Нейрохірург Геннадій Дубина: «Жінка була вимучена хворобою. А після операції ожила!»
2015-01-05 16:58:52



Наталія Фесенко на лікарняному ліжку після операції
— Шість чи сім місяців пила знеболювальне, дві таблетки на добу, — розповідає. — Ну що це за життя? Лягаєш із болем, прокидаєшся із болем. Я не могла вже себе опанувати. Все на болю, на нервах, тиск височенний, 180 на 120. Схудла кілограмів на десять.
Боліли поперек і ліва нога, я на неї взагалі ставати не могла, — продовжує. — Поїхала у Київ, у лікарню швидкої медичної допомоги, там знайомство є, МРТ зробила. Відразу запропонували операцію, але таких грошей не було. У Києві тільки на операційний пакет потрібно було чотири тисячі гривень (у Чернігові — тисячу сто платила). Приїхала додому, два місяці проробила (Наталя працює кухарем у дитячому садку. — Авт.), зібрала гроші. Вирішила до Нового року звільнити себе від хвороби.
Кила виявилася більшою, ніж було видно на МРТ. Показало 7,5 мм, а виявилося — майже сантиметр. Розріз на спині — чотири сантиметри. На другий день після перев'язки сама ходила, дозволили вставати. У спині нема вже болю, а в нозі є. Довго був нерв зажатий.
Наталія заміжня, двоє Синів. Юра вчиться у медучилищі у Новгороді-Сіверському. Вася дев'ятий клас закінчує. Є домашнє господарство.
— У селі робота важка, що говорити, — зітхає жінка. — Гектар городу, дві корови. Щоб напоїти, відрами носимо воду. Восени і весною — картопля. Верейки важкі.
* * *
— У пацієнтки утворився секвестр, тобто вільний фрагмент тканини, він здавлював нерв, — говорить завідувач нейрохірургічного відділення Чернігівської обласної лікарні, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, обласний нейрохірург Геннадій Дубина. — Секвестр скальпелем підрізали і забрали.
Знеболення було — спинномозкова анестезія (може бути й загальне).
При спинномозковій анестезії вводиться анестетик у поперековий хребець, і нижче цього хребця пацієнт болю не відчуває. Тактильна чутливість зберігається, але не біль. На спині робиться розріз від 3 до 5 сантиметрів, в залежності від статури. Далі потрібно доступитися до хребця. Травма мінімальна. Ми добре бачимо і нерв, він товщиною з людський мізинець, і килу. Не порушуємо стабільність сегмента — двох хребців. Ушиваємо вікрилом, він розсмоктується протягом 30-40 днів, шви знімати не треба.
Операція з видалення кили міжхребцевого диску називається мікродискектомія (ектомія перекладається як вирізання). Операційний мікроскоп дозволяє травму при операції звести до мінімуму. В лікарні людина лежить приблизно тиждень.
Кила міжхребцевих дисків хребта утворюється, коли відбувається їх зсув. Кила іде у спинномозковий канал, а там — нерви, вони затискаються.
— Це хвороба, від якої жодна людина в світі не померла, — продовжує Геннадій Дубина. Але це захворювання з будь-кого може зробити інваліда, покласти на ліжко не на один місяць. Провокує розвиток гіпертонії. Адже реакція на біль — це підвищення тиску.
* * *

Одружений. Донька — економіст. Син — студент Київської політехніки, майбутній комп'ютерник. Мама з 1999 року живе у Чернігові. Тато помер, похований у Городні.
У нейрохірургічному відділенні, яке очолює Дубина, виконують операції, пов'язані з травмами головного та спинного мозку. З остеохондрозами. З онкологією. З інсультами.
Геннадій Дубина не вірить у навколомедичні прикмети, але вірить у вплив фази Місяця.
— Якщо Місяць впливає на океани, на їх приливи, відливи, то і на людину впливає, — впевнений. — Раніше планову операцію не робили, коли молодик, бо вважали, що нагноїться. Зараз, якщо пацієнт каже, що хоче бути прооперованим у певний день, на молодик не зважають. Якщо пацієнт налаштований на операцію, це впливає на результат. Якщо не налаштований, навіть якщо технічно виконано бездоганно, все одно щось буде не так.
Чи одужає людина, багато в чому залежить від неї самої. Від того, скільки природа заклала в неї здоров'я. Як його збільшити, ніхто не знає, проте всі знають, як зберегти (а як втратити, знають напам'ять. — Авт.)
Ті, хто в лікарню не потрапляє
— Я не пам'ятаю, коли оперував вантажника, муляра, котрі важко працюють щодня, — говорить Геннадій Дубина. — До нас потрапляють переважно педагоги, комп'ютерники, кухарі. Остеохондроз виникає від надмірного фізичного навантаження і від відсутності натренованості хребта. До хвороби є генетична схильність.
Поради лікаря Дубини
Як уберегтися від остеохондрозу
1. Якщо збираєтеся підняти щось важке, краще це зробити не за рахунок спини, а за рахунок ніг, тобто присісти й піднімати.
2. Уникайте переохолоджень. Особливо, коли спина мокра, не попадайте на протяги.
3. Якщо боліла спина і пішли простріли в ногу, це вже утворюється кила. Лікування є медикаментозне, без хірургічного втручання, є хірургічне.
До 2010року, до «мікроскопічного періоду», коли в лікарні не було мікроскопа, у відділенні виконували до 80 операцій на рік з видалення міжхребцевої кили, зараз — 200.
Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №1 (1495)
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
Росіта не розлучилася з Олегом Ляшком. Жінка забрала заяву про розлуче...
2025-07-03 15:19:14
Медики з Прилуччини допомогли 25-річній жінці народити дівчинку у «шви...
2025-07-03 15:12:06
На Чернігівщині попрощалися з чотирма захисниками
2025-07-03 14:27:32
Василя Пасічника звільнили від кримінальної відповідальності. Примирив...
2025-07-03 14:08:53
У Чернігові продовжується робота з демонтажу незаконно встановлених об...
2025-07-03 13:41:00
166 чернігівських родин з новонародженими отримають допомогу від міста
2025-07-03 13:18:38
Гранітна майстерня «GRANITE» – якість, перевірена часом
2025-07-01 14:17:51
У Троїцькому соборі будуть богослужіння? І новий настоятель?
2025-07-01 14:06:50
Прилуки зустріли військовослужбовця, звільненого з ворожого полону
2025-07-01 12:37:19
На Чернігівщині попрощалися з чотирма захисниками
2025-07-01 12:10:51
о реклама нейрохирургических операций!!! почём ныньше такса, баксов 500 , вырезать грыжу!? только в прошлом году под обласной чья то машина горела... ))) грыжу до сантиметра можно вылечить поездкой в санатори, за те же 500 бакинских. операции не всегда бывают успешные нерв возле которого удаляют грыжу размером с волосинку, да и не нужно забывать о болезненной реабилитации. Только в случае появления онемения конечностей нужна операция !!! кстати раньше после этих операций можно было без проблем на год третью группу получить, счас МСЕКИ так зажрались и хрен где , что докажешь.
Геннадий Иванович действительно очень хороший специалист, отлично делает операции. А то, что помогают санатории - это просто отдохнуть от физических нагрузок и естественно немного подлечится , а если не дай Бог уже что-то более серьезное со спиной и требует операции, то такому хирургу как Геннадий Иванович можно доверится , не тянуть время и не мучится, просто сами оперировались со спиной у его. Спасибо Геннадию Ивановичу и крепкого ему здоровья!
В санаториях делают вытяжки дисков , плюс радоновые ванны, уменьшая этим грыжу втрое, БЕЗМЕДИКАМЕНТОЗНО!!! И плюс отдых, а если спину ухандохал, то вообще нужно менять полновтью свой дневеой режим и жизненный быт и даже отказываться от некоторых профессий!!! Операция не всегда бывают удачны и востановить корешок нервов ещё некому не удавалось, РИСК ДОЛЖЕН БЫТЬ ВСЕГДА ОПРАВДАН!!! А , если Вы так просто говорите о последствиях операции , то Вы либо до сих пор сидите на мерилоксантах ( обезболивающих) либо вообще её не делали, ли бо Вы вообще и есть Генадий Иванович!!! Скажу прямо у нас много не плохих нейрохирургов Редик, Гарус , Андреев, но всех их объединяет одно - полное равнодушие в послеоперационный период !!! можно.сказать , что это уже работа невропатологов, но о том , как устроен огранизм многие из них далеки от правильных направлений лечений!!! и многие из них остались ещё в прошлом веке!!! ))) Корочь , 50% всех операций просто не нужные и полностью проблем не решают!!! если через месяц , два сделать МРТ этой барышне , то можно увидеть миллиметров 5 грыжи !!!
Один мой друг за три года сделал три подобных операции в одном секторе. После последней ему сказали , либо ты неходячий и импотент,- либо делать четвёртую и скручивать проблемный сектор винтами и уже за 2000$!!! ))) через пару лет, бросив всё и работу - расходился!!! Больным данными заболеваниями нужно просто больше заниматься своим организмом его образом жизни питанием и его здоровьем- вот и всё лечение,- тело человека само решит все проблемы!!! и только в тех случаях , когда вред операции будет меньшим от хирургического бездействия - только тогда нужна операция!!!
Сколько стоить операция по удалению грижи и реабилитация после операции?
Андреев младший неук и крахоьор уничтожил нам мать и превратил нашу жизнь в АД, боли адские, психикой пострадала,никто переделать не хочет, иногда соглашаются со стабилизацией, только без конечно гарантий