За золотого українського карася – штраф 330 гривень!


Мало кому відомо, що в більшості водойм Чернігівщини сріблястий карась, до якого ми всі звикли, є «іноземцем». У народі його називають просто – «китайський». Історичний ореол існування – басейн річки Амур і прилеглих до неї водойм. На початку 60-х років минулого століття амурського карася штучно розселили в європейські водойми, де він не просто прижився, а навіть витіснив традиційного – золотого карася. Сталося так, що наш, український карась, опинився на межі повного зникнення і зі звичайного став червонокнижним. Утім, це не заважає браконьєрам виловлювати зникаючий європейський вид. Чернігівський рибоохоронний патруль з початку року зафіксував чотири випадки незаконного вилову золотого карася.
Природним аборигеном наших водойм, якого лишилось дуже мало, є карась золотий або карась звичайний (Carassius carassius). Цей вид включений до Списку рідкісних риб Європи та до Червоної книги МСОП (Міжнародної спілки охорони природи видів, яким загрожує зникнення / IUCN Red List of Threatened Species).
Як повідомили у чернігівському рибоохоронному патрулі, з початку року їхніми інспекторами зафіксовано чотири випадки незаконного вилову золотого карася, всі – з періодичністю в один місяць.
Так, 10 травня рибні інспектори на озері поблизу села Боромики затримали місцевого жителя, який за допомогою двох зяберних сіток виловив дев’ятьох линів, три чехоні, три білизни, два клепця, два окуні, 24 плоскирки та ляща. У сітку браконьєра потрапили і два золотих карасі. Здавалося б, невеликий улов, але збитки рибному господарству – доволі суттєві – 4 тисячі 349 гривень.
Буквально за місяць, 9 червня, на Десні поблизу села Вознесенське рибоохоронний патруль затримав двох мешканців Чернігова, котрі за допомогою чотирьох сіток наловили незаконної риби на суму 5 тисяч 346 гривень. Серед лящів, пліток, плоскирок, окунів, синців та чехонь і шість червонокнижних золотих карасів.
Ще через місяць, 11 липня, охоронці затримали мешканця Коропа, який займався браконьєрством на озері біля села Риботин Коропського району. З допомогою двох сіток зловмисник встиг зловити десяток линів, одинадцять сріблястих та п’ять золотих карасів. Збитки рибного господарства – понад 3 тисячі гривень.
Вже на початку цього місяця затримали ще одного браконьєра. Той на забоці Десни Ушні, що на Менщині, за допомогою зяберної сітки встиг виловити п’ять сріблястих та одного червонокнижного карася, завдавши збитків рибному господарству Чернігівщини на суму 755 гривень.
У чернігівському рибоохоронному патрулі нагадують: за порушення заборони статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 340 до 510 гривень.
Крім того, згідно з природоохоронним законодавством, розмір компенсації за один екземпляр виловленого золотого карася складає 330 гривень.
До речі, відрізнити «китайського» сріблястого карася від європейського золотого не так вже й важко. Наш карась має круглішу форму тіла та бронзово-золотисте забарвлення, черевні та грудні плавці золотого карася злегка червонуваті, а в сріблястого – жовтуваті або ж сірі. Луска у золотого карася гладенька, у сріблястого – більш жорстка.
Мешкає золотий карась у заплавних водоймах, озерах, ставках зі стоячою або слабкопроточною водою та замуленим дном, що густо заросли водяною рослинністю. Він витривалий до кисневого режиму. Під час промерзання водойм і літнього висихання озер перебуває у мулі на глибині понад півметра.
Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №2 (663) від 11 січня 2018
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Красивая рыба .Когда то ловил на копанке под Болдиной Горой .Поподались экземпляры по 400 г. и больше .Сейчас там помойка .Раньше дети летом купались .Кстати на этой копанке снимали фильм про юность Павла Тычины ..
Я вчера целую сковородку эти карасей съел, на 2 тысчи поужинал епта. Вкусные карасики.
Не просрался с утра со сковородки карасиков?
=За золотого українського карася %u2013 штраф 330 гривень!= Так карася и штрафуйте, придурки. Откуда мне заранее знать, что мне попадётся? Прикажите карасю, чтоб не клевал.
У золотых карасиков самое вкусное мясо.
Рыбхоз,вы не ловите рыбаков,а восстанавливайте карася,если он исчезает.
Ну повна маячня. "Збитки рибному господарству...", у народа нема грошей, карасів тих по лужах (які називають громко, озеро) ловлять щоб поїсти. Зарплатня цих рибоохороних патрулів та витрати на їх утримання значно більше, ніж раз на місяць поймали злодюжку з десятком рибок.
Вкусного и интересного в золотом карасе нету ничего. .Но то, что рыбка редкостная интригует. Другими словами тот рыбак который умудрился поймать такой экземпляр - настоящий рыбак. Но, браконьерство часто путают с рыбалкой. Жаль, но рыболовов как и рыбы днем с огнем не найти.