний пропонував зробити усі райони самоврядними і прибрати звідти державні адміністрації. Але натомість уряд змішав бюджетно-фінансові питання і систему управління.
– Ці речі сумістили і допустили масу помилок. Тому необхідно обережно, не ламаючи дров, все зроблене прискіпливо проаналізувати і виправити ситуацію. Бо зараз 66% новостворених громад не подають ознак життя.Повноваження на місцях

Система управління в країні має змінитися докорінно, про це також розмірковує Роман Безсмертний, акцентуючи, що інститути мають працювати не на себе, а на суспільство. На його думку, Україні потрібний двопалатний парламент, де у другій палаті були безпосередні представники українських регіонів.
Такий підхід, вважає Роман Безсмертний, може допомогти вирівняти сьогоднішній розподіл бюджетних коштів так, щоб гроші не потрапляли лише до конкретно визначених обласних центрів.
– Не може віце-прем’єр підписувати документи на ремонт покрівлі у будинку культури якогось селища. У посадовця такого рангу мають бути стратегічні завдання. Натомість це можна передати обласним, районним радам. Але лише за умови громадського контролю, – сказав Роман Безсмертний, зауваживши, що повноваження на місцях мають стати реальними.
З голови на ноги

Головна ж теза Романа Безсмертного – принципово новий підхід до побудови держави, усунення з Конституції дисбалансу, що існує сьогодні. Де державній системі присвячено в два рази більше сторінок, ніж правам та свободам людини.
В результаті – суспільство живе окремо, а держава – окремо.
– Людина зайнята самовиживанням а інститути держави – самозбагаченням. Це якісь закриті утворення, що існують самі для себе, – переконаний Роман Безсмертний.
Щоб змінити цю «перевернуту модель», він бачить один шлях – масштабне обговорення, діалог держави і суспільства, результатом якого стане інша модель взаємовідносин.
– Мова йде про конструктивні інституційні зміни. Не косметичні, а глибинні. Дивимося, аналізуємо. Ставимо людину як головну цінність. І відповідно від неї, від інтересів та потреб людини, починаємо вибудовувати органи влади.
Задача важка, але ми її виконаєм, – переконаний
Роман Безсмертний.Роман Безсмертний – відомий український політик і дипломат, депутат кількох скликань. Один із авторів Конституції України 1996 року. У 2005 році був розробником проекту реформи децентралізації. У 2015-2016 рр. брав участь у Мінській контактній групі, виступав за відкритість перемовин та зняття з повістки переговорів положень про окремий статус Донбасу.gorod.cn.uaдругие новости
У Мені новий прокурор 2019-02-18 10:20:25 В Ічні відкриють «АТБ» 2019-02-18 10:12:51 Обленерго заплатило за корову 2019-02-18 10:01:10 На кондитерській фабриці, залізниці і у в'язниці 2019-02-18 09:52:31 Був один — стало два 2019-02-18 09:44:16 Жильцы 9-этажного дома в Масанах хотят отвоевать придомовую территорию... 2019-02-17 21:15:00 Праздник красоты и грации 2019-02-17 20:37:02 Підготовка до показу мод: дизайнери розповіли про свої колекції (відео... 2019-02-17 18:33:04 Фестиваль роботів у Чернігові (відео) 2019-02-17 18:10:32 У Чернігові на Чемпіонаті області з армспорту змагалися 76 спортсменів... 2019-02-16 20:56:04