Василя Пасічника звільнили від кримінальної відповідальності. Примирився зі збитою Ніною Крупецькою
2025-07-03 14:08:53



Фотоколаж Василь Пасічник, місце ДТП
25 березня нинішнього року в Чернігові 88-річний Василь Пасічник, керуючи автомобілем «Хюндай IX35», на регульованому перехресті вулиць 1-ї Танкової бригади та Володимира Коваленка (Бєлова-Пухова) повернув ліворуч і збив 63-річну Ніну Крупецьку. Жінка переходила дорогу на зелений сигнал світлофора.
Читайте також:
Пасічник — відомий у місті лікар, директор комунальної установи «Відродження», почесний громадянин Чернігова.
Цитуємо матеріали суду: «У результаті дорожньо-транспортної пригоди Ніна Крупецька отримала тілесні ушкодження у вигляді: закритої травми лівого колінного суглоба з набряком м’яких тканин, переломами латерального виростка стегнової кістки, проксимального відділу великогомілкової та голівки малогомілкової кісток, частковим розривом медіальної колатеральної зв’язки, пошкодженням передньої хрестоподібної зв’язки, гемартрозом, які належать до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, ознаками тривалого розладу здоров’я».
— Ліва нога розпухла, болить, не можу наступити. Щоб дійти до туалету, спираюся на триногу. А ще дуже болить та паморочиться голова і постійно нудить, — розповіла після аварії Ніна Василівна. — Того дня у справах я вийшла з дому о 7.45. Аби потрапити на тролейбусну зупинку, треба перейти на інший бік вулиці. Подивилася на всі боки — машин немає. І пішла переходом на зелене світло. На перехід дається 30 секунд. Їх світлофор відраховує. Мені лишалося, може, п’ять кроків і 16 секунд. Раптом удар, і мене відкинуло. З авто вийшла Наталія Зенченко, його дружина. Нахилилася наді мною. Сказала, що вона лікарка-невропатолог. Водій до мене не підходив.
Коли отямилася, зрозуміла, що не можу поворухнути ногами і встати. Попросила викликати швидку допомогу і поліцію. Жінка сказала, що вже викликала. У лікарні зразу обстежили голову. Потім просвітили внутрішні органи. Зробили рентген коліна і стопи. У лікарню приходила дружина водія. Говорила, що він не побачив мене, бо поганий зір.
Сказала, якщо треба, допоможуть з лікуванням і реабілітацією. Водій телефонував, просив вибачення. Мені на той момент незручно було розмовляти, бо якраз оглядали лікарі. Стільки планів було. Збиралася до доньки в Польщу. Онука хотіла побачити. Через кілька днів мала їхати. Ось, уже куплені квитки, — показувала в телефоні Ніна Крупецька.
У суді Василь Пасічник визнав провину. Він компенсував завдану шкоду й попросив закрити провадження у зв’язку з примиренням. Андрій Ширай, адвокат потерпілої, надав письмову заяву про відсутність претензій. Андрій Сапон, суддя Деснянського районного суду, погодився з цим і закрив кримінальне провадження. З Василя Пасічника стягнули 3 565 гривень 60 копійок процесуальних витрат.
Це не перша ДТП за участі Василя Пасічника. У 2019 році він уже спричинив аварію в тому ж районі, коли не дотримався безпечної дистанції. Вдарив автомобіль марки «Форд», що зупинився попереду. Тоді також справа потрапила до Андрія Сапона. Заслуженого лікаря оштрафували на 340 гривень.
Тепер його возять
Василя Пасічника застала на роботі в центрі «Відродження».
— Того дня йшов дощ, «двірники» працювали швидко, — пригадав Василь Іванович ДТП.
— Зараз їздите за кермом?
— Є водій. Привозить мене на роботу.
— А як треба в особистих справах, дружина водить машину?
— Практично нікуди не їздимо. У нас робота, і все.
По суду ніяких претензій до мене немає. Усе до страхової компанії. У мене машина, як і належить, була застрахована. Цивільне і повне страхування «КАСКО».
З постраждалою ми узгодили тільки моральну шкоду.
«Григорію Петровичу, куди ви сідаєте за кермо? Ви ж, як кріт, сліпий! А не дай Боже, дитину задавите»
Що думають відомі чернігівські адвокати

Сергій Слєпченко
— Чи є в законодавстві норма, котра регулює керування транспортом людьми, яким за 80 років?
— Немає. Якщо пройшов медичну комісію, то може їздити, — знає 37-річний Сергій Слєпченко, чернігівський адвокат.
— Можливо, законодавцям варто було б ввести обмеження? Виповнилося 80, без водія за кермо не сідай?
— Вважаю, достатньо, щоб до проходження медкомісії ставилися відповідально, а не формально. Щоб були тести, за якими можна оцінити швидкість реакції. В нас у чому проблема? Медична комісія — це як медогляд при взятті на роботу. Зір перевіряють, а от швидкість реакції фактично ні.
Звісно, вік впливає. Хоча і є водійський досвід. Причинами ДТП стають ненавмисні дії, самовпевненість, недбалість водія і відсутність швидкої реакції. Людина і в 60 років може її втратити. Тому треба перевіряти.
Щодо ДТП у мене було чимало справ. І часто вони закінчувалися примиренням сторін.
«Ми не можемо людині заборонити їздити. Але можна обговорювати норми»

— Дев’ять років пропрацював слідчим з розслідування ДТП і вже 22 роки як адвокат за цією спеціалізацією, — каже 54-річний Анатолій Селюх, чернігівець. — Не можна обмежувати людину у праві за віком, а керування транспортним засобом — спеціальне право. Це буде визнано суспільством дискримінаційним.
Так, після 70 років уже реакція не така, зір не такий, як у молодих. У нас власники зброї час від часу проходять обов’язкову медкомісію. Як вона проводиться — то вже інше питання. Але принаймні в довідці розписалися лікарі. І тобі дають дозвіл мати зброю (джерело підвищеної небезпеки).
До водіїв вантажного транспорту певні вимоги є. Водія на виробництві, у транспортній компанії оглядає лікар. А до власників приватних авто — нічого.
Був такий випадок у Чернігові: їхав 84-річний чоловік, постраждав 82-річний пішохід. Людина їхала рівно, другий внаслідок віку не побачив, став переходити дорогу, ціпком ударився об машину. Від того удару закрутило бідного діда. Упав і щось собі зламав. Не будемо ж ми старих людей не випускати з дому.
Якщо хтось стоїть перед пішохідним переходом і бачить, що старенька людина хоче йти, то, може, варто її взяти під руку і сказати: «Дочекаймося зеленого світла». Так само родичі, діти, близькі мають зупинити старенького водія, сказати: «Григорію Петровичу, куди ви сідаєте за кермо? Ви ж, як кріт, сліпий! А не дай Боже, дитину задавите».
Ми не можемо людині заборонити їздити. Проте можна обговорювати питання встановлення норми, яка б зобов’язувала водіїв після досягнення певного віку проходити щорічно медогляд.
Збиття на переходах в Чернігові — не поодинокі випадки
20 листопада 2024 — 37‑річна Лілія Коровкевич загинула. Близько 20.00 на пішохідному переході на вулиці Мазепи в Чернігові її збив мікроавтобус Volkswagen T4. Пішохідний перехід між базами, де колись любили скупатися білоруси, і Кругом. Водій утік, але був знайдений того ж вечора.
2 серпня 2024 — постраждали: 11‑річний Максим (син Ірини Мухи) та 12‑річний Макар. Їх збив 50‑річний Олег Щемельов (Chevrolet Lacetti) на нерегульованому переході на Шевченка, 106. Ушкодження середньої тяжкості.
1 січня 2025 — хлопець 2011 року народження потрапив під Nissan Leaf на вулиці Гончій. Доставлений до лікарні.
16 березня 2025 близько 17.00 на нерегульованому пішохідному переході в Чернігові 70-річний Віктор Кузьмич за кермом своєї автівки «Дачія Логан» збив 10-річну Аріну Діденко. Дівчинка поверталася додому від подруги. Переходила зебру за 50 метрів від дому на вулиці Любецькій, навпроти колишнього молокозаводу.
25 березня 2025 — 63‑річна Ніна Крупецька отримала закриту ЧМТ, струс мозку та ушкодження коліна, її збив 88‑річний Василь Пасічник, керуючи Hyundai IX35.
17 червня 2025 — 13‑річний підліток постраждав на нерегульованому переході на вул. 1‑ї Танкової бригади. Застережний захід обирали 39‑річній Яні Буряк, водійці Dodge Dart. Хлопця госпіталізували з тяжкими травмами до дитячої обласної лікарні.
В Іванівській громаді впродовж місяця сталися дві смертельні ДТП
28 листопада 2024, село Іванівка під Черніговом — 57-річна Тетяна Щербина загинула на переході. Вона йшла разом з п’ятирічним онуком Назаром. Збила 35‑річна Ганна Радецька на Renault Kangoo. Дитина отримала тяжкі травми і лежала в реанімації.
26 грудня 2024 року близько 17.00 під колесами мікроавтобуса «Мерседес-Бенц» на тому ж переході загинула 76-річна Валентина Лазаренко. За кермом перебував 53-річний Олександр Шульженко, чернігівець.
Джерело: сайт газети "Вість", Ольга САМСОНЕНКО, Валентина ОСТЕРСЬКА
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
Росіта не розлучилася з Олегом Ляшком. Жінка забрала заяву про розлуче...
2025-07-03 15:19:14
Медики з Прилуччини допомогли 25-річній жінці народити дівчинку у «шви...
2025-07-03 15:12:06
На Чернігівщині попрощалися з чотирма захисниками
2025-07-03 14:27:32
Василя Пасічника звільнили від кримінальної відповідальності. Примирив...
2025-07-03 14:08:53
У Чернігові продовжується робота з демонтажу незаконно встановлених об...
2025-07-03 13:41:00
166 чернігівських родин з новонародженими отримають допомогу від міста
2025-07-03 13:18:38
Гранітна майстерня «GRANITE» – якість, перевірена часом
2025-07-01 14:17:51
У Троїцькому соборі будуть богослужіння? І новий настоятель?
2025-07-01 14:06:50
Прилуки зустріли військовослужбовця, звільненого з ворожого полону
2025-07-01 12:37:19
На Чернігівщині попрощалися з чотирма захисниками
2025-07-01 12:10:51
Ті,що 2 серпня 2024 року діти самі вибігли на переході а останній момент.в той день вони там цілий день таке витворили.