Дитячу стоматполіклініку Чернігова не закривають, але лікарів попередили про можливе скорочення

2020-02-12 18:30:20
15446 19
Днями соціальні мережі вибухнули від посту декількох чернігівців, які писали про те, з 1 квітня цього року дитячу стоматологічну поліклініку, що знаходиться за адресою Кирпоноса закривають. Як відомо, цей заклад обслуговує не тільки дітей Чернігова, а також усіх бажаючих з усієї області.





Чи дійсно дитяча стоматологічна поліклініка на межі закриття і що буде з персоналом, журналіст Gorod.cn.ua дізнавався 12 лютого безпосередньо у головного лікаря закладу Віктора Струца:
-На сьогоднішній день важко сказати, як буде далі. Ми переходимо на новий етап реформи, з яким ще не працювали. Раніше ми працювали в рамках бюджетних призначень і було не важливо, скільки лікар прийняв за день пацієнтів і яка була в нього якість роботи. Усі наші працівники лікарні (лікар-стоматолог, медична сестра, санітарка, завгосп) отримували фактично однакову заробітну плату на цей рік в розмірі 4723 гривні. Лікар вищої категорії отримував трохи вищу зарплату. Це межа, яка встановлена державою, вона не повинна бути меншою.

Також головний лікар пояснив, як будуть працювати лікарі дитячої стоматологічної поліклініки з 1 квітня 2020 року.

-З 1-го квітня ці кошти не будуть просто так давати. Їх потрібно буде заробити. Точно так, як на первинці. Прийом лікаря-стоматолога буде виглядати так: весь прийом буде вестися електронному вигляді на сайті Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Ці записи буде бачити тільки цей лікар і НСЗУ. Стоматолог в цю базу буде вносити усіх пацієнтів, які звернулися до нього протягом робочого дня. Вони будуть ідентифікуватися за номером телефону, на який у них укладено декларації з педіатром. Тобто, коли ви продиктуєте лікарю цей номер, в його базі з’являться усі необхідні дані по дитині, які ви надавали раніше для укладання декларації. А тому в базу прийому не можна буде ввести «мертвих душ». Буде облік лише реальних пацієнтів. А отже лікар отримає заробітну плату за фактично виконану роботу. Чим більше він прийме пацієнтів і чим якісніше це зробить, тим більше у нього буде заробіток. На жаль, нині не на усі питання, які ми задаємо НСЗУ є відповіді. Але поки що принцип роботи з 1 квітня такий: лікар повинен заробити заробітну плату собі, медсестрі, яка з ним працює, санітарці, яка прибирає його робоче місце, або іншому персоналу закладу, які створюють умови для його роботи.







Віктор Струц також уточнив, що нещодавно усі медичні працівники Чернігова отримали листа, де роз’яснено, що фіксованої заробітної плати вже не буде. Її потрібно буде собі заробити.

-Прийняв лікар одного пацієнта, за одного йому і заплатять. Прийняв десять – за десять і заплатять. Не буде вже 4723 гривні, про які я казав вище. В листі написано, що адміністрація попереджає про істотну зміну умов праці, нарахування заробітної плати, зміни умов прийому та можливим скороченням. Пояснюю, чого пишеться з можливим скороченням: якщо, наприклад, лікар не зможе вести прийом, до нього не захочуть прийти пацієнти, чи він буде приймати по декілька людей в день, то навіщо утримувати в такому випадку робоче місце?

Головний лікар також розповів, як відреагували лікарі стоматполіклініки на цей лист, щодо подальших змін у роботі:

-Хто працює і впевнені в своїй роботі, то такі спокійно все сприймають. Більшість лікарів вважає, якщо НСЗУ буде давати адекватні кошти, то вони зароблять нормальні заробітні плати. Ті, хто пенсіонери – їм втрачати немає чого, але у нас їх небагато. Єдина проблема поки – НСЗУ не дає конкретних цифр тих коштів, які будуть нараховані. 5 лютого прийнята Постанова Кабміну по програмі медичних гарантій, але там є ще багато питань, на які ми до сих пір не отримали відповідей. Так, наприклад, за попередніми підрахунками НСЗУ планує виділяти 9,19 грн на один стоматологічний випадок. Тобто прийшли ви з дитиною до стоматолога, вас в вели в базу, провели огляд чи лікування. Після чого НСЗУ направило на поліклініку 9,19 грн. Скільки за це отримає лікар поки це не прораховано. Зараз я в процесі подання документів в електронному вигляді на укладення договору. Можете подивитися (розвертає екран комп’ютера – ред.)що тут написано - бюджет не визначено. Тому поки говорити про кошти, які надійдуть, я не беруся. Тому доля поліклініки буде відома після того, як ми побачимо кошти, які нам виділить НСЗУ, це буде приблизно середина березня. І будемо вже тоді думати, як нам далі працювати.

Віктор Струц також зазначив, що нині у поліклініці працює 86 чоловік, з них безпосередньо лікарів 25, хірургів – 3, ортодонтів – 4, стоматологів – 17. Всього за минулий рік до поліклініки було 66 290 звернень до лікарів стоматологів і хірургів, ще близько 15 тисяч звернень до лікарів-ортодонтів. Щодня допомогу отримують, в середньому, близько 260 маленьких пацієнтів.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (19)
Anonim2020-02-12 21:16:01 відповісти

Кто бы что ни говорил а сама идея реформы правильная. Государство из наших налогов должно платить только за конкретную работу, а также за ее качество, а не просто за наличие услуги. Если получать фиксированную зарплату только за отработанный день, у врачей нет ни малейшего стимула развиваться. Хотя и слабо верится, что государство сможет адекватно распределять на это все деньги. Уж сильно много любителей "прибарахлиться так чтоб и внукам хватило" (с) среди чинуш.

СПІВБЕСІДАвідповісти

Ви бачили у будь-якій поліклініці касира і касовий апарат, щоб сплатити за послуги і отримати чек? Пацієнти сплачують все лікарю, лікар ділиться, а точніше віддає процент головному і так вже багато років. Поліклініки збиткові, або трішечки покажуть прибутку. Бо вони комунальні. Відмито мільярди і всі знають, але ніхто не бачить криміналу. Із державного бюджету стоматологію фінансують скаженими грошима. Треба терміново привести все до контролю і прозоро надавати послуги і прозоро сплачувати за отримані послуги, але тільки в касу, щоб все було законно.

Тохавідповісти

Допустим реформа прошла на ура. Деньги ходят за пациентом. Работают специалисты своего дела. Все прекрасно. Все здоровы. И сразу вопрос: если все вылечились то врачи остались без работы и как следствие без зарплаты. Рискну предположить - хочешь зарплату - больной должен болеть дальше. И второй вопрос. Если останутся работать только лучшие из лучших, а новичкой не будут брать по причине отсутствия у них опыта. То как скоро наступит день когда "старики" по разным причина уйдут из больниц, замены им нет - лечить кто будет????

Anonimвідповісти

"Все здоровы" - Это априори невозможно, особенно в стоматологии. Как минимум раз в полгода нужно на осмотр, а это тоже прием. "все вылечились то врачи остались без работы" это маловероятно. Если врач - мастер своего дела, очередь к нему будет всегда. Хотя бы по той же причине что он делает работу качественнее и дольше. "новичкой не будут брать" - будут, но они будут работу делать медленнее, возможно по-началу просто помогать опытному доктору, зарплата у них будет соответсвенно ниже, что логично. Если бы все было как вы описали, частных стоматологий бы просто не существовало, т.к. это было бы не прибыльное дело, лечить некому, и клиенты не хотели бы, чтоб они болели больше. Но на практике частные стоматологии уже на каждом углу))

Зая2020-02-13 07:34:39 відповісти

Всё правильно, тем самым своими словами подтверждает сам глав.врач "Раніше було не важливо, скільки лікар прийняв за день пацієнтів і яка була в нього якість роботи" . "Чим більше він прийме пацієнтів і чим якісніше це зробить, тим більше у нього буде заробіток. " Т.Е. раньше по фиг было на качество как обслуживают деток, всё равно зарплата капает, а сейчас нужно будет работать и как оказалось еще и качественно!!!

Социопат2020-02-13 09:19:17 відповісти

Кто сказал что раньше врачам было пофиг? Приводили двоих детей на лечение и всегда было и качество и отношение на высоком уровне. Спасибо докторам.

Anonimвідповісти

так сам врач же и сказал, прочитайте внимательно статью

Anonimвідповісти

"Раніше було не важливо, скільки лікар прийняв за день пацієнтів і яка була в нього якість роботи" Что вам не понятно из этой фразы?

Злобный2020-02-13 09:29:03 відповісти

Строим простую логическую цепочку. Качественная работа занимает много времени. Много времени - меньше пациентов. Меньше пациентов - меньше зарплата. Два выхода: или работать некачественно или пациент лично доплачивает врачу в карман, что бы компенсировать тому потерю денег. Вот вам и коррупция, создаваемая государством

Anonimвідповісти

Так пусть учится работать быстро и качественно. Если схалтурит, сразу поднимется шум и он потеряет половину пациентов, информация у нас нынче быстро разлетается. Поэтому или потратить лишние полчаса на 1 пациента, сделав все качественно, и тем самым привлечь к себе больше клиентов или все сделать на тяп-ляп и потерять все. Данный закон просто пытается наложить правила рынка на гос структуры, а против рынка уже не попрешь. Здесь пристроить кума свата брата на должность сложнее, тк надо работать КАЧЕСТВЕННО.

Злобныйвідповісти

Быстро и качественно не бывает. Быстро только кошки родятся. Время в сутках 24 часа. Рабочее время и того меньше. Как может человек сделать качественно роботу на которую надо 2 часа за 1 час? И как он может принять больше людей за те же 8 часов, если ему надо на одного человека потратить 2 часа?

Anonim2020-02-13 14:22:33 відповісти

А яким чином будуть заробляти медсестра, санітарка, бухгалтер, обслуговуючи служби.

Anonimвідповісти

Эти 9 грн будут делиться на всех. Чем больше пациетнов, тем выгоднее всем. Может научатся здороваться

Anonim2020-02-13 16:04:33 відповісти

Лол, 9 грн за пациетна - это при сегодняшних цифрах 700 грн зарплаты ( если всем давать поровну)

Anonimвідповісти

Не хватит и на 1 копейку зарплаты. Потому, что в эту сумму входит возмещение всех расходов медучреждения, включая расходы на инструмент, лекарства, материалы, рентген и коммунальные платежи. А теперь посчитайте сколько с тех 800 тысяч грн. останется? 9,19 - нереально мало. Или ошибка, или насмешка.

1112020-02-13 17:18:13 відповісти

из 86 работников врачей всего 25. кто все остальные?

Медик відповісти

В больницах кроме врачей есть ещё медсестры санитарка, бухгалтера, хоз.служба, кадровик, секретарь, статистики, регистраторы.

ровно2020-02-14 05:45:06 відповісти

Ни от одной медреформы еще ничего хорошего не получилось. Тотальная нехватка денег заставляет власть экономить на здоровье. ПОЗОР такой власти.

Знание-силавідповісти

Странное видение ситуации. 1) реформа первички - выше зарплаты и справедливо распределены за количеством пациентов, обеспечение комп.техникой кабинетов, электронная запись, убрали мертвых душ среди работников, т.к. нагрузку надо подтвердить декларациями, 2) бесплатные анализы - 5 шт (это в 5 раз больше чем было), 3) программа Доступны ліки - навели порядок в номенклатуре препаратов и распределении, 4) повысили проходной бал при поступлении в Мед.вузы, 5) еще что-то с сердечными шунтами было и Закон про пересадку органов. Да, на вызова теперь не бегают, теперь врач тоже ЧЕЛОВЕК.

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Гранітна майстерня «GRANITE» – якість, перевірена часом 2025-07-01 14:17:51 У Троїцькому соборі будуть богослужіння? І новий настоятель? 2025-07-01 14:06:50 Прилуки зустріли військовослужбовця, звільненого з ворожого полону 2025-07-01 12:37:19 На Чернігівщині попрощалися з чотирма захисниками 2025-07-01 12:10:51 На Чернігівщині холодильник спричинив пожежу в будинку 2025-07-01 11:56:54 Впіймати величезного сома на Київському морі - рибальська мрія ніжинця... 2025-07-01 11:49:56 Три мільйони на протез для захисника 2025-07-01 11:09:58 9 непотрібних батькам діточок живуть у лікарні в Корюківці 2025-07-01 10:30:40 На Чернігівщині виявили банду наркоторговців, які щомісяця продавали п... 2025-07-01 10:00:45 У Чернігові 24-річний чоловік пограбував ломбард 2025-06-30 14:28:55