Карта міста

У наметовому містечку під Гончарівським умови хороші. Та хлопців косить

2018-06-25 14:27:13
6055 21
З 13 по 27 червня на Гончарівському полігоні (Чернігівський район) вперше в Україні проводять експериментальні тактичні військові навчання «Північна фортеця-2018». Новоствореної 119 бригади територіальної оборони. 3700 резервістів з’їхалися з усієї області. Чекають голів ОДА з усієї Україні. І навіть Президента Петра Порошенко. Кажуть, 25 червня повинен прилетіти на полігон вертольотом.

Живуть резервісти у наметовому містечку, що за декілька кілометрів від Гончарівського. Табір розбитий на зони. Умови приємно вражають. Нові намети, спальні мішки, матраци, літні душі. Пересувні, стаціонарні бані. Намети-їдальні. їдять хлопці з одноразового посуду.

На території окремо будуть приміщення для приготування та зберігання їжі, їдальня на 250 чоловік. Десятки три в ряд польових кухонь. Є свердловина. В окремих бочках гріється питна вода. Майданчик для футболу, волейболу, декілька телевізорів, курилки, і навіть пральні машини.




Добровольцем на навчання пішов 41-річний Микола Завальний, голова Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади. Він старшина роти.

— Як же громада без голови?

— Нормально. Стараються по дрібницях мене не турбувати. Та якщо є якісь робочі питання, вирішую їх ввечері. Я і минулого року теж був на зборах, як доброволець, — виходить з намету Микола Васильович.

— 23 випускні вечори у громаді, не зможете привітати.

— А для чого мені потрібні заступники? — сміється Завальний. — Вдень телефон у мене вимкнений, економлю батарею. З заступниками, родиною спілкуюся після дев’ятої вечора. На всіх розеток не вистачає. Та у багатьох хлопців є «павербанки» (переносна невеличка батарея). Відверто скажу, організація цьогоріч на рівні. І більшість хлопців прийшли сюди цілеспрямовано. Хоча у мене є своя, але форму, нижню білизну видали нову. Після зборів її треба повернути. Але по закінченні можна підписати контракт, бути в резерві. Форма залишиться на зберіганні. Зброю, звичайно, доведеться повернути.


Микола Завальний у наметовому містечку

— Деякі військові жартують: за два тижні хлопці по району розбредуться, доведеться з собаками шукати.

— Коли буде стояти в військовому квитку печатка, тоді і розійдуться.

— Скільки вам, як голові ОТГ, заплатять* за збори?

— Чесно кажучи, мене це питання не дуже цікавить. Якесь грошове утримання є, але я не знаю точної суми. Не за грошима сюди пішов.

* * *

— Збори розраховані на 15 діб. Аби зрозуміти, наскільки ми можемо підготовити особовий склад і за першою командою виконати поставлені завдання. Бригада формується. Військовозобов’язані після зборів можуть підписати контракт. Бути в. оперативному резерві, — розповідає 38-річний Олексій Висоцький, підполковник, командир новоствореної 119 бригади територіальної оборони. — До цього служив у Першій танковій бригаді. Був в АТО: у Пісках, Кримському, Мар’їнці, в районі Донецького аеропорту. Така бригада буде створюватися у кожній області. А ми, як кажуть, першопрохідці.

— Багато грошей витратили, аби облаштувати містечко?

— Не готовий сказати, — каже Вадим Лільчицький, заступник обласного військового комісара. — За все платила держава. У наметах живуть по 18-20 чоловік. На кожного виділена розкладачка, матрац, спальний мішок, — заводить в один з наметів. Підлога вимощена з дощок. Щільно один біля одного у два ряди стоять розкладачки. Хлопці обживаються. На проході стіл, стоїть вода. До кожного намету проведена електрика. 6 світло. Кондиціонерів, як за стандартом НАТО, немає, трохи спекотно.

— Вночі 14 червня був дощ, не підтопило?

— Ні. Периметр наметів підкопали, вся вода стікала туди, — в один голос кажуть чоловіки.

— Окремо стоять намети, в яких хлопці їдять. Як на традиційному сільському весіллі, — жартує керівництво. — Лишилося калиною прикрасити.

— Сьогодні на обід гороховий суп з тушонкою, гречана каша з засмажкою, півогірка, компот, — продовжує Лільчицький. — Деякі хлопці ще тільки прибули, а деякі вже два дні на навчанні, на полігоні. Аби не возити їх туди-сюди, їжу повезуть у термосах «КрАЗом».


Дарина Дашко, кухар з Гончарівської військової частини, накладає в термоси обід

— Кажуть, за чотири дні близько 30 чоловік скосила епілепсія. Та п’яних поки не побачила. Спиртне хлопці везли з собою?


— З практики минулих років, зараз в рази спокійніше. Але в перші дні деяких відвезли в госпіталь, — каже. Сергій Нагорний, начальник відділу пропаганди. — У кого епілепсія, у кого панкреатит. Комусь зле від спеки. Медики у нас також є.

— Епілепсія через горілку?

— Так. На жаль. Тут не даємо випити, а організм звик, вимагає. От і епілептичні приступи.

— При в’їзді до містечка військова служба правопорядку всіх перевіряє, — додає Вадим Лільчицький. — Спиртне відбирали.

— У Гончарівському заборона. У магазинах чоловікам у військовій формі будь-яке спиртне продавати заборонено, — пояснює Андрій Кириченко, підполковник, заступник начальника відділу штабу Оперативного командування «Північ».

— А «точки» для чого?

— Кожна людина як «чорний ящик». Не можна вгадати, що у неї в голові. Але поки з цим проблем не було.

Перед обідом більшість хлопців на перекурі.

— Повістку принесли на роботу. Працюю на маслозаводі в Куликівці — розповідає 30-річний Андрій Казнадій. — Мабуть, я військовозобов’язаний, — сміється. — Хоча і в армії не служив.

— І мене забрали так само, за повісткою, — сміється 21-річний Роман Корж з Дроздівки Куликівського району. — Працюю не офіційно, а знайшли. Та керівництво пообіцяло заплатити зарплату. І за два тижні навчання будуть щось платити.

— І мені староста повістку додому приніс, а сам не пішов, — сміється 45-річний Олександр Сидоренко з Хибалівки Куликівського району. — Бо треба ж селом комусь командувать. І ми тут самих молодших по цигарки відправляємо.


Роман Русу

— Киць-киць, - іде між наметами за сірим котиком 31-річний Роман Русу з Мени. — Це наш місцевий житель. Як звать, хто знає. Ми його підгодовуємо, — бере на руки сірого і несе до консервної банки з ковбасою. — Я був в АТО по мобілізації, служив у Першій танковій бригаді. У 2014 році підписав контракт на військову службу.


*3а проходження навчань хлопцям ще й заплатять. Сума залежить від звання, найменше — 200 гривень. Найбільше — близько трьох тисяч. Усім працюючим буде виплачена середня заробітна плата, яку компенсує держава.

Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №25 (1676), 21 червня 2018 року

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (21)
черниговское светлое2018-06-25 16:00:44 відповісти

ИЗ-за спиртного ЭПИЛЕПСИЯ , не когда не слышал . Очередные сказки от Совковых командиров !!!

Anonimвідповісти

Поверь,да, из-за жары и низкосортной самогонки.

Овідповісти

Разберись в сути вопроса, а потом пиши. Если не слышал, то попробуй почитать - помогает

one2018-06-25 21:41:01 відповісти

Да, "Кразами" термосы возить - кто ж вас прокормит? Идиоты. Если призвать алкоголиков - там приступы/белая горячка могут быть от воздержания, перегрева, химии, и т.п. Их в ЛТП надо, а отправляют в полевой лагерь. Там кстати рядом был лагерь молодого бойца от ЧВАУЛ)))

Anonimвідповісти

Очень многие до лагеря и не доехали, прям с автобуса - и на Халявин. В дороге нажраться успели...

wвідповісти

Кразами термосы возить, потому что 3700 человек, а на счет белой гарячки - только при "Совке" было принудительное лечение от алкогольной зависимости, а сейчас у нас "Свободная страна"..

one2018-06-25 21:59:36 відповісти

Тут уже вопрос к тем, кто их "призывал" и что они хотят этим показать.

Anonimвідповісти

Угадай кто их призывал :)

bвідповісти

Родина

бандерик2018-06-26 18:13:15 відповісти

Бояры им налить хай жруть.

5відповісти

Себе в задницу залей, придурок

Резервіст2018-06-27 16:07:24 відповісти

Щиро підтвердую попередній пост. Щойно звідти. Харчування кошмар - одна каша - перловка та гречка з вкрапленнями тушонки від якої резервісти по декілька днів не вилазили з туалету. В армії і то годують краще. Води питної не було ВЗАГАЛІ! Її доводилось весь час купувати в военному кіоску за власні кошти. Медикаментів в санчастині мізер. В організації навчань повний БЕЗЛАД! Люди з"їзджались аж до 25 числа. Плани керівництіва міняються по десять раз на день, ніякої логістики, списки особового складу склали лише в передостанній день. Резервістів одягли лише на третій (а кого навіть на пятий) день в беушні солдатські обноски, футболок взагалі багатьом тупо не дали. Особисто я ходив в своїй рожевій)). Берци дали 45 розміру, при моему 41-шому. Ношені.Смердючі. В результаті ходив в своїх кросівках. В палатках жодної розетки. Люди немотивовані взагалі, загнані з під-палки. Третина - хронічні алкоголіки, які тупо глушили спирт в палатках все навчання. Ще третина діди яким за 50. Бачив дядька якому до пенсії залишалось півроку! З його вже порох сипеться, а тут на полігон в 30 градусну спеку бігати з автоматом і копати окопи. Купа людей з хронічними хворобами - сердечники, люди з тиском і т.п. Падали майже кожного дня від фізичних нагрузок та жари. Военкоми видно хапали кого могли - косих, хромих аби встигнути зробити план та нагнати людей для показухи. НУ а в результаті по теліку все красіво - показали лише показовий 162 бат якого готували для ТВ. Купа нагороджених генералів, медалі, грамоти - а по факту пшик. До речі все що видавали забрали назад - залишили тілько шеврон.

Anonimвідповісти

По сути всё правильно написал. Предложения по исправлению ситуации есть?

Anonimвідповісти

А ты от кого предложения требуешь? От исполнителя? Оно, вообще, ему надо? И ты считаешь себя умным?

Вод Водвідповісти

"Скажи еще спасибо, что живой" /Владимир Высоцкий/

Резервіст2018-06-27 16:11:44 відповісти

До речі за 10 днів зборів заплатили аж 108 гривень грошового утримання! :))

Резервіст2018-06-27 19:58:41 відповісти

Це такий жарт? Пропозиції є, але кого вони цікавлять - военкома? Комбрига? Чи Попенко? Всім цим людям реально пофіг на конкретний результат, оскільки наше все - це популізм та окозамилювання. Чому навчальні табори ПС та інших ультраправих організацій мають набагато більшу ефективність? Може тому, що там люди мають ціль навчити людей тримати зброю в руках? А тут лище показуха та відмивання бюджетних коштів.

Anonimвідповісти

Правильно всё понимаешь. Адекватный. Таких сейчас мало.

Anonimвідповісти

Неужели до сих пор не понятно, что "ПС та іншi ультраправi організації" - это по сути частные армии олигархов? И финансируются они олигархами. Поэтому уровень подготовки у них совсем иной.

Анонимвідповісти

То есть у олигархов есть деньги на норм подготовку, а у государства нет? Размер суммы из госбюджета на эти учения нигде не афишировался, но сомнительно что это небольшая сумма...

Anonim2018-06-29 10:07:12 відповісти

Народ, почитайте 1-ый и 3-ий коммент людей побывавших на сборах в Гончаровске. И оцените эти "хорошi умови": "Слабкі та сильні сторони «Північної фортеці». Чи все вдалось реалізувати? (відео)" http://www.gorod.cn.ua/news/foto-i-video/93455-slabki-ta-silni-storoni-pivnichnoyi-forteci-chi-vse-vdalos-realizuvati-video.html

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
7 років після трансплантації нирки 2025-04-18 12:47:47 20-річний курсант з Чернігівщини вистрелив собі у голову у гуртожитку ... 2025-04-18 12:14:27 У Чернігові працює волонтерська кузня 2025-04-18 12:02:35 Частина жителів Суниченського старостинського округу залишилась без до... 2025-04-18 11:36:01 Економно та продуктивно: житель Чернігівщини переробив мотоблок на тра... 2025-04-18 11:22:51 Один випадок на сто тисяч: на Чернігівщині корова народила трійню 2025-04-18 11:13:44 74-річний мешканець Срібного розбився на мотоциклі 2025-04-18 10:58:13 На Чернігівщині хочуть створити заповідні зони, аби захистити червонок... 2025-04-18 10:38:34 ГО допомогла мешканці Лукашівки придбати квартиру в центрі Чернігова з... 2025-04-18 10:27:04 У Чернігові на місці ресторану «Градецький» буде продуктовий магазин «... 2025-04-18 09:56:12