На Чернігівщині активізувався кашлюк

2024-06-20 12:34:58
1344 0


Олександр Чепурний

«Більше того, спостерігається тенденція до зростання рівня захворюваності: якщо в січні лише – 3 випадки, то в травні – вже 24», – наголосив 19 червня на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Чепурний, головний державний санітарний лікар Чернігівської області, генеральний директор Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

А Олена Захарченко, в. о. заступника начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА додала, що захворюваність на кашлюк почала зростати з минулого року не тільки в регіоні, а й загалом в Україні та світі.


«Кашлюк має циклічний характер, пік захворюваності спостерігається кожні 3-4 роки. Приміром, в Україні за перші місяці поточного року – вже 515 випадків», – наголосила спікерка.

Важливо, що 95% усіх випадків – діти від 1 до 9 років.

«Найбільш небезпечний кашлюк – для немовлят, – зауважила Іванна Олексієнко, завідувачка інфекційним відділенням Чернігівської міської лікарні №2. – Особливо для дітей до 2-х місячного віку. Токсин, що виділяється збудником хвороби, потрапляючи до організму, викликає некроз епітелію дихальних шляхів. У немовлят хвороба може навіть стати причиною набряку головного мозку».

Спікерка пояснила, що заразність кашлюку дуже висока – 80%. Передається захворювання повітряно-краплинним шляхом та проходить як затяжний бронхіт з тяжкими нападами кашлю.


«Інкубаційний період хвороби – від 5 до 21 дня. Потім починається катаральний. Він характеризується ознобом, підвищеною температурою тіла (до речі, не високою або субфібрильною), загальним нездужанням. З’являється сухий кашель», – каже Іванна Олексієнко.

Згодом – період спазматичного кашлю (до 5-6 тижнів). І потім – одужання. Загалом хвороба триває від 5 до 12 тижнів (інколи 6 місяців).

«Важливо, що хворі не мають специфічного лікування. Ми полегшуємо симптоми, даємо хворим препарати, які зменшують кашель, вітаміни тощо. Дітей краще госпіталізувати, дорослі зазвичай лікуються амбулаторно», – пояснила спікерка.

Олександр Чепурний зауважив, що основна профілактика кашлюку – вакцинація.

«Адже, із 47 захворівших в регіоні – 29 невакцинованих. Тому, відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей від кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Вакцинуватися мають і вагітні жінки. Це необхідно, щоб захистити дитину від кашлюку в перші місяці життя до отримання нею щеплення. Вакцини достатньо в регіоні. Вона – ефективна. До речі, хто з якихось причин пропустив щеплення, то з липня планується організувати наздоганяючу вакцинацію», – підсумував спікер.

Джерело: cg.gov.ua

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (0)

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Чернігів у ТОП-5 обласних центрів за результатами національного мульти... 2025-09-17 12:45:18 На Чернігівщині цієї осені здешевшала картопля 2025-09-17 12:01:55 Житловий район Семенівки обстріляв російський «Град» 2025-09-17 11:32:03 Бобровичани у Чернігові на День борщу почастували ветеранів смаколикам... 2025-09-17 11:00:36 На Чернігівщині попрощалися з п'ятьма захисниками України 2025-09-17 10:51:42 Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю ... 2025-09-16 14:39:44 Ніжинська фабрика іграшок «Копиця» відзначила 27-річчя 2025-09-16 14:28:04 У Корюківській громаді чоловік жорстоко побив приятеля 2025-09-16 13:53:30 Матір з дочкою виштовхнули з автобуса №28. А батько на фронті 2025-09-16 13:41:42 У Чернігові виникла пожежа у розпліднику з породистими собаками 2025-09-16 13:14:14