Бабусям з Новгород-Сіверського терцентру пропонуватимуть переселитися до інших міст області (відео)

2018-11-08 16:55:18
687 0
Шістьом одиноким бабусям з Новгород-Сіверського районного територіального центру пропонуватимуть переселитися до інших міст області. Районну установу не закривають. Там і далі житимуть підопічні з сіл Новгород-Сіверщини. А от міським бабусям місця не буде. Кошти на їх утримання з міського бюджету в наступному році не виділятимуться. Одинокі бабусі – проти переїзду. Чи можуть пенсіонерів переселити без їх згоди? Далі в сюжеті.Це стаціонарне відділення Новгород-Сіверського районного територіального центру. В ньому живуть 24 одинокі пенсіонери, шестеро – з міста. Їх планують переселити до інших терцентрів області. Сільських підопічних зміни не торкнуться. Євдокія Рощина місцева жителька, їй – 98. Через вік та стан здоров’я переїжджати відмовляється.

Євдокія Рощина, підопічна Новгород-Сіверського територіального центру соцобслуговування: «Була б я в іншому віці, то сказала – поїду, що тут такого? Нам тут добре. Чого ми поїдемо? Здоров’я вже не дозволяє».

Тетяна Гоман, підопічна районного Новгород-Сіверського територіального центру соцобслуговування: «Нікуди я не поїду. Я будинок свій не залишу. Я мешкала біля другої школи. Там у мене дім».

Ганна Товстенко, підопічна районного Новгород-Сіверського територіального центру соцобслуговування: «Тут мій дім, я собі купила та жила в Новгороді на вулиці Калініна. Не хочу я нікуди їхати. Я влітку ходжу додому. У мене племінниця в Шостці, вона до мене їздить. А там? У якійсь Городні – хто до мене прийде? Ніхто».

Павло Плотніков – завідувач стаціонарного відділення Новгород-Сіверського територіального центру соцобслуговування. Троє людей у нас приковані до ліжка. Яким чином їх транспортувати? Я, чесно кажучи, не знаю. Це має бути спеціалізований транспорт. Супровід лікаря, щоб можна було довезти цю людину до місця живою.

Міських підопічних терцентру відселятимуть – говорить міський голова Олег Бондаренко. Наступного року на їх утримання кошти з міського бюджету не виділятимуть. В Новгороді-Сіверському створять свій територіальний центр. В ньому лише опікуватимуться немічними пенсіонерами на дому. Стаціонарного відділення не буде. Міський голова каже – таким чином зекономлять близько мільйона гривень. Рішення депутати прийняли на сесії міської ради.

Олег Бондаренко, Новгород-Сіверський міський голова: «Попередньо ми розрахували – близько 1,5 мільйона чи 1 мільйон 700 тисяч нам обійдеться утримання територіального центру. Всі ці функції, які виконував районний територіальний центр, буде виконувати наш».

В області за потреби готові прийняти підопічних Новгород-Сіверського терцентру.

Олег Русін, начальник обласного департаменту соцзахисту населення: «За нашою інформацією, люди там як проживали, так і будуть проживати. Якщо поглибиться ця криза, то ми готові забрати людей на постійне проживання до наших закладів. У нас є ще страхуючі такі заклади як Чернігівський геріатричний пансіонат, Козелецький пансіонат. Є достатньо місць, щоб забрати будь-кого в межах області».

Міських бабусь в районному стаціонарі залишити можна, говорить голова райради В’ячеслав Кауфман, але якщо за їх утримання платитимуть з міського бюджету.

В’ячеслав Кауфман голова Новгород-Сіверської райради: «Якщо місто захоче, аби ми цих людей обслуговували, вони мають прийняти рішення. Ми зробили розрахунки, відправили їм. Вони мають прийняти бюджет та закласти ці кошти – 445 тисяч. Якщо це буде, то ми як обслуговували, так і надалі будемо обслуговувати».

Без згоди бабусь, їх не мають права переселити, каже юрист Анатолій Сльозка.

Анатолій Сльозка, юрист:
«Порядок надання такої соціальної послуги як перебування особи, яка потребує стаціонарного догляду визначений Постановою Кабінету Міністрів. Без волевиявлення вказаних осіб, їх неможливо перевезти до інших установ. Вважаю, що в даному випадку переміщення цих осіб до інших установ буде порушенням такого документа – «Європейська соціальна хартія», яка ратифікована і Україною».

UA: Чернігів комментарии (0)

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
Що слід знати про катаракту і глаукому, щоб зберегти зір? (відео) 2019-03-19 22:40:32 На Коропщині люди просять, аби їм дозволили збирати сухі дерева в Мези... 2019-03-19 22:36:03 Прилади, які спростять керування електронними системами встановлюють у... 2019-03-19 22:32:57 Підтоплень через повінь у Чернігові цієї весни не очікується (відео) 2019-03-19 22:29:57 Від завтра у Чернігові автобус №41 частково змінить свій маршрут (віде... 2019-03-19 22:25:46 Кримінал та надзвичайні події - топ-тема в регіональних онлайн медіа 2019-03-19 17:20:33 «Давайте зробимо політику чистою», – Анатолій Гриценко 2019-03-19 17:20:27 Владельцы бойцовых пород собак мешают черниговцам гулять по Валу 2019-03-19 16:49:04 В Чернигове жители нескольких улиц готовятся к будущему потопу (видео) 2019-03-19 16:26:15 Розпочався прийом заявок у дитячий табір «Вартові безпеки» з патрульни... 2019-03-19 15:25:52