Ніжин отримав нові тарифи і нового керівника «тепломереж»

2012-05-16 13:10:18
7501 1
Ніжин отримав нові тарифи і нового керівника «тепломереж»
Під час пасхальних святкувань з осель ніжинців зникла гаряча вода. До подібної ситуації навесні жителі міста вже почали звикати. Причина відключення від централізованого постачання гарячої води теж стара як світ - борги! Установи й підприємства Ніжина разом з його жителями заборгували «тепломережам» вже понад 10 мільйонів гривень. Один лише ніжинський виконком разом з усіма його службами заборгував близько трьох мільйонів, майже третину з яких вдалося нещодавно погасити.

19 квітня виконком Ніжинської міськради нарешті прийняв непопулярне рішення «Про встановлення тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води для населення», чим врегулював тарифи і стосунки споживачів з підприємством «НіжинТеплоМережі».
Нагадаємо, що досить тривалий час для населення діяв тариф на гарячу воду у 17,62 грн./м3. Тим часом, представники «тепломереж» жалілися на великі збитки, борги по кредитах і обґрунтовували необхідність тарифу у 18,28 грн./м3, оскільки вони, мовляв, були змушені продавати нагріту холодну воду дешевше, ніж її купували.
Втім, цей тариф довго не могли затвердити. Тому виконком міської ради вирішив не загострювати проблему і встановити тарифи на послугу з централізованого постачання гарячої води для населення (з ПДВ) на рівні 18,28 гри. за 1 куб. м. Якщо лічильник відсутній, домогосподарство сплачуватиме 65,81 грн. у розрахунку з однієї особи на місяць.

Рішення виконавчого комітету Ніжинської міської ради № 295 від 8 липня 2011 року «Про встановлення тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води по товариству з обмеженою відповідальністю «НіжинТеплоМережі» автоматично втратило свою силу.
Відповідно до прийнятих рішень, бюджетні установи платитимуть 50,47 грн. за.1 куб. м, «інші споживачі» - 51,63 грн. за 1 куб. м.
Нові тарифи набувають чинності через 15 днів з моменту їх оприлюднення.

З досвідам у питаннях безпеки -в крісла керівника «тепломереж»

Одночасно з відключенням гарячої води в крісло директора ніжинських «тепломереж» Володимира Фіщенка сів його досвідчений заступник Сергій Чепурний.
Цікаво, що новий керівник тривалий час очолював структуру одного силового відомства в Ніжині, а до останнього часу працював заступником директора TOB «НіжинТеплоМережі» з економічної безпеки.
Сергій Чепурний під час «аудієнції» кореспондента тижневика «Чернігівщина» був небагатослівним.

Коли буде гаряча вода? На це питання чіткої відповіді ми не отримали. Але вода точно буде тоді, коли установи та населення розрахуються з боргами. Мовляв, врегулювання тарифів - це добре, але головне - закрити борги. Причому це стосується боргів і за гарячу воду, і за опалення в зимовий період.
Ділитися своїми стратегічними планами Сергій Чепурний також не став. За його словами, головне на сьогоднішній день - це вивчення стану справ на підприємстві разом із забезпеченням чіткого функціонування усіх структурних підрозділів.

«Ліричний» відступ

Між тим, кожній нормальній людині потрібно митися щодня. Поливатися з чайника або приймати холодний душ не дуже зручно. Тим більш це прикро, якщо ти сумлінно сплачуєш за послуги, які не отримуєш.

Громадська думка

Оскільки Ніжин - це місто студентів, «Чернігівщина» поцікавилася думкою жителів гуртожитку Ніжинського державного університету.
Говорить Марія, студентка, яка зі зрозумілих причин побажала залишитися невідомою: «Вода в нашому гуртожитку - це окрема тема. Вона не очищена, часто рудого кольору, і жодних фільтрів немає. Не кип'ячену воду краще взагалі не пити. Антисанітарія! Труби повсякчас протікають або забиті. Керівництву, мабуть, байдуже до життя студентів у гуртожитках, адже умови тут не відповідають оплаті. При цьому навіть у Києві гуртожиток коштує дешевше. Справно платимо 2000 гривень за 10 місяців. Раніше гарячу воду включали лише на певні дні (вівторок, четвер, неділя). Цього року гарячу воду іноді відключали, але рідко. В кімнатах проживають по 3-4 особи, і ось уже який день немає теплої води. Коли повертаєшся із занять, немає ніякої можливості прийняти теплий душ, натомість студенти вимушені «купатися» в тазиках. Сьогодні робили це усі втрьох. По черзі...»

Коментує ситуацію працівник Ніжинського державного університету Олександр Турчин:
«В університеті 23-27 квітня якраз проходить олімпіада з української мови і літератури. Нам потрібно заселяти гуртожитки, але турбує відсутність гарячої води. Головний інженер «тепломереж» нам повідомив, що будуть просити газове господарство «розморозити» одну котельню біля університету, щоб на 3-й і 4-й гуртожитки подавати гарячу воду. Гуртожитки на міській площі залишаться без води. Тобто гарячу воду подадуть невідомо коли. І все через борги. Коли вони будуть погашені, ніхто не знає. У нас таке булр і в минулі роки також. Стосовно нового керівника «тепломереж», то, думаю, людина з'явилася тут недаремно і наведе порядок. Нові тарифи на нас напливали вже давно, а міський голова тішився тим, Що їх стримували. Але збитки компенсувати немає чим. Якщо економічно розвинені міста можуть собі дозволити дотації, то в Ніжині все тримається лише на оплаті населення і установ за спожиті газ і тепло. Економіка міста знаходиться в колапсі, і «черпати» немає звідки. З тими підходами, які були до цього часу, ми можемо просто вилетіти у трубу».

P.S. — Гарячу воду повернули!

Доки матеріал готувався до друку, гарячу воду в Ніжині таки дали. Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації пана Геращенка при ніжинському виконкомі відбулася нарада з питань погашення заборгованості перед ПАТ "Чернігівгаз".
На сьогодні уточнений борг лише за минулий опалювальний сезон по Ніжину складає 21,7 млн. гри., а за останні три роки — більше 36 млн. грн.
Говорить заступник міського голови з питань ЖКГ Олександр Мороз: „На сьогодні борг населення за минулий опалювальний сезон складає 8,4 млн. грн. Треба подякувати "тепломережам", що за таких боргів опалювальний сезон відбувся без зривів. Жодної зупинки котельні не було. Після закінчення опалювального сезону дійсно було припинене гаряче водопостачання. Ми провели переговори і дали гарантії кредиторам, що до 15 травня перерахуємо мільйон в рахунок погашення боргу міського бюджету. І домовилися, що з 6-ї години ранку 28 квітня місто буде забезпечене гарячою водою".
"У нас так встановилося традиційно, що пенсіонер, який отримує нещасну пенсію 800 гривень, біжить бігом платити. А молодші люди, які їздять на тещиних іномарках, заплатити неспроможні", — підкреслює Олександр Мороз.

Олег Головатенко, тижневик «Чернігівщина» №18 (346)

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (0)

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
СБУ затримала поплічника рф, який готував підпал військових автівок на... 2025-05-22 19:02:55 Поліція знайшла жінку, яка у Чернігові забила до смерті їжачиху з дітк... 2025-05-22 14:54:25 Двоє неповнолітніх з Чернігівщини взяли в заручники чоловіка, аби сказ... 2025-05-22 14:48:20 У Понорниці з нетерпінням чекають відкриття стоматологічного кабінету 2025-05-22 13:43:22 Стало відомо, що сталося з лосем, який застряг в огорожі «Садиби родин... 2025-05-22 13:34:40 По справі вбивства трьох інкасаторів «ПриватБанку» подано апеляцію 2025-05-22 12:45:40 У Мезинському національному парку лисиця-рекордсменка народила 11 маля... 2025-05-22 12:30:09 Штурмовик Ярослав Мехейчик з Чернігова розповів, як командував відділе... 2025-05-22 11:54:14 За Наталку Чернобай, яка раділа смертям чернігівських захисників внесл... 2025-05-22 11:27:31 На Чернігівщині внаслідок російської атаки загинув чоловік 2025-05-22 11:16:20