У Чернігові відзначають 55-ту річницю від пуску першого тролейбуса

2019-11-08 19:07:33
3455 2
55-ту річницю від пуску першого тролейбуса відзначають сьогодні у Чернігові. У 1964-му році з Красної площі поїхала перша «двійка». Зараз у тролейбусному управлінні міста 103 тролейбуси. Деякі з них – з минулого століття, частина – нові.



Володимир Круголь працює водієм тролейбуса 2 роки. Зараз кермує «Барвінком». Каже, вважає цю професію престижною.

«Мрія з дитинства – працювати водієм тролейбуса».

На початку роботи, каже Володимир, йому доводилося працювати на старих тролейбусах.

«Я вважаю як водій, байдуже, це молодий водій чи старий, що небезпечно вже на них працювати. І краще не виходити на лінію на таких машинах. Нових тролейбусів дуже мало. Я вважаю, що 27, придбаних за декілька останніх років – це дуже мало».

Колега Володимира Олександр Нехай працює водієм тролейбуса 24 роки. Зараз їздить на білоруському тролейбусі за 3-м, 4-м та 10-м маршрутами. Показує своє робоче місце.

«Панель проста, тут немає нічого зайвого - вольтметр, монометри, спідометр, все. Стоїть комп’ютер слабенький, він просто показує параметри - які помилки, як працює сама система, тяговий привід, щоб усувати, якщо якась несправність. А взагалі бажано б навчити наших електриків, щоб вони знали цей тролейбус. Бо, хоч у нас їх усього три, але якась несправність, і вони просто шукають «системою тика». Але знаходять».

Чоловік каже, нові тролейбуси йому не подобаються.

«По-перше, вони в іній не їдуть, в грозу вони не їдуть, тобто починається гроза - треба зняти штанги, зупинитися, тому що електроніка не захищена практично.

Головне, щоб людям було вигідно, точніше, подобалось їхати в тролейбусах пасажирам. Як ви думаєте, 406 тролейбус - йому вже за 30 років, там може й підлога провалиться».

Це – ремонтне депо, де лагодять тролейбуси.

«Це так званий головний корпус, де знаходяться саме ремонтні бокси, або їх називають канави. Власне, ці ремонтні канави - це три та чотири, де проводяться якісь поглиблені ремонтні роботи, які потребують заміни певних вузлів та агрегатів, тобто їх знімання і встановлення назад», - розповідає Микита Вікторов.

Перший чернігівський тролейбус, каже Микита Вікторов, вийшов на лінію 55 років тому.

«Від Красної площі відправились у рейс перші Чернігівські тролейбуси. Що цікаво, маршрут був не перший, а чомусь другий. Тобто перші чернігівські тролейбуси поїхали другим тролейбусним маршрутом».

«Це трошки інша двійка, на той час вона прямувала від Бобровиці до Капронового комбінату».

«На 69-й рік в місті працювало вже 8 тролейбусних маршрутів. Були вже 5-й, 6-й, тобто до вулиці Любецької, до Подусівки, була лінія на вулиці Рокоссовського. Лінії потім постійно добудовувались, продовжувались - до Сіверянки, до Автозаводу. Парк постійно поповнювався, кількість машин зростала з кожним роком. Ось наприкінці 80-х років випуск на маршрути вже складав 130 і більше тролейбусів».

За останні 4 роки, каже Микита Вікторов, тролейбусне управління купило 27 нових тролейбусів. Усього їх зараз 103.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (2)
аноним2019-11-13 21:51:17 відповісти

Очень интересный материал

Электрик2019-11-14 13:01:19 відповісти

А этот водитель не пробовал хоть немного почитать инструкцию по эксплуатации троллейбуса? Там ведь чётко и прямо написано, что эксплуатация троллейбуса во время грозы запрещена! Собственно говоря такое предупреждение есть в инструкции на любую электронную технику. Рекомендуется отключать даже от розетки телевизоры, стиралки, компьютеры... А если гроза вдруг застала троллейбус неожиданно, то в его конструкции на этот случай предусмотрен грозоразрядник, который находится на крыше троллейбуса в районе крепления токоприёмников. Так что сначала нужно учить устройство троллейбуса и правила пользования им, а уж потом что-то говорить на камеру!

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
У Мені на Чернігівщині зафіксували випадок захворювання на лептоспіроз 2026-04-29 14:46:35 Допомоги потребує ніжинка Марина Клунько: її спіткала підступна хвороб... 2026-04-29 14:18:05 На прибирання і ремонт пляжів у Чернігові цьогоріч планують витратити ... 2026-04-29 13:58:46 Втратив зір на війні і чекає на брата з полону: Чернігів зустрічає зві... 2026-04-29 13:35:35 Отримала звання капітана посмертно: попрощалися з Яною Шкарлат, яка за... 2026-04-29 12:50:20 Патрульні у Чернігові розшукали та повернули додому 6-річну дівчинку 2026-04-29 12:37:43 У Чернігівській області попереджають про небезпечну шахрайську схему з... 2026-04-29 12:11:01 Від роботи в банку до служби в ЗСУ: історія офіцера зв’язку Ігоря Гриш... 2026-04-29 11:42:31 Коригував обстріли по Києву та Чернігівщині: співробітники СБУ затрима... 2026-04-29 11:12:14 Понівечені могили й уламки дрона: наслідки удару по міському кладовищі... 2026-04-29 10:51:45