«Швидка» сесія міськради Чернігова тривала п'ять годин

2024-02-09 14:15:13
1514 1
8 лютого відбулася таки сесія Чернігівської міськради, сесія позачергова, через три місяці після попередньої. За цей час накопичилося 47 питань, які були поставлені до проекту денного порядку. Багато з них були присвячені підтримці ЗСУ та ветеранського руху. Секретар міськради Олександр Ломако вважав за потрібне запросити на сесію для охорони порядку поліцейських. Городяни теж прийшли на сесію та брали активну участь в обговоренні поставлених проблем.Марина Семененко: "Це - більш ніж шокуюча інформація"

Але депутатка Марина Семененко порушила запланований порядок. За секунду до голосування за порядок денний сесії вона вийшла на трибуну з оголошенням інформації, яка, як вона вважає, стосується кожного чернігівця, та розповіла про результати перевірки аудиторської служби діяльності Чернігівської міськради за період з 1 квітня 2021 року до 30 червня 23 року, наголошуючи на тому, що це - період повномасштабного вторгнення в Україну. Аудитори проаналізували 11 об'єктів та майно на суму 17 млрд. гривень, у результаті знайшли порушення закону на суму 2,3 млд. гривень, зафіксували 19 фактів порушення кримінального кодексу посадовими особами міськради, було зареєстровано 14 кримінальних проваджень. Також мільйони гривень втрачено при неефективному користуванні громадським транспортом, облаштуванні та зміцненні оборонно-пропускних пунктів, на ремонтах укриттів. Причому посадові особи міськради не допускали аудиторів до перевірок об'єктів.Ще 31 січня листи з результатами перевірок було направлено головам Чернігівської міської військової адміністрації та Чернігівської міськради, але жодної реакції досі не було.
Деякі депутати перебивали Марину Семененко пропозиціями перенести її виступ, але коли їм це не вдалося, не проголосували за поставлені нею пропозиції аудиту змінити персональний склад виконкому та заслухати звіти начальників комунальних підприємств. Олександр Ломако запропонував їй надати проекти рішень через організаційний відділ. Це обговорення закінчилося криками із зали “Ганьба!”

Як депутати голосують  

Депутати порушили питання про нерегулярність проведення сесій та порушення регламенту.Віталій Голець:

 - Навіщо ці подвійні стандарти? Ви подаєте на сесію питання, яких немає в порядку денному, вони не розглядалися на комісіях. Сесії проводяться поспіхом, не обговорюються не лише запити громадян, а й питання, пов'язані з корупційними ризиками. Я неодноразово звертався до вас із пропозицією проводити сесії відповідно до регламентів, не рідше, ніж один раз на місяць. Я розумію, що є депутати, які навіть не читають матеріали сесії, оскільки у них немає права голосу, вони голосують за все, що потрібно.

Ігор Мандровний:

 - Це - “швидка” сесія, тому що ми не голосуємо за багато питань, у тому числі за земельні, тому що матеріали щодо них у деяких випадках подавалися за дві години до початку. Я не хочу брати на себе відповідальність за те, у чому не мав змоги розібратися та відповідати за це перед своїми виборцями.

Депутати звільняються…

На сесії розглядали подані раніше подані заяви про дострокове припинення повноважень депутатів від партії  “Рідний дім” Сергія Кирієнка та Вікторії Лазаренко. Вранці, перед початком сесії аналогічну заяву подав депутат від партії ”Слуга народу” Юрій Тарасовець. Коли депутати висловили сумніви щодо добровільності його рішення, Тарасовець відповів: - Ніякого тиску, жодних умов, це моє усвідомлене рішення. Будь ласка, підтримайте його, дуже прошу.

Його довго не вмовляли, проголосували “за”. Олександр Ломако подякував Юрію Тарасовцю, зазначив, що були різні моменти, але загалом цей депутат конструктивно підходив до міських проблем.

Допомога армії

Ця сесія пройшла під знаком підтримки ЗСУ комплексом програм, зокрема програмою “Оборона. Увага. Підтримка”, “Ветеранський простір” та іншими.

- Ми систематизували у цій програмі всі програми, які працюють у міській раді за напрямком Збройних Сил України: соціальна допомога, допомога мобілізованим, шефська допомога військовим частинам, програма тероборони тощо.
На 2024 рік фінансування з усіх джерел, державного чи місцевих бюджетів - 1 млрд 586 млн. гривень, - зазначив Олександр Ломако.

Наразі міськрада передає військовим частинам майно територіальної громади згідно з їхніми запитами: брезент на суму 465 тисяч гривень; автомобіль “Пікап” за ціною 5218 тисяч гривень, який запросила військова частина. Аналогічно реалізується запит на 50 позицій по запчастинах воїнів 1-ої окремої танкової бригади ЗСУ.

- Ми витрачаємо кошти виключно за зверненнями військових частин. – стверджує Олександр Ломако. – Зараз ми не можемо сказати, які будуть запити – на дрони чи снаряди, ситуація і, відповідно, запити можуть змінюватись.
Ще одна програма передбачає виплату 20 тисяч матеріальної допомоги мобілізованим у 2014 році, але в якому форматі – поки що це залишається невирішеним.

 - Ми маємо визначитися, - уточнив Олександр Ломако. - Або ми видаємо по 20 тисяч і військовослужбовці самі вирішують, як їх використовувати, або ставимо умову, що ці кошти мають піти на придбання зброї, амуніції, засоби індивідуального використання.

Для соціально-психологічної підтримки ветеранів війни у Чернігові створюється комунальне некомерційне підприємство ”Ветеранський простір”. Перший крок уже зроблено - майбутньому підприємству передано в оренду приміщення колишньої поліклініки на вулиці Пирогова.Масани розбудовуються

На сесії стартувало будівництво другого мікрорайону “Масани”. В. о. директора КП “Чернігівбудінвест” Олександр Сердюк повідомив про те, що він буде в півтора рази більший, ніж перший, площа ділянки - 31 га. По грошам на реалізацію всього задуманого знадобиться близько 6 млрд. гривень. У другому мікрорайоні будуть п'ятиповерхові автомобільні парковки, ще одна школа, два дитячі садки. На завершення його будівництва знадобиться років із десять. Потрібно затвердити проект, це дозволить зробити розподіл території, щоб мати право проектувати.

– До речі, ми ведемо переговори з датчанами щодо будівництва будинку та одного дитячого садка з подальшою передачею у власність міста, – повідомив Олександр Вікторович.Нові герої у назвах вулиць Чернігова

Питання перейменування міських вулиць завжди були “жаркими”. Так і на цій сесії між чернігівцями, які професійно чи на аматорському рівні займаються історією міста, розгорілася тривала суперечка про перейменування вулиць, у тому числі вулиці російського письменника Толстого на ім'я українського драматурга Олександра Довженко. Усього ж у списку перейменувань, винесених на сесію, налічується 24 вулиці та провулка. Запропоновані імена можуть викликати здивування у рядового чернігівця. Наприклад, перейменування вулиці Матросова на Степана Подобайла? Хто такий Степан Подобайло? Тепер ми зможемо дізнатися, що він був товаришем Богдана Хмельницького, брав участь в українських визвольних змаганнях та значній кількості битв. А 1649 року його коштом у Чернігові відбудували Троїцько-Іллінський монастир.
Депутати проголосували за нові імена вулиць, незважаючи на спірні позиції в робочій групі з перейменування вулиць та вигуки із зали про те, що це неприпустимо в умовах військового часу. До списку внесли поправку начальника управління культури Олександра Шевчука, до якого звернулися мешканці вулиці 1-ої Гвардійської вулиці з проханням дати назву їхній вулиці “Просторна”.

Тож, згідно з прийнятим рішенням міськради перейменують:

1. Вулицю 1-ї Гвардійської Армії на Просторна;
2. Вулицю 8-го Березня на Натана Рахліна;
3. Вулицю Банченкова на Джеймса Мейса;
4. Вулицю Бланка на Князя Давида Святославича;

5. Вулицю Галанова на Медиків;
6. Вулицю Матросова на Степана Подобайла;
7. Вулицю Менделєєва на Володимира Івасюка;
8. Вулицю Миколи Неборака на Автозаводська;
9. Вулицю Мічуріна на Симиренків;
10. Вулицю Довженка на провулок Київський;
11. Вулицю Поліни Осипенко на Семена Лощенка;
12. Провулок Бойовий на Семена Лощенка;
13. Вулицю Разiна на Експертна;
14. Вулицю Савчука на Паркова;
15. Вулицю Смирнова на Кастуся Калиновського;
16. Провулок Смирнова на Кастуся Калиновського;
17. Вулицю Стратилата на Патріарха Мстислава;
18. Вулицю Толстого на Олександра Довженка;
19. 2-й провулок Толстого на провулок Болдинський;
20. Вулицю Тургенєва на Задорожна;
21. Вулицю Ударна на Добрянська;
22. Вулицю Федоровського на Політехнічна;
23. Вулицю Чкалова на Киїнська;
24. Вулицю Чудінова на Христини Алчевської.

Gorod.cn.ua, фото з сайту Чернігівської міськради

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (1)
перейменування міських вулиць2024-02-16 13:46:36 ответить

когда дороги начнете ремонтировать *уки ?

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
На Чернігівщині попрощалися з двома військовими 2024-06-21 18:51:03 Збірна України здобула вольову перемогу над Словаччиною на Євро-2024 2024-06-21 18:34:13 Водолази поки що не виявили на дні чернігівських водойм вибухонебезпеч... 2024-06-20 18:44:51 На Чернігівщині попрощалися з чотирма військовослужбовцями 2024-06-20 18:32:42 У Чернігові чоловік побив 8-річного сина військового 2024-06-20 18:24:58 Уродженця Молдови, якого 4 роки тому ледве не вбила знайома, засудили ... 2024-06-20 18:03:41 Понад два роки мешканці будинку №7 на вулиці Савчука платять двічі за ... 2024-06-20 17:10:30 Автобусні маршрути №31 та 25/25А тимчасово змінять свій рух 2024-06-20 16:09:53 Працівник КП «Чернігівводоканал» розповів, як загинула його родина 2024-06-20 15:58:55 Хотіла вигідно закрити кредитний рахунок, натомість втратила 181 тисяч... 2024-06-20 15:37:53