Ольга Костюченко: Без минулого, без коренів немає майбутнього в жодного народу

2013-09-14 18:21:00
4912 16
13 вересня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася персональна виставка знаної чернігівської майстрині народної творчості, лауреата обласної премії імені Михайла Коцюбинського Ольги Костюченко «В мене в серці вдарять дзвони, заспівають солов’ї...».

Ольга вже майже 15 років займається відродженням старовинних мистецтв. Вона і вишивальниця, і дизайнерка, і швець, і закрійник. А ще, вона гарна господиня, виховує дитину і робить багато домашньої роботи по господарству. Дивишся на цю молоду миловидну дівчину, і тільки диву даєшся, як вона всюди встигає.
Народилася вона 9 серпня 1976 року у Чернігові. Закінчила Державний педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченка. Член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України.

Ольга вивчає характерні для Чернігівщини та інших регіонів України найскладніші техніки, оволоділа, зокрема, такими як вирізування, виколювання, набирування, лиштва (лічильна гладь), штапівка, курячий брід, зерновий вивід, хрестикові, рушникові шви, всіма видами складних мережок, змережування. Вона продовжує працювати над відтворенням кращих зразків, наповнюючи свій доробок оригінальними творами.Ольга Костюченко: — На сучасному етапі ручна вибійка втратила актуальність через велику кількість тканин з друкованим орнаментом, але нею продовжують цікавитись майстрі у всьому світі. У своїх роботах використовую найулюбленіші орнаменти українського народу із стилізованих квітів і птахів та геометричних мотивів. Переконана, що без минулого, без коренів немає майбутнього в жодного народу.

Серед її робіт представлених на виставці — вишивка, вибійка, лялька-мотанка, сорочки, блузи, серветки та рушники прикрашені традиційними оберегами. «Світове дерево» або «Дерево життя» є одним з найпопулярніших символів в українському народному мистецтві. Також тут можна побачити строї — готові комплекти традиційного святкового жіночого одягу притаманні для Чернігівського регіону.
Працює майстриня тільки з натуральними матеріалами: домотканим і фабричним полотном, льоном, бавовною. Її твори зберігаються в вітчизняних та зарубіжних приватних колекціях Європи та Сполучених штатах Америки.
Учасниця численних виставок. Переможниця всеукраїнської виставки-конкурсу «Український вишитий рушник» в номінації «Кращі молоді майстри» з роботою «Сіверянське весілля». А також брала участь у Міжнародній виставці «Україна. Чернігівщина 10 років Європейської хартії місцевого самоврядування» м. Страсбург (Франція).
Привітати майстриню з відкриттям цієї чудової виставки прийшло багато її друзів та знайомих, а виступ юних бандуристок придав заходу урочистості.

Виставка працюватиме до 10 жовтня.

Володимир Коваль

комментарии (16)
art72013-09-14 21:37:50 ответить

Чекала відкриття виставки. Одержала змарнований час і зіпсований настрій від побаченого! Це роботи майстрині - лауреата премії імені Михайла Коцюбинського?! Дешеві ляльки - забавлянки, яким місце на місцевих ярмарках, квіти  - відгук Китаю, аж ніяк не України, рушники з мінімальною зашитою площиною?! Писанки - механічна робота майстрині, а не власноруч зібрана колекція цього народного витвору. І з яких це пір вибійка стала називатися мистецтвом, в усякому разі те, що демонструє майстриня? Те, що представлено сьогодні на виставці - РЕМЕСЛО. Про це слід знати, насамперед, керівництву від культури і не вестися на постійний  власний піар Костюченко О. Яке "відродження", чого "відродження"? В кращому випадку,тільки про вишивку може йти мова, та й то, не як  про "відродження", а  як "продовження" традиції. А це вже не одне й те саме. 

angry_catответить

Да,зависть она такая...

art7ответить

А що ж ти, бідне, можеш ще сказати! Хто ж правду любить?!

angry_catответить

Мне очень лестно,что Вы перепутали меня с Мастером,но уверяю Вас,что я не она.А Ваше хамство показывает уровень Вашего развития и унижает в первую очередь Вас.Поскольку наш диалог абсолютно не конструктивен позвольте откланяться.Примите уверения в совершеннейшем к Вам почтении ;). Всем добра!

art7ответить

Відповідь саме Вам. Якщо Ви не уважні навіть у цьому, то про що говорити. Виставка якраз і розрахована на таких як Ви. І Ваші висловлювання показують саме  Ваш рівень виховання.

olga-reno2013-09-15 12:38:21 ответить

Понравилась фраза "з мінімальною зашитою площиною". Сразу видно - автор привык все покупать квадратными и погонными метрами! Увы! Ручная работа измеряется другими параметрами. Не берусь судить о ценности выставки, всегда с уважением отношусь к чужому труду.  Писанки очень понравились, вышивка белым по белому, некоторые мотанки просто бомба! Работы все очень светлые, воздушные, легкие - не перегружены изобилием элементов, чем всегда страдают наши мастера. Умничка! Творческих успехов!

art7ответить

Шановна olga-reno! Є певні вимоги до вишитих рушників і кожна майтриня - вишивальниця про них знає. Прикро, що цього правила не додержано на представлених рушниках. Про писанки читайте уважніше. 

pollynkaответить

вот же ядовитая персона!чем гадить - лучше организуйте  выставку своих работ, сделанных по  всем канонам и стандартам. покажите класс! если есть что показать, разумеется. а ольге - вдохновения!

art7ответить

Чого так нервуєте? Ваша "підтримка" тільки шкодить репутаціїї Костюченко, як майстра. Зразу видно, що Ваші висловлювання на мою адресу "заказні". Все своє життя займаюся вишивкою, знайома з багатьма відомими майстринями, з їх діяльністю, в тому числі чернігівськими. Маючи нагоду, побажаю Ользі більш досконало вивчити історію цього виду мистецтва і не розрізати рушники для переробки їх на одяг, бо це - неповага до святого, як і неповага знаходитися на територіїї храму в штанях, хизуючись при цьому, що ти приїхала сюди з виставкою; не принижувати колег  по творчості і не заздріти їх  успіхам своїми висловлюваннями; віддавати перевагу творчості, а не просуванню власного прізвища. Сподіваюсь на Ваше розумне осмислення і , в подальшому, на вивантажені, дійсно цікаві творчі доробки.

 

SvetWответить

Що маэться на увазі -  "на вивантажені"?... вибачайте, не зрозуміла.

lesya2013-09-16 14:00:07 ответить

Отличная выставка,прекрасные работы!

vlada_132013-09-16 14:25:53 ответить

У успешных и талантливых людей всегда много завистников. Ольге - успехов.

SvetWответить

Ольге - успехов, вдохновения, терпения, отзывчивости!.... А для Влады 13 - успешные люди, на мой взгляд, понятие относительное, скоропортящееся...и поверхностное. 

vlada_132013-09-17 09:55:01 ответить

Вы SvetW свой взгляд держите при себе. Вы яркий представитель украинского менталитета - нет чтобы радоваться искренне и верить людям - так нет - хоть хороший комент, хоть плохой - реакция одна.

Anna_Barsa2013-09-17 21:41:57 ответить

  Поддерживаю art7! Все сказано правильно! Молодец Ольга, такой пиар сделала на своих "торбинках" и простынях -"вибійках" (а то чем бы пришлось голые стены прикрывать на выставке?), что докричалась аж до премии! Гляди, так под видом "скромняги" и до звания докричится!
А все эти комменты про зависть и талант - обычное прикрытие не уверенных в себе людей и тех, кто боится правду.

Віра Зайченко2013-09-18 09:38:16 ответить

Як це негарно, будучи знайомою з Ольгою Костюченко не висловити їй свою думку про виставку, а облити грязюкою в інтернеті, ховаючись за вигаданим ім'ям. О.Костюченко талановита людина, яка цікавиться різними жанрами народного мистецтва. У вишивці - неперевершена! Відроджує призабуті народні традиції, спираючись на музейні колекції і творчість народного художника О.Ф.Саєнка. А її рушники - це пісня про Чернігівщину. Може опонент вишиває краще?! Тоді, запрошуємо до історичного музею ім. В.Тарновського. Розглянемо і пропіаримо. Щоправда, ви вже себе так пропіарили, що далі нікуди. Навіть, керівництву поради даєте. "Ах, Моська, зать она сильна ..."  

        Віра Зайченко, м. Чернігів

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
На кондитерській фабриці, залізниці і у в'язниці 2019-02-18 09:52:31 Був один — стало два 2019-02-18 09:44:16 Жильцы 9-этажного дома в Масанах хотят отвоевать придомовую территорию... 2019-02-17 21:15:00 Праздник красоты и грации 2019-02-17 20:37:02 Підготовка до показу мод: дизайнери розповіли про свої колекції (відео... 2019-02-17 18:33:04 Фестиваль роботів у Чернігові (відео) 2019-02-17 18:10:32 У Чернігові на Чемпіонаті області з армспорту змагалися 76 спортсменів... 2019-02-16 20:56:04 «Зимняя Искра» подводит итоги 2019-02-16 20:29:40 Коли втрати води в багатоповерхівках почнуть розподіляти між мешканцям... 2019-02-16 20:15:38 Вихованці навчально-реабілітаційного центру готують першу власну колек... 2019-02-16 20:11:05