Проїжджа частина – це життя в мініатюрі

2013-02-04 17:01:45
4392 5
Проїжджа частина – це життя в мініатюрі
Це тільки здається, що власники дорогих чи дешевих автомобілів та пішоходи живуть у протилежних світах, різних за цінностями й комфортом. Насправді в обох учасників дорожнього руху є спільна властивість. Як перші, так і другі не завжди утрудняють себе дотриманням правил дорожнього руху і, нерідко забувши про присутність «арбітрів» дорожнього руху, пускаються у всі тяжкі, наввипередки з вітром на своїх двох і чотирьох. Закономірно, стверджують інспектори ДАІ, через таке легковажне ставлення до життя обидва учасники дорожнього руху мають схильність потрапляти в неприємні обставини, іншими словами — у ДТП.


Тож, що відбувається сьогодні на дорогах міста та наскільки вдається службі ДАІ пильнувати порядок, розповів начальник ВДАІ Чернігівського міського відділу УМВС Ігор Ступак. До речі, у ввірений йому підрозділ, що торік став частиною міського відділу УМВС, планується ввести дорожньо-патрульну службу.

Травм більше, ніж ДТП

Букет зів’ялих квітів, вінок і чорна стрічка при дорозі — це все, що нагадує про тих, хто загинув на дорогах Чернігова в результаті ДТП, спричинених не катаклізмами, а порушенням звичайних правил дорожнього руху. Загиблих торік — дев’ятеро. Це на три людини менше, ніж 2011 року, та від того життя менш цінним не стає.
Усього минулого року в обласному центрі було скоєно 160 ДТП (на 21 ДТП менше, ніж у 2011 році), у тому числі за участі неповнолітніх дітей 22 автопригоди, відповідно стільки ж юних чернігівців отримали тілесні ушкодження. Загальна кількість травмованих — 183 людини. Більшість постраждалих — пішоходи та водії велосипедів, мопедів, мотоциклів і скутерів. Середній вік водіїв останніх 14—16 років, тож шибайголів серед адекватних водіїв — один на десяток. Загалом, йдучи на повідку в дітей і купуючи їм таку «іграшку», чимало батьків роблять ведмежу послугу. Адже серед юних скутеристів — учасників ДТП за останні 5 років травмовано 3, також за вказаний період травмовано 11 юних велосипедистів.

Плювок проти вітру

Підставити під удар не тільки чуже, а й власне життя, знаходячись «під мухою», у перші 20 днів нового року ризикнули принаймні 18 водіїв, у відношенні яких було складено адмінпротоколи за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За словами Ігоря Ступака, саме нетверезі водії — найпроблемніша категорія учасників дорожнього руху. Цікаво, що хоча сьогодні кожен третій водій — жінка, грубе порушення скоюють у цьому плані саме адамові нащадки. Виявляється це після доставки «підозрілих елементів» на освідчення в наркодиспансер, що працює цілодобово. На жаль, «врожайність» нетверезих автомобілістів, порівняно з 2011 роком, суттєво збільшилася — з 204 чоловік виросла до 292. Більшість із них, згідно зі статтею 130, були покарані штрафом — від 2550 до
3400 грн. Торік судами м. Чернігова застосовувалися такі міри покарання як адмінарешт до 15 діб — до 8 громадян, роботи до 60 годин — 560 громадян, позбавлення прав — 220 громадян.
Як відомо, Верховна Рада планує зробити міру покарання для водіїв «подшофе» більш відчутною, збільшивши штрафи до 6800—7650 грн. Хоча, порівняно із закордонними, це лояльне покарання. Так, очевидно, що у влади Китаю чаша терпіння переповнилася, і нещодавно у країні була введена страта у вигляді розстрілу для винуватців алкогольних наїздів — поки в якості експерименту. Рахунок покараних відкрив мотоцикліст, який збив п’ятьох. Але не треба «їхати» так далеко, ще й у нетверезому стані. У сусідній Білорусі верхня межа санкції за водіння під хмелем досягає 12 500 доларів, тоді як у Штатах за це можна провести за ґратами до півроку, будь ти зірка чи політик.
Чи не найбільше клопоту завдають ДТП, під час яких герой залишає місце пригоди, де є жертви чи постраждалі. На сьогодні з трьох скоєних «розшукових» ДТП одне, що сталося ввечері 4 жовтня 2012 р. в районі ТЕЦ, вже розкрито. Незважаючи на те, що свідок зіткнення, інший водій, переплутав марку машини і не побачив її номера, за оперативною інформацією всього за добу номер встановили і злочинця затримали. Інші — у процесі. Завдяки вмілій організації охорони громадського порядку керівництвом Чернігівського міського відділу УМВС у м. Чернігові наїздів у натовп святкуючих, що сталися у Новий рік на головних площах Алчевська та Івано-Франківська, не допущено.

Гра в російську рулетку


Як справедливо зазначає співрозмовник, пішоходи напідпитку в Чернігові — не така вже й екзотика. Яким буде цей рік — невідомо, але з їх вини у Чернігові минулого року було скоєно 11 ДТП. Але, з очевидних причин, до водіїв все-таки вимоги більші.
— Як показали перевірки з боку ДАІ та як свідчать останні ДТП по місту з тяжкими наслідками, більшість водіїв не виконують пункт 18.4 ПДР, — розповів Ігор Ступак. — Тобто якщо перед нерегульованим пішохідним переходом транспортний засіб зупинився чи зменшує швидкість, водії інших транспортних засобів, що рухаються по сусідніх смугах, повинні зменшити швидкість, у разі потреби зупинитись. Продовжувати рух варто, переконавшись, що на пішохідному переході немає пішоходів, для яких може бути створена небезпека чи перешкода. Словом, перед тим, як здійснювати обгін чи виїзд на зустрічну смугу і загалом, до яких би небезпечних маневрів водій не вдавався, просто подумайте: чи варта гра свічок? Встигнеш або ні — ставка йде на людське життя.

11-та заповідь: вчи ПДР!

Яку ж роль виконує служба ДАІ, окрім безпосереднього забезпечення безпеки дорожнього руху? Пріоритетом є попередження через агітаційно-профілактичні заходи, що проводять із дітьми до канікул. Постулати безпеки під час відкритих уроків інспектори доводять до відома малечі не тільки словесно, а й наочно, із залученням автопатруля та регулювальника. «Сподіваємось, що в майбутньому юні друзі все-таки дотримуватимуться правил, — каже начальник ВДАІ. — Але і батькам не слід забувати, що діти в усьому копіюють їх поведінку».
Як відомо, працівник ДАІ не тільки має право покарати за недотримання ПДР, а й затримати транспорт з перебитими номерами, з підробленими свідоцтвами про реєстрацію і який незаконно перевозить спиртовмісні речовини, метал, ліс тощо.
Державтоінспектори ВДАІ м. Чернігова на автопідприємствах, до виходу на лінію міських маршруток, здійснюють їх перевірку, забороняють виїзд технічно несправного транспорту, що, до речі, нерідко буває винуватцем ДТП.
На одного працівника — 3000 одиниць автотранспорту!
За зростаючу суворість закону хочеться проголосувати обома руками, але… Як з’ясувалося, контролем за понад 62 000 транспортних одиниць, що є в Чернігові, займаються 19 (!) співробітників підрозділу ВДАІ, у тому числі 3 цілодобові автопатрулі. На жаль, ще не так давно вартових дорожньої безпеки в обласному центрі було набагато більше (до скорочення — майже у 8 разів). Скажімо, чомусь правопорядок на дорогах значно менш населеного міста Тернополя охороняє цілий взвод! У той же час у Чернігові ж, наприклад, якщо 1-го вересня робити розстановку автопатрулів, то навіть школи «перекрити» буде нічим.
Не можна не згадати ще одну прикрість — ставлення до інспекторів ДАІ. Воно часто висловлюється у відвертих провокаціях — спробах уникнути відповідальності. Іноді учасники дорожнього руху вивчають не стільки свої права й обов’язки, скільки працівників ДАІ.
Тож пропозиція проста: дотримуватись ПДР та бути взаємно ввічливими. Щасливої дороги!

Інга Вітковська, тижневик «Чернігівські відомості» №5 (1143)

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (5)
DENY12013-02-04 17:32:21 відповісти

Іноді учасники дорожнього руху вивчають не стільки свої права й обов'′'язки, скільки працівників ДАІ.
А как иначе, если эта банда не то что правил - своих должностных инструкций не знает, не говоря уже о законах, которые регламентируют ее деятельность? Если инспектор начинает рассказывать о несуществующем нарушении, при этом недвусмысленно намекая, что "50 грн решит вопрос и едьте себе дальше"? Если они не знают, что знаки дорожного движения устанавливаются согласно определенным стандартам, и от руки на куске фанеры намалеваный кирпич не является знаком дорожного движения (ул. Войкова)? Вот и приходится открывать законы и читать. А потом возить с собой папку с выдержками из закона про милицию или приказ про определения признаков опьянения у водителей. И учить вот таких "гайцев"...

neonвідповісти

хорошо сказано. поддерживаю на все 100

fejaвідповісти

Хорошо если 50грн. решат "все проблеммы" но в нынешнее время 50грн. воспринимается, как оскорбление

SPD12013-02-04 20:21:58 відповісти

Як відомо, працівник ДАІ не тільки має право покарати за недотримання ПДР, а й затримати транспорт з перебитими номерами, з підробленими свідоцтвами про реєстрацію і який незаконно перевозить спиртовмісні речовини, метал, ліс тощо.
----------------
За одну цю фразу можна ставити питання про звільнення з посади за некомпетентність.

angor2013-02-06 08:38:27 відповісти

В заголовку добре сказано: це наше життя в мініатюрі. Стосується всіх сфер його.

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Прилуки 2025. Вручили “Жіноча сила” відзнаки жінкам, що змінюють світ ... 2025-05-27 14:56:07 Світові хіти з українськими текстами: драмтеатр запрошує на прем'єру в... 2025-05-27 13:20:19 Таємничі коди кольорової палітри Лілії Квач 2025-05-27 12:08:07 Стало відомо про ще п’ятьох військових з Чернігівщини, які повернулися... 2025-05-27 11:09:55 У Чернігові ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин» провів ... 2025-05-27 10:47:22 У Городні втопився 14-річний хлопець 2025-05-27 10:37:53 Відомий чернігівський спортсмен Сергій Петрикей попросив мотоциклістів... 2025-05-26 20:55:05 За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав російський агент, який шпигу... 2025-05-26 20:47:32 25.05.2025 в Чернігівській області розписалось 19 пар 2025-05-26 20:44:12 У Чернігові полція на гарячому затримала 22-річну «закладчицю» 2025-05-26 15:11:47