У Чернігові забезпечать цілодобовий доступ до укриттів. Є відповідне розпорядження в.о. мера та рішення профільної комісії

2023-06-03 09:17:59
1405 5
АКТУАЛЬНО Забезпечити цілодобовий вільний доступ до укриттів, визначити відповідальних за це осіб та промаркувати приміщення, якщо це до сьогодні не було зроблено.Такі невідкладні рішення 2-го червня ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка.

 
- Я вас всіх прошу: треба так організувати самостійно роботу, щоб коли тривога повітряна, люди мали доступ, це перше. Тепер, я хотів би вас всіх також спрямувати на таку думку, треба здійснювати постійний контроль. Чому? Тому що щоб у нас не було диверсій. Війна, військовий стан і всяке може бути,  - сказав під час засідання Віктор Геращенко.  

Чернігів, як і чимало міст в країні, вкотре порушив це питання після ракетного удару по столиці напередодні, коли під зачиненим сховищем від ракети загинули три людини, ще понад десятеро отримали поранення. Розпорядження про обов’язкову доступність найпростіших укриттів та захисних споруд у форматі 24/7 того ж дня підписав виконуючий обов’язки міського голови Олександр Ломако. 

 
- У нас ведеться постійна робота по укриттях комунальними підприємствами, або різними підприємствами власності, кому вони належать. У нас є військова адміністрація, яка активно хоче займатися питаннями укриттів і вона створювалася для вирішення безпекових питань, і, відповідно, ми би хотіли більше активності з їхнього боку в цьому плані. Не тільки критика, що десь укриття не в ідеальному стані. Не буває всього в ідеальному стані. А якихось конкретних дій, в тому числі, було б добре, якби вони працювали із залученням державних коштів для ремонтів тих укриттів, які вони вважають в неналежному стані. На жаль, протягом більше ста днів ми чуємо лише якісь політичні заяви, якісь фотосесії в укриттях. Я би хотів, щоб був, в тому числі, інформація чи звіт, від військової адміністрації. Не скільки вони зробили фоток чи відео в укриттях, а що вони конкретно зробили. Я вам скажу на це питання відверто: за ці чотири, майже, місяці вони нічого ще не зробили для укриттів, тому я звертаюся публічно і вимагаю більшої результативності в плані укриттів від військової адміністрації,  - говорив 1-го червня у коментарі журналістам Олександр Ломако
 
У березні під час місячника з благоустрою за дорученням в.о. міського голови Чернігова у місті перевірили стан всіх захисних споруд, а управителі мали вирішити питання своєї компетенції у підвалах житлових будинків, аби вони були готові прийняти людей. 
 
- Була створена комісія. Віктор Михайлович Геращенко цим питанням займався, як профільний заступник.  Вони робили і виїзди, і прибирання. В тому числі, за кожне укриття, яке є в системі чи ЖЕКів, чи ОСББ, є відповідальний. Якщо відповідальний десь не справляється зі своєю функцією, то це питання до мешканців. Можливо, їх треба переобрати чи стимулювати працювати, - говорить Ломако
 
Рішення комісії з ТЕБ та НС одразу довели до відома керівників структурних підрозділів міської ради, управлінь, комунальних підприємств, ЖЕКів, ОСББ, представників правоохоронних органів та ДСНС. Оскільки це безпекове питання, на засіданні був і очільник міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.
 
Нагадаємо, впродовж 2022-2023-го в рамках програми облаштування найпростіших укриттів для підвалів багатоквартирних будинків було закуплено і передано на зберігання старшим 770 генераторів, понад 600 біотуалетів, 7 тисяч лавок для сидіння та понад тисячу ємностей для води. Коштом міста і донорів ремонтувалися та забезпечувалися усім необхідним укриття у школах, садочках, медичних закладах та комунальних підприємствах.

 
 
Джерело: Сюжет телеканалу “Новий Чернігів”

За матеріалами пресслужби Чернігівської міської ради

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (5)
Anonim2023-06-04 03:49:58 ответить

У нас одного разу забули закрити підвал/сховище. Бомжі за тиждень там влаштували хороми з блекджеком, складом сміття з усього району і випорожненнями прямо в підвалі на підлозі

scorpion2023-06-04 11:27:18 ответить

Для чого в Чернігові призначений цей вигнаний зі збройних сил Брижинський? Навчали цю людину як захищати Батьківщину, народ, а його виперли з армії й призначили ставити палки в колеса міський владі, а не допомагати в захисті та охороні. Затратили немалі кошти на нього поки навчали, а вийшов пшик. Нащо нам ще ворог зовнішній, якщо у нас своїх через раз на другий? А у цього полководця з 1997 року ще мій син навчав, будучи командиром взводу курсантів Харківського танкового вуза. Хто знав що за гуся випустили з цього закладу. В душу кожного не заглянеш, все пізнається в роботі й житті.

Anonim2023-06-07 19:36:23 ответить

а де в нас укриття ???? одні підвали з текучими трубами!!!

Anonimответить

Вент грибки по всьому місту, а у вас "одні текучі підвали". +школи, лікарні, приміщення старих підприємств і заводів

Адекват2023-06-09 13:06:15 ответить

А що заважало Ломаці привети до ладу всі укриття ДО призначення Брижинського?? Майже цілий рік був і нічого не робилось! Цікаво, куди бюджет міста витратили? На ремонт Цнапу тільки, здається, десь 1,5 мільйона виділили.... А тепер прокинулись.

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
У чотирьох закладах культури Чернігівщини призначили нових керівників 2023-10-02 18:29:20 Брижинський хоче скликати позачергову сесію Чернігівської міської ради 2023-10-02 18:19:01 Екосадиба на Чернігівщині з усіма вигодами чекає на переселенців 2023-10-02 17:46:03 У 12-й школі показали, як вона працює та відновлюється 2023-10-02 16:16:42 Валерій Йовенко розповів про процедуру отримання компенсації збитків б... 2023-10-02 15:49:42 Осколкові поранення очей: лікарі розповіли про стан підлітка, травмова... 2023-10-02 14:59:59 У Чернігові затримано наркоторговця-закладчика та вилучено у нього пси... 2023-10-02 14:31:50 У 32-му ліцеї провели батьківські збори, щоб оговорити проблему розбещ... 2023-09-30 11:45:28 Староста Ірина Демиденко розповіла, що творили росіяни у селах Тупичів... 2023-09-29 19:30:13 У Мені працює лише одна заправка 2023-09-29 19:15:26