В селі на Новгород-Сіверщині відродили старовинний млин
2019-09-11 16:28:19
2660
1
Мелють збіжжя на млині 18 століття. В селі Студинка, що на Новгород-Сіверщині, селяни взяли устаткування з трьох зруйнованих водяних млинів та зібрали з них один. Механізм тепер обертає електродвигун – річки в селі пересохли. Мірошник Микола Ірха каже – тепер зерно везуть з навколишніх сіл.
Студинський мірошник Микола Ірха звозить зерно на млин. Каже – за день меле близько триста кілограмів борошна. Замовлення приймає від жителів двох сіл – Студинки та Об’єнаного.
Анатолій Бадун, житель села Студинка: «Сьогодні намололи десь 170 кілограмів. Зерно привозили і жито, і пшеницю. Маємо невеликий достаток. Тому всі люди звертаються до послуг млину».
Селяни мелють зерно для годівлі скота. Для молоття борошна на хліб такий млин теж підходить – каже мірошник Микола. Та попиту на таку послугу немає.
Микола Ірха, мірошник: «Пшениця, овес, кукурудза. Кукурудза – найкраще, пшениця теж. Овес, якщо вологий, то гірше. А ось це дивіться – пшениця чиста. Машина працює».
Мірошник пригадує – коли річки Лоска та Срібленка замулились і майже пересохли, селяни взяли частини трьох водяних млинів та склали з них один. Зробили дерев’яний поміст. Замінили гнилі деталі. Поставили на млин електродвигун.
Михайло Науменко, голова Об’єднанського комунального господарства: «Цей млин перевезли у будівлю колишньої пожежної охорони. Камені, ось цей весь привод, жолоби, ось бачите – це регулювання дерев’яне, автентичне».
Михайло Науменко показує місце, де збереглися залишки водяного млина. Селяни називають його Сухомлин.
Михайло Науменко, голова Об’єднанського комунального господарства: «Це один з останніх семи млинів, будівля якого збереглася. Звідси бралися запчастини до того млина, тут ще залишилися камені, тут було ще з того боку колесо. Ці камені навіть нові, ще не використовувалися. Бачите 1978 рік – дата виготовлення».
Михайло Науменко каже – чотири століття тому в цій місцевості працювало сім водяних млинів.
UA: Чернігів
коментарі (1)
Студинський мірошник Микола Ірха звозить зерно на млин. Каже – за день меле близько триста кілограмів борошна. Замовлення приймає від жителів двох сіл – Студинки та Об’єнаного.
Анатолій Бадун, житель села Студинка: «Сьогодні намололи десь 170 кілограмів. Зерно привозили і жито, і пшеницю. Маємо невеликий достаток. Тому всі люди звертаються до послуг млину».
Селяни мелють зерно для годівлі скота. Для молоття борошна на хліб такий млин теж підходить – каже мірошник Микола. Та попиту на таку послугу немає.
Микола Ірха, мірошник: «Пшениця, овес, кукурудза. Кукурудза – найкраще, пшениця теж. Овес, якщо вологий, то гірше. А ось це дивіться – пшениця чиста. Машина працює».
Мірошник пригадує – коли річки Лоска та Срібленка замулились і майже пересохли, селяни взяли частини трьох водяних млинів та склали з них один. Зробили дерев’яний поміст. Замінили гнилі деталі. Поставили на млин електродвигун.
Михайло Науменко, голова Об’єднанського комунального господарства: «Цей млин перевезли у будівлю колишньої пожежної охорони. Камені, ось цей весь привод, жолоби, ось бачите – це регулювання дерев’яне, автентичне».
Михайло Науменко показує місце, де збереглися залишки водяного млина. Селяни називають його Сухомлин.
Михайло Науменко, голова Об’єднанського комунального господарства: «Це один з останніх семи млинів, будівля якого збереглася. Звідси бралися запчастини до того млина, тут ще залишилися камені, тут було ще з того боку колесо. Ці камені навіть нові, ще не використовувалися. Бачите 1978 рік – дата виготовлення».
Михайло Науменко каже – чотири століття тому в цій місцевості працювало сім водяних млинів.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
Творчість, що надихає: розмаїтий світ Людмили Щербини
2026-06-26 14:11:02
Сезон кліщів на Чернігівщині: як убезпечитися від хвороби Лайма
2026-06-26 13:46:54
До директора Мистецької школи в Ічні застосовано дисциплінарне стягнен...
2026-06-26 13:31:05
Олену Щур поновили на посаді секретарки Ічнянського суду та зобов’язал...
2026-06-26 13:11:55
Андрій Христенок розповів, як отримав 200 балів на НМТ з математики
2026-06-26 12:55:33
Ревнощі призвели до трагедії: на Чернігівщині затримали підозрюваного ...
2026-06-26 12:38:37
Нардеп з Чернігівщини розбагатів на 11 мільйонів
2026-06-26 12:22:37
У Чернігові виявили проросійські листівки із закликами до капітуляції
2026-06-26 12:09:11
Реформа освіти для старшокласників: які зміни планують запровадити на ...
2026-06-26 11:18:44
Ворог атакував будинки та АЗС на Чернігівщині: поранено цивільного
2026-06-26 10:51:20




Раритет . Когда армия Наполеона отступала . то поменяли "цей млын" на фураж у местных крестьян.