З якими наслідками неправильного лікування найчастіше потрапляють у реанімацію

2015-03-31 09:54:40
5818 1
«Вісник Ч» отримує листи, в яких люди просять або надрукувати медичні рецепти, або діляться ними. 80-річна Ніна Климина з Киїнки Чернігівського району просить, щоб надрукували рецепт лікування гасом (керосином). 76-річний Микола Каменський з Ічні у листі ділиться рецептом лікування геморою зіллям гірчак.

Гас, сеча, мухомори, коноплі. Чим тільки не лікуються люди! Прагнуть обманути хворобу та часто обманюють себе і... потрапляють у лікарню.

Напередодні першого квітня, Дня сміху та обманів, запитала у завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії (реанімація) Чернігівської центральної районної лікарні Ігоря Коченка — з якими наслідками неправильного лікування найчастіше потрапляють у реанімацію?

— Насамперед, з отруєннями, — говорить Ігор Коченко. — Видів отруєнь багато. Але прояви стандартні. У вигляді нудоти, блювоти, навіть непритомності. Один і той же препарат на ту чи іншу людину може діяти по-різному. У реанімації відновлюємо дихання, серцебиття, свідомість.
Було років десять тому, що жінка сечі перепила, своєї власної. А в неї була проривна виразка шлунка. Пила і досиділася до того, що ця сеча через виразку шлунка ще півтори доби потрапляла у черевну порожнину. І коли хірург зробив розтин, уявіть собі, який «аромат» був у операційній.

— Як захищалися? Маски на протигази не міняли?

— Не захищалися, далі працювали. Жінка вижила. Що вона лікувала, не пам'ятаю, чи саму виразку, чи ще щось, чи, може, голову. Сеча, продукт розпаду, який виводиться з організму, знову потрапляла в організм, отруювала його. З сечею організм виводить усі токсини. І потім знову цю речовину — назад. Який сенс у цьому?

— Якщо сечу не варто пити, то, може, варто гас? Керосин на перших місцях у нетрадиційній медицині проти невиліковних хвороб.

— Якщо напитися гасу, можна відразу потрапити у реанімацію. Що таке гас? Це продукт нафтопереробки. Авіаційний керосин використовується для двигунів, він більш очищений. Менш очищений — для освітлення. І гас, і продукти його розщеплення надзвичайно шкідливі для організму. Гас має токсичний вплив, у тому числі на внутрішні органи. Я не знаю схем лікування гасом і сумніваюся в їх доцільності.

— 73-річна Ганна Отрошко із Озерного Козелецького району лікувала керосином онкозахворювання. Починала пити з однієї краплі на добу. Крім керосину, використовувала каннабіс, тобто коноплі («Вісник» №34 за серпень 2014 року).
— Якщо є онкологічна патологія, можливо, гас, потрапляючи в організм, пошкоджує ракові клітини, можливо, попереджує розвиток метастаз. Можливо, він діє подібно до хіміотерапевтичних препаратів. Але гас, повторюю, це отрута для організму. Коноплі — це інше. Коноплі самі по собі не отруйна речовина. Але щоб вживати коноплі у вигляді настоянок та відварів? Можливо. Каннабіс має розслаблюючу дію, релаксуючу. І у розумних дозах приносить полегшення, знеболювання. Деякі фармакологічні наркотичні знеболювальні препарати мають у своїй основі рослинне походження.

При правильній рецептурі, правильній дозі отрута перетворюється на ліки, — продовжує Ігор Коченко. — Чому отруту гадюк чи інших плазунів, чи бджолину отруту використовують у лікуванні? Чому використовують мухомори? Тому, що все залежить від дози і від реакції організму. Мухомор, якщо його декілька разів відварити і настояти, при зовнішньому застосуванні не викликає отруєння. Настоянкою розтирають спину, коліна.

Але якщо отруту вживати як отруту, як вживають гас, це одиницям допомагає. Може, то ефект плацебо, тобто самонавіювання. Можна пити звичайну воду і думати, що це свята вода, яка від усього допоможе.

— Як ви ставитеся до лікування травами? Можна ними вилікувати, наприклад, геморой?

— Травами люди лікувалися з пращурів. Природа створила стільки рослин, що з будь-якою патологією на незапущеному етапі можна боротися за допомогою трав.

— Потрапляли до реанімації із запущеними формами геморою?

— Бувало й таке.
Яким шляхом лікуватися, якими методами — традиційними чи народними — людина вибирає індивідуально, — продовжує Ігор Коченко. — Ми можемо тільки посприяти чомусь, настояти не можемо. Кожна людина — індивідуальна. Є такі випадки, що і землю їдять, і глину. Людина вважає, що це нормально. Якщо це не завдає шкоди організму, то чому б і ні. Але це, в нашому розумінні, ненормально.

— Вагітні, буває, крейду гризуть.

— Моя бабця розказувала, що колись стіни, помазані глиною, обгризали. Це не патологія. Це свідчення того, що в організмі не вистачає того чи іншого мікроелемента.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №13 (1507)

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (0)

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Росіта не розлучилася з Олегом Ляшком. Жінка забрала заяву про розлуче... 2025-07-03 15:19:14 Медики з Прилуччини допомогли 25-річній жінці народити дівчинку у «шви... 2025-07-03 15:12:06 На Чернігівщині попрощалися з чотирма захисниками 2025-07-03 14:27:32 Василя Пасічника звільнили від кримінальної відповідальності. Примирив... 2025-07-03 14:08:53 У Чернігові продовжується робота з демонтажу незаконно встановлених об... 2025-07-03 13:41:00 166 чернігівських родин з новонародженими отримають допомогу від міста 2025-07-03 13:18:38 Гранітна майстерня «GRANITE» – якість, перевірена часом 2025-07-01 14:17:51 У Троїцькому соборі будуть богослужіння? І новий настоятель? 2025-07-01 14:06:50 Прилуки зустріли військовослужбовця, звільненого з ворожого полону 2025-07-01 12:37:19 На Чернігівщині попрощалися з чотирма захисниками 2025-07-01 12:10:51