Символ 2024 року живе у Мені

2024-02-09 12:42:28
1225 0
Рік Зеленого Дерев'яного Дра­кона, який більшість зустрічала по­над місяць тому, насправді наста­не в суботу, 10 лютого. Китайці жи­вуть не за сонячним, а за місячним календарем, тому дата початку но­вого року в ньому «плаває» — із 21 січня до 21 лютого.
Тож саме час робити передба­чення, яким цей рік буде. Як прави­ло, це роблять аналізуючи поведін­ку тварин, яких, за легендою, Нефритовий імператор (верховне бо­жество лаоського пантеону) обрав для формування зодіакального ко­ла. Із кроликами, кіньми, собаками все просто. Але де поспостерігати за драконом? Та й чи існували во­ни взагалі коли-небудь у реально­му житті?

Антрополог Девід Джонс, на­приклад, пояснює виникнення об­разу дракона від природного стра­ху людей перед зміями. Згідно з ін­шими теоріями, уявлення про дра­конів виникли як результат вияв­лення останків динозаврів — мов­ляв, це і є історичні дракони.

Зараз слово«дракон» викорис­товується в найменуваннях деяких видів хребетних, переважно реп­тилій і риб. Скажімо, так називають невеличких (розміром 20-40 см) ящірок, які живуть у тропічних лісах Південно-Східної Азії — у Малайзії, Індонезії, Південній Індії, на Філіппінах, Суматрі і Борнео. На боках у них е широкі шкірні складки, які мо­жуть розправлятися у вигляді крил. Завдяки їм Draco volans (дракон летючий) може стрибати на від­стань як мінімум 20 метрів.Фото з сайту "Сусіди Сіті", Зінаїда Максименко

— У вас е такі? — цікавлюсь в очільниці Менського зоопарку Зінаїди Максименко.
— На жаль немає.

— А який із мешканців звіринця найбільше нагадує дракона?

- Крокодил: Хоча й не літає, — посміхаються. — Він на суші навіть ходити лінується - повзає на животі.

Саме крокодилів деякі вче­ні вважають нащадками драконів. І в найстарішій екосистемі світу — на території нинішнього Танзаній­ського парку в Серенгеті, яку на­зивають царством драконів (вони начебто існували тут 200 мільйо­нів років тому), — живуть саме кро­кодили.

Нільські, другі найкрупніші серед плазунів — середня довжи­на тіла самців становить від 4,5 до 5,5 метра, а вага доходить май­же до 1 тонни. Крокодили, що жи­вуть у місцях із холоднішим кліма­том, наприклад на Півдні Африки, мають менші розміри — близько 4 метрів. Карликовий нільський кро­кодил досягає лише 2-3 м.

Нільський крокодил і в Мені. Щоправда, у порівнянні з афри­канськими він крихітний — усього близько 1,5 м.
— Йому тільки 10 років, а живуть вони до 40 і більше. Наш іще росте, — каже Зінаїда Сергіївна. — Як тільки він у нас з'явився, назва­ли Геною. Як у мультику.

— Який він?
— Неквапливий. Любить поле­жати. Зараз його постійне місце — під інфрачервоною лампою. Ро­зумний. Коли треба змінити воду, доглядальники дають команду віді­йти, і він одразу виконує.Менський крокодил Гена під інфрачервоною лампою


— Нільські крокодили з дав­ніх часів відомі як людожери. Ваш не агресивний?
— Він — хижак. Реагує на різкі жести. Може стрибнути.

— Чим годуете його?
— Згідно з раціоном. В осно­вному м'ясом і рибою.
Про те, щоб нащадок драконів мав усього в достатку, особисто пі­клується Геннадій Примаков, го­лова Менської громади, — щомісяця перераховує власні кошти на утримання репти­лії уже близько семи років, відколи бере участь у Про­грамі опіки над тваринами, яка діє в зоопарку з 2014 року. З ним укладено відпо­відний договір і видано сер­тифікат. Згідно з умовами Програми, опікун має право висувати претензії до зоо­парку, якщо догляд та утри­мання тварин неналежні, а також — разом із членами родини — відвідувати зві­ринець без обмежень.

— Жодних претензій у мене не було, а на часті відвідини, на жаль, бракує часу. Буваю в зоопарку у більшості випадків, коли приїжджа­ють гості — веду їх показувати місце­ві пам'ятки, — розповів голова гро­мади. — Але завжди купую квиток.

— Як би Ви охарактеризува­ли свого підопічного?
— Спокійний. Виважений. Знає собі ціну.

Спокійним Гену назвала і ди­ректорка зоопарку.

— Хай таким буде і рік, — кажуть обоє.
— Головне, щоб він став пере­можним, — додає Геннадій Анато­лійович.

...Найближчим попереднім ро­ком, у якому «головував» саме Зе­лений Дерев'яний (бо є ще вогняний червоний і золотий жовтий Дракон, був 1964-й. Тоді 14 жовтня в результаті змови вищих партійних діячів пленум ЦК КПРС змістив Микиту Хрущова, котрий на той час перебував на відпочинку в Сочі, з поста першого секретаря ЦК КПРС. Одночасно Хрущов був звільнений від обов'язків голови ради міністрів. Це був перший в історії СРСР випа­док, коли перша особа держави бу­ла при житті позбавлена всіх по­стів. А раптом історія повториться і в 2024-му таке станеться й у росії?

А поки що — з Новим роком усіх, хто святкує не тільки «за наши­ми», а й за східними традиціями.

Джерело: газета “Гарта”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (0)

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
На Чернігівщині попрощалися з двома військовими 2024-06-21 18:51:03 Збірна України здобула вольову перемогу над Словаччиною на Євро-2024 2024-06-21 18:34:13 Водолази поки що не виявили на дні чернігівських водойм вибухонебезпеч... 2024-06-20 18:44:51 На Чернігівщині попрощалися з чотирма військовослужбовцями 2024-06-20 18:32:42 У Чернігові чоловік побив 8-річного сина військового 2024-06-20 18:24:58 Уродженця Молдови, якого 4 роки тому ледве не вбила знайома, засудили ... 2024-06-20 18:03:41 Понад два роки мешканці будинку №7 на вулиці Савчука платять двічі за ... 2024-06-20 17:10:30 Автобусні маршрути №31 та 25/25А тимчасово змінять свій рух 2024-06-20 16:09:53 Працівник КП «Чернігівводоканал» розповів, як загинула його родина 2024-06-20 15:58:55 Хотіла вигідно закрити кредитний рахунок, натомість втратила 181 тисяч... 2024-06-20 15:37:53