Очільник старостату на Чернігівщині розповів про проблеми з дорогами
2026-02-26 11:53:14
145
0

Олександр Артюшенко
Невідворотними, визначеними долею наперед у нумерології (ця Давня практика заснована на ідеї, що числа несуть у собі різну енергію) вважаються 4, 8, 13, 16, 22. Їх пов’язують із фінансовими труднощами, емоційною напругою, необхідністю значних зусиль для досягнення успіху.
Але 36-річному очільнику Тур’янського (на Сновщині) старостинського округу Олександрові Артюшенку вже кілька років поспіль не дає спокою інше число — 2548.
Зізнається: воно в голові постійно. Згадує про нього в рази частіше, ніж про особисті дати, сімейні свята, дні народження синів (у них із дружиною їх двоє — 11-річний Артур і 7-річний Давид). Це число Олександрові навіть сниться, бо в ньому ніби закодована його давня мрія. Багато в чому завдяки їй він і став (у 2020 році) старостою села, в якому народився, виріс і про яке знав усе.
Крім Тур’ї, до складу старостинського округу тоді входили невеличкі села Мишине, Лука і Селище. У 2021-му приєднали ще Єліне, Безуглівку, Млинок, Містки. Відтоді в думках Олександра Артюшенка постійно 2548: номер дороги державного значення, що з’єднує Сновськ і Єліне. Її протяжність — 24,3 км. До Тур’ї від центру громади — приблизно половина. Саме ця ділянка найбільш розбита.
— Ще до того як став старостою, я мріяв розв’язати цю проблему. І отримав, як то кажуть, карти в руки.
І зразу до справи: у 2022 році старостат уже мав проєктно-кошторисну документацію для ремонту дорожнього покриття. Ще трохи — і стартували б роботи.
Та війна перекреслила всі плани. Першочерговим завданням стала безпека людей. Особливо потерпали від обстрілів мешканці Єліного — село за 3 км від кордону з Росією. Після ворожих ударів виникали пожежі, на подвір’ях, городах, вулицях залишалося чимало небезпечних уламків, нерозірваних снарядів.
Староста, крім виконання своїх безпосередніх обов’язків, оглядав території, знаходив ці залишки (правила поводження з небезпечними знахідками він знав ще з попередньої роботи в лісництві), повідомляв у відповідні служби, робив що міг, аби люди не постраждали.
Вибухи в Єліному (там не залишилося жодного мешканця) лунають і зараз. Туди вже ніхто не їздить. А дорога від Сновська до Тур’ї (та сама Т 2548) перетворилася на полігон для випробування транспорту і людей на міцність.
— Важко порахувати, скільки надіслано письмових звернень, скільки було усних… Кілька разів ми підсипали дорогу самотужки, та цього вистачало ненадовго. Тож те, що вона мені сниться, — зовсім не перебільшення. Якщо залишити все як є, на «після війни» там взагалі буде не проїхати. Та я вже не знаю, до кого звертатися, — ділився староста на початку цього року. — Хіба що напряму до Президента.
Він тоді ще не знав, що 22 січня Володимир Зеленський підпише Указ про відзначення (до Дня Соборності України) низки діячів із різних сфер суспільного життя і що там, серед інших, Олександра Артюшенка нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
Нагороди він ще не отримав. Навіть коли і де вручатимуть, поки що не відомо.
Джерело: газета "Гарт", Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
На Чернігівщині живе родина, у якої на початку повномасштабного вторгн...
2026-02-26 13:28:03
Зоя Лях з Куликівської громади пропонує безкоштовно віддати козликів
2026-02-26 13:09:11
Хто допоможе левонківським корівкам?
2026-02-26 12:50:06
35 мільйонів на медицину: на Чернігівщині стартує велике будівництво. ...
2026-02-26 12:24:15
Очільник старостату на Чернігівщині розповів про проблеми з дорогами
2026-02-26 11:53:14
Подружжя з Бельгії зібрало на швидку для медиків Сумського напрямку
2026-02-26 11:35:20
На Чернігівщині одне укриття розгромили хулігани, в іншому збираються ...
2026-02-26 11:04:54
У пожежі загинув 3-річний Михайлик з Дроздівки
2026-02-26 10:43:08
На Чернігівщині попрощались із п'ятьма захисниками
2026-02-26 10:27:14
У Коропської сільради хочуть забрати останню автівку на потреби армії
2026-02-26 10:11:40



