Пройти навчання та отримати грант до 5000 євро на розвиток бізнесу

2018-08-16 14:45:09
5637 1
В березні 2018 року Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку (KfW), розпочало проект підтримки самозайнятості та мікропідприємництва внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та місцевих мешканців, зокрема колишніх учасників бойових дій та осіб, які належать до уразливих категорій населення.На території Чернігівської області партнером МОМ в реалізації проекту стала ГО «Асоціація демократичного розвитку», головою якої є 33-річна Ніколенко-Баєва Анна. Саме з нею і зустрівся наш кореспондент.

- Анна, розкажіть, будь ласка про організацію, її основні функції
- Організація була заснована в 2015 році у місті Чернігів. Займається питаннями дотримання рівних прав для чоловіків та жінок у політичній, економічній та соціальних сферах. У 2016-2017 роках для новообраних жінок депутаток всіх рівнів рад Чернігівської області були проведені навчальні тренінги на тематику лідерства, комунікативної стратегії, співпраці з ЗМІ та виборцями.

Також, одним із пріоритетних напрямків роботи організації - є налагодження діалогу між владою та громадою, на прикладі застосування партисипативних практик, як громадський бюджет (бюджет участі). Я входжу до складу робочої групи з питань запровадження бюджету участі в м. Чернігів. Також, я - сертифікована тренерка та експертка з цього питання. З нашої експертної допомоги громадський бюджет було запроваджено в Сосницькій, Іванівській ОТГ, в Новгород-Сіверському та інших містах та громадах, і не тільки Чернігівської області.Ще ми намагаємось допомагати місцевим підприємцям та ВПО нашого регіону у започаткуванні та розвитку власної справи. Надаємо консультації з питань реєстрації та підтримки бізнесу. Одним із таких проектів є проект МОМ. Нажаль він не є постійним, але будемо сподіватись, що наступного року він також буде реалізовуватись у Чернігівській області.

- Саме про цей проект ми і хочемо запитати. З чого потрібно почати, щоб отримати грант на розвиток своєї справи?
- Проектом передбачаються дводенні тренінги із самозайнятості для тих, хто вже розпочав або хоче розпочати власний бізнес, та дводенні тренінги із мікропідприємництва для ФОП та власників юридичних осіб з числа малого бізнесу. Після успішного проходження тренінгу, кожному учаснику була надана експертна допомога із написанням бізнес-плану.

- Потім потрібно захистити свій бізнес-план?
- Так. В нас вже є приклади учасників, які успішно захистили бізнес-плани перед комісією МОМ, та вже отримали гранти на започаткування або розширення власної справи: до €650 за напрямом самозайнятість та до €2,500 за напрямом мікропідприємництво.  Але відкритий набір для мікропідприємців на отримання гранту на суму до €5000.

Хочу зазначити, що гранти не видаються готівкою, а полягають у закупівлі обладнання, інструментів, меблів тощо.

- Скільки учасників з березня по серпень отримали грант?

- Так, станом на серпень 2018 року грантерами стали 70 учасників проекту з Чернігівської області з числа ВПО та місцевих мешканців. Половині з них обладнання вже було передано, більше ніж на 1 млн. грн.- Дуже гарно! Назвіть будь-ласка деяких щасливчиків
- Із задоволенням! Грантерами даного проекту стали:Глєбова Тетяна -
власниця чернігівського салону краси ZEFIR. Отримала професійне обладнання в салон для комфортної роботи нових співробітників.Шило Марина, ТМ «Тетя Мотя» - займається виробництвом сиров’ялених м’ясних делікатесів. Подала заявку на участь у проекті, пройшла навчання, успішно захистила бізнес-план та чекає на закупівлю обладнання.
Брати Тихонови, Ілля та Артем – внутрішньо переміщенні особи з Донецька, які наразі проживають в місті Мена. Створили гурт «Steik». Наразі займаються улюбленою справою: співають, грають, проводять концерти в містах та селах Чернігівської області. Отримали акустичну систему, для створення акустики у великих залах та відкритих майданчиках, проектор для демонстрації кінофільмів під відкритим небом та інше обладнання, яке допоможе їм професійно займатись улюбленою справою.Брати на українському радіо Чернігівська хвиля


Чехман Євген – учасник АТО.
За допомогою https://www.youtube.com/ самостійно вивчився столярній справі. Освіта відповідна у нього відсутня. Успішно захистився та отримав професійне обладнання, за допомогою якого він зможе виробляти, а потім реалізувати гойдалки, поштові скриньки та інші цікавинки з дерева.Бутурлим Тетяна – педагог Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради, ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут», з педагогічним (13 років ) та науковим (1,5 років) стажем – отримала грант на відкриття «Школи успіху», де вона буде допомагати учням старших класів готуватись до ЗНО з української мови та надавати освітньо-психологічні послуги жителям Ніжина та Ніжинського району.-У яких ще напрямках учасники проекту захищають свої бізнес-плани?
-У самих різних. Серед них: фітнес-центр, центр здорового способу життя, перукарня, ремонт взуття, ментальна арифметика для дітей, курси шиття, архітектурні рішення, виробництво морозива і багато інших крутих ідей!
Всі вони насичені різноплановими, креативними, практичними і професійними ідеями, які вже втілені в життя і потребують подальшого розвитку.
Зазвичай, після захисту розумієш - нам є чим пишатись і серед нас живуть справжні креативні та професійні люди!

Наразі Анна повідомляє про старт нового компонента в рамках проекту та оголошує про набір зацікавлених підприємців до участі у тренінгах з розширення власного бізнесу.
До подання заявок на участь у тренінгах запрошуються особи із числа внутрішньо переміщених осіб та членів місцевих громад, жінки та чоловіки, віком від 18 до 60 років, бізнес яких відповідає наступним критеріям:
- Безперервна операційна діяльність протягом останніх двох років;
- 100% право власності на бізнес у заявника;
- Фізичне розташування в орендованому / власному виробничому чи офісному приміщенні протягом принаймні одного року, що має бути підтверджено відповідним договором оренди або актом на право власності на приміщення;
- Категорії бізнесів: виробництво, сільське господарство, послуги (не включаючи послуги роздрібної та гуртової торгівлі);
- Кількість офіційно працевлаштованих найманих працівників – не менше шести; трудові угоди мають бути заключенні не менш ніж за шість місяців до подання заявки на участь у програмі;
- Річний валових дохід не менше ніж 1 500 000 гривень, що має бути підтверджено у податковій декларації за 2017 рік.

Розмір грантової допомоги у вигляді профільного обладнання у разі успішного захисту бізнес-планів – до 5 000 євро.
В рамках програми допускається участь осіб, які стали бенефіціарами проектів МОМ не менш ніж за 24 місяці до подання заявки на участь у цій програмі. Тому, дерзайте, наші талановиті і невтомні земляки!

Gorod.cn.ua


Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (0)

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
Донька загиблого воїна Олега Леонтьєва в суді відновлюватиме ім'я бать... 2023-12-01 17:43:36 «Моліться!», - написав перед смертю матері ічнянець Олександр Загоруль... 2023-12-01 17:17:17 70-річний Михайло Школьний все життя пов’язав з музикою 2023-12-01 16:46:09 На Чернігівщині попрощалися з двома захисниками 2023-12-01 16:31:25 У Чернігові харків’янин ошукав 96-річного пенсіонера за схемою «ваш ро... 2023-12-01 16:19:12 Стало відомо з чим пов'язане затримання В'ячеслава Почепа 2023-12-01 16:11:19 З 1 грудня 2023 року на Чернігівщині розпочинається заборона на лов ра... 2023-12-01 15:57:55 Для населення залишаються незмінними: місто затвердило тарифи для КП «... 2023-12-01 15:39:34 Відтепер споживачі Чернігівщини під опікою Чернігівської філії «ГАЗМЕР... 2023-12-01 15:30:19 Аграрій Валерій Новицький: «Якщо ми всі не будемо вкладатися у перемог... 2023-12-01 15:22:50