Мудр 3Д

Переселенці можуть отримати тимчасове житло від міста

2019-11-08 18:18:37
1308 0
26 червня 2019 року Постановою Кабміну № 582 було затверджено новий Порядок формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та новий Порядок надання ВПО такого житла у місцях їх тимчасового проживання.

-Я хочу звернутися до українців, які мають статус ВПО. Я розумію, що за ці роки ви вже зневірилися в тому, що може насправді якось вирішитися ваше питання. Для мене це дуже боляче, тому що я така сама внутрішньо переміщена особа з Феодосії. Але я закликаю зібратися з силами і духом, зібрати всі документи, піти в ЦНАП подати їх і скористатися тим шансом, який нам зараз дає держава, - просить голова правління Чернігівської громадської організації «Кримська громада» Світлана Кузіна.За інформацією районних у місті Чернігові управлінь праці та соціального захисту населення, в нашому місті стоять на обліку 2500 вимушених переселенців. А загалом по Україні, за даними Мінсоцполітики, їх зараз 1 млн. 417 тис. – і ця цифра поступово збільшується.
Більшість вимушених переселенців живе в орендованих квартирах. Держава виплачує таким особам компенсацію за найм житла, але де-факто її одержати можуть не всі, каже Світлана Кузіна:
-З 2500 чоловік лише 300 отримують соціальні виплати на оплату житла, на дорослу людину – 800 гривень, на дитину – 400 гривень. Інші не можуть через правові нестиковки. Наприклад, людина повинна постійно працювати, і якщо вона звільняється, виплати автоматично скасовуються і не поновлюються. Переселенцям дуже важко знайти роботу у Чернігові, і якщо знаходять – то вона здебільшого неофіційна.Світлана Кузіна також розповідає, що більшість переселенців ледь виживають і їм соромно приводити до себе журналістів і показувати, в яких умовах вони живуть. В «Кримська громада» налічується близько 250 родин-переселенців не лише з Криму, а і Донбасу.
Нині до відділу квартирного обліку Чернігівської міської ради з заявою про надання тимчасового житла звернулася лише одна родина, каже керівник цього відділу Михайло Католик.
-Дуже багато людей цікавиться цим і отримують консультації, але на жаль далі однієї родини це діло поки не пішло. Документи не складні, збираються вони швидко, відповідь чекати не довго, - стверджує він.
Бажаючим встати на облік, треба звернутися до міського Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), що знаходиться на вул. Рокоссовського, 20-А і надати наступні документи:
- копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.
- копію довідки ВПО та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);
- акт обстеження технічного стану житла (при наявності зруйнованого житла);
- копії документів, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
- довідки про доходи заявника та всіх членів його сім’ї за попередні шість місяців;
- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні житла.

З таких заяв і буде формуватися окрема квартирна черга. Відповідно до Постанови, планується формування фонду цього житла. Воно передбачається за рахунок будівництва, реконструкції, капітального ремонту, придбання житла.

Фінансування цих заходів можливе як з державного, так і з місцевого бюджетів, так і з інших джерел, не заборонених законом.-Коли потреба міста буде сформована, ми зможемо подавати свої пропозиції та претендувати на кошти з державного бюджету за рахунок субвенції, - уточнює Михайло Католик.
Житло, в разі його надання, матиме статус тимчасового. Права на його приватизацію проживаючі не матимуть і договір на користування треба буде продовжувати кожного року. А ще цей договір зможуть достроково розірвати .

-За два тижні до закінчення договору, його потрібно продовжити. Якщо вчасно не продовжили, спеціальна комісія має право розірвати його. Якщо людина, яка там проживає, пошкоджує майно або не платить комунальні послуги – це також привід для розірвання з нею договору. Але спочатку буде попередження, - уточнює начальник відділу квартирного обліку.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (0)

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
У Ніжині вимкнули з ефіру місцевий телеканал через 11 тисяч гривень бо... 2020-06-05 17:50:40 Костянтин Каземиров: дійшов до Рейхстагу 2020-06-05 17:43:20 На вулиці 1 Травня п’яний водій зіштовхнувся з тролейбусом 2020-06-05 17:39:30 Чи допоможе електронний облік деревини? 2020-06-05 17:31:24 На прибирання чернігівських пляжів витратять понад півмільйона гривень 2020-06-05 17:01:24 На Борзнянщині затримали нелегальних лісорубів, які перевозили деревин... 2020-06-05 16:45:21 Проміжні вибори у 208 окрузі на Чернігівщині відбудуться 25 жовтня 2020-06-05 16:28:09 Виконком: нові платіжки та програма оновлення теплової мережі 2020-06-05 16:19:38 Чернігівська ТЕЦ виконує заміну комунікацій на вулиці Котляревського 2020-06-05 16:00:45 У Менській лікарні надають замісну терапію для наркозалежних. Як це ді... 2020-06-05 15:48:46