Чибип

У Чернігові судять двох чолові­ків, яких обвинувачують у спів­праці з російськими спецслуж­бами

2024-02-23 18:05:13
2253 4
У Чернігові судять двох чолові­ків, яких обвинувачують у спів­праці з російськими спецслуж­бами. Це керівник одного з регі­ональних підрозділів Укрзалізни­ці — 52-річний Юрій Донцов, а та­кож лікар-стоматолог зі Старо­го Білоуса Чернігівського району — 45-річний Руслан Журид. Обоє заперечують свою вину.Юрій Донцов, фото "Суспільне Чернігів"

Справу Донцова розглядає Новозаводський райсуд Чернігова. Відо­мо, що обвинувачений родом із Доне­цька. Розлучений. Має двох дітей. Із 2019 року мешкає і працює в Чернігові. Останнє місце роботи — в. о. заступни­ка начальника відокремленого підрозді­лу «Моторвагонне депо Чернігів» регіо­нальної філії «Південно-Західна заліз­ниця» АТ «Укрзалізниця».

Співробітни­ки СБУ затримали Донцова в лютому минулого року. Під час обшуку в ньо­го вилучили 102 тисячі доларів США і мобільний телефон із перепискою з ка­дровим співробітником фсб Росії (у до­датку «Телеграм»). Донцову інкриміну­вали ч. 2 ст. 111 ККУ (держзрада. ско­єна в умовах воєнного стану). Вона пе­редбачає найсуворішу санкцію з мож­ливих — 15 років тюрми або довічне ув’язнення.

За версією слідства, у лис­топаді 2022-го Донцов надіслав ефес-бешникам інформацію про місцеперебування і рівень охорони Київської ТЕЦ- 6 та електропідстанції поблизу прикор­донної Архипівки, що на Семенівщині. А ще передав персональні відомос­ті (ПІБ, посади, номери телефонів) пра­цівників моторвагонного депо, які, на його думку, могли б бути залучені до пе­реміщення української військової тех­ніки залізницею.

При цьому на контакт із ворожою спецслужбою посадовець вийшов ще наприкінці березня 2022 року — через свою троюрідну сестру, яка вже довгий час мешкає в росії. Збе­реглося аудіоповідомлення, де Донцов буцімто просить її передати росіянам про готовність співпрацювати в обмін на керівну посаду в окупаційній адміністра­ції. Але, як відомо, саме в той час стався відступ окупантів із Півночі України, тож тоді у зрадника нічого не вийшло. Та коли за пів року ефесбешники зв'язалися з Юрієм і запропонували «відновити спілкування», він погодився.

Сам Дон­цов на одному із судових засідань усе заперечив:

— Я зі своєю сестрою спілкувався десятки років, і нічого такого не було. Вони (СБУ. — Авт.) щось там придума­ли, якесь аудіо вичленили з якоїсь там розмови. Вигадали, що я даю якусь зго­ду, а потім незаконно мене затримали.

Що стосується переписки з ефес-бешниками, яку знайшли в телефоні, то Донцов переконує, що ніколи її не вів. За його словами, усі дані в мобільний внесли співробітники СБУ, які вилучили в нього телефон. Крім того, Донцов зая­вив, що вважає справу сфабрикованою.

І разом з адвокатом намагався через суд добитися зняття арешту з вилучених грошей. Мовляв, долари він збирав зі своєї зарплати (на купівлю квартири), а частину отримав як подарунки на весіл­ля і дні народження дітей. Та суд дослу­хався до застереження слідчих (які при­пускають, що гроші могли надійти з ро­сії) і відмовив Донцову. Зараз обвину­вачений у Чернігівському СІЗО. Чер­гове засідання у його справі відбудеть­ся наприкінці лютого.

Під вартою зараз перебуває і Рус­лан Журид. Його прізвище на слуху в багатьох чернігівців. Перш за все — за­вдяки матері Ніні Журид, яка працює педіатром у міській дитячій поліклі­ніці №1. Пацієнти відгукуються про неї як про висококваліфікованого професі­онала, чуйну і товариську людину. Чого не почуєш про Руслана. Кажуть, що він із дитинства був замкнутий і мав мало друзів. Власної родини в нього немає. Мешкав удвох із матір’ю. Здобув фах лікаря-стоматолога. Після навчання пра­цював у стоматологічній клініці, а остан­нім часом як ФОП займався приватною практикою.Руслан Журид

На відміну від Донцова, Журиду ви­сунули обвинувачення не в держзраді, а в несанкціонованому поширенні інфор­мації про ЗСУ в умовах воєнного стану (ч. З ст. 114-2 ККУ). Стаття більш «м’яка» і передбачає від 8 до 12 років за ґра­тами. Розгляд справи лише недавно стартував у Чернігівському районно­му суді. 13 лютого відбулося перше (після підготовчого) засідання. На ньо­му прокурор зачитала обвинувачення: «На пропозицію представника військо­вих підрозділів рф Андрія Загайнова збирати і передавати інформацію сто­совно дислокації стратегічно важливих об'єктів (у тому числі військових час­тин, блокпостів, об'єктів критичної інфраструктури) на території Чернігівської області Журид дав свою згоду на негласну співпрацю».

В обвинувальному акті йдеться про те, що Журид збирав інформацію про блокпости в Чернігові і Старому Біло­усі, а також малював і відправляв «кура­тору» відповідні блок-схеми. Спілкуван­ня вів у месенджері. На запитання судді, чи визнає він себе винним в інкриміно­ваному злочині, Журид відповів:
— Вину визнаю в тому, що я спілкував­ся есемесками з СБУ. Це все підстава.
Розгляд доказів відбудеться на на­ступних засіданнях. Найближче з них призначено на 18 березня.

Джерело: газета “Гарт”, Юрій Нікітін

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (4)
AtronBaton2024-02-24 20:30:04 ответить

Як на вашу думку, поліція, що кришує злочини проти громади - неонацисти?

scorpion2024-02-26 10:31:01 ответить

Нікуди такі тварюки продажні не поділися, а тільки притаїлися як щурі й очікують слушної хвилини. Страшно жити в такій країні, де стільки затаїлося зрадників.

Павел2024-02-26 12:11:36 ответить

Про Журид не хочется в это верить((((((((( Надеюсь это какая-то подстава

Anonimответить

Если есть служба . значит нужны показатели , если их нет --зачем держать службу ...тогда надо придумать . а то разгонят и погонят в окопы .

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
Ще 150 мільйонів гривень спрямують на ремонт та будівництво укриттів у... 2024-04-15 18:05:50 Гаряча вода у Чернігові: чи буде вона влітку у споживачів «ТКЕ» та «ОТ... 2024-04-15 18:00:19 Водій ЧТУ відсидить 3 роки за те, що насмерть збив чоловіка 2024-04-15 17:55:24 Яна Божина - вчителька з душею театрала і серцем українки 2024-04-15 17:14:18 Командир батальйону про ярмарок не знав: у суді заслухали одного зі св... 2024-04-15 17:03:12 З травня 2024 року більшості українців, які отримують житлову субсидію... 2024-04-15 16:45:59 Пам’ятку архітектури в Ніжині знов виставлять на продаж 2024-04-15 16:42:36 Вступна кампанія - 2024: куди піти навчатися? 2024-04-15 16:42:13 Олег Бебех отримав поранення, але після лікування збирався знову йти н... 2024-04-15 16:27:03 У Корюківському районі на Десні потонув чоловік 2024-04-15 15:37:59