Мудр 3Д

Бобри хазяйнують у людських дворах в Лосинівці Ніжинського району

2020-02-17 21:31:04
1006 0
З’їли яблуні, груші та ялинки – бобри хазяйнують у людських дворах у Лосинівці Ніжинського району. Переселилися туди із сусідніх боліт, які всохли. Місцева жителька Тамара Савенко нарахувала у ставку біля своєї хати 11 нір, хоча, зазвичай, в одній водоймі живе 3-4 сім’ї бобрів, каже єгер Володимир Боровик.Володимир Боровик, єгер Ніжинського відділення Українського товариства мисливців і рибалок: «Укидали величезні деревини такі, і вони (свистить) кудись дівались.»

Тамара Савенко, жителька Лосинівки каже: «Забрали – куди вони діли? Яблуню вони підгризли, і тепер по запчастинах туди всунули і оце там відгризають. Верхівка лишилась. Одні тільки свічки лишились від фруктових дерев. Груша почала тільки родить – знищили, з’їли.»

Житель Лосинівки Василь Півень, показує: «Оце що від яблуні залишилось. Я йому в нору поставив – кажу: «На, але не займай інших.»

Так жителі Лосинівки Тамара Савенко та Василь Півень рятують свої фруктові дерева від бобрів – обв’язують шифером та металевою сіткою.

«Це «Слава переможцям». А «Білий налив» вони з’їли. Оцю, як з’їли, то почали вже рятуватись. То -ненадійно. Він настільки сильний, що може розсунути і залізти до стовбура.»

Ольга Конопацька-Плєхова, кореспондентка: «Бобри брід перебрели та пішли хазяйнувати у людські двори.»

Тамара Савенко каже, бобри приходили сюди і раніше, але шкоди не робили. Цьогоріч, після того, як згризли майже все біля ставка, попроривали нори у двори.
«Там сад відгороджений металевою сіткою. То вони попід сіткою зробили хід, я шиферину поставила. Але я ще не усвідомлювала їхні можливості – вони і попід шиферину дерева тягають великі. Ось, погляньте. Оце – скільки туди воно (показує дерево в норі). Оце все нори. Оце тут ялинка росла – нема, все забрали.»

Єгер Володимир Боровик каже, зазвичай в одній водоймі селяться 3-4 родини бобрів. Тут нарахував 11 нір. На промисел їх мешканці виходять, коли стемніє. Василь Півень біля свого двору зустрічав бобрів і вдень.

Василь Півень розповідає: «Ідемо ми з Галею. Галя каже: «Що то пішло?» А він іде на задніх лапах отак і хвостом загладжує свої сліди. Десь отак. До метра. Як собака десь.»

Ольга Конопацька-Плєхова, кореспондентка: «До цього ставка бобри переселились після того, як висохли сусідні болота.»

Тамара Савенко каже: «По той бік «сахаліну» - там уже випиляні всі дерева. Там років 7 вони уже.»

«Сахаліном» місцеві жителі називають інший край села. Тут бобри проклали собі дорогу із висохлого та вигорілого болота до ставка.

Володимир Боровик, єгер Ніжинського відділення Українського товариства мисливців і рибалок:
«Он дорога їхня. Переходять з одного водоймища в інше. Ситуація непоодинока. Різко зменшується рівень води, і бобри шукають собі глибших місць. І дійшли до села. Дерева валять, щоб робити загати, щоб тримати воду. Води катастрофічно мало – нема в криницях води.»

Єдиний спосіб врятувати дерева від бобрів – обв’язувати їх міцними матеріалами. Методів боротьби із цими великими гризунами в Україні нині нема, каже голова Ніжинської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок.

Олексій Могильов, голова Ніжинської рай організації Українського товариства мисливців і рибалок каже: «Полювання на них в Україні заборонене, і їх розводиться багато – будуть іти до людей і їсти дерева. З осені вони під воду собі запасають гілля, кору. Це такі тварини, що їм постійно треба щось їсти, тим паче, що ця зима у нас тепла. У них постійно ростуть різці, і їм треба постійно гризти. А відловити – нема методів, і нема куди пересадити. Канали всі пересохли.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (0)

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
Вулиця Кирпоноса вже знову відкрита для проїзду 2020-05-29 12:36:21 З 1 червня громадський транспорт курсуватиме повноцінно і без спецпере... 2020-05-29 11:28:25 Ще одне диво-дерево розквітло на Валу 2020-05-29 11:18:54 Ефективно реагувати на надзвичайні ситуації на воді: рятувальники пров... 2020-05-29 10:20:21 На Валу почалися роботи з демонтажу недобудови «Дворянських зібрань» 2020-05-29 09:47:09 Малечу прийматимуть у дитсадки без медичних довідок, а останні дзвоник... 2020-05-29 09:27:58 У Корюківці з’явилася власна «Ейфелева вежа» 2020-05-29 09:05:13 Микитася відправили під арешт і збільшили суму застави 2020-05-29 08:59:47 Яким буде закінчення навчального року? 2020-05-28 20:37:35 Двоє медиків та працівниця геріатричного пансіонату захворіли на корон... 2020-05-28 20:22:58